Şimdi Ara

Bakan Turhan açıkladı: 5G 2020'de ülkemize geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Bu mesaj silindi.
    Aynen BTK'sından Ulaştırma Bakanına, Milli Eğitiminden Berberler Odasına kadar ülkece patatese odaklanmamız gerekiyor.

Sonuçta daha toplu iğne üretemiyoruz, neyimize 5G?
  • Tanzim internet satışları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkede doğru düzgün internet altyapısı yok. Önce onu düzeltin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mobilde sınırsız internet gelmeyecekse gereksiz yatırım sms ve konuşma her şey artık internet üzerinden yapılıyor

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    O biraz Atatürk’ün Ankara’nın caddelerinin genişliğini 100 metre istemesi gibi çok üst bir çizgi çekmesi nedeniyle söylenmiş bir laf. O üst bar sayesinde 4G yerine 4.5G’ye geçtik.

Bürokratlara kalsa 3.75G hadi olmadı 4G idare ederdik.

• anticor kullanıcısına yanıt
    5G genelde internet dağıtmak için olduğundan paket fiyatları ciddi bir hızda düşecektir. Sonuçta 4,5G’ye düşünce de fiyatlar çok hızlı düştü.

• "Kendi kendine yeten sınırlı ülkelerden biriyiz."

Hangi ülkenin bakanıysa oraya taşınalım. Anlattıklarına göre güzel bir ülkeye benziyor. Hem 5G'ye de hemen geçiş yapacaklarmış. Zira şu an Türkiye diye bir ülkede yaşıyorum, ineklerin yediği samana kadar dışa bağlıyız. Ortada üretim yapacak ne fabrika kaldı ne de çiftçi kaldı. Olanlar da bedevilere peşkeş çekildi. Onlar da şirketlerin içini boşaltıp borçlarını bize bırakıp ülkesine döndü.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

5G genelde internet dağıtmak için olduğundan paket fiyatları ciddi bir hızda düşecektir. Sonuçta 4,5G’ye düşünce de fiyatlar çok hızlı düştü.
    Gerçek sınırsız paket gelmedikten sonra 10G de olsa işe yaramıyor.

Önceden yani 3G döneminde 1GB sınırsız adı altında paketler vardı. Şimdi 2GB sınırsız adı altında paketler var.

Fiyatlar ister istemez düşebilir ama çok yavaş düşüyor. 5G şovdan başka birşey değil bu fiyatlarda. Daha Türkiye'nin birçok ilçesini geçtim ilinde bile fiber yok. Fiberi geçtim adsl olmayan yerler var. 5G'den bahsediyorlar. ŞOV ŞOV ŞOV diyorum başka birşey demiyorum.

Önce eksik yapılan işleri stabilleştirip tamamlayıp sonra üst sekmeye geçmek daha mantıklı benim açımdan.

• anticor kullanıcısına yanıt
    Türkiye’nin her yerinin aynı anda gelişmesini beklemek anlamlı değil hiçbir zaman zaten aynı anda gelişmedi.

Bizim amacımız her türlü fiyatı aşağı çekecek teknolojiye kucak açmak gerek. Böylece diğer yerlerde bizim ulaştığımız yere gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Türkiye’nin her yerinin aynı anda gelişmesini beklemek anlamlı değil hiçbir zaman zaten aynı anda gelişmedi.

Bizim amacımız her türlü fiyatı aşağı çekecek teknolojiye kucak açmak gerek. Böylece diğer yerlerde bizim ulaştığımız yere gelir.
    Dediğine ben de katılıyorum. Aması da var. Şöyle ki yukarda yazdığım gibi öncelik kısmı var işin içinde. Fiyatlar ve sınırsız paketlere hiç giriş yapılmıyor. Ya da sınırlı ama yüksek kotalı paketler...
  • millet alt tabakadan fakirleşmeye başlamış tanzim kuyrugunda bekliyor bu adam 5g diyor gelde çıldırma...

ayranı yok içmeye kürküyle gider sı..maya...
  • Teknoloji konusunda çalışanı savunurum her zaman. Çalışında yan gelip yatmak bir fayda sağlamayacak.

• Kafalar 1g iken gelse ne olur ki ?

• İnternet kabloları çalındı 2 ay sonra düzelicek diyorlar, o yüzden yaw he he.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4G ne kadar geç geldi, 5G mi seneye gelecek. Biraz az sallasın.

• Hayret 31 marta yetiştiremişler

• "Kendi kendine yeten sınırlı ülkelerden biriyiz. Bunun her zaman kıymetini bilmeliyiz." buradan sonrasını okuyamadım.

• muğla ortaca ya taşındım. türktelekom a başvurdum internet için. aldığım cevap altyapı yetersiz. internet bağlıyamayız. Gerçekten telekomu satın alan araplar hiç bir yatırım yapmamış.
  • sabit hali hazırdaki altyapıda bile parayı kepçeyle alıp interneti çay kaşığı ile satmaya çalışıyorlar, 5g değil 25g gelse ne farkeder.
  • seçim ne zaman yaklaşsa teknoloji,bilim akıllarına geliyor ne hikmetse.Şu anki hükümetten bir cacık olmaz değişim şart!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.