Şimdi Ara

Bakan; Kdv Alamıyoruz. Kdv sistemi yeniden düzenlenecek. 3 Ağustos; Kdv düşmeyecek, aksi olacak. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
7.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gene herşeye zam gelecek beyler hazır olun
  • Önce "kayıt dışılık"ın önüne geçilmesi lazım. Diğer sorunlar zaten kendi kendine çözülecek.
  • kolayı var kağıt parayı yasakla,vergiyi elektronik olarak kes.hadi yiyorsa yapın.
  • kısacası demiş ki: Henüz vatandaşların kulak arkasında bir miktar yer var ve biz bunu halladebilmiş değiliz, oraya da çökecez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabus87

Akp ye oy verenlerin İq su 40 in altindadir dedim akepeliye adam İq nedir dedi feto mu demek dedi

Bakan; Kdv Alamıyoruz. Kdv sistemi yeniden düzenlenecek. 3 Ağustos; Kdv düşmeyecek, aksi olacak.

Durum o kadar vahim yani, ve bu kişiler bu ükede oy kullanıyor değil mi

• +1
    küçük esnaf seviciliği de bitmedi gitti. arabanı telefonunu evinin temizlik giderini bile şirkete kitleme imkanın var hayat resmen bunlara güzel. bu ülkede kendi işi olmayan adam ölsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 24 Temmuz 2017; 5:14:36 >
  • 99 depreminde geçici süreyle başlatılan Ötv bugün 18 sene sonra hâlâ devam ediyor. Maaşlarımızdan tamamen yandaş trt dahil gelir vergisi gibi bir çok kalem altında kesintiler yapılıyor, gırtlağımıza dayandınız işin cılkını çıkartmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil ve cep telefonundaki kdv %100 e çıksın. O zaman kdv alabilirsiniz. Biz totoyu hazırladık bekliyoruz nasıl olsa. Bu yaptığınız bizim gibilere az bile. Haydi ver mehteri. Mehter eşliğinde kdv bize dokunmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

Yool

Köprüü

Yooool

Akp yönetiminin demografik dağılımına bakarsanız büyük kısmı Karadeniz veya Doğu- güneydoğu kökenli. Bunlar da sadece müteahhitlikten anlar. Zaten şimdiye kadar yaptıkları da sadece bu. Adamların kafası sanayiye veya teknolojiye basmaz. Malzeme bu. Çıkan ürün de bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otodr -- 24 Temmuz 2017; 6:5:49 >
  • osmanlı devleti ne zaman vergilerle ayakta kalan bir devlet oldu o zaman battı,
    osmanlı olmak istiyorlardı oldular, ama kötü bir kopyası.
  • Amerika'da vergi kaçırsanıza "yiyorsa" evet yiyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 24 Temmuz 2017; 10:6:45 >
  • Ben sadece küçük bir şey rica edicem bakanımızdan, vazelinin KDV'sini arttırmasa olur mu ?
  • Yandaşlardan vergi alamayınca ne yumurtlayacaklarını şaşırıyorlar
  • Ben duble yolda doblo suruyom, suruyom keyfini... Makarnam arkada, kislik komurumu de koyarim yakinda...

• ucu her türlü vatandasa dokunacak.
    bu düzenleme ile vergi alamadiklari gruplardan vergi alsinlar. Vergi kacakciligini engellesinler. Ancak bunun ucu zamlanan ürünlerle yine vatandasa dokunacak. Cünkü o alinan vergilerin nereye gittigi muamma
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

ucu her türlü vatandasa dokunacak.
    bu düzenleme ile vergi alamadiklari gruplardan vergi alsinlar. Vergi kacakciligini engellesinler. Ancak bunun ucu zamlanan ürünlerle yine vatandasa dokunacak. Cünkü o alinan vergilerin nereye gittigi muamma
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 12 Temmuz 2021; 3:26:10 >
  • Vergi kaciramadigi icin ona dokunacak. Bu hukumet hic bir zaman kacakcilarla mucadele etmedi. Aksine bunlari destekledi, aradaki acigi masum vatandasa yukledi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkurt02 kullanıcısına yanıt
    Asgari ucretliyi tutmazsan beni tut.

Bakiyorum maasima, yillik olarak brut yaklasik 105-107bin arasi oluyor. Ama benim elime gecen yillik 60 bin civari.

Yani aradaki sigorta primini cikarirsak neredeyse 30-35 bin lira vergiye gidiyor.

Biz napalim? Bir de bu para elimize gecmeden kesilen verginin yaninda ne alirsak alalim ustune vergi oduyoruz. Araba alirsak zaten tamamen vergi. Anlayacagin ancak kazancimizin %30luk bir kismini gercekten harcayabiliyoruz.

Mesela ben kirayi gider yazamiyorum, araba alsam gider yazamiyorum, telefon, bilgisayar alsam gider yazamiyorum, konut alip sirketin ustune yapip vergi odemek yerine bedavadan oturamiyorum.

Ama esnaf bunu rahatlikla yapabiliyor. Adam ne alirsa alsin vergiden dusuruyor, sizler de bunu destekliyorsunuz. Anlasilan siz de esnafsiniz.

• vergi kaçırasnı ihbar ediyosun ettiğin adama veriyolar adını düşman sahibi oluyorsun
  • erkurt02 kullanıcısına yanıt
    Esnafin yaptigi is nedir peki?

Risk almak mi? Mesele risk almaksa milyon dolarlik projeler benim de onumden geciyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.