Şimdi Ara

Baldur's Gate (1998) / Enhanced Edition (2013) [ANA KONU] (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.346
Cevap
7
Favori
111.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maggese

quote:

Orijinalden alıntı: utku191

quote:

Arkadaşlar bir problemimi var. Zamanında geçit lorduna saldırmıştım, şimdi işim düştü oraya gidiyorum ama adam kinci çıktı kitabı verip geçeceğim ama geçemiyorum, baya da ilerledim ne yapmam lazım

TR çeviri kullanıyorsun galiba. Orijinal dilinde oynadığım için çıkaramadım hangi karakterden bahsettiğini; gate lord/portal lord olarak düşündüm ama bir şey çıkmadı.

. Neyse charm person ve ya dire charm büyülerini kullanmayı dene.

Evet türkçe yama ile kullanıyorum. 6. bölümdeyim görev için başladığım yere gitmem gerek, bir kitap verdiler bana oradaki muhafaza verip geçmem lazım ama 2. yada 3. bölümde gezerken oraya uğrayıp o adama saldırmıştım sanırım. Şuan oradaki muhafız ile konuşamıyorum saldırıya geçiyor.

Dediğim büyüleri yapmaya çalış; gardiyanı dostun yapacaktır belli zaman aralıgında o arada konusursun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bir problemimi var. Zamanında geçit lorduna saldırmıştım, şimdi işim düştü oraya gidiyorum ama adam kinci çıktı kitabı verip geçeceğim ama geçemiyorum, baya da ilerledim ne yapmam lazım

TR çeviri kullanıyorsun galiba. Orijinal dilinde oynadığım için çıkaramadım hangi karakterden bahsettiğini; gate lord/portal lord olarak düşündüm ama bir şey çıkmadı.

Evet türkçe yama ile kullanıyorum. 6. bölümdeyim görev için başladığım yere gitmem gerek, bir kitap verdiler bana oradaki muhafaza verip geçmem lazım ama 2. yada 3. bölümde gezerken oraya uğrayıp o adama saldırmıştım sanırım. Şuan oradaki muhafız ile konuşamıyorum saldırıya geçiyor.

Dediğim büyüleri yapmaya çalış; gardiyanı dostun yapacaktır belli zaman aralıgında o arada konusursun.

Şimdi büyüleri yapmaya çalışacağım, dediğim yerin ingilizcesi "candlekeep" imiş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Adama büyü işlemiyor hocam, ne canı azalıyor ne büyüleniyor. Başka çözüm var mı?

• CLUAConsole komutları ile adamın orijinal halini yüklemeyi deneyebilirsin sanırım, kodunu bilmiyorum ama nette araman sonuç verir sanırım. O da olmazsa eğer, adama dalmadan önceki halini dönüp oradan itibaren yeniden oynayacan.

Dipnot: Baba, bu oyunu diablo tarzı hack and slash tarzı oynamayın n'olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TomAmca

CLUAConsole komutları ile adamın orijinal halini yüklemeyi deneyebilirsin sanırım, kodunu bilmiyorum ama nette araman sonuç verir sanırım. O da olmazsa eğer, adama dalmadan önceki halini dönüp oradan itibaren yeniden oynayacan.

Dipnot: Baba, bu oyunu diablo tarzı hack and slash tarzı oynamayın n'olur :)

utku191 düzgün bir save dosyası attı, oradan devam ediyorum.
  • Problemin çözülmesine sevindim.
    Yanlış anlaşılma olmasın, anlayamadığım için soruyorum, siz ikiniz aynı charlar ile paralel bir oyun mu oynuyorsunuz? Kayıtlı dosya derken ne kastetmiştin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TomAmca

Problemin çözülmesine sevindim.
    Yanlış anlaşılma olmasın, anlayamadığım için soruyorum, siz ikiniz aynı charlar ile paralel bir oyun mu oynuyorsunuz? Kayıtlı dosya derken ne kastetmiştin ?

Hayır. Ben oyunun 2. yada 3. bölümlerinde bir ara tıkandım ana görevleri yapamadım, o yüzden aklıma geldi dedim "geri gideyim bakayım bizim kaleye ne olmuş" gittim öylesine muhafızla konuştum ona saldırdım tabi geri kaçtım devam ettim. Oyun unutmamış bunu tekrar görev nedeniyle gitmem gerekince muhafız tekrar bana saldırmaya başladı, öldürmeye çalıştım ama canı gitmiyordu her türlü büyü adamı etkilemiyordu. Arkadaş sağolsun benden dosyamı istedi geçebilirim belki diyerek ama başka bir oyunda da başıma bu tarz bir şey geldiğinden arkadaştan oyunun 6. bölümünün dosyasını istedim onun oyunuyla tamamladım.

