Şimdi Ara

Bal Deresinden Bal Alan Var mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
6.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çerkes89

Bu paraya satılan bala güzel diyenler hayatı boyunca gerçek bal yememiş demekki bunu yiceğime nutella yerim daha iyi

gerçek balı dene bakalım 1 kaşıktan fazla yiyebiliyor musun? asıl bunu yazan adam gerçek bal yememiştir.

sallıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 28 Şubat 2012; 13:59:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mami_24

dedelerim nenelerim amcam ve bilimum akrabalarımın hepsi balcı yani baldan çok iyi anlarım
    her senede 40 koli 1 kolide 8 çerçeve olmak üzere bal satarız ve kilosu 25 liradır süzme ise 1,5kilosu 50 liradır

şöyle bi olay anlatıyım bizim sadık müşterilerimizden bazıları bu bal deresimidir delisimidir ne dir bu adamdan almışlar ve 1 kavonozları bitmeden bizden almaya başladılar ama 1.kattaki komşumuz almış çok memnum kalmış çünki hayatında gerçek bal yememiş

Aynen gerçek bal yemeyenlere tatlı bir yiyecek olarak tadı tabii ki güzel gelecektir, bir de millet 5 kilosu 100 lira olan ve yanında polen bedava olan baldan ne bekliyor fiyatına göre kalitesini tartışmak lazım bence burada...

• quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

quote:

Bu paraya satılan bala güzel diyenler hayatı boyunca gerçek bal yememiş demekki bunu yiceğime nutella yerim daha iyi

gerçek balı dene bakalım 1 kaşıktan fazla yiyebiliyor musun? asıl bunu yazan adam gerçek bal yememiştir.

sallıyorsun.

sen şeker yemeye devam et aferim al sana gerçek bal

http://www.altiparmak.com.tr/kurumsal.oduller.asp

• Yine klasiklerden, forum arı yetiştiricisi oldu bi anda
  • quote:

quote:

quote:

sallıyorsun.

hoop yavaş biraz.hitap şekline dikkat et.işine bak kardeşim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sallıyorsun.

sallama falan diye konuşursan böyle cevap alırsın nasıl baş öyle traş kaaardeşim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sallıyorsun.

sallama falan diye konuşursan böyle cevap alırsın nasıl baş öyle traş kaaardeşim

"nasıl baş öyle traaş kaaardeşim" komikmiş yaş kaç bu arada ?

konu dışında altıparmak.comun reklamını yapmak için mi takılıyorsun ? bu da iyiymiş bak

• organık bal dünyasının malı nasıl?

alan kulllanan varmı?
  • ekrem incel adlı şahsın oynadığı reklamlara sahip bal markası. kendisi balı üreten firmanın patronudur cidden.
    nereden biliyorum?
    çünkü zamanında radyo ekin dinleyicisinin kafasını az ütülememiştir bu şekilde. adam istisnasız her programa katılır, "şu saat içinde ararsanız 1 kilo fiyatında bilmemkaç kilo karakovan balına sahip olacaksınız" deyip dururdu. şimdilerde parayı bulmuş olacak ki reklam mecrasını radyoların birçoğu ve de fazla sayıda 2. sınıf uydu kanalıyla genişletmiş.
  • Sakın almayın. Bunun yerine küp şeker alsaydık hiç yoktan çaya atardık..
  • quote:

quote:

sallıyorsun.

Hocam birçok defa gerçek bal yedim. Ve bunu hobi için yapan dedemden.Kiraz ağaçlarını yanına kovan kurduk.Önlerine 1 gt glikoz atmadık tamamen doğaldı ve 1 kaşıktan daha fazla yedim.Yeniyor yani ama her balda olduğu gibi 5-6. kaşıkta kesiyor
  • 70 TL' lik polen 100 TL' den çıkınca 30 TL kalır. Yani 30 TL'ye 4 kilo bal yaklaşık kilosu 7 TL' ye geliyor. 7 TL' lik bal ne kadar gerçek bal olabilir?

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/14616
  • Bizim kayınço meraklıdır böyle şeylere.. Almış hemen bi sürü de para vermiş...

Ulan dedim 1 kilo fiyatına 5 kilo satılan her üründe yalan dolan vardır..

1 Kilo fiyatına 5 Kilo Bal ,
    1 Kilo fiyatına 5 Kilo Et ,
    1 Kilo fiyatına 5 Kilo Sucuk ,
    1 Kilo fiyatına 5 Kilo patates v.s... v.s.... diye uzayıp gider bu liste....

Neyse gidip baktım böyle janjanlı şişelere felan koymuşlar...
    Bi de başka bir oyun var... 1 Kg olarak gösterdikleri şişeler 800 Gr.... !!! Yani 5 tane 800 gr lık şişe Bal gönderiyorlar size... Ama Tv reklamlarında 5 Kilo diyorlar bir de gramajdan geçiriyorlar....

Bu zamana kadar büyük marketlerden Balparmak gibi bilinen markaların ballarından alırdım... Ben fazla sevmem de bizim ufaklık için mamasına felan katıyoruz doktor tavsiyesi olarak...

Sonradan iş yerinden bir arkadaşım tavsiye etti Eta Bal diye bir firma... İstanbulda Marmara Forum da dükkanları var , ayrıca bazı carrefour şubelerinde stand açıyorlar , yaklaşık 4 seferdir oradan alıyorum.... Hani dedim ya fazla aram yoktur tatlı ve tatlı türevleri ile , ama lezzet olarak denediğimde bile bu zamana kadar zincir marketlerden aldığım bilinen bir çok bal markasına göre lezzeti sanki değişik gibi geldi...

Belkide psikolojik olarak değişik geliyor olabilir hani.... Ama benden başka aynı iş yerimde bunlardan bal alan bir çok arkadaşım var , içlerinde bu işi bilenlerde var onlarda referans olarak gösterdiler hani istanbulda bulabileceğin güvenle bebeğe ,çocuğa yedirebileceğin bir ürün dediler...

Aşağıda link i var , fiyatları bu balderesi fasa fiso ballarına göre yüksek tabi ki... Ama kalite farkı kesin...
    Ben bizim ufaklığa Eta Özel Karakovan Balı alıyorum 500 Gr lık kavanozda 65 TL ye satılıyor. Yaklaşık 1,5 ay gidiyor bir kavanoz bal...
    Eta yı bulmadan önce Balparmak Çiçek Balı alıyordum 460 GR kavanozda 21 TL fiyatı vardı...

http://www.etabal.com.tr/gurme-urunler

• Sürekli Reklamları Çıkıyo Ama Bilmiyom
  • biz 4 kavanozu 20lira zamanında almıştık polende vardı bitirdik yani güzeldi bal + süt sabahları güzel oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balomer -- 28 Şubat 2012; 16:28:15 >
  • 1 kilo bal fiyatına 4 kilo bal veriyor. bu demek oluyor ki, bal aslında 100 tl'lik birşey. ya da en azından kendi balını öyle görüyor. ama balı böyle gören akıl, aynı balı (evet aynı balı) 25 liraya veriyor.

onunla da yetinmiyor. aslında 70 tl olan polen denen bir şeyi de yanında "bedava" veriyor. yani, geldi balın kilosu 7,5 tl'ye!

balı yemedim, bilmiyorum nasıl birşeydir. iyi yada kötüdür, diyemem. ama benim ekonomi bilgim, malını 100 tl gören zihniyetin 7,5 tl'ye satmasını sorgulatır.
  • Gerçek bal boğazı yakar.
  • quote:

dedelerim nenelerim amcam ve bilimum akrabalarımın hepsi balcı yani baldan çok iyi anlarım
    her senede 40 koli 1 kolide 8 çerçeve olmak üzere bal satarız ve kilosu 25 liradır süzme ise 1,5kilosu 50 liradır

şöyle bi olay anlatıyım bizim sadık müşterilerimizden bazıları bu bal deresimidir delisimidir ne dir bu adamdan almışlar ve 1 kavonozları bitmeden bizden almaya başladılar ama 1.kattaki komşumuz almış çok memnum kalmış çünki hayatında gerçek bal yememiş

hocam ozaman sana bişey sormak istiyorum. bizde bi kavanoz polen var bir tanıdığımız getirmiş. onu nasıl tüketecez bilgin var mı? kimisi diyor ağzına at bi kaşık bekle şeker gibi. kimi diyor suyla yutman yeter. kimisi diyor çayına karıştır falan bir sürü taktik. doğrusu nedir paylaşırsan sevinirim.

• quote:

Hocam bizimkilerde köyde yapıyor arıcılık ama hobi olarak , zamanında 50 den fazla kovan vardı şimdi 20 tane.. Kendi ailemiz arasında paylaşıyoruz. Köyde o kovanların önünde durup o vızıltıları dinlemek öyle zevkliki...

• annem petek balin uzerine serpip yiyor. direk yutmayin cigneyin cayla filan diyenlerde sallamis:))
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.