Şimdi Ara

Bakandan yerli otomobil açıklaması: 2019 yılı Mart ayından önce geliyor (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
0
Favori
32.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beckhir.36

quote:

Orijinalden alıntı: surge Voltage

quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Ben savunuyorum çünkü gidip gördüm çalışmaları ve mühendisleriyle tanıştım. Mühendislerinin hepsi otomobil konusunda tecrübeli chplilerde anlamadığım nokta sürekli bilmedikleri konularda muhalefet yapıp hadi muhalefet yapıyorsunuz bari her seferinde Türkiye için olumsuz senaryo yazmaktan vazgeçin artık.

elektrik mühendisiyim. hibrit-elektrikli araçlar konusunda da bayağı birikimim olduğunu düşünüyorum. yurtdışında tesla motors'un üretim yerini de gezmiş biriyim. uzatmayayım, bilmediğiniz konularda iktidar yandaşlığı yapıp her seferinde Türkiye'yi övmekten vazgeçin artık.

ülkede güzel olan şeyi övüyoruz zaten, bazen de g*te g*t demeyi bilmemiz lazım değil mi ama? yabancı bir marka otomobilin üstüne paint terk kamuflaj yapıp, iç dizaynını değiştirerek hazırlanan prototipin yerli otomobille alakası nedir? seçim zamanı 2016'da yerli otomobilin ilk filosu gelecek deniliyordu noldu ona? seri üretim olacak ya fabrikası nerde görüştüğün mühendisler ne dedi bir konum atar mısın? daha çok soru var da neyse.

Tesla motorun uretim yerini gezdiysen General Motorun uretim bandini kullanarak uretime basladiklarini bilmen gerek. Bizimkiler saab modelini kullaninca neden aauuwww

tesla motors'un %100 yerli ve milli otomobil iddiası yok. devlet eliyle yapılmış projeleri de yok. global, büyük, özel, halka açık bir şirket. kaldı ki tesla'yı gezdiğim halde, biizm ülkedeki yerli otomobil tesisini gezemedim. bunu belirtmek için söyledim. hani şu 2016 yılında ilk filosunu yola çıkaracak olan büyük üretim tesisi. nerde şu an acaba?

bizimkiler otomobilin %100 yerli ve milli olduğunu söylediler, saab model aracı paintle kamufle edip prototip diye sundular. ortada ne bir üretim tesisi var, ne yerli üretim motor, ekipman, dizayn var hiçbir şey yok. %100 yerli ve milli otomobil üreteceğiz, bakın kendi kendimize otomobil üretiyoruz, dışa bağımlı değiliz artık diyerek halkı kandırdılar oy için. yerli bir otomobil şirketi kuracağız deselerdi tamam da bu apaçık milleti keriz yerine koymaktır. o yüzden auuuuuwww

• etusch kullanıcısına yanıt
    Sadece ben demiyorum, zamanında enerji bakanı bile dedi bunu.

Bu ülke üniversiteli okumuşa güvenmiyorum, cahil toplumun kararı daha doğru diyen rektör bile gördü.

Ayrıca sende çok iyi biliyorsun ki hemen hemen bütün cahil kesim, hadi okumamış diyelim AKP ye gözü kapalı oy atıyor.

Sende vatan millet din diyince duramayanlardansın.

Ben objektif yaklaşıyorum.

Şu şaçmalaıklaf ne Avrupa'da işler ne Amerika'da nede uzak doğuda işler.

Anca böyle cahil halkın fazla olduğu, yol yapılınca iş sanacak, köprü yapınca üstünde halay çekecek, kafası asla çözülemeyecek, en büyük uyuşturucudan daha tehlikeli televizyondan gözünü ayırmayacak, saçma sapan şeylere - mesela gta şifreleri olayı- tamah edecek,dünkü eteğini yaladığı adamın arkasından küfürler edecek, kendi fikri asla olmayan, ezbere konuşan, boş konuşan, takip ettiği kişi ne derse inanan, Hatta onu ilahlaştıran kesime sessiz kalan, eğitimsiz, kültürsüz, saygısız, empati yoksunu varlıkların olduğu yerlerde, bu gerikafalılıkla yürütülen zihniyet her zaman galip gelecektir.

