Şimdi Ara

Bakan Çelik ' Et fiyatları düşecek ' (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

EBK'dan alıp yediğin şeyin et olduğunu mu sanıyorsun? Eğer bu saçma salak işi para alıp savunmuyorsan senin adına üzüldüm. Fakir halkım fakir düşünceli insanlarla dolu...

Git çık bir İtalya, İspanya'da, Almanya'da et ye. Sonra git EBK dan aldığını ye. Samandan farksız olduğunu göreceksin.

Gerçi bizim Türkler yurtdışına restorana gittiklerine eti halı gibi kupkuru pişirttirip halı çiğniyorlar. Diyorum ya fakir halkım fakir düşünceli insanlarla dolu maalesef, hiçbir şeyden zevk almayı beceremiyorlar. Ya din, ya da kültür bunlara engel oluyor.

Onlar bunlar, bizi kıskanıyor sanıyorlar. Adamların senin fakirliğini mi kıskansın? Kıskanda kıskansa devlet başkanları Tayyip Erdoğan'ı kıskanıyordur, nasıl bu kadar oy alabiliyor onu merak ediyorlardır, biz milleti bu kadar kolay kazıklıyamıyoruz diye içleri gidiyordur.

Adamlar türk parasına çevirsen bile bizden daha kaliteli eti daha ucuza alıyorlar.

Kurbandaki et neyse dogudaki et neyse o etin tadini aliyorum nedense.Dogulu oldugumdan dolayi da et kulturum genistir.

Son zamanlardaki avrupa et kulturunden bahsediyorsan damak tadim icin farketmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -gLorieuX

quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

quote:

Biraz bilincli olarak alirsaniz daha ucuza bulabilirsiniz.

Gidip Carrefour gibi olaganustu kazik yerlerden alacaginiza en azindan EBKdan alsaniz bile daha ucuza gelir.

Bu oglenleyin kesilen hayvandan bana 17 kilo dustu, kilosu 28tlden aldim.

Guneydogu veya dogu anadolu da yasamiyorum.Marmarada yasiyorum, koylu bir amcadan aldim.

Her insanın İlçe ilçe dolaşıp ucuza et arayacak kadar boş vakti yok,sonuçta sofrada yemek için et alıyoruz 2. el pazarından araba değil.

Burada bir sorun icin klavyede yazacaginiza yaninizdaki koylu ile yasli ile iyi gecinir muhabbetiniz artarsa boyle seylerden haberiniz olur-ki benim boyle haberim oldu-.Sana git dolas diyen kim?

Uye olus tarihi : 3 Nisan 2017

Gercek kullanici adinla yorum yap , ortaligi karistirma. Milletin hepsi ucuz et icin senin o dedigin yere gitse bircok kisi avucunu yalayip geri doner. Bos bos konusuyorsun, halkin iyiligi icin tartisilan bir konuda bile birlik olunamiyor.Senin gibiler baskalarinin kicini yalayacagim diye halki dusunmuyor.

Halkin istedigi kasap, market vs. Her yerde etin uygun fiyat da satilmasi ve istedigi zaman gidip rahatca alabilmesi. Anladin mi ufaklik , hadi simdi bas git.

• -gLorieuX - kullanıcısına yanıt
    Kendini kandırmaya devam et ne diyeyim, ya da damak tadın yok. Benim Silivri köyünden aldığım et ile EBK dan aldığım et arasında bile çok fark var.

Mesela bizim eskiden beri fakir olan halkımız türk kahvesinin de çok süper bir şey olduğunu zanneder ama Türk kahvesinde kullanılan kahvenin aslında dünyadaki en kalitesiz en ucuz kahvesi olduğunu bilmez.

Avrupalılar dünyanın en kaliteli şeylerini bizden çok daha ucuza yer içerken biz de onların bizi kıskandığını sanmaya devam edelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: venge

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

quote:

Biraz bilincli olarak alirsaniz daha ucuza bulabilirsiniz.

Gidip Carrefour gibi olaganustu kazik yerlerden alacaginiza en azindan EBKdan alsaniz bile daha ucuza gelir.

Bu oglenleyin kesilen hayvandan bana 17 kilo dustu, kilosu 28tlden aldim.

Guneydogu veya dogu anadolu da yasamiyorum.Marmarada yasiyorum, koylu bir amcadan aldim.

Her insanın İlçe ilçe dolaşıp ucuza et arayacak kadar boş vakti yok,sonuçta sofrada yemek için et alıyoruz 2. el pazarından araba değil.

Burada bir sorun icin klavyede yazacaginiza yaninizdaki koylu ile yasli ile iyi gecinir muhabbetiniz artarsa boyle seylerden haberiniz olur-ki benim boyle haberim oldu-.Sana git dolas diyen kim?

Uye olus tarihi : 3 Nisan 2017

Gercek kullanici adinla yorum yap , ortaligi karistirma. Milletin hepsi ucuz et icin senin o dedigin yere gitse bircok kisi avucunu yalayip geri doner. Bos bos konusuyorsun, halkin iyiligi icin tartisilan bir konuda bile birlik olunamiyor.Senin gibiler baskalarinin kicini yalayacagim diye halki dusunmuyor.

Halkin istedigi kasap, market vs. Her yerde etin uygun fiyat da satilmasi ve istedigi zaman gidip rahatca alabilmesi. Anladin mi ufaklik , hadi simdi bas git.

Oncellikle ben burada kufur mu ediyorum ki yan kullanici adimi yazayim? Senin gibi kucumseyici lafta kullanmiyorum ki senin gibi beyni kit insanlara laf anlatayim.

Ben size araci kurumlar olmadan eti daha ucuza koylu kisilerden alin diyerek size bilincli olmayi tavsiye ediyorum.Gidip carrefour gibi is yapmayan yerlerden alirsaniz tabii ki de fiyati kazik olur.Diger yerlerde surkulasyondan kazaniliyor ki burada ticari zekan olmadigi en basindan bile belli.

Hangi akilla benim hukumet yanlisi oldugumu dusunuyorsun? Sana soyluyeyim su ana kadar butun secimlerde bosa attim.

Kocum biraz beynini kullanarak konussaydin da sana hak vereydim.Sen zaten kendini aciz duruma dusurmussun cahil insana bir seyde anlatilmiyor.

"Cahil insan ile tartismayin disardakiler sizi cahille ayirt etmeyebilir."

• Yine biz suçlu olduk biz bilmiyor olduk..Et yemeyin canım lar bitti artık alacağınız yeri bilmiyorsunuzcular başladı..

Oldu ya herkes EBK lara gitsin herkes bir amca bir akraba arasın..Günde 10-12 saat çalış bir de et almak için yer ara ..Bilinçli olmak başka bir şey.Senin verdiğin bu örnek aynı şey değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

quote:

Orijinalden alıntı: kapatıyoruz35

Kurban bayramı olmasa et gören yok doğru düzgün kim yemiş yılda 25 kılo et yalan

Kendin kestiğinde bile kilosu 40in altina gelmiyordur.

evde 1 kişi mi yaşıyor?

küçük baş hayvan 20 kilo et gelse 3te 1'ini dağıtsa 13 kilo kaliyor 4 kişilik ailede 3 er kilo düşüyor

başka arkadaş demiş 25 kilonun 23ü tavuk etidir diye gerçeklten de 25 kilonun çoğu tavuk eti olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapatıyoruz35

Kurban bayramı olmasa et gören yok doğru düzgün kim yemiş yılda 25 kılo et yalan

Muhtemelen tavuk mavuk ile 25 i buluyordur anca. Yoksa ben de sanmıyorum.

• Ebk da satılan etler sığır eti ve lezzetsiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • He he tabi tabi.. Hayvanlarda artik intahar edip kendini dograyacak boylece maliyetler dusecek dimi

• Hani nerde fiyat dususu?

• quote:

Orijinalden alıntı: UncleGrndpa

https://forum.donanimhaber.com/gaziantep-te-3-5-ton-at-ve-esek-eti-ele-gecirildi--126226685#126257877

Eşşek eti

Eşek eti olsa gene iyi, köpek ve martı eti revaçta şu an..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.