Şimdi Ara

Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

03 Eylül 2020 12:28

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 2020 tohum satış fiyatlarını açıkladı. Açıklanan fiyatlara bakıldığında 2019’a göre ortalama yüzde 20 zam yapıldığı dikkat çekiyor.

Geçen yıl tonu 2 bin 100 lira olan makarnalık buğday tohumluk fiyatı 2020’de 2 bin 500 liraya çıkarıldı. Ekmeklik buğday tohumluğunun tonu 1900 liraydı, 2 bin 300 lira oldu. Tarım Dünyası'nın haberine göre arpa tohumluğunum tonu 1700 liradan 2 bin liraya yükseldi. Tritikale ve yulaf tohumluğunun tonu 1750 liradan 2 bin 100 liraya çıkarıldı.

Fiyatlara, ilaç bayi karı ve nakliye eklenecek

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre açıklanan bu fiyatlara bazı ilaveler yapılacak.

Açıklanan fiyatlara;

1- Kök ve kök boğazı çürüklüğüne karşı ilaçlanan tohumlukların kilogram fiyatına (KDV Hariç) 4 kuruş ilave olarak eklenmesi,

2- Tarım ve Orman Müdürlüklerine, İl Özel İdarelerine, Belediyelere, Üniversitelere ve İşletmelerden çiftçilere yapılacak doğrudan peşin bedelle tohumluk satışlarında, dağıtıcı kuruluşlara uygulanan peşin satış fiyatı üzerine 0,20 TL/ Kg eklenmesi,

3-Dağıtıcı kuruluşların, belirlenen tohumluk satış fiyatları üzerine nakliye, sigorta v.s. masraflar ve kar karşılığı azami yüzde 14’e kadar ilave yapılarak belirlenecek fiyat üzerinden, çiftçiye satışı yapılması öngörülüyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, koronavirüs sürecinde çiftçilere destek olmak ve daha fazla ekim yapılması amacıyla yazlık ekim yapılan alanlarda çiftçilere %75 doğum desteği sağladı. Bu destekten çok sınırlı sayıda çiftçi yararlanabildi. Çiftçiler bu desteğin güz ve kışlık ekimlerde ülke genelinde uygulanmasını istiyor

https://media-cdn.t24.com.tr/media/library/2020/09/1599125838797-bakanliktan-tohuma-yuzde-20-zam-776429-1-1.jpg

t24.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcZaNeT -- 3 Eylül 2020; 13:31:37 >

• az olmuş umarım %50 daha gelir, çünkü imzam Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam 

• Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam

işte buuuuuuu be işte buuuuuuuuu

• ama ben hep 50tl lik tohum alıyorum..Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam 

• Tohumla işiniz mi var? Maaşınızı tohumla mı alıyorsunuz?

• İŞTE BU BE İŞTE BU ! İşte süper güç değil evren galaksiler arası güç olmak bunu gerektirir. Amerika bizi kıskanıyor Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam 

Ben demiyorum teyze diyor.

• omo okrom suya zam yaptı :DBakanlıktan tohuma yüzde 20 zam 

• Afganlara çiftçilik yaptırırz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 3 Eylül 2020; 14:27:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

omo okrom suya zam yaptı :D 

toplu taşımaya zam yaptı üüüü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 3 Eylül 2020; 14:11:55 >
  • Yılbaşından beri TL %24 değer kaybetmiş diyorlar . Bu nedenle az bile denilebilir

Ama maaşlara zam?

YİD'ler var yandaslarin silinen vergileri var ,mercedes Audi makam araçları var, muteahitler için getirilen ucuz kredinin zararı var,Çaykur'un zararı var

Bunlar için fedakarlık gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 3 Eylül 2020; 15:52:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

ama ben hep 50tl lik tohum alıyorum.. 

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahuteala zammi yapismis yine. Tesekkurler allahim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7B357775A

İŞTE BU BE İŞTE BU ! İşte süper güç değil evren galaksiler arası güç olmak bunu gerektirir. Amerika bizi kıskanıyor  

Ben demiyorum teyze diyor.

Adam konuşurken arkaya bakın. 6:15 ye kadın çöp kutusunu kendine eğmiş karıştırıyor. Adam tevekkulden iyi düşünelim iyi olalimdan bahsederken kadının çöp karıştırması trajikomik.

• Hamdolsun zamsız bir gününüz geçmiyor.

• allahtan tohumla maaş almıyorum yoksa yanmıştık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne yani çiftçimiz ucuz kalitesiz tohum mu kullansın. 1 kalite tohum Bakanlıktan tohuma yüzde 20 zam 

• Borcumu tohumla ödemediğim için beni ilgilendirmeyen mesele

• quote:

Orijinalden alıntı: lastyksbenderr

allahtan tohumla maaş almıyorum yoksa yanmıştık

evet doğru

• Evet çifçilerimizi çok seviyolar.Öyle ki işleri kolaylaşsın diye vergi geliyor.Halka aşık olmalılar. çünkü asıl sevme kısmı halka geldi.Pazar çıkan halk sevilicek😂🤨

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.