Şimdi Ara

Bakan Yardımcısı Sayan'dan 5G ve fiber internet açıklaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakan Yardımcısı Sayan'dan 5G ve fiber internet açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye’deki 5G ve fiber internet çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fiber internetin yaygınlaşması için 2023 sonunu işaret etti ancak 5G hakkında tarih bilgisi vermedi.

5G’de yerli teknolojilerin önemine vurgu yapan Bakan Yardımcısı Sayan, şunları söyledi:

“Türkiye'nin 4,5G'de yerlilik, millilik oranını yüzde 30'a çıkardık. Biz 5G'yi de sadece kullanan değil yerli ve milli imkanlarla teknoloji tasarlayan, geliştiren, üreten ve ihraç eden ülke konumuna ulaşmak için çalışıyoruz. Coğrafyamız da haberleşme altyapılarının yerli ve milli olmasının kritikliğini bize göstermiştir.”

Ayrıca Bkz.Samsung, %24 pazar payıyla 5G Android akıllı telefon satışlarında lider

Fiber internet konusunda ise 2023 sonuna kadar her evde 100 Mbps hızında internetin olmasını hedeflediklerini söyleyen Bakan Yardımcısı Sayan, “Fiber internetin bütün evlere ve mahallelere gitmesini istiyoruz. 2023 sonu hedefimiz her hanede 100 megabit/saniye internetin olması. Çünkü teknoloji sürekli gelişiyor ve dijital dönüşüm bizi çepeçevre kucaklıyor. Fiber uzunluğumuz 471 bin kilometre. İnternet abonelerinin aylık ortalama kullanımı 204 gigabayta ulaştı.” dedi. Sayan'ın bu hedefi imkansız görünüyor. Umarız yakın zamanda fiber altyapı çalışmaları hızlanır.

Kaynak:https://www.aa.com.tr

• 4.5 G diye 3 operatörü de denedim Evimde 20, En iyi şartlarda 30-40 mbps veriyor müşteri hizmetlerini arayıp maksimum 30-40 veriyor bu dediğimde "efendim hızınız gayet normal görünüyor bir hız kesintisi de görünmüyor bir sorun yok" diyor ya kardeşim 3G geldiğinde 100 mbps reklamları yapıyordunuz koskoca 4.5G'ye geçtik hâlâ aynı tas aynı hamam qwerty klavyeli telefonlarla 3G hızla alıyordum ben 20 mbpsyi bu operatörlerin denetlenmesi 4.5 G diye sattıkları hatların hızının ve kalitesinin sağlanması gerek ping ve upload dışında değişen hiçbir şey olmadı.
    Türknet gigafiber mahallemize geldi bütün konşu akraba herkes geçti başvuru yaptım 3 ay'a yakın bekledim gelmediler geldiklerinde de biz kablo çekemeyiz elektrikçiye kabloyu çektirin sonra biz gelir hallederiz diyip 50mt beyaz fiber kablo bırakıp gittiler. Kaç kez şikayet ettim halen cevap yok bir iki kere takipteyiz efendim falan filan dediler bu arada fibere geçen komşulara sordum hiç biri kabloyu elektrikçiye çektir diye bir şey duymamış saha ekibinden velaslı kelam artık iktidara kızmıyorum bu millette iş ahlakı yok işçisinden yöneticisine kadar iş ahlakımız yok bizim nasıl yaşıyorsak öyle yönetiliyoruz. Linç edebilirsiniz sorun yok alıştım...
  • 2023 geldi o yalanlarınızı artık güncelleyin 2053 e başlayın artık

• Mobil internet kablolu internetten daha hızlı ne kadar ters iş var hepsi bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 17 Mayıs 2022; 18:16:2 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • geniş bant diyolardı bi ara n'oldu?

• 2023 sonuna her eve 100mbit demis. atma fatih din kardesiyiz

• Bakan ın suratındaki gülümsemeyi fark ettinizmi olum yine zam var.Gülüşü
    4 g yavaş interneti 6 g gibi sunmaları ne büyük işşş...

