Şimdi Ara

Bakandan yerli otomobil açıklaması: 2019 yılı Mart ayından önce geliyor (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
0
Favori
32.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli otomobil yapılsın, ötv si olmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başkanlık büyük olasılıkla geleceği için bu bakanın bakanlığı düşecek.Yani yerli otomobilde verilen yıl sözünün tutulması zorlaşacak yerli aracı 2019 dan sonraki yıllarda görebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-57B35A683 -- 4 Şubat 2017; 21:19:36 >
  • al sana yerli bir marka, orijinal dizayn, isim, amblem, vs.:

• adamların işi gücü propaganda , illüzyon , ümit pompalamak , ülke buğday ithal eder halde oysa.Ama yerli uçağımız göklerde sadece akp'liler görebiliyor.Kralla ilgili gerçekleri bağıracak çocuğu bekliyoruz ama işi zor bu sefer.
  • Yerli araba için fırsat kaçtı, daha 2020'de çıkacak, farklı şehirlerde servisleri açılacak, millet alacak, sonra dış piyasaya satılacak vs. Bu aracın gerçekten düzgün yapılıp, bu şekilde başarı sağlayacağına inanan var mı? Türkiye'de üretilen araba yerine Alman araları (çoğu zaman ikinci el kaygısıyla) daha çok satarken kim neyin kafasında. Yurtdışına araba satacaksın, İngiltere'deki tüketicinin karşısında son teknoloji donanımlı, elektrikli, güvenlik testlerinden en yüksek puanları almış, ikinci el piyasası oturmuş, alanı satanı belli araba olacak onun karşısında 2030 yılında piyasaya giren araba Türk malı araba... Gerçekçi olmayı ve gerçekleri görmeyi bu millet ne zaman öğrenecek ...
  • Bakan Özlü: Yanlış anlaşıldık amacımız yerli otomobil değil.

Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil konusunda yanlış anlaşıldıklarını belirterek, "Bizim amacımız yerli otomobil üretmekten ziyade, bir otomobil markası oluşturmaktır" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2017 bütçesinin sunumunda konuşan Özlü, "Projemiz yerli marka elektrikli otomobil projesidir. Yerli imkânlarla bir otomobil üretmek çok zor bir mesele değildir.

Zaten birçok firma, tasarımı ve teknolojisi Türkiye'de geliştirilen, üretimi burada yapılan modeller geliştiriyor. Biz zor olana talibiz. Sadece Türkiye'de değil dünyada da tutacak bir otomobil markası oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

Özlü, bu projeyle ilgili iş modelini oluşturmak, idari ve teknik şartnameleri hazırlamak için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Fabrikalara 'Akıllanma' desteği
    Bakan Özlü, 4'üncü Sanayi Devrimine, geleceğe damga vuracak akıllı üretim sistemleriyle ilgili sürece hazırlanmak için fabrikaların dönüşmesi gerektiğine dikkat çekti. Özlü, "Fabrikalarımızın akıllı üretim sistemleriyle donatılmasını, üretimin bu yeni teknolojilere uygun bir dönüşümden geçmesini hedefliyoruz. İkincisi, bu döneme damga vuracak olan teknolojileri yerli imkânlarla geliştirmek amaçlıyoruz" dedi.

50 bin kişi iş bulacak
    Halen 294 organize sanayi bölgesinde (OSB) 1 milyon 640 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Özlü, bu yılın sonuna kadar 19 bin kişiye iş sağlayacak 8 OSB ve 4 sanayi sitesinin (SS); 2017'de ise 31 bin kişiye istihdam sağlayacak 9 OSB ve 2 SS'nin tamamlanacağını müjdeledi.

Kaynak: Aysel Alp / hurriyet.com.tr

• Çıkartın şu aracı. İkna edin milleti. Aracımı satıp alanlardan birisi olmazsam adam değilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün konuyu okudum...

Troller de klasik davranışlarını sergilemişler...

1 - Yalanlarla veya abartarak karşısındakini ikna et.

2 - Karşısındakini aşağıla. İşin içine chp yi karıştır. Gene aşağıla.

3 - Eğer karşısındaki bilgili veya araştırmacı birisiyse yani ikna edemeyecekse Fetocu-Pkklı-Yunan-Yahudi-vatan haini ve hatta kafir diyerek iftira at.

4 - En son olarak küfür et...

Konuya dönersek buradaki muhalefet eden hiç kimse yerli otomobil, yerli helikopter yapılmasın, buna engel olmalıyız diye düşünmüyor. Aksine bunların daha iyi olması için eleştrilerde bulunmak istiyor. Ama karşısında sadece yalanlar ve abartmalar buluyor.

Eğer bütün bu işler yapılırken yol, yöntem dürüstçe açıklansaydı, beklentiler ve eleştriler daha farklı ve mantıklı olabilirdi. Örneğin sen cadillac bts yi yerli araba diye yutturmaya kalkarsan, yemeyince de kıvırırsan kimse sana güvenmez.. Halbuki sen desen ki, biz bu arabayı yerli marka olarak üretmeye başlayıp zamanla geliştireceğiz (seçimlerin birinden sonra kıvırırken dediler bunu) tıpkı İranın peugeot 405 i ikco samand olarak üretmesi gibi..

Ama sen "ben %100 yerli araba yapcam" dersen ve bunu sadece seçimlerden önce söyleyip seçimlerden sonra kıvırırsan bu eleştrilir tabii. Eleştrenler de Vatan Haini değildir!!!!!!!

Sen eğer yerli helikopter yaptık diye propaganda yapıp aynı yöntemle 80lerde üretilen helileri saymazsan, geçmişin şartlarını gözardı edip geçmiştekileri aşağılarsan eleştirilirsin. Bunu eleştirenler vatan haini değildir!!!!

Halbuki bölücü değil de bütünleştirici olsan yapılan her işi alkışlasak, eleştire, geliştirerek en iyiyi yapsak, ne güzel olurdu değil mi?

Ama bu mevcut iktidar için papanın Müslüman olması kadar imkansızdır.

• Vosvos dan torostan kotude olsa aracimi satip alacagim.

Fiyat politikasi ne olursa olsun.

Ha fiyati yerli olmasina ragmen piyasadan ucuz olmayacaksa yine alacagim.

Malzemesi kalitesiz olsada yine alacagim.

Destek olacagim ülkemin bu cevherine.

Ha halki dudukl3me politikasida gutseler yine alacagim.

Ben devletim ülkem bunu yapti destek oldum demek icin alacagim.

Sonra bu millet hesabini sorar zaten acıta acıta.

• tamamen sallamasyon başkanlık olayı yüzünden milleti kandırma hareketi. kanarmı millet her halde kanar illa ki kanar .

• Bluflame B kullanıcısına yanıt
    Devrimden başka dizaynı ve mühendisliği bu ülkeye ait araç yoktur, Anadol aslında İngiliz reliant'tır, genel aksamları da (motor-şanzıman vs) Ford'dur. Sadece Anadol Stc'nin dizaynı burada yapıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Devrimden başka dizaynı ve mühendisliği bu ülkeye ait araç yoktur, Anadol aslında İngiliz reliant'tır, genel aksamları da (motor-şanzıman vs) Ford'dur. Sadece Anadol Stc'nin dizaynı burada yapıldı.

bana göre yerli araba için iyi (ve doğru yolda olan) bir başlangıçdı, hyundai işe ilk başladığında mitsubushi motor kullanıyordu, zamanla yerlilik oranını yükselttiler.
  • 15 senedir yapılan biten tüm işler yandaşların ceplerini doldurmaya yönelik.gelir-geçiş garantisi verilen köprüler , yollar , tüneller.Gerisi hep hikaye , masal.Kaldıki ilk 5 yılda bir beraberlik vardı şimdiden sonra daha da zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 9 Şubat 2017; 17:49:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruel53

Vosvos dan torostan kotude olsa aracimi satip alacagim.

Arabayı bekle sen 2300 yılında gelir.

• quote:

Vosvos dan torostan kotude olsa aracimi satip alacagim.

He he kesin alirsin...

• artık bu konuda hükümete inancımız kalmadı.
    gelecek otoda KDV ÖTV MTV gibi gereksiz vergiler
    olmaması lazım. zaten erteleyip duruyorlar.
    gerçekten başarı isteniyorsa Tüm Resmi Kurumlar
    bu aracı kullanır ve Vatandaşa teşvik edilir. ithalat geriler
    Ama bizim kurnaz yöneticiler ÖTV alarak haksız kazanmayı
    çok sevdikleri için bu biraz zor gibi
  • O kadar umutsuzsun yani

• Biraz daha bekleyelim direk uçan araba yapalım.

"Yerli Otomobilimiz Göklerde"
  • fortune1905 kullanıcısına yanıt
    He he Sen almazsin.

• quote:

He he Sen almazsin.

Dedigin sartlarda gelirse almam tabi

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.