Şimdi Ara

Balıklarım yem yemiyor !!! SS li (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
21.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu yemleri yemezler yanlış yem veriyorsun
  • Beğenmiyorlardır kıytırık yemi tabi burjuva sınıfı balık bunlar. Tuzlu badem at birazda viski kat sularına.
  • pul yem ver bi de
  • Bende 1 haftadır yemiyor diye okumuşum Bugün yemiyorlarsa yarın başka bir yem al.Yinede yemezlerse bir sorun var demektir ama sorunu bilemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PesimistRap

Beğenmiyorlardır kıytırık yemi tabi burjuva sınıfı balık bunlar. Tuzlu badem at birazda viski kat sularına.

/>
  • Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana.
    Bilmem söylesem mi söylemesem mi ?
  • suya yavrularını bırak
  • Hocam ben bu astronotlara 1 yıl kadar baktım akvaryumda sonra dağıttım.Diğer bi arkadaşında dediği gibi ilk balık seçimini astronot yapmak cidden cesaret ister,çünkü zor bir balık.Astronot gibi yeme ilgi duyan ve 7/24 yemi hazır bekleyen bir balık görmedim.Elinle yukarıdan yem verirken zıplarlar genelde 10cm kadar,çok yemlerken yere atladığı olmuştur.Ben belirli bir süre sonra tavuk göğsünü ufak rendeden geçirip atmıştım böyle 2 ay besledim baya çabuk büyüdüler.Ama böyle birşey yapmanı tavsiye etmem,tavuk eti değilde başka şekilde besleme olabilir..Neyse konuya geleyim eski günlerim aklıma geldi birden :D Gördüğüm kadarıyla iç filtre kullanıyorsun,yalnız bu balıklar dışkılarıyla olsun yem yeme biçimiyle olsun akvaryumu çok kısa sürede ve çok pis kirletirler.O yüzden suyun kalitesi bozulmuş olabilir yada bir hastalık başlangıcı olabilir.Benim önerim bir %30 su değişimi yap ve gözlemle

• Yanda duran danoneyi vermelisin bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

suya yavrularını bırak

• birileri senden habersiz yem atmıştır.hem o akvaryum ne kadar sade.camın arkasına (dış yüzüne) bitki remi olan defter kabı gibi kagıt bantlasan,içine biraz kaya,bilye,bitki koysan.paran yoksa kağıt zaten 50 kuruş filan.kaya yerinede parklardan güzel taşlar bulup iyice yıkadıktan sonra motif vererek koyabilirsin.
  • dostum akvaryumun ölçüleri ney ve kaça aldın
  • Akvaryum masasını koyduğun zemine bir Allah ın kulu su terazisi koyup bakmamış mı bu ne yamukluk..

Akvaryumu koyduğun masa hiç düzgün değil tank bir anda gümleyebilir haberin olsun.

Işık sürekli yanıyorsa strese girmiş olabilirler. Yada bir tane daha arkadaş getirerek ne olacağına bakabilirsin.

Suyun daha oturmamış gibi görünüyor bu yüzdende sıkıntı çekiyor olabilirsin.
  • Hatta MENOPOZDA bile olabilirler o derece sakat işler yani
  • Genelde hasta balıklar yem almaz. Hareketsiz davranırlar veya etraflarında yüzerler. Renkleri koyulaşır. Böyle belirtiler varsa hastadır. Sıcaklık düşünce metabolizmasıda düşer buna bağlı olarak yem sarfiyatlarıda azalabilir. Yem alırken ve şimdiki ortam koşullarında bir değişme yoksa muhtemelen hastalıktır. Banyo şeklinde ilaçlama yapılır genelde akvaryumlarda o yüzden ölçülere dikkat et. Çünkü bazı kimyasallar belli bir miktar ve süreden sonra toksiktir. Genelde akvaryum balıklarından anlamam, yetiştiricilik konusunda ilerliyorum ama yem almıyor diyince bende direk hastalık fikri belirdi.
    not: gözlerinede dikkat et pörtleme(eksoftalmus) olmuşsa kesin hastadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 14 Nisan 2009; 0:57:43 >
  • Akvaryumun üstüne bi çarşaf at dışardan akvaryumun içi gözükmesin. Sonrada git bi koşu balık satan yerlerden piranha al at akvaryumun içine Yeni arkadaşlarıyla beraber yerler
  • yiyiyorlardırda muhtelemen seni kekliyorlar..yemiyoruz ayağına yatıp daha fazla yem almak amaçları küçükkene bende yapardım konu açtığına göre keklemişlerde seni
  • normalde fiyatı 500 + tl miş bu akvaryum ama ben aletleriyle arkadaştan 200 aldım
  • @L.J
    gözlerde pörtleme felan yok yüzüyorlar aval aval 2 tane balık var ayrıca
  • quote:

Orjinalden alıntı: egomanyak.

quote:

Orjinalden alıntı: PesimistRap

Beğenmiyorlardır kıytırık yemi tabi burjuva sınıfı balık bunlar. Tuzlu badem at birazda viski kat sularına.

/>

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.