Ha otomobil üretilirse ne mi olur, piyasadan ucuza olsun ilk ben alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• renonun bursada yeni bir model üretme kararı çıktıktan 2-3 sene sonra üretimi yapılabiliyor ortada üretecek kişi fabrika mühendis işçi dişçi kurum kuruluş robot eş dost yok not bekonun fabrikasında dişçi var işçiler için
  • Ben bu kadar kısa süre içinde yerli bir araç yapabileceğimizi sanmıyorum anca seçim malzemesi yaparlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etusch

Yerli otomobilin 50 binden fazla olması passat mondeo sınıfında olması hatta daha lüks olması demek. Yurt dışından gelmeyeceği için yarı yarıya fiyat olması lazım. Bazılarının iddia ettiğinin aksine akaryakıt için tasarlanmış mevcut şasi tasarımında yapılacak değişiklik ile kolayca elektrik motoruna uyumlu da yapılabilir.

Otomobilin Kasa kısmı değil asıl mekanik kısmının zor olacağı açık.

Bunlar zaman alacak şeyler.

Ayrıca bazılarının her konuyu siyasete evete hayıra çekmeleri çok ezik bi davranış. Milletçe aşmamış gereken bi konu. İyi olanları kim yaparsa yapsın iyi kötü olanları da kim yaparsa yapsın kötü olarak ele alabilmeliyiz. Hiç kimse herzaman doğruyu söyleyip doğruyu yapmayı başaramaz bu insan olmanın doğal neticesi.

Kardesim gram bilgin yok ya

Tesla nin bataryasi 560 kilo veya o civarda .

Sen o kadar agirligi pat diye sasi ustune yukleyebilir misin ? 560 kilo diyorum la 90 kiloluk 6 kisi 540 kg diyorum daha iyi anlarsin . Cok kolay yerlestirilirmis he at bagaja bataryayi devam

O Şasinin her turlu tekrar analizleri yapilmasi lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 3 Şubat 2017; 22:21:24 >

• Jet fadılın yolundalar onun imzasına döndü bu iş.fabrika yok marka yok motor üretecek yan sanayi yok.

• Ötv muafiyeti olursa iyi satabilir, ama önce piyasaya çıksın. Çok fazla belirsizlik var.

• Yalancının biri de ben gittim mühendislerle tanıştım diyor. İsmet Berkan diye bir adam vardı onu getirdi aklıma. "Kabataş görüntülerini izledim çok fena"

• yorumları okuyorum da ciddi ciddi araba üreteceğimize inanlar hatta üretilen arabanın ötvsiz ucuz fiyata satılacağına inananlar var.
  • Bu arabanın seri üretimi nerede olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: LittleThings

Gecen secimde de yerli araba ucak falan diyolardı. Milleti kandırmaya yer arıyolar. Bizimkiler de hala evet diyor

Silahlı Hürkuşu ve Silahlı İHA'yı araştır bi istersen :)

Madem seçimlerden önce kandırıp oy toplamak bu kadar kolay, siz neden yapmıyorsunuz ?

Yalan söylemek,halkı kullanmak sizde fazlasıyla var nede olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Falcon-61

Her seçim öncesi aynı palavra.

CHP'de bu palavralarla başa gelsin o zaman madem öyle.

Halk koyun nede olsa hemen kanıyor :)

Bi arada makarna dağıtıyor diyorlardı.

Madem öyle CHP'de dağıtsın seçimlerden önce hhhhhoppp başbakansın. Bu kadar basit reyiz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_erkut -- 3 Şubat 2017; 23:39:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozfidelio

quote:

Orijinalden alıntı: neden_acıklanmıyor

daha önce tank yapmadıysanız yapan birilerinden tecrübe edinmek zorundasınız,daha önce modern hava aracı yapmadıysanız tecrübeli adamlarla birlikte yapmak zorundasınız atak helicopteri italyanlarla yapıldı yok öyle sıfırdan yüzde yüz yerli yapayım diye bir dava

kaldı ki altayın yerli motoru için ihale tümosana verildi

dünyanın hiçbir yerinde sıfırdan tasarlanan bir makine yoktur,AK-47 alman stg44 tüfeğinin mihail kardeş tarafından geliştirilmiş halidir yan yana koyarsan stg44 e çok benzer ama aynısı mıdır ? hayır.

bu ülkelerin bizde olmayan sanayi altyapıları var,geçmişte ürettikleri makinaları geliştirip bugün kullanıyor biz ne ürettik ? bu adamlarla birlikte yapmak zorundasınız öyle bi anda hadi yüzde yüz yerli araba yapayım,tank yapayım,helikopter yapayım gibi bir dava yok ki zaten ben buna dikkat çekmedim

benim söylediğim şey siz bu insanları alaya aldıkça şurayı yerli değil burası kopya dedikçe hiçbir zaman bu makinaları yüzde yüz yerli yapamayacağız.Bu işler böyle başlar gelişir.Altay tankının gelişmiş versiyonlarını bu millet gelecekte kullanacak ve bugun bu projede emeği geçen adamlara teşekkür edecek gelecek nesillerimiz bizim bizden öncekilere dediğimiz gibi Allah belanızı versin birşey üretseydiniz ya! demeyecekler.

Sizde ağlıcaksınız

Ben ve benim gibiler tank yapmakta sorun görmüyor senin gibiler "oeeeeh %100 yerli yapttttıııııııh" dediği için sorun çıkıyor bak sende nasıl kuzu kuzu %100 yerli olmadığını makinanın tasarımı dahil hemen herşeyinin YARDIM ile yapıldığını kabul ediyorsun.

AKP nin yaptığı bu tarz GAZ projelere gelince %100 yerli olabileceğini "hiç sanmam" sıfır bilim bilgisiyle sadece ondan bundan arakladıklarını cahile cühelaya %100 yerli diye gazlarsınız bu böyle devam edecek .

Sizin daha öncekilerden TEK FARKINIZ onlar erkek gibi çıkıp satın aldık/burada monte ediyoruz derken siz cahile "%100 yerli" deyip aynı satın almayı yapıyorsunuz.

Cumhuriyet tarihi boyunca neden yapılmadı kardeş madem oradan,buradan alınıp yapılabiliyor bu araçlar ? Hani çok kolay ya hani.

• böyle bir araç piyasaya girdiginde ve Türkiyede tutulmasını istiyorlarsa yapilacak 3 şey var.
    1-kdv alınmayacak
    2-Ötv alınmayacak
    3-Aracın fiyatı 50 bin deniliyor ama bence 30bini geçmemesi gerekiyor.

yani devlet bu işten sadece arabanın tutulmasını (kısacası arabayı desteklemesi gerekiyor.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_erkut

quote:

Gecen secimde de yerli araba ucak falan diyolardı. Milleti kandırmaya yer arıyolar. Bizimkiler de hala evet diyor

Madem seçimlerden önce kandırıp oy toplamak bu kadar kolay, siz neden yapmıyorsunuz ?

Chp nin elinde devletin kasası imkanları var da ondan yapmıyorlar değil mi? Cok komiksin

• quote:

Orijinalden alıntı: ozfidelio

quote:

Orijinalden alıntı: neden_acıklanmıyor

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanfeb

İŞTE İKTİDARIN SEÇMENİ KANDIRMACA SÖYLEMLERİ ve İNANDIRILAN MASUM SEÇMENİN YORUMU.

