Şimdi Ara

Bakaya kalmayla ilgili önemli bilgiler (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
38.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • S.A. Ben Kasım 2013 celbine tabiyim 3yıldır yüksek lisans yapıyorum. eylül ayında bitirememe durumu var yüksek lisansı. Şimdi ben 1-30 eylül arasında askerlik işlemlerimi yapıtrsam okulu sonra bitirsem 1 yıl tecil hakkımı kullanabilirmiyim yüksek lisansın üstüne. 2. sorum bakaya kalsam şubeye gitmeden gene ekimde veya kasımda tezimi verip bakayayı kaldırıp tecil ettirebilirmiyim? cevabınız bekkliyorum saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

Sadece para cezasını yanıtlayayım.
    Şubat 2013 - 24 Haziran 2013 arası 124 günlük "yoklama kaçağı" durumundan ötürü 594 TL para cezası geldi.

Dostum benimde bir sorum var.Ben vergi müfettişliğini kazandım hayırlısı ile mülakatıda geçersem ilk defa aday memur olucam.Şu anki bakayalı durumunu vdk dan aday memur olduğuma dair bir belge ile kaldırıp 1 dönem daha tehir ettirebilirmiyim.
    (31 temmuz son tarihti tecil için)
    Bu olursa soruşturmada askerlik ile ilişiği olmayacak yazısı çıkacak ve atanmam açısından sorun olmayacak o yüzden soruyorum
  • arkadaşlar bişey sorcam muhtemel çok geç kaldım ertlemek için ama sağlıklı ve doğru bilgiye ihtiyacım var.Eylül 2011 yılında işletme bitirdim.o zmana askerlik durum belgesi almıştım.normalde 30.11.2013 sevk tarihim görünüyordu.ertleme bitiş tarihide 12.09.2013 yazıyor evrakta.ben 30 kasım diye ağırdan alıyordum meğerse geç kalmışım.eylül ayına ait 1 aylık heyet raporu var elimde .şimdi bu raporu bayramdan sonra askerlik şubesine versem bi faydası olurmu birinci sorum bu. ikinci sorum ise bundan sonra nasıl bi süreç beni bekliyor bakaya kalma ,para cezası vs vs.2015 haziran ayına kadar askerliğimi yani 1,5 yıl daha askere şuan 2. üniversiteyi okuduğum ve 3. sınıfta olduğum için gidemem yani okulu yarıda bırakmak istemiyorum.bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum
  • benimde 107 lira para cezası bulunuyor, fakat bu üni öncesi askerlik subesine gidip, tecil için doktora mı ne gidliyor mus heralde, ona gitmedim yoklama kaçağı gözüküyosun 107 lira para cezan var dediler, kasım celbine basvuru yaptığımda. simdi bende mi bakaya kaldım anlamadım orasını. ben simdi 25 ekimi bekliyorum.
  • Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı.Ben şimdi 2 yıllık tecilliyim ve tecilim haziran 25 te bitiyor. Şimdi ben haziran 20 gibi askere gitmek için başvursam kasım ayına kalıyorum değil mi? Çünkü ben şubatta gitmek istediğimde kasım 15 i geçirdiğim için almadılar. Ayrıca ağustosu kaçırdığım için (kaçırmamak için mayıs 15 ten önce başvurmam gerek diye düşünüyorum.) bakaya mı kalacağım ve bu bir sorun olur mu? Kasım ayında gitmek istiyorum anlayacağınız.
  • Arkadaşlar ben 83 doğumluyum yaklaşık 8 aydır bakayayım AOF den mezun olacağım temmuzda diplomamı alacağım durumum bu şimdi sorum şu ben er statüsünde bakayayım diplomamı verince statüm değişiyor ve kısa döneme dönüyor diye biliyorum doğrumudur ikincı sorum statüm degişince tecil hakkım oluyormu yoksa bakaya ve yaşım tecile engel teşkil edermi ltf acil cevap verin tşk herkese...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkstyl3x

Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı.Ben şimdi 2 yıllık tecilliyim ve tecilim haziran 25 te bitiyor. Şimdi ben haziran 20 gibi askere gitmek için başvursam kasım ayına kalıyorum değil mi? Çünkü ben şubatta gitmek istediğimde kasım 15 i geçirdiğim için almadılar. Ayrıca ağustosu kaçırdığım için (kaçırmamak için mayıs 15 ten önce başvurmam gerek diye düşünüyorum.) bakaya mı kalacağım ve bu bir sorun olur mu? Kasım ayında gitmek istiyorum anlayacağınız.

Direk askerlik şubesine git ve EN DOĞRU BİLGİYİ onlardan al.
    Ayın 20'sini falan bekleme derim... Tabi buradan "tam bilgisi olan" birisi cevap verirse o ayrı ama maalesef o kişiyi bulmak da kolay değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaoz83

Arkadaşlar ben 83 doğumluyum yaklaşık 8 aydır bakayayım AOF den mezun olacağım temmuzda diplomamı alacağım durumum bu şimdi sorum şu ben er statüsünde bakayayım diplomamı verince statüm değişiyor ve kısa döneme dönüyor diye biliyorum doğrumudur ikincı sorum statüm degişince tecil hakkım oluyormu yoksa bakaya ve yaşım tecile engel teşkil edermi ltf acil cevap verin tşk herkese...

Yaş nedeniyle okulun bitse dahi tecil olmuyor. Şu an yüksek lisans başvuruları başladı. Hemen bir yüksek lisans başvurusu yapıp tecil ettirmeye çalışabilirsin. Ama olur mu olmaz mı emin değilim. Geçen yıl bu zamanlar Ahmet Yesevi Üniversitesi tecil konusunda kendisine yüksek lisans başvurusu yapanlara yardımcı olmuştu. Geçen yıl bu vakitlerin mesajlarına bakabilirsin.

Diğer soruna yanıt, diplomanı verince statün değişir. Şu an yoklama kaçağı olsan dahi, askerlik işlemlerini yaptırırken diplomanı verince seni kısa dönem olacak şekilde ayarlarlar.

UNUTMAYIN, EN GARANTİ BİLGİYİ HER DAİM ASKERLİK ŞUBELERİNDEN ALIRSINIZ...
  • mustafaoz83 M kullanıcısına yanıt
    29 yasinda okuk bitirenlere 2 yillik tecil veriliyordu. Yani 31 yasina kadar bir bsorun olmuyordu.

• Merhaba arkadaslar 2013 lisans mezunuyum.tecil vs hiç bişey yaptırmadan mezun olur olmaz özel bi üniversitede yüksek lisans yapmam gerekti.ben okulun tecil yaptırdıpını dusunuyodum kı sadece okudugum sure ıcerısınde tecılımı yapıyorlarmıs. yuksek lısans 1 yılda bıttı tezsiz oldugu ıcın. Bana askerlık subesınden kagıt geldı bakaya kaldınız dıye. TEcıl ıcın yuksek lısans cıkıs belgemı goturudm seneye agustoos celbıne askere gıdıceksın dedıler.Bunu uzatmamın baska bı yolu yokmu? 2. yüksek lisans vs. yapsam yada 2. kez bakaya kalsam mahkemeye vereceklerı ıcın benı hapıs yatma durumum söz konusu olur mu? nasıl uzatabılırım ne sekılde.Yardımcı olabılırmısınız?
  • sismanmelih S kullanıcısına yanıt
    yüksek lisans yaptığın için artık tek çaren doktoraya başlamak, başka türlü tecil süresi uzatılamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevecen_86

yüksek lisans yaptığın için artık tek çaren doktoraya başlamak, başka türlü tecil süresi uzatılamaz.

