Şimdi Ara

Bakaya durumundayken Askerlik Durum Belgesi aldım. (Açıklamalı Konu) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
5
Favori
34.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler havaalanında işe başlıyorum 31 Aralık 2018'e kadar tecilim var. Yaştan dolayı artık tecil ettiremiyorum. Açıköğretimdeyim okul tahminimce 2019 Haziran'da falan bitecek. Bi sıkıntı yaşar mıyım acaba ? Havaalanı kartları için 3 ayda 1 Gbt yapılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slifer45

askerlik durum belgesini illa ki şubeden mi almam gerekiyor? E devletten alsam olmaz mı acaba? Edevlette böyle yazıyor.
    Haftaya yüksek lisans kaydı yaptıracağım ?

ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 29/07/2017 TARIHINE KADAR ASKERLIK ISLEMLERI
    YÖNÜNDEN BIR SAKINCASI YOKTUR.
    ERTELEME NEDENI : SINIF VE TERTIBAT BEKLIYOR

evet e-devlet'ten de alabilirsiniz sorun olmaz.
    illaki şube gerekli değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WrathChild

Beyler havaalanında işe başlıyorum 31 Aralık 2018'e kadar tecilim var. Yaştan dolayı artık tecil ettiremiyorum. Açıköğretimdeyim okul tahminimce 2019 Haziran'da falan bitecek. Bi sıkıntı yaşar mıyım acaba ? Havaalanı kartları için 3 ayda 1 Gbt yapılıyor.

belirttiğiniz tecil tarihine kadar sorun olmaz.
    ancak sonrasında yaşta dolduğu için tecil ettiremezsiniz malesef
  • WrathChild kullanıcısına yanıt
    Tecilin bittikten sonra gidip yoklamanı yaptırmazsan gbtde çıkar.

Şubeye gidersen muhtemelen Mayıs celbinde askere gidersin şube ile konuş Ağustos falan gitmek istediğini söyle olmadı rapor alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoRriZ

quote:

askerlik durum belgesini illa ki şubeden mi almam gerekiyor? E devletten alsam olmaz mı acaba? Edevlette böyle yazıyor.

Peki durumumda :SINIF ve TERTIBAT BEKLIYOR yazmasına rağmen yüksek lisansa kayıt olup tecil ettirebilir miyim?
  • böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu ?

Yüksek lisans eğitimi devam ederken bölüm değiştirme Tecil işlemi

https://forum.donanimhaber.com/yuksek-lisans-egitimi-devam-ederken-bolum-degistirme-tecil-islemi-durum-biraz-karisik--127565349#127565349
  • Hocam selamlar, umarım halen konu aktiftir. İnternette gördüğüm tek detaylı cevap sizinki sanırım.

Benim yüksek lisansım bitti, 5 aydır da burslu bir doktora programına çalışıyordum. Onu daha yeni kazandım, ancak kayıt yaptırırken 5 aydır bakaya olduğumu öğrendim ve okul bana askerlik durum belgesi getirmezsem kayıt yapmayacağımı söylüyor. En kısa zamanda da almam lazım.

Yüksek lisansım 3 sene sürmüştü, benim şimdi şubeden bu belgeyi almam mümkün mü, yazdığınız kadarıyla evet mümkün ama çok kaygılıyım. Şubeye gidip ne yaşayacağımı bilmiyorum, kazandığım program için gece gündüz çalıştım. Bana belge vermemek ve öğrenciliğimi yakmak gibi bir durumları söz konusu olur diye kafayı yedim resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delban

Hocam selamlar, umarım halen konu aktiftir. İnternette gördüğüm tek detaylı cevap sizinki sanırım.

Benim yüksek lisansım bitti, 5 aydır da burslu bir doktora programına çalışıyordum. Onu daha yeni kazandım, ancak kayıt yaptırırken 5 aydır bakaya olduğumu öğrendim ve okul bana askerlik durum belgesi getirmezsem kayıt yapmayacağımı söylüyor. En kısa zamanda da almam lazım.

