Şimdi Ara

Balığım Doğurdu !!! [SS'ler İçerde][Artık Büyüdüler Yeni SS'ler Gelecek] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
3.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: £¢h¡n

Yemek vermeyi unutursan içlerinden en büyük olanı hayatta kalabilmek için diğerlerini yiyecektir.

Yok be hacı unutmam ben merk etme.

NOT: konu açıldıktan bugüne yavrular kayıp vermeden 2-3 cm oldular hadi hayırlısı.
  • Balıkların hızlı büyümesini istiyorsan.Onları ayrı bi bölüme al alttan hava motoru ile çoklu hava ver ve ısıtıcı 28-30 derece arası tut.1 Haftaya kalmaz hızlı şekilde büyümeye başlarlar.Ayrıca yavru balık yemi al onlar daha çabuk büyütür.
  • bu arada balıklara yemin çok çok küçük kısımını hafif yumuşatarak ver dikkat et çatlıyorlar
  • Allah analı babalı büğütsün
  • Artık bayağı bir büyüdüler yemleme konusunda o kadar titiz değilim normal erişkinlere verdiğim yemleri biraz elimde ufalayarak veriyorum güzel güzel yiyorlar.
  • Balığım Boğuldu diye okudum başlığı sersem kafayla

Gerçi doğurması da pek mantıklı değil.
  • İc filtreniz sanki biraz kuvvetli (230lt/s) - üretim akvaryumunuz gördügüm kadar ufak ve özellikle yeni dogan ufak yavruları bunun icine atmak öldürmekle es deger olur(bu motora dayanabilmeleri icin ya cok güclü olmaları lazım veya en az 2 hafta gecmesi lazım,akıntı ve motorun kuvveti icine cekicektir),size tavsiyem ic filtreyi cıkartıp yerine üretim filtrelerinden(sünger filtre) veya ufak selale filtre almanız(en kötü ihtimalle ilk 2 hafta onları kullanmanız)

Ek not : Eczanelerde satılan çocuklar için olan multi vitamin şuruplardan alıp,az miktar yemin icine damlatıp yemleride kapalı bir kapta tutarsanız hem balıklarınız icin gerekli vitaminleri vermis olur,daha saglıklı ve direnc kazanmıs olurlar ve ölümler yasamazsınız:)

Saglıklı sekilde büyütmeniz dileklerimle...

• quote:

Orjinalden alıntı: Seopast

İc filtreniz sanki biraz kuvvetli (230lt/s) - üretim akvaryumunuz gördügüm kadar ufak ve özellikle yeni dogan ufak yavruları bunun icine atmak öldürmekle es deger olur(bu motora dayanabilmeleri icin ya cok güclü olmaları lazım veya en az 2 hafta gecmesi lazım,akıntı ve motorun kuvveti icine cekicektir),size tavsiyem ic filtreyi cıkartıp yerine üretim filtrelerinden(sünger filtre) veya ufak selale filtre almanız(en kötü ihtimalle ilk 2 hafta onları kullanmanız)

Ek not : Eczanelerde satılan çocuklar için olan multi vitamin şuruplardan alıp,az miktar yemin icine damlatıp yemleride kapalı bir kapta tutarsanız hem balıklarınız icin gerekli vitaminleri vermis olur,daha saglıklı ve direnc kazanmıs olurlar ve ölümler yasamazsınız:)

Saglıklı sekilde büyütmeniz dileklerimle...

Yorum için sağolun konuyu açtığımdan bu yana geçen sürede balıklarım neredeyse erginliğe ulaştılar. Lepistesler daha hızlı büyüdür molyler biraz yavaş kaldı. Motor konusunda söylediklerinize katılıyorum fakat bir sorunla karşılaşmadım. Sadece 1 lepistes yavrusu nedenini bilmediğim bir şekilde ölmüş.Diğerleri gayet sağlıklı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.