Şimdi Ara

Bakım Masrafları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1.6 Tdci 2012 model hb araç sahibiyim. Bakım zamanı geldi. Öncekinden 15bin geçti. Bir öncekinde V kayışi, triger, mazot filtresi falan değiştirdim hassas davranarak. Bu bakımda yağ, hava, polen filtreleri, kartel depo çantası değişecekmis
    Bunun yanında alt takımlar, elektrik tesisat, baskı balata da kontrol edilecekmis. Bunun için İzmir İzkar 520 TL fiyat istedi işçilikle beraber. Sizce yaptırmalı miyim serviste? Dışarıda partikullu yağ falan yani kaliteli malzemelerle ve işçilikle ne kadara halledebilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence dışarda yaptır. orjinal malzemelerle kaliteli yağ alıp özel serviste yaptır. işçilik dahil 350 civarı ancak tutar diye tahmin ediyorum.
  • Ben 2012 Ford Focus III 1.6 TDCİ 115 PS Titanium var. Geçen hafta sonu parçaları dışarıdan orijinal olarak kendim alıp 50.000 Km bakımını yaptırdım. Parçalar sizin araçta da aynı olduğundan aşağıya parça kodlarını ekliyorum. Dışarıdan parçaları orijinal olarak kendiniz alabilirsiniz.

*Castrol Magnatec Start-Stop 5W-30 A5 85 TL
    *Yağ Filitresi (TAM-T6714-FDE) 15 TL
    *Hava Filitresi (AV61-9601-AE / AD) 35 TL
    *Polen Filitresi (AV6N-19G244-AA - Karbonlu/Kömürlü) 25 TL
    *Mazot Filitresi (AV6Q-9155-AA / BA) 125 TL
    *Yağ Tapası/Contası (2S6Q 6730-6734 AA) 5 TL
    İşçilik 50 TL
    Genel Toplam: 340 TL

* Bu arada dizel partiküllü yağa gerek yok WSS-M2C 913-D / ACEA A/5 B/5 standardını karşılayan 5W-30 Yağ kullanmanız yeterlidir. Zira Mobil 1 ESP veya Castrol Edge serileri WSS-M2C 913-D standardını karşılamıyor. Örnek olarak kullanabileceğiniz yağlar:
    *Castrol Magnatec Start-Stop 5W-30 A5
    *Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30
    *Opet Fullmax 5W-30 (http://opetoil.com.tr/tr/urun-detayi/fullmaxs5w_30) gibi...

• VoLKaN067 kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı yeni görüyorum. Sağ olun cevap verdiğiniz için.

Yazdıklarıniz benim bilgilenmem için son derece önemliydi. Araçta Start-Stop olmadığı için neden bunu alıyoruz diye sorguluyordum kendimi. Standartları karşılayan buymuş demek ki.

Karbonlu polen filtresine 55 TL istediler İzmir'de. Şaşırdım şimdi fiyatlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

Mesajınızı yeni görüyorum. Sağ olun cevap verdiğiniz için.

Yazdıklarıniz benim bilgilenmem için son derece önemliydi. Araçta Start-Stop olmadığı için neden bunu alıyoruz diye sorguluyordum kendimi. Standartları karşılayan buymuş demek ki.

Karbonlu polen filtresine 55 TL istediler İzmir'de. Şaşırdım şimdi fiyatlara.

Rica ederim. Start-Stop derken araçta strat-stop olması şart değil. Dur kalk yapılan şehir içi trafikte kastediliyor. Karbonlu / Kömürlü muhadil filitre 25 TL den fazla etmez. Ben Manisa'dan daha yeni aldım 25 TL ye. Bulamazsanız yardımcı olmaya çalışırım buradan.
  • VoLKaN067 kullanıcısına yanıt
    Tekrardan sağ olun yardımlarınız için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.