Şimdi Ara

Bal şerbeti tarifi SS'li(Yorgun uyananlar için kesin çözüm) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
13
Favori
3.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Peygamber efendimiz şöyle buyurdu :
    "Şu şifalı iki şeye devam ediniz: Bal ve Kur'an."

İbn-i Mace, C.9, Hno: 3452

Hocam anlayamadım ne demek istediğinizi ?
  • Bir su bardadğı ılık su veya süte bir yemek kaşığı gerçek çiçek balı koyup için en şifalı bal kullanma şeklidir. Bal şerbetini aç karnına yemeklerden bir saat önce içerseniz daha faydalı olur daha çabuk etkisini gösterir. Bir kişi bal yediği zaman , balı kullanan kişi baldan hiç anlamasa da balı kullandığı zaman kişide tokluk, vücutta bir zindelik dirençlik yoksa çok da etkili bir bal değildir. Yayla çiçek balı( komar ,ormangülü balı hariç) kişiye dokunmaz.
    www.BalAnzer.com
  • Eyvallah hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • anzer A kullanıcısına yanıt
    Orijinal anzer balı mı ?
  • Yalniz balin icindekk enzimleri yikimlamamak icin kaynas su ile yapmayin max. 50 derece su ile yaparsaniz daha besleyici olur.

Yuksek sicakliklarda bal yapisi bozulur sadece seker almis olursunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bender B. Rodriquez kullanıcısına yanıt
    Güzel bilgi hocam teşekkür ederim
  • Arkadaşın dediği gibi aynen ılık seviyede suyla yaparsanız besin değerleri bozulmaz. Ayrıca limon da c vitamini bulunduğundan güzel enerji verir. Bi ara spor dolayısıyla yorgun uyandığım sabahlar veya ayılamadığım günler bir tam limon sıkıp fondiplerdim.

Ayrıca hakiki balı da bulmak zor kimseye güven olmuyor bal konusunda. Bal faydalı deyip de bimden aldığınız balla yapmayın, boşa şeker.
  • sabah kalktığımızda ve gece yatarken içmek mantıklı olur mu?
  • sabah kalkıncamı içicez bunu ? akşam derin ve güzel bir uyku iççin bi tariffiniz varmı
  • Tantum.35 kullanıcısına yanıt
    declan43 kullanıcısına yanıt
    Akşam ve sabah kalkınca birer bardak içmeniz en iyisi olur. Üstte arkadaşın dediği gibi kaliteli bir bal bulmak zor. İyi bir bal ile bu tarifi deneyin güzel verim alacaksınız
  • Biranda vücuda şeker yüklemesi yapıyorsunuz zararlı bence.
  • Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun içinde ki şeker oranı o kadar da çok değil. Bütün ürünler doğal zaten dozunu kaçırmadığımız sürece bi zararı olacağını sanmıyorum
  • Yayla çiçek balında bal döneminde arıya besleme yapılmazsa kullandığımız balda ticari şeker olmaz. Balın içeriğindeki doğal şekerler insana dokunmaz. Öyle bir şey olsaydı bal o kadar şifalı olmazdı. piyasadaki 5-10 kg bal 100tl gibi balları sakın ha karıştırmayın. bahsettiğimiz ballar bu tür ballar değildir. Ballarımızdan şeker hastaları bile kullanabilir.
    www.BalAnzer.com
  • Hocam dün bu dediğinizi bir kere uyguladım normal kalktığım saatlerden yaklaşık 5 saat erken kalktım dediğim gibi hep aynı saatte ve çok yorgun kalkardım

Bilmiyorum gerçekten bir günde etki eder mi ama yatış saatimde de herhangibir değişilik yoktu yani saat 6 gibi yatmıştım erken kaltım ne olduğunu anlamadım, şimdi aklıma geldi dün bu dediğinizi denemiştim gerçekten onun etkisi varmıdır diye.

Bence var, çok teşekkür ediyorum şu uyku düzenimi de yerine soksa var ya daha ne isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instance -- 16 Ocak 2017; 17:37:59 >
  • instance kullanıcısına yanıt
    Bu güzel yorumunuzla beni çok mutlu ettiniz hocam. Elbette büyük etkisi var sonuçta vücuda son derece faydalı bitkilerin karışımı ile yapılıyor. Düzenli kullanmaya devam edin büyük etkisini göreceksiniz inşaallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın sabah deniyecem hocam sabahları kalkınca 2 saat ayılamıyorum uyur gezer gibi dolaşıyorum ortalıkta.
  • Eger soguk alginliginiz varsa oksuruk ve bogaz agrisi icin zencefil katıldığında harika bir etkisi oluyor iyilesmenizde.

• Sınavlar için iyi olabilir.

• Arkadaşlar yok böyle bişey mutlaka deneyin bunu var ya inanılmaz etkisi var, ben de inanmıyodum ne kadar etki edebilir ki diyodum ama 2 gündür öyle rahat uyanıyorum ki size anlatamam, çok çok geç yattığım için büyük bir uyku sorunum vardı yani bıraksalar saatlerce uyuyacak oluyodum, şimdi ise kaç saat erkenden dinç bir şekilde uyanabiliyorum eski halsizliğimden eser yok

En çok şikayet ettiğim konuda bana bu kadar yardımcı oldu ya hocam size ne kadar teşekkür etsem az.

• Yıllardır aynı tarifin içine ıhlamur ekleyip kışın ara ara içer nerdeyse hiç hasta olmam tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.