Şimdi Ara

Balata değişimi ve muayene?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın yarın muayenesi var vakit olarak dar bir dönemime denk geldi fren balataları bayağı azalmıştı bugün yenisiyle değişimini yaptırdım. Balata ve disklerin belli bir alışma dönemi olduğunu bildiğim için temkinli davranıp 10km lik boş bir yolda rodaj uygulaması yaptım ve yaklaşık 70 km boyunca arada frenleme yapmayıp soğumasını sağladım tekrar rodaja devam ettim. İlk kmlerde sıkıntılıydı ancak şuan frenlerde bir sıkıntı gözükmüyor gayet iyi tutuyor yarın muayeneden geçmeme gibi bir durumu olabilir mi acaba yoksa yaptığım rodaj yeterli midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PATEVRA -- 18 Mart 2020; 18:28:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Disk ve balatanın durumuna bakıyorlar gözle fren performansı ölçülmüyor

• gkn_ymz kullanıcısına yanıt
    Nasıl ölçülmüyor? 😂
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Nasıl ölçülmüyor? 😂
    Yalandan dynonun üstündekini diyorsan eğer ölçüyorlar

Fren dinamometresinde akslardaki frenleme kuvveti kN cinsinden ölçülür ve aynı zamanda sapma hesaplanır. Neden yalandan olsun ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 18 Mart 2020; 18:57:0 >
  • yeterli..
  • Aracın durmasında sıkıntı yoksa sorun çıkmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Fren dinamometresinde akslardaki frenleme kuvveti kN cinsinden ölçülür ve aynı zamanda sapma hesaplanır. Neden yalandan olsun ki?
    Daha önce muayene gitmediniz sanırım, disk balata bitik değilse geçiyor hiç başıma gelmedi gelen arkadaşımda olmadı işin doğrusu fabrika verisi ile mukayese edip gereken performansın altında ise muayene tekrarı verilmesi lazım ama Türkiye'de kişinin inisiyatifinde olduğu için bu işler diskte yamukluk balatada aşırı aşınma yoksa geçiyor işin aslı bu.

Tamam
  • Cevaplayan herkese teşekkürler muayeneden sorunsuz olarak geçti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.