Şimdi Ara

BALIK MAKARASI ALIYORUM SİZCE NASIL?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar balık hevesimin kabarmasından dolayı kendime bir tane olta makası almayı düşünüyorum. Bu konudada pek bilgim olmadığı için siz profesyonellerin yardımına ihtiyacım var alacağım makineler bunlar resimleriyle beraber özellikleri

Model: 3510
    - Renk: Gümüş
    - Malzeme: Alüminyum alaşımlı
    - Frenleme kuvveti: 8kg
    - Vites oranı: 5.5: 1
    - Rulmanlar: 3BB + RB
    - Hat kapasitesi (m / mm): 110 ~ ~ 0.35/170 0.285/220 ~ 0.25
    Ürün Kodu: Profesyonel Alüminyum Alaşımlı İplik Balıkçılık Reel
    Boyutlar: x 2.24 x 4.72 in 4.72 (12,0 cm x 12,0 cm x 5,7 cm)
    Ağırlık: 10.26 oz (291 g)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myglory01 -- 26 Haziran 2012; 13:56:45 >

• BUDA 2. Sİ

Marka LJ Kılıç
    Model LV100
    Miktar 1
    Renk Mavi, Gümüş
    Malzeme Oksidasyon alüminyum alaşım
    Fonksiyonlar Hat kapasitesi: 0.29mm/110m, 0.32mm/90m, Dişli oranı: 6.3:1

Ürün Kodu: Profesyonel Alüminyum Alaşımlı Balıkçılık Makara - Gümüş + Mavi
    Boyutlar: (12.0 cm x 9.0 cm x 6.0 cm) x 2.36 x 3.54 in 4.72
    Ağırlık: 7.27 oz (206 g)

SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM HANGİSİ EN İYİSİ ?

• bu canavarlar ile ne tutmayı düşünüyorsun? yani hedefimizde kaç cmlik balık var ağırlık vs?
    makaralardan anladığım kadarıyla 7-8 kiloluk balıkları gözüne kestirmişsin. büyük balık işi zordur.Allah muvaffak etsin.
    istavrit mezgit fln tutucaksan böyle makineler işini görmez. 30 tl ye sana makara kamış çapari kurşun seti bulabilirim.yada yer gösteririm bikaçtane kendin alırsın. kolay gelsin rastgele:)
  • Hocam acemiyiz denize gidip ne çıkarsa onu tutacaz, tutalımda ne tutarsak tutak hesabı:D almışken iyisini alim diye dedim, bu işide kavrarsam eğer, kayık alacam bi tane açılacam allah ne verdiyse :D canavar dediğinize göre güzel bir şey galiba ben özelliklerinden anlamadığım için hangisinin özelliği daha iyi?
  • Merhaba,

Bilgim dahilinde yardımcı olayım size. Sanırım Çin siteleri ucuz olduğu için oradan bir seçim yapmak istiyorsunuz ama balıkçılık malzemesi konusunda makine gibi hacimli ürünlerde ucuz ve kaliteli değiller malesef.

İlk resimdeki makine, çıkrık tipi olta makinesidir. Trolling (sırtı avcılığı), jigging(dikey seğirtme) avcılığı için kullanabilir. Yeni başlayanlar için kullanımı biraz zordur. Ayrıca kullanım olarak tekne ile sınırlı kalırsınız. Kıyıdan ava ve uzağa atışa pek imkan vermez.

İkinci resimdeki ise baitcasting(at/çek) çıkrığıdır. Kendi özel tetikli kamışı ile kullanılır ve sadece maket balık atıp çekmek için kullanılır. Yani bu da kısıtlı bir alana hizmet eder.

Size tavsiyem makaralı bir olta makinesi almanızdır, hem kıyı, hem deniz, hem tatlı su avında sorunsuz ve pratik şekilde kullanırsınız. Fiyat aralığı verirseniz, nerelerde avlanmayı düşündüğünüzü ve o avlaklardaki balıkların büyüklüğü ve ağırlığı gibi bilgileri de verirseniz nokta atışı yapabiliriz makine seçimi konusunda.

Örnek olması açısında 1-2 makine gösteriyorum. Bunlar genel kullanıma uygun kaliteli makinelerdir. Siz dediğim gibi daha detaylı bilgi verin, daha iyi yardımcı olabilelim.

http://www.spotbalik.com.tr/TRIO-RC-55-41BB-YENI-2012,PR-32995.html

http://www.spotbalik.com.tr/ALIVIO-6000-FA-1XSSS1-BB,PR-13847.html

• ÖNCELİKLE YARDIMLARINIZDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKÜR EDERİM.BALIKÇILIKDAN PEK ANLAMADIĞIM İÇİN BİZİM USTALARDAN BİRİYLE BERABER GİDECEĞİZ. YUMURTALIK DENİZİNDE TUTACAĞIZ ARTIK NE ÇIKARSA. TEKNE İLE AÇILMAYI DÜŞÜNÜYORUZ. BENİM NE TUTAMAK İSTEDİĞİME GELİNCE, VALLAHİ BEN KÜÇÜK DEĞİLDE BÜYÜK BALIK İÇİN UĞRAŞIRIM, İNTERNETTEN TAKİP ETTİĞİM KADARIYLA KUZU DİYE TABİR ETTİKLERİ BALIKLAR ÇOK HOŞUMA GİTTİ :D BÜYÜK BALIK İÇİN NE YEM ATMAM LAZIM, SİZCE EN İYİ YEM HANGİSİ OLUR?
  • Akya balığına kuzu derler misal. Sırtı çekerek maket balık ile ya da jigging yöntemiyle metal balık kullanılarak yakalanabilirz. Bence en iyisi sen ava gideceğin arkadaşın ile kararlaştır yapacağın av tipini, o nerede ne kullallanılacağını biliyordur. İhityaçlarını belirleyince uygun fiyatlı balık malzemesi araştırırsın nette.
  • Aynen senin dediğin gibi yapim.. Çok saol teşekür ederim yardımlarınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.