• biri bu adama upload hızlarından bahsetsin. görünce canım sıkılıyor o kadar inandırıcı bir adam.

• geldim41 G kullanıcısına yanıt
    Tabiki 2023 sonu diyecek, açıkça siz seçimde bize oy verin biz yine a.... .... devam edelim diyecek değil ya.

• luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    türkiyedeki kablolu internet ve diğer ülkelerdeki kablolu internet sistemler çok farklı.

mesela biz fiber veya vdsl almak istediğimizde gelip dolaba bakıyorlar port varsa hattı bağlıyorlar. binaya daha önceden hazır kablo çekilmişse dairene kadar veya bina girişine kadar kablonu hazırlayıp aktif ediliyor.

şimdi romanyada fiber bağlattık kaldığımız eve gelip tespit yaptılar önce dolap filan yok öyle binada girişte kutuda yok. şirket geldi sokağın içindeki aboneleri taradı en yakın binadan bizim binaya 1. kat hizasında binadan binaya kablo uzattılar modemi taktılar bitti.

bizde o kablo ordan oraya gidemez tümü görüntü kirliliği diye kaldırıld yer altına alındı yıllar önce. belediyelerle anlaşma izin alma meselesi de bu yüzden. sokaklar kazılacak kablolar değişecek döşenecek. zaten kimse iş yapmak istemiyor. az iş çok para.

• 4.5 G diye 3 operatörü de denedim Evimde 20, En iyi şartlarda 30-40 mbps veriyor müşteri hizmetlerini arayıp maksimum 30-40 veriyor bu dediğimde "efendim hızınız gayet normal görünüyor bir hız kesintisi de görünmüyor bir sorun yok" diyor ya kardeşim 3G geldiğinde 100 mbps reklamları yapıyordunuz koskoca 4.5G'ye geçtik hâlâ aynı tas aynı hamam qwerty klavyeli telefonlarla 3G hızla alıyordum ben 20 mbpsyi bu operatörlerin denetlenmesi 4.5 G diye sattıkları hatların hızının ve kalitesinin sağlanması gerek ping ve upload dışında değişen hiçbir şey olmadı.

• Şehrin merkezinde 4 yıllık bina da 2 yildan beri alt yapı için uğraşıyorum. Önce alt yapı gelsin 10 MB ye razıyız fiber de istemez.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Burak.F B kullanıcısına yanıt
    Vodafone 3 veriyor 3 3 Mbps veriyor 2 milyonluk şehirde 3 mbps veriyor vodafone 4.5 G diye sattığı tarifede 3 mbps.

• Böyle mi? Bakan Yardımcısı Sayan'dan 5G ve fiber internet açıklaması

• Hani 5g yi kullanan ilk ülkelerden biri olacaktık hani tayyip erdoğan 4g ihalesini direk 5g ye geçmek için iptal edip yeni düzenlenen ihale ile ismi 4.5g olmuştu

balık hafızalı bir milletiz hatırlatmak istedim

Ayrıca dünya da bizden başka 4g ye de 4.5g diyen yoktur

• once mobil paketleri adam etsinler. yil 2022 hala kotali mobil internet var. Sinirsiz mobil internet istiyoruz!!!

• 2019'da internet sorununu 2020'de hallederiz dediler sonra 2020'de 2021'de internet sorununu hallederiz dediler sonra 2021'de 2022'de internet sorununu hallederiz dediler ve şimdi 2022'de 2023'de internet sorununu hallederiz diyorlar.

• tüpe bak. tüpünü ssssseeevvvdiiğiimm.. 100 mbit nete 300 tl alacaksan hic getirme Adil Mert Korkusuz...

• Aha buna da sinkaflı cümleler kurasım var.

• yeni binalara adsl internet bile veremeyen, türk telekomun içini boşaltıp mahveden adamlar fiber müjdeliyor allahım sana geliyorumm...

bomboş haber geçiniz

• Birisi 2023 sonu fiber mi dedi ? Bizim evde hala ADSL var. VDSL Portları dolu diye geçemiyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.