• Anladım, teşekkür ederim. Neyse geçmiş olsun. Artık geçti ama, bir iki önerim olacak gelecek ile ilgili, oyunu sürekli kaydetmeyi alışkanlık haline getirmek önemli. Bir de, eğer bir karaktere dalıyorsan ve hasar veremiyorsan, özellikle NPC tipi bir karakter ise, önceki save dosyasını yükleyerek devam et. Çünkü bu olaydaki gibi olay örgüsüne hasar verme olasılığı çok büyük. Bu oyunun en sevdiğim özelliği de bu, ne zaman ne olacağını (spoiller hariç ) bilemiyorsun.
  • Merhaba arkadaslar
    Oyuna kensai karakterle basladim henuz 2. Chapterdayim. Kensaiyle ilgili tecrubeli arkadaslarin tavsiyelerini alabilirmiyim, ayrica ajantisin oldugu haritadaki ankghekler icin min kac lvl olmam gerekir?
  • Merhaba arkadaslar
    Oyuna kensai karakterle basladim henuz 2. Chapterdayim. Kensaiyle ilgili tecrubeli arkadaslarin tavsiyelerini alabilirmiyim, ayrica ajantisin oldugu haritadaki ankghekler icin min kac lvl olmam gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wowlocker

Merhaba arkadaslar

Benim ilk karakterim kensai idi, çıraklık karakterim :). Kensai/Mage en iyi kombinasyonlardan heralde. Fakat Baldurs Gate 1'deki exp sınırlaması dahilinde potansiyeline ulaşamadan kalıyor öylece. Tek kişi takılmıyorsan, parti ile takiliyorsan bir şekilde senin açıklarını kapatıp seni daha güçlü kılaiblirler ama solo play düşünme bence zevksiz olur oyun :).

Ankhegler için Arjantis'i yoldaş olarak almadım hiç fakat Friendly Arm Inn'in kuzeyinden çık zaten direk Arjantis'in yakınına çıkıyorsun hiç ankhegle uğraşmadan? Ankheglerin bulunduğu yerler haritanın kuzey tarafları. İlk güneyi temizlemen daha mantıklı, zaten kuzeye geldiğinde yeterli seviyeye ulaşmış oluyorsun. Ankhegler zor değil o kadar. Yüksek "AC"li( BG'de düşük AC oluyor) ve yüksek "Save Throw"lu birini gönder ilk üzerine o bütün hasarı üstüne kolayca alabilir(cüce savaşçılar tam anlattığım tip).

• wowlocker kullanıcısına yanıt
    Kensai, saldırı ile ilgili avantajlarına rağmen kısıtlamaları dolayısıyla kırılgan bir karakter. Ama hızlı bir silah ve kendi saldırı hızını vurkaç şeklinde kullanabilirsin. Uzaktan saldırı silahlarındaki yasağı da fırlatma baltası ya da hançeri ile aşabiliyorsun. Karşına fazla çıkmıyor ama, savunma iksiri (defence potion) ya da kalkan kolyesi (shield amulet) ile savunmasını artırabilirsin ya da barkskin büyüsü ile. Utku çok doğru bir noktaya değinmiş, BG1'de kensainin olayına tam olarak tanık olamıyorsun. En az 10-11 leveli görmesi lazım. Bir de partinde Spirit armor (level 4 büyüsü ) yapacak büyücün varsa çoşuyor class. Bir arkadaş demişti, ver spirit armoru, haritanın sonunu tıkla, doğrayarak yol açsın diye :)

Ankheglerin saldırısı misil saldırısı olarak kodlanıyor diye hatırlıyorum ve de asit etkisi yapıyor. Bu alanda levelden ziyade Hp önemli, çünkü hedefi tutan tek saldırı bütün canı sıfırlayabilir eğer Hp düşük ise. 19-30 arası damage yemiştim orada daha önceden.

• 20 yıllık olduğuna inanmak zor. Mekanik anlamında bugünün oyunlarına kaynaklık etmiş bir oyun. Yalnız ben hala gitmemiz gereken hanı bulamadım iyi mi. Kuzeyde diyor kuzeye gidiyorum hiçbir şey yok. Haritanın her yerini açtım sis falan da kalmadı. Hanın olduğu bölgenin de kuzeyinde bir şehir var oraya gideceğim diye on tane bandit önümü kesti beni lime lime ettiler.
  • 1&2?
  • Birinci oyun. Kardeşlik hani olması lazım Han'ın isminin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Birinci oyun. Kardeşlik hani olması lazım Han'ın isminin.
    Dikkat et muhafızlara saldırma

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Dikkat et muhafızlara saldırma

Alıntıları Göster
    Yok saldirmiyorum bol bol da kayıt ediyorum.

• 3.Geliyor galiba he
  • DMUKKS kullanıcısına yanıt
    Söylentiler hep o yönde. İnxile ın sahibi Brian Fargo "Baldur's Gate 3 ü kimin yaptığını biliyorum" diye tweet paylaşınca çıktı ortaya. DOS u yapan Larian inkar etti biz değiliz diye. Obsidian da değil. Beamdog mu acaba?

Bu arada Pathfinder: Kingmaker ı her BG severe şiddetle tavsiye ederim. Resmen BG2 ayarında bir oyun yapmış adamlar.
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.