aynen. herhangi bir yüksek lisans tecil vermez (yurt dışında yüksek lisans da işe yaramaz) tek çare doktora veya askere gitmek
  • Arkadaşlar,Merhaba.
    özetle;lisans mezunuyum,2014 şubat ayında bakaya kalip geçtiğimiz hafta otelde konaklarken jandarma baskini ile 15 günlük meşhur tutanağa imza atmak zorunda kaldim...Simdi?
    1:15 gün içinde şubeye gitmezsem süreç nasil isler
    2:15 gün içinde gidersem apar topar askeremi alinir yada en erken ne zaman alinirim
    3:Kasim 2014 te askere gitmek için ne yapmam gerek?
    Kesin ve net bilgisi olan arkadaşlardan bilgi dönüşü bekliyorum..herkese hayirli tezkereler

• Mrb ben devlet memuru olarak 1 senedir çalışmaktayım,aday memurluğum kalktı ve Kasım celbinde askere sevk için yazım geldi lakin ben genel seçime kadar bedelli askerliğin çıkacağı kanaatindeyim..2 sorum var

1- 1 ya da 2 celp dönemi askere gitmeyip bakaya kalsam sıkıntı yaşar mıyım? (devlet memuru olduğum da düşünülürse)

2- Tayin için çeşitli girişimlerim olucak, bakaya kalmam tayinim için engel teşkil eder mi? (hemen cezamı ödeyip bir sonraki döneme sevkimi gerçekleştirmek koşuluyla)

TEŞEKKÜRLER...
  • Benimde bakaya ile ilgili onemli bir sorum var.

Calistigim sirkette 3 senedir calisiyorum ve 10.000 lira gibi bir tazminat hakkim var. Yurt disinda yuksek lisans egitimi almak istiyorum ve maddi durumum kismen el vermiyor. yuksek lisans icin yurt disindaki okuluma kayit yaptirsam , askeriyeden sülüsümü alip askerlik nedeni ile istifa etsem ve aldigim tazminat paramla beraber yurt disina kacsam okulumu bitirip gelsem ne gibi sorunlar yasarim.

• Arkadaşlar konuyu yeniden açtım. Yüksek lisansta öğrenciyim. eylül 2015 de yüksek lisansa başladım. aday öğretmen olduğumdan 25 şubata kadar da askerliğim tecilliydi. onun için üniversite ilk aşamada tecil edememiş ve 25 şubattan sonra da tecil etmeyi unutmuş. ve bakaya durumuna düştüm mayıs celbi için bakaya durumundayım anlaşılan. üniversiteye gittim bağlı olduğum bölgeye Çoruma askerlik tecili için tekrardan yazı yazdı üniversite . geç kalmış bir durumda mıyım? askerliğim tecil olur mu? veya yapmam gereken başka bir şey var mı? konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
  • 31 aralık 2016 ta biten tecilim bugün yani 11 şubat 2017 de gbt kontrolüne yakalanıp karakolda tutanak imzalattılar ve 15 gün icinde parayı ödemelisin denildi ödiyeceğim miktar ne kadar olur ve parayı ödedikten sonra askerlik işlemlerimi mi başlatırlar şubat gidişleri bitti denildi karakolda
  • 2017yılında bakaya kaldım ve1yıllık erteleme aldım2018 şubat başında askerlik şubeye gittim şubat sonunda gel dediler şubat sonunda tekrar şubeye gittim kilodan dolayı hastaneye sevk edildim. 27mart günü askerlik şubeye tekrar gidip1yıllık daha erteleme aldım.şubeden çıktıktan 10dk sonra arayıp geri çağırdılar ve2.kez bakaya kaldığımı söyleyip imza aldılar... 5şubat ta gittiğim durumu da gelseniz subat sonu gelin demezdik dediler şimdi mahkeme süreci falan nasıl olacak 2.kez bakaya kaldığım için hapis mı yatacağım

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.