GERÇEKTE YAPILAN İSE: Yıllarca üretimdeki askeri jip fabrıkasını 2006'da kapatmak.https://www.youtube.com/watch?v=lDdneZ4mBoM
    https://www.youtube.com/watch?v=6ES2PWIfI1A

Ak parti yönetiminde gerçekleştirilmiştir.Elhamdurillah.

siz zamanında 2008de altay tankı içinde seçim kandırmacası dediniz heeeeeeeeeeeeeey gidi hey

Aslanım ALTAY denen tankı nerede? sen hangi köyü soruyorsun?https://tr.wikipedia.org/wiki/Altay_tank%C4%B1

CTRL+F KORE yaz bakalım kim yapmış aslında bu tankı ? Hee sizi yediler %100 yerli diye eee niye çıkamıyor avusturya MOTORU kullandığı için olmasın? (hayır madem bununla nemalanacaksın avusturya ile papaz olma bari cahil cühelaya yedirirsin %100 yerli diye).

En azından bu %80 yerli %50 yerli diye "bir tank" üzerinde konuşabiliyorsun, tartışabiliyorsun bak.

Buna da şükret.

Cumhuriyet tarihi boyunca neredeydi bu tanklar şimdiye kadar ?

Bak aşağıda yazacaklarımı ve onlarcasını türkiye yeni yeni geliştriiyor. Millet takır takır bunları yapıyordu peki bizim cumhuriyet dönemi boyunca madem oradan buradan parça alaınarak kolayca yapılıyor nedne yapılmıyordu ?

Altay tankını Türkiye geliştirmiştir.

Ana yüklenici Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.

Aracın Volkan-III tank atış kontrol sistemi ve tank komuta kontrol muhabere bilgi sistemi Aselsan tarafından tasarlanacak ve üretilecek, 120 mm’lik 55 kalibre ana silah sistemi, Hyundai-Rotem kanalı ile teknoloji transferi yapılarak MKE tarafından, modüler zırh paketi ise Roketsan tarafından üretilecektir.

Tasarımcılar: Tasarımcı Otokar
    Aselsan
    MKEK
    Roketsan
    Hyundai Rotem[2]

Yerli Füzeler:

SOM:
    Bakandan yerli otomobil açıklaması: 2019 yılı Mart ayından önce geliyor

ROKETSAN UMTAS - TANKSAVAR FÜZE SİSTEMİ

Atak Helikopteri:

%70 Yerlidir.

TAI Tarafından:
    Üretimi
    Montajı
    Uçuş Testleri
    Eğitimi
    Entegresi
    Lojistik Desteği yapılmaktadır.

Aselsan Tarafından: Görev bilgisayarı üretim ve yazılımı
    Aviyonik sistemleri üretim ve entegrasyonu
    Silah sistemleri tedarik ve entegrasyonu

Bora 12: %100 Türk yapımı bir keskin nişancı silahıdır.

Fırtına Obüsü: %100 Yerli

Hürkuş:

Ve daha onlarcası..

• quote:

quote:

quote:

Chp nin elinde devletin kasası imkanları var da ondan yapmıyorlar değil mi? Cok komiksin

Bu dediğinle AKP'nin elinde devletin kasası olduğunu ve dolayısıyla bunları yaptığını itiraf etmiş oldun. Oylar akp'ye reyiz o zaman. Helal olsun AKP'ye.

• quote:

quote:

Madem öyle CHP'de dağıtsın seçimlerden önce hhhhhoppp başbakansın. Bu kadar basit reyiz :)

Chp nerden çıktı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Chp nerden çıktı ?

CHP ana muhalefet partisi değil mi ? Hükümete gelmek isteyen dolayısıyla o değil mi ? Ben sen CHPlimisin dedim ? Örneğimi oradan verdims adece. Madem öyle kolay herkes yapsın o zaman CHP'de yapsın dedim.

Başka bir sorun var mı kardeş şimdi ?

Hadi yapsında gelsin bakalım :) Çok kolay nede olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_erkut -- 4 Şubat 2017; 0:56:49 >

• %100 facebook garantisi var mi yoksa inanmam

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.