Şimdi Ara

Bakandan yerli otomobil açıklaması: 2019 yılı Mart ayından önce geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
0
Favori
32.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2019 muş peh! Ulan sanki sıfırdan teknoloji üretiyorsunuz, yıllar oldu yıllar. Önünüzde motor örnekleri olmasa eyvallah ama böyle bir motor zenginliğinde yıllardır motor üretiyorsunuz. Bu kadar salak yerine konmaz insanlar ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Hocam eski konularıma bakarsan volkswagende çalıstıgımı almanyada makine mühendisliği son sınıf da oldugumu görevilirsin. Yani bu konularda tecrübem var 2 sene öncesinde tübitak yerli otomobil için işinde uzman mühendisleri topladı ilanını eve gidince atarım sana. Bu mühendislerden biride yakın arkadaşımdı. 1-2 yıkda olacak iş değil bunlar emin ol o araba üretilicek.

İyi mühendis bir arkadaşımızsın o zaman bana ufaktan izah et, bu eski jenerasyon üretim tekniğine sahip yapıyı nasıl elektrikli araca çevireceğiz, bir kere eski üretim tekniğine sahip eski bir araç yeniler lazer kaynak, hadi eskiliğini geçtim monokok yapıya sahip yani şasiyle gövde birleşik sen bunu istediğin gibi değiştiremezsin üzerinde değişiklik yapmaya kalksan çok büyük bir yük, hele ki her şeyi içten yanmalı motora göre hesap edilip yapılmış bu yapı elektrikli bir araca çevirmek yeni bir projeye başlamaktan çok daha zordur, ağırlık merkezleri, gövde dayanımındaki kritik noktalar belli sen bununla oynayamazsın, pil takacaksın ağır kocaman bir şey arabanın hangi noktasına takacaksın dengeyi bozmayacak aksine a'dan z'ye bütün hesaplamaları altüst edecek, böyle bir ucubeyi güvenlik testlerinden geçiremezsin bile, öbür türlü benzinli versiyonunda hazır araç bir iki değişiklikle kuş serisi gibi piyasaya sürülür onda zaten problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCWS -- 2 Şubat 2017; 17:45:27 >

• SCWS S kullanıcısına yanıt
    Detaylarını bilmiyorum lakin Tübitak ın daha önceden yakıtla çalısan araçları elektrikli araca dönüştürdüğü çalışmaları var Tübitak merkezine mail yazıp gidersen emin ol gerektiği kadar bilgi verirler. 2014 de bu projeye başlandı 2019 da biticek deniliyor yani 5 senede arge çalışması yapılıyor yani dediğiniz gibi kopya bir araç olmayacak. Batarya çoğu elektrikli araçta oldugu gibi araç tabanına yerleştirilir ki arkadaşımın bana söylediği hibrit bir araç yapılacağı yani benzin ve elektrikle çalısan iki ayrı motoru olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Ak parti hükümeti zamanında yapılacaksa yapılmasın kafası yaşandığı sürece cumhuriyetin en başından beri süregelen yatış devam eder. Birilerine de müstehaktır. Neyine gerek araba yapmak ? Anıtkabir direğinin ipini bilmem kaç sene sonra yapabildik diye övünmeye devam et !

Cumhuriyetin başından beri yapılan kurumları satıp özelleştirmeseydin sen o AUDI'ye binerdin tabi

Sanki şu an yollarda Yerli araç var da biz nankörlük ediyoruz . Biz olmasak bu aracı da %100 yerli diye tanıtacaklardı

• quote:

Orijinalden alıntı: SCWS

quote:

Hocam eski konularıma bakarsan volkswagende çalıstıgımı almanyada makine mühendisliği son sınıf da oldugumu görevilirsin. Yani bu konularda tecrübem var 2 sene öncesinde tübitak yerli otomobil için işinde uzman mühendisleri topladı ilanını eve gidince atarım sana. Bu mühendislerden biride yakın arkadaşımdı. 1-2 yıkda olacak iş değil bunlar emin ol o araba üretilicek.