Yüksek lisansım 3 sene sürmüştü, benim şimdi şubeden bu belgeyi almam mümkün mü, yazdığınız kadarıyla evet mümkün ama çok kaygılıyım. Şubeye gidip ne yaşayacağımı bilmiyorum, kazandığım program için gece gündüz çalıştım. Bana belge vermemek ve öğrenciliğimi yakmak gibi bir durumları söz konusu olur diye kafayı yedim resmen.

hiç sorun olmadan gidip askerlik durum belgenizi alabilirsiniz.
    zaten hiçkimseyi zorla askere almıyorlar (asker kaçağı olmamak kaydıyla tabii). bakaya olma durumunda korkulcak birşey yok.
    siz gidin şubeye. size formaliteden bir savunma formu doldurtacaklar. onu da kimse sorgulamıyor merak etmeyin.
    sonra size bir sonraki en yakın celp döneminde askere sevklidir belgesi vericekler. bu da yaklaşık 2-3 ay civarıdır.
    o arada da gidip doktoraya kayıt olursunuz.
  • özel mesaj göndermiştim fakat mesajlara bakmıyorsunuz sanırım.

bende kısaca bir şey sorsam bu yaşadığınız olaya istinaden.

ben üni kazanamadım bu yıl ocak ayında tecil sürem bitiyor yani ilk celp dönemi ile askerim.

6 veya 9 ay bakaya düşüp bir nevi kaçıp bir üni kazandığımda gidip üni için tecil isteyeceğim sizin gibi.

bunu denemelimiyim sizce veya farklı bir yol önerir misiniz?
  • OLIVERA O kullanıcısına yanıt
    Lisans mezunu olmayanlar hemen askere devre kaybı olarak alındığı için bakaya durumunda üniversiteye kayıt olmanız için belge verilmez kayıt yaptıramazsınız.

Tecil bitiminde askere alınacakları yıl sınava girecekler için kasım celbinde askere alınıp o tarihe kadar askerlik yönünden sakınca yoktur belgesi verilebiliyor diye biliyorum forumlarda görmüştüm. Bu belge ile üniversiteye kayıt yaptırırsın. Muhtemelen şube sınava gireceğine dair belgeler isteyecekdir onları aldığında şubeye görüceksin.

Bu işlemin tecil biter bitmez yapmalısın ama dediğim gibi ben yapmadım forumda görüm o yüzden %100 emin olmak için tecil bitmeden askerlik şubesine sorman da fayda var.
  • şu an edevlette askerlik durum belgesi çıkartmaya çalışınca boş sayfa geliyor, böyle bir sorun yaşayan var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BoRriZ

quote:

Peki durumumda :SINIF ve TERTIBAT BEKLIYOR yazmasına rağmen yüksek lisansa kayıt olup tecil ettirebilir miyim?

gözüken tarih nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

Lisans mezunu olmayanlar hemen askere devre kaybı olarak alındığı için bakaya durumunda üniversiteye kayıt olmanız için belge verilmez kayıt yaptıramazsınız.

Tecil bitiminde askere alınacakları yıl sınava girecekler için kasım celbinde askere alınıp o tarihe kadar askerlik yönünden sakınca yoktur belgesi verilebiliyor diye biliyorum forumlarda görmüştüm. Bu belge ile üniversiteye kayıt yaptırırsın. Muhtemelen şube sınava gireceğine dair belgeler isteyecekdir onları aldığında şubeye görüceksin.

Bu işlemin tecil biter bitmez yapmalısın ama dediğim gibi ben yapmadım forumda görüm o yüzden %100 emin olmak için tecil bitmeden askerlik şubesine sorman da fayda var.

çok karışık geldi biraz düz mantık dediğiniz

gidip askerlik şubesi ile görüşün ve bu yıl hazırlandığınızı ve yazılıya gireceğinizi belirterek tecil süresini biraz daha uzattırmaya çalısın demek istediniz sanırım.

yada son çare celp dönemi için rapor konusunu araştırmak
  • Tecil 2018 Mayıs'ta bitiyor. Kpss'ye gireceğim, mayıs ayında sınav var. Gidip şubeyle konuşursam erteleme yapacaklarını sanmıyorum, raporla erteleme yapılabileceği söyleniyor tabi bunun için 2-3 günlük rapor işe yarar diyen de var, daha uzun süreli rapor olması gerektiğini söyleyen de.

Şubeye sınav sonrası gitsem bakaya durumu olacak galiba, bu durumda askerlik yeri nisan ayında belli olacağı için devre kaybına neden olur. Bakaya durumuna kalmadan tecili nasıl ağustos dönemine kadar erteletebilirim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: can250

Tecil 2018 Mayıs'ta bitiyor. Kpss'ye gireceğim, mayıs ayında sınav var. Gidip şubeyle konuşursam erteleme yapacaklarını sanmıyorum, raporla erteleme yapılabileceği söyleniyor tabi bunun için 2-3 günlük rapor işe yarar diyen de var, daha uzun süreli rapor olması gerektiğini söyleyen de.

Şubeye sınav sonrası gitsem bakaya durumu olacak galiba, bu durumda askerlik yeri nisan ayında belli olacağı için devre kaybına neden olur. Bakaya durumuna kalmadan tecili nasıl ağustos dönemine kadar erteletebilirim acaba?

ayni durumdatiz ve sadece soylentiler var dediginiz gibi bende cevap ariyorum fakat yok aylardir kimseye denk gelemedim.

rapor olayi bambaska birsey zaten anlamis degilim ne yapacagimi

• quote:

Orijinalden alıntı: OLIVERA

özel mesaj göndermiştim fakat mesajlara bakmıyorsunuz sanırım.

bende kısaca bir şey sorsam bu yaşadığınız olaya istinaden.

ben üni kazanamadım bu yıl ocak ayında tecil sürem bitiyor yani ilk celp dönemi ile askerim.

6 veya 9 ay bakaya düşüp bir nevi kaçıp bir üni kazandığımda gidip üni için tecil isteyeceğim sizin gibi.

bunu denemelimiyim sizce veya farklı bir yol önerir misiniz?

- özel msj atamıyorum. foruma yeni özellik gelmiş. ceptelf tanımadan özel msj attırmıyor. bende tanımlamadım.
    - siz lisans üniv bahsediyorsunuz galiba? bakaya iken gidip tecil belgesi alabilirsiniz. ve o tecil belgesiyle lisans veya yüksek lisans kayıt olabilirsiniz. sorun olmaz. benim duruma benzer evet. bu konuda net bilgidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can250

Tecil 2018 Mayıs'ta bitiyor. Kpss'ye gireceğim, mayıs ayında sınav var. Gidip şubeyle konuşursam erteleme yapacaklarını sanmıyorum, raporla erteleme yapılabileceği söyleniyor tabi bunun için 2-3 günlük rapor işe yarar diyen de var, daha uzun süreli rapor olması gerektiğini söyleyen de.

Bakaya kalmanızda mahsur yokki. sizin tecili ağustosa ertelemenize sebep olacak bir durum yok aslında.
    yani siz sınava girin. sonra bakaya durumunda olun.
    kpss den iyi puan alırsanız atama bekleyin.
    diyelimki atandınız, gidin şubeye yeni tecil belgenizi alın ve memuriyete kayıt olun.
    sorun yok bence sizn durumunuzda
  • BoRriZ kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim yani 6 veya 9 ay bakaya olun bir üni kazanın sonra gidip mazeretle vs. ile atlayıp tecili uzattırıp üni kaydını yaptırın diyorsunuz

yinede yakın zamanda gidip askerlik şubesi ile görüşücem bakalım onlar yardımcı olacakmı
  • BoRriZ kullanıcısına yanıt
    Tecil bittikten sonra şubeye gitmeyip silüs alınmadığında askerlik yeri belli oluyor mu peki? Askere gitmeye karar verildiğinde askerlik yeri belli olursa daha iyi olur, yoksa devre kaybı olayı oluyor. Cevap için teşekkür ederim.
  • can250 C kullanıcısına yanıt
    Askerlik yerinin belli olması için muayene olup yoklamanızı yaptırdıktan sonra size gideceğiniz celp kağıdı verirler.

Sülüs askerlik yeriniz belli olduktan sonra alınır.

Lisans mezunları bildiğim kadarıyla devre kaybı gönderilmiyor. Lisans mezunları kaçak durumunda askere gitmek istediklerinde 2-3 gün içinde gönderiliyor.

Bazı arkadaşlar yanlış bilgi vermiş kaçak durumda kpss atamazsınız.

f) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını
    taşımak. (Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı veya bakaya
    durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 19 Eylül 2017; 15:20:20 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.