Şimdi Ara

Bakan Kurum: Arnavutluk'a 500 tane konut yapıyoruz!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
12
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Bakan Kurum: Arnavutluk'a 500 tane konut yapıyoruz!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2086 Mesaj
    Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Arnavutluk'ta depremden zarar görenler için en kısa sürede 500 konut yapıp Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aracılığıyla teslimlerini gerçekleştireceklerini söyledi.

Arnavutluk'ta yaşanan depremin ardından Türkiye'nin bölgede yürüttüğü çalışmaların sorulması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatının ardından Bakanlığının Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ve TOKİ çalışanlarından oluşan 11 kişilik bir ekibi ülkeye gönderdiklerini söyledi.

Ekibin Arnavutluk'ta olduğunu aktaran Kurum, "Amacımız deprem riski altındaki Arnavutluk'taki vatandaşların talepleri doğrultusunda binaların deprem riski tespitini yapmak. Diğer taraftan da hasar tespit noktasında, tabii biz yıllık ortalama 23 bin deprem yaşayan ülke olarak bu konuda oldukça tecrübeliyiz, ekibimiz hemen hasar tespit çalışmalarını Arnavutluk'ta başlatacak" dedi.

‘Nerede yardıma ihtiyacı olan bir ülke olsa elimizi uzatıyoruz’

Bakan kurum, ekibin binaların risk durumunu da belirleyeceğini aktararak, şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanımızın dün açıklamış olduğu, bize vermiş olduğu talimatlar çerçevesinde, dost kardeş ülke Arnavutluk'a 500 tane konut yapıyoruz, hak sahibi, burada depremde zarar görmüş vatandaşlara bu konutları en kısa sürede yapıp Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aracılığıyla teslimlerini gerçekleştireceğiz. Ekonomisine baktığınızda, milli gelirine baktığınızda, milli gelirine oranla en fazla yardım yapan ülke konumunu Türkiye olarak sürdürmeye devam edeceğiz.

Nerede bir mazlum olsa, nerede yardıma ihtiyacı olan bir ülke olsa, insani bir dram olsa Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde elimizi uzatıyoruz, uzatmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da aynı anlayışta yardım ihtiyacı olan tüm ülkelere yardım edeceğimizi, üzerimize düşen vazifeleri yerine getireceğimizi ifade etmek isterim."

KAYNAK

|
    |
    Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder

• ‘Nerede yardıma ihtiyacı olan bir ülke olsa elimizi uzatıyoruz’

aynen bir bizim ülkede fakir yok zaten, cebinde 1.5 lira olduğu, pazarda alışveriş dahi yapamayacağı için intihar edenlerin, çocukları üşümesin diye saç kurutma makinesini açıp daha fazla dayanamayarak diğer odada kendini asarak canına kıyanların, borçtan harçtan siyanür içenlerin hiç yardıma ihtiyacı yok ama arnavutluğun var
  • Yüzbaşı
    326 Mesaj
    Baya tecrübeliyiz bu konuda aynen ulan 5.8 kıytırık deprem oldu tonla bina çatladı yarıklar oluştu. 7.2 olsa 30 40 saniye sürse İstanbul dümdüz olur, hadi bu saatten sonra binaları geçtim ozaman düzgün toplanma alanları oluşturun.
    |
    |
    Ben olsam akape nin yaptığı konutta oturmazdım, ilk büyük depremde kafamıza yıkılır hepsi...

aynen bir bizim ülkede fakir yok zaten, cebinde 1.5 lira olduğu, pazarda alışveriş dahi yapamayacağı için intihar edenlerin, çocukları üşümesin diye saç kurutma makinesini açıp daha fazla dayanamayarak diğer odada kendini asarak canına kıyanların, borçtan harçtan siyanür içenlerin hiç yardıma ihtiyacı yok ama arnavutluğun var
    |
    |
    |
    |

Ecdelya ve sumoodii ile. Hello Taksim Dayı.
  • Yüzbaşı
    409 Mesaj
    Diğer taraftan da hasar tespit noktasında, tabii biz yıllık ortalama 23 bin deprem yaşayan ülke olarak bu konuda oldukça tecrübeliyiz

bu söz beni benden aldı
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arnavutluga yadrim edilmesine sevindigim, yardimin sekline uzuldugum bir durum olmus. TOKI altindaki yandas muteahhitlere para aktarilsin diye yardim adi altinda odenek ayrilmasi bana sorarsan. Evet, bu kadar art niyetliyim, bundan bile fitne dusunuyorum cunku guvenim kalmadi
    |
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Yarbay
    4173 Mesaj

Türkiye diye bir ülke var içinde Türklerin yaşadığı
    o ülkenin halkının %80i fakir ve yardıma ihtiyacı var
    onlara da bir el atın el uzatın
    |
    |
    Avrupa da uyşturucu,fuhuş, suikast, kara para aklama, vs.vs. arnavut mafyası meşhur zaten.
    Adamlarda para bol, onlar kendileri yardım etmiyor, kendi memleketlerine. Bizim orada ne işimiz var ?
    Bizim kendi milletimiz yok mu ? Yardıma muhtaç, van depreminde herkeze ev mi yaptınız ?
    Yandaşa para aktarma, başka bir şey değil.
    |
    |
    Bize hangi ülke yardım eli uzatacak, bekliyoruz. Çünkü biz Türkiye'de yaşamıyoruz ki bizi gören yok.

Kendi vatandaşına yardım edemeyen bir ülke?

Alkışlıyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2566 Mesaj
    Vargilerimizin Türkiye haric her yere harcandigini gormek ne guzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
bankalar.org
Sohbet
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.