İyi mühendis bir arkadaşımızsın o zaman bana ufaktan izah et, bu eski jenerasyon üretim tekniğine sahip yapıyı nasıl elektrikli araca çevireceğiz, bir kere eski üretim tekniğine sahip eski bir araç yeniler lazer kaynak, hadi eskiliğini geçtim monokok yapıya sahip yani şasiyle gövde birleşik sen bunu istediğin gibi değiştiremezsin üzerinde değişiklik yapmaya kalksan çok büyük bir yük, hele ki her şeyi içten yanmalı motora göre hesap edilip yapılmış bu yapı elektrikli bir araca çevirmek yeni bir projeye başlamaktan çok daha zordur, ağırlık merkezleri, gövde dayanımındaki kritik noktalar belli sen bununla oynayamazsın, pil takacaksın ağır kocaman bir şey arabanın hangi noktasına takacaksın dengeyi bozmayacak bütün hesaplamaları altüst edecek, böyle bir ucubeyi güvenlik testlerinden geçiremezsin, öbür türlü benzinli versiyonunda hazır araç bir iki değişiklikle kuş serisi gibi piyasaya sürülür onda zaten problem yok.

Mühendis falan değil o büyük ihtimalle sallıyordur . Fotoğraf koyarsa güzel olur ama gerçi onu da proje gizli diye çekemedim der şimdi .

Ülke gündeminde de Türkiye'de yaşamayıp sallayanlardan biri işte ona kalırsa ülke Finlandiya gibi 10 numara sorunsuz

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/volkswagen-fabrikasinda-calisiyorum-sorulari-alayim--104374001

Bu konuda da senin gübi varsayımlarla konusan fake diyen onlarca insan var. Öğrenci kartımıda atarım akşama sana

• quote:

https://forum.donanimhaber.com/volkswagen-fabrikasinda-calisiyorum-sorulari-alayim--104374001

Bu konuda da senin gübi varsayımlarla konusan fake diyen onlarca insan var. Öğrenci kartımıda atarım akşama sana

Konuda resimleri göremedim bende mi açılmadı ? Tamam resimleri bekliyorum akşama Yerli aracın da fabrika falan resimlerini bekliyorum gezmişsin ya hani

• MEEEVET MEEEEVET yerli Arabaaaa geliyooo...
  • 50 bin lira A-B-C segmenti aracın fiyatı olacaksa şimdiden ölü doğacak bir yatırım. O paraya ne tür sorunları olacağı bilinmeyen bir arabaya verene kadar adı sanı bilindik 2.el araç almak daha mantıklı, kimse gelip vatan millet sakarya edebiyatı çekmesin lütfen. Devlet vergilerle belimizi bu kadar büküyorsa halk olarak en çok fayda getirecek malı almak hakkımızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilgazarda -- 2 Şubat 2017; 18:17:4 >
  • Seçim propagandası bu, kandırıyorlar milleti yine. Palavradan başka bir şey değil.

• 2019 gelince diyecekleri yerli otoya ne gerek var 1 sene daha bekleyelim uçan otomobil yapıp hem uçağı hem arabayı bir arada çıkarıp sürümden kazanalım.

• seçimden sonra ben yerli demedim belli dedim araba üreteceğimiz belli ama ne zaman orasını Allah bilir
  • Hala bu yalanlara inanan var mı ? Daha geçen amacımız yerli otomobil değil diye açıklama yapıyorlardı . Kesin 2018 de 2023 yılında ilk prototip çıkacak diye haber yapacaklar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Cahile laf anlatması zor hocam daha aracın prototip i dahi üretilmedi şuan arge çalışması yapılıyor ki prototipi olsa dahi dingonun ahırımı orası arge çalışması yapılan bölüme görevliler dışında birinin girmesi yasaktır. Arge çalışmalarıda fabrikada yapılmaz. Ford otosan vs. dahi Türkiyede üretilen araçlarının arge çalışmalarını Tübitak tesislerini kiralıyarak yapıyor. Arge çalışması bittiğinde seri üretim için fabrika kurulacak. Bu fabrikayıda arge çalışması bittiğinde en yüksek teklifi veren firmanın kuracağı söyleniyor.

