Şimdi Ara

Bakan açıkladı TAŞERONA KADRO. MEMURLUK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şaklabanyaya çeviren siz ve sizin gibilerdir kölelik düzenini alışkanlık edinmiş insanların hayvan yerine konup aşağılandığı taşeron sistemini görmezden gelecek kