Şimdi Ara

Balık Yağları ve Besin Desteklerinde Tehlike..!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
6.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba sizler ile bir kaç firma ile gelatin konusunda yaşadığım deneyimleri aktarmak istiyorum...

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki çoğu üründe özellikle besin desteklerinde jelatin kullanılıyor, ama ne jelatini olduğu yazmayan şüpheli ürünler çok fazla... Sadece sığır jelatini yazması da yeterli değil o hayvanın nasıl kesildiği de önemli. Zira ölmüş leş sığırlardan da jelatin üretilebiliyor. Avrupalı üreticiler jelatin üretimini çoğunlukla domuzdan elde ettiği düşünülür ise ve ülkemizde satılan besin desteklerininde yarısından fazlasının ithal olduğu düşünülür ise durumun vehameti ortaya çıkıyor.

Şahsen tarım ve sağlık bakanlıklarının bu konuda duyarlı olduğunu düşünmüyorum, aşağıda vereceğim örneklerde bunu destekliyor...

1- Gnc(Türkiye) firmasına balık yağları ile mail attım ve kullanılan jelatin hakkında bilgi istedim, geri dönüş yaptılar ve gnc uluslararası ürünlerde sığır jelatini kullanıldığın ve IFANCA dan helal sertifikalı olduklarını söylediler. Bunun üzerine IFANCA nın sitesinde firma ismi aramama rağmen bulamadım. Bunu tekrar kendilerine bildirdiğimde benden telefon numaramı istediler :) Yani sözlü olarak açıklama yapacaklar.. Daha sonra GNC nin usa daki merkezine mail attım uluslararası ürünlerinizde ve özellikle Türkiye'ye gönderdiğiniz ürünlerde helal sertifikası var mı özellikle balık yağlarında ne jelatini kullanıyorsunuz dedim, benden kutunun üstündeki 6 haneli kodu istediler..! Demek ki neymiş gnc Türkiye'nin verdiği bilgiler şaibeli imiş.

2- Pharmaton isimli vitamin, arkadaşlar ne kutusunda ne de şişesinde gelatin olduğu yazıyor, sadece prospektüsünde yazıyor. Üretici firmadan cevap bile gelmedi, Türkiye temsilcilikleri geri dönüş yaptı ve benden yine telefon numaramı istedi, verdim arayan kişi titrek bir korkulu bir ses tonu ile ürünlerimizde sığır jelatini kullanılıyor dedi. Belge nerede dedim sağlık bakanlığı gibi bir şeyler söyledi, tamam deyince büyük bir rahatlama yaşadı çünkü daha fazla sıkıştıracağımı zannediyordu. (Şuçluluk psikolojisi olabilir mi)

İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda tek tük firmalar hariç bu konuda kesinlikle duyarsız olduğunu gördüm, sadece bu iki örnek değil.

Bu konuda hassas olan tüm arkadaşlardan duyarlı olmalarını bekliyorum, çünkü bu konuya hassasiyet gösterir isek, bu firmalarda bizim ihtiyaçlarımızı karşılamak zorunda kalır.

• ha sığır, ha domuz. önemli olan ağır metal içermememsi. jelatinlerin olması bizim yararımıza.. eklemlere iyi gelir.
  • yukarı
  • güzel bi konuya değinmişsin baya araştırmış olman çok hoşuma gitti açıkcası peki senin onay alabildiğin bi markayla karşılaştınmı balık yağlarında ben seven seas kullanıyorum ufak kapsüllü olanlardan

aslında konuyla alakası olmuycak ama peki sen ne için kullanıodun balık yağlarını? psikolojk diyiceğinize eminim ama ben uzun bi süre kullandıkdan sonra derslerde yaptıklarımızı sınavlar öncesinde çalıştıklarımı daha kolay hatırladığımı farkettim yani nekadar pskoljk dersenizde benm için öyleydi işte bende bunu merak ediyorum balık yağlarının bukadar beyinde bi etkisi olabiliyormu yoksa kendimimi kandırıyorum?

birde geçenlerde bakarken gördüm gingko biloba diye bişey bir tür ağaç yaprağı ekstresi ymiş bunun hakkında bilgisi olan varmı peki?
  • eee? Jelatin domuz içeriyorsa sağlığa herhangi bir zararı var mı?
  • Hiç mi duyarlı kimse yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: rudeboy90

güzel bi konuya değinmişsin baya araştırmış olman çok hoşuma gitti açıkcası peki senin onay alabildiğin bi markayla karşılaştınmı balık yağlarında ben seven seas kullanıyorum ufak kapsüllü olanlardan

aslında konuyla alakası olmuycak ama peki sen ne için kullanıodun balık yağlarını? psikolojk diyiceğinize eminim ama ben uzun bi süre kullandıkdan sonra derslerde yaptıklarımızı sınavlar öncesinde çalıştıklarımı daha kolay hatırladığımı farkettim yani nekadar pskoljk dersenizde benm için öyleydi işte bende bunu merak ediyorum balık yağlarının bukadar beyinde bi etkisi olabiliyormu yoksa kendimimi kandırıyorum?

birde geçenlerde bakarken gördüm gingko biloba diye bişey bir tür ağaç yaprağı ekstresi ymiş bunun hakkında bilgisi olan varmı peki?

Evet marka olarak aksuvital-pazar online satış merkezini buldum, kullandıkları jelatinin kaynağını söylediler,http://www.seljel.com/index.asp ... Benim kullanmamdaki amaç omega-3 ün yararları ve balık sık sık tüketmiyor olmam. Bence kesinlikle etkisi var senin dediğin gibi öğrenmeyi kolaylaştırıyormuş..

Evet ginkgo biloba kılcal damarlardaki kan akışını hızlandırıyormuş buna bağlı olarak da beynin daha hızlı çalıştığı söyleniyor...

• Konu çok güzel araştırma için teşekkürler. Likit olarak alsak daha mı yararlı?En azından jelatin derdi olmaz ?
  • ewet bende likit olmasının daha yararlı olduğunu duymuştum,, peki genelde gingko yu yaşlılara öneriyolarmış bizim 21 22 yaşlarında almamız vücudumuz açısından problem yaratmaz dimi
  • ayrıca attığın linkte SelJel, Sel Sanayinin Balıkesir Gönen’de bulunan fabrikasında sıhhi koşullara uygun olarak kesilen %100 sığır derilerinden A tipi ve B tipi olarak üretilmektedir yazıyor ve site bana gayet güvenilir geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acı Biber

Konu çok güzel araştırma için teşekkürler. Likit olarak alsak daha mı yararlı?En azından jelatin derdi olmaz ?

Eğer içmesi sorun olmaz ise en iyisi bence de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rudeboy90

ewet bende likit olmasının daha yararlı olduğunu duymuştum,, peki genelde gingko yu yaşlılara öneriyolarmış bizim 21 22 yaşlarında almamız vücudumuz açısından problem yaratmaz dimi

Ben hiç böyle bir şey duymadım, hiç bir fikrim yok açıkçası..
  • içmesini bende pek sorun yapmaz ama doğru marka hangisi ki sıvı olanda seven seas ın kiler mi?

ben artık gingko yu denemek istiyorum bide bu sınava çalıştığım dönemde balık yağı biraz etkilediğini farkediyorm gingko da onun gibi bişey se eğer onuda arada kullanmaya başlarım

solgar daki gingko hakkında galan bilgin varmı peki?
  • Ben bunu kullanmıştım;http://www.gnc.com.tr/tr/products.asp?ID=7&CID=3&PID=102&title=Ginkgo%20Biloba%20Plus%20120%20tablet%20-%2050%20mg, memnun kalmıştım, solgarı bilmiyorum.

Solgar fiyat olarak daha uygun gibi görünüyor, ama gnc nin ürününde ginseng ve gotu kola diye bir bitki de var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 11 Şubat 2012; 2:10:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugoss

Ben bunu kullanmıştım;http://www.gnc.com.tr/tr/products.asp?ID=7&CID=3&PID=102&title=Ginkgo%20Biloba%20Plus%20120%20tablet%20-%2050%20mg, memnun kalmıştım, solgarı bilmiyorum.

Solgar fiyat olarak daha uygun gibi görünüyor, ama gnc nin ürününde ginseng ve gotu kola diye bir bitki de var..

senin bu gnc den gösterdiğin ginko ürünü içinde benim bilmediğim birçok şey var bi yan etksi olmasın? araştırmışmıydın bunu

• gotu kola da zihin geliştirici ve stress e karşı bir bitki, ginseng ise vücuda dinçlik ve canlılık katan enerji veren bir bitki, google da yeterince bilgi var. Ama eğer kullanmak istemez isen sadece ginkgo içeren tablet alabilirsin.
  • quote:

gotu kola da zihin geliştirici ve stress e karşı bir bitki, ginseng ise vücuda dinçlik ve canlılık katan enerji veren bir bitki, google da yeterince bilgi var. Ama eğer kullanmak istemez isen sadece ginkgo içeren tablet alabilirsin.

hmm tamam onlarında ne olduğuna bakıp sipariş veririm, teşekkür ederim benm için gayet iyi oldu
  • quote:

Ben bunu kullanmıştım;http://www.gnc.com.tr/tr/products.asp?ID=7&CID=3&PID=102&title=Ginkgo%20Biloba%20Plus%20120%20tablet%20-%2050%20mg, memnun kalmıştım, solgarı bilmiyorum.

Bende 20 gündür kullanıyorum. Bir zararını veya yan etkisini gördünüz mü acaba.

• Hayır hiç bir yan etkisi görmedim...
  • Eyvallah sagolasın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.