• Esas sorun üretilip üretilmemesi de değil aslında

Atıyorum bu yapılan araç D sınıfı olsun bu araç bize en azından bir İnsignia kadar konfor sağlayıp , performans sağlayıp fiyatı da göreceli olarak daha da ucuz olacak mı ?

Yani bana Yerli olduğunu hissettirecek mi ? İnsignia dan pahalı olup veya eşit fiyatlandırmada olucaksa bana ne yararı var ?

Bunu geçtim . Eski bakan yani Bakan Işık diyordu ki 24 Aralık 2015'te Suv prototipini station wagon prototipini göstereceğiz . Gösterildi mi ? Hayır . Tamam yetişmedi olabilir . 2016 yılının sonuna kadar 30-40 araçlık filomuz olacak dedi . 2 Şubat 2017 deyiz var mı böyle bir filo ? Yok .

Yerine gelen bakan da yerli araçtan ziyade marka algısı yaratmak daha önemli dedi . Peki Türkiye'nin yerli otomobili şu an Eskişehir'de toplasan kaç km yapmıştır ? Yani Türkiye'nin BMW MERCEDES Ferrari gibi markaları var da biz mi bilmiyoruz da hemen algı yaratacak ??

TATA Cheery kadar olucaksa yine iyi güzel başımızın üstünde yeri var

ancak dediğim gibi 90 bine alacağım GOLF kalitesinde olup fiyatı 50-60 bin olmayacaksa boşuna üretilmesin çünkü herkes GOLF'ü tercih edecek .

• Ya araba kolay, uçak vardı hani bakanın bile "gizli proce" benim bile bilgim yok dediği. Uçağıda sonraki seçime mi yetiştirecekler merak ettim. Referandum tarihi yaklaşsın bak daha ne proceler ortaya çıkacak. Tübitak'ın red edip 1. olan projelerden vizyonunu görüyoruz. Ledli ekmek dolabının takdir topladığı ama gerçek cevherlerin yurtdışına gitmek zorunda kaldığı haberlerini unuttuk galiba.

• quote:

Cahile laf anlatması zor hocam daha aracın prototip i dahi üretilmedi şuan arge çalışması yapılıyor ki prototipi olsa dahi dingonun ahırımı orası arge çalışması yapılan bölüme görevliler dışında birinin girmesi yasaktır. Arge çalışmalarıda fabrikada yapılmaz. Ford otosan vs. dahi Türkiyede üretilen araçlarının arge çalışmalarını Tübitak tesislerini kiralıyarak yapıyor. Arge çalışması bittiğinde seri üretim için fabrika kurulacak. Bu fabrikayıda arge çalışması bittiğinde en yüksek teklifi veren firmanın kuracağı söyleniyor.

30-40 araçlık kafile 2016 sonunda yoldaydı . Demek ki sen eski bakanımıza yalancı diyorsun ?

Tamam mühendislerle konuşmuşsun onunda mı bir kanıtı yok ? Bir foto çekmedin mi gittiğin yerin ?

Ford 'un Sancaktepe'deki AR-GE merkezi Tübitak'ın mıydı yani Tübitak burayı yaptırıp oraya mı kiraladı diyorsun ?

Sancaktepede ne merkezi var bilmiyorum motor konusunda Tübitak Gebze kullanılıyor.

https://www.google.de/amp/s/amp.tubiba.com.tr/ford-otosan-gebze-merkez?client=safari

• quote:

Sancaktepede ne merkezi var bilmiyorum motor konusunda Tübitak Gebze kullanılıyor.

https://www.google.de/amp/s/amp.tubiba.com.tr/ford-otosan-gebze-merkez?client=safari

Boşver dostum . Şunu söyleyeyim 2019 u da ölmeden sağ kalarak görürsek eğer yine bir seçim olsa yine bunu tartışacağız o gün de yerli aracımız olmamış olacak ve siz 2023 hedef diyeceksiniz . Dış mihraklar şu bu neyse ne yani yine olmamış olacak .

Umarım bu sefer ilk defa biz yanılırız

• Arkadaşlar ekim ayında 76 bin olan Toyota auris st 2017 model olarak 107bin (%40) olmuş. Ben 2019 mart ayında o bahsedilen 50bin tl kredi neye benzer bilemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.