Şimdi Ara

Bakan Arslan: “Yanlış bilgiler düzeltilmediği sürece Wikipedia yasağı kalkmayacak” (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
2.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "...Türkiye, teröre destek veren ülkeler arasında gösterilmişti..."

Ee ne desin? mahmut mu desin?

Wiki için chrome uzantısı var, onu ekleyin, direkt olarak wiki linklerini zero olarak açıyor. Çomarlar nasılsa kullanmadığı için wiki falan onlar için zaten önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Madem sen doğrusunu biliyorsun anlat da aydınlanalim
    Wikipedia kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Sitesinde reklam vs. yoktur. Muhtemelen hayatında hiç girmediğinden belki bilmiyorsundur. Sitenin bakımı ve sayısı oldukça az olan (20 küsur diye aklımda kalmış yanılıyor olabilirim) çalışanların maaşları ise ara ara yine site üzerinden toplanan bağışlarla karşılanır.

Ha bir de Wikipedia ismi zedeleniyor demişsin de kimin haberi olacak da zedelenecek? Dünyanın her yerinden isteyen giriyor zaten siteye. Wikipedia'nın Türkiye'de yasaklı olduğunu duyan biri de herhalde bir tarafıyla gülüyordur Türkiye'ye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Booker DeWitt kullanıcısına yanıt
    Anlattıklarıni biliyorum zaten. Ben kar amacı güdüyor da demedim bir yerde. Merak etme senden çok kullanıyorumdur Wikiepida'yi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wiki birde türk halkını özledik mesajları paylaşıyor. Biz sizi özlemedik kapalı kalsın. Biri demiş yabancılar görüyor engellemenin ne anlamı var diye. Napalım wiki haklıymış gibi bırakalım kafalarına göre yazsınlar mı?Siteyi başka ülkelerde yasaklayamayacağımıza göre engelleyerek tepkimizi ortaya koyacağız. Yabancı biri türkiye wikiyi neden engelledi diye araştırdığında sebebini öğrenmiş olacak. Wiki o yazıları inatla kaldırmıyor bizde o yazıları kaldırsalar bile yasağı kaldırmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 19 Mayıs 2018; 7:55:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

Aşkım benim bu beyinle nasıl bu yaşa geldin merak içindeyim. Kim kimi savunuyor anlatmayi dene ben anlarım.
    Ironiden bile anlamiyorsun sonra o kucuk beyninle dalga gecmeye calisiyorsun.

Bak suradan....git.

• hayatında wiki kullanmamış kullanma nedeni de olmayan adam wiki hakkında konuşup tutuyor , bunların alayı böyle.

ama sorsan her konu hakkında fikri vardır , bilir kişidir.
  • hükümet sonuna kadar haklı bir de utanmadan türkiyeyi özledik diyorlar sen ilk önce o yazılarını düzelteceksin tc hakkın da olan yazılarını beter ol wiki

• Wikipedia, Türkiye’ye saygı duymak zorunda ve hatasını düzeltmeli. Türkiye’nin teröristlere karşı verdiği mücadeleyi ve yaşadığımız acıları görmezden gelerek hareket etme hakkına sahip değiller. Eğer bu yolu tercih ediyorlarsa bizden de destek beklemesinler.

• Booker DeWitt kullanıcısına yanıt
    Kar amacı olur mu hiç istediği konuyu hemen kaldırır istemediğini kaldırmaz değil mi? Sence bunda da bir kar amacı yok mu? Kar olması için illa reklam olması mı gerek ne içiyor bu kafalar acaba?

• Palavra sayfalara erisimi engellemek varken halkin bilgiye erisimini engelliyorsunuz ya bunlar herseye bi kilif buluyor sinir bozucular

• Cokta lulu kim takar bakani acarim vpn isterse mac filtreleme koysun banane

• Wikinin ne olduğunu yasaklanınca öğrenenler doluşmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şurda yasağı savunanlar bi defolun gidin ya

• Akp'nin salakça yasakları yüzünden programlama veya teknik birkaç konuda yeterli bilgi almak için Wikipedia'ya normal yolla giremiyoruz. Yerin dibine batsın yasağınız. Vicdansız cahiller. Hatalı bir kısmi içeriği tüm domain'e mâl edebilecek kadar zalim bir yönetim var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle yapmamalilar o değişiklikleri, bizimkilerin tarih anlayışı ile Wiki lise milli tarih kitabına döner, gireriz biz ne yaparsanız yapın.

• Çok uzadı ve yılan hikayesine döndü bu iş
  • Üniversite okuyorum ve ödevlerimde, sunumlarımda, araştırma ödevlerimde wikipedi çok kullanıyorum. Fakat yasağın devam etmesi konusunu ben de destekliyorum.
    Bu sadece bir konu üzerinde yapılan spekülasyon. İnsanların çoğu wikipedi üzerinde gördüğü bilgileri doğru kabul ediyorlar. Buna bizim insanımız da dahil.
    Peki bunun gibi bir yol ile bizim insanımızın beynini yıkamayacaklarını nerden bilebilirsiniz?

• İyi Parti'nin seçim vaadi mi şimdi bu "Türkiye teröre destek verir" diyenlere arka çıkmak. Bizde muhalefet bu kafayla gittiği sürece daha çok iktidarın ekmeğine yağ sürer ve yenilgi tadar...

• Yıl olmuş 2018 hala Wikipedia ya giremeyenler var
  • hidrojennn kullanıcısına yanıt
    Yazmadim diye hafif kalmis ...

Bati devletlerinde malesef orada kendilerine gore hukuk sistemince suclu gorduklerini tutuklar iade eder veya hapse atilir. Interpol vs bunun icin vardir.

Elestiri yapilirken o ulkelerdeki yargi kurumlarin bagimsizligini ve kendi yargi sistemindeki gucler ayriligina gore cikan kararlar goreceli yanlis veya dogru olsa dahi Turkiye deki giib kaybolmus emir gelir yukardan yasama yurutme yargi bagimsizligi yok edilerek hukumler vs alinmasi da teknik etik vicdanen dogru degildir. Olaya bir taraf olarak degil evrensel hukukun ustunlugune gore yargilama olmasi gerekir. BATI Medeni ulkeler cok ta temiz ve kusursuz degildir ama yanlis dogru kurallarina uygun hareket ediyorlar....

PKK teror orgutunu kuran da derin devlettir ... Bu konuda bircok belgede vardir. Gorunen medyata yansiyan yuzler uzerinden gidilirse :

Yalçın Küçük

Doğu Perinçek

http://www.ensonhaber.com/dogu-perinceki-sikistiran-ocalan-sorusu-2014-04-08.html

http://www.gazeteciler.com/haber/eski-mti-mehmet-eymrden-bomba-aklama-o-fotoraf-ben-yaymlattm/256871

Birsuru fotograflar var bu adami bazi kesimler balik zekali canim ondan hatirlamiyor demek safligin daniskasi ve aymazlik olur...

Yalçın Küçük Apo terorist basini oven Almanya mitingleri kitaplarindaki ovguler! zaten samimiler bunu pekistirien yemekli bol fotograflar .... Bunlarin hepsi Perincek inkiler de dahil internette on yildan fazladir var ...

Yalçın Küçük Terörist Başını Nasıl Kurtardığını Anlatıyor !!!! :

https://www.dailymotion.com/video/xfesc7

Yalçın Küçük Ataturk'e hakaret eden birisidir ayrica :

http://www.haber7.com/guncel/haber/426005-yalcin-kucukten-ataturke-agir-hakaretler

Kitaplarindan bazi detaylar !!! :

https://istihbarat.wordpress.com/2009/01/12/yalcin-kucuk-kimdir/

Sanirim sen dahil bircogunda AKIL TUTULMASI yasaniyordur su paylasimlari linklerdeki de okursa gorurse dumura ugrayacak cok kisi vardir ...

Kontrateror olusumlar da devletin askeri kanadinin bir bolumunce de olusturulmustur...

Devletin yaptigi bircok hatalardan biri de korucu sisteminde kimlere silah verip devlete teror olaylarinda vs destek olmalarindaki sozde kurallari ile pratikte hic uyulmayan misal kan davalari olan aileler asiretlerden birine silah verilmesi ve tabiki devlet bu hizmetlerine karsi parasal destekte vermekteler taki teror yer yer azaldiginda maaslari kesilecek korkusu ile kendileri sivilleri bebekleri cocuklari kadinlar yaslilari oldurerek teror devam ediyor algisini vahsice insanlik disi kanla gostermelerinde suclu o asiretler olsa da bunlara silah verirken kan davalari oldugu husumetli diger aileleri oldurmek icin teror kilifini kullanmalarindan oturu suclu sadece bircok asiret reisleri degil ayni zamanda askeri kanattaki curuk elma ordu mensuplarin da sucuvardi ve ne hikmetse ordu kendi icinde bu rezaleti cozemedi seyirci de kalmistir ....

Sinir bolgelerinde kacaklik askerin izni olmadan kimse birsey geciremez bircok kirli is kacakcilik vs curuk elma komutanlar askerlerce islenmistir ...

Apo yu Kenya da sartli paket edilecegi Turkiye ye ifade edilmistir teslimati CIA ve Mossad Kenya da Apo teroristi paketleyerek yapmistir. Cavit Caglar in ozel ucagi da kullanilmisti . Apo yu paketleyip Turkiye ye getiren Ozel Hareket operasyondaki kisilerden birisi olan rahmetli Ayt*k*n H*r*s*n dir. Birkac yil once kanserden rahmetli olmustur kendisi eski MHP lidir ve polisler tarafindan cok sevilen ve taninan Yunuslari da yetistirmis emektar bir sahsiyettir.

Yalansa uydurma ise iftira vs ise zaten her turlu bir yolu bulunur curutulur o yuzden yasakalamalarin bir anlami yok. Yasaklama denen sey zaten sadece Turkiye ye erisimi icerden kapatilmasidir . Ironik olan bu tur bilgiler yanlis dahi olsa dunyaya acik ve erisimin binbir yolu da vardir.

Turkiye de devlet basi nice katil liderleri de kirmizi halida karsilamistir :

Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir 200 bin sivili oldurmustur !

https://bianet.org/bianet/dunya/104316-savas-suclularini-koruyan-sudan-baskani-el-besir-turkiye-de

Sunu iyi ayirt etmek gerekir : Devlet SIRRI diye sahsi kararlarin devlete mal edilmesi ve devlet kararidir vs kalkani altina alinmasi da etik degildir.

Bayirbucak Turkmenlerine ne silah ne de insani yardim gitmedigini zamanin MHP lisi sonra AKP ye gecip Genel Baskan Yardimciligna kadar yukselen Tugrul Turkes in AKP li olmasi ile yanar donerligi siyasi etik filan olarak aciklanamaz ...
    https://bianet.org/bianet/siyaset/164974-bayir-bucak-turkmenleri-tir-lar-celiskili-aciklamalar

Parcalari birlestirmek zor olmasa gerek.

Cezayi kendi ic sistemimizde vermezsen disardan gelecek zararlar ve bedeller malesef cok daha agir olacaktir siyasi ve ekonomik. Bunun bedelini de Vatandas odememeli.

Secim ile bu karar verilecektir.

Baska baglantili konularda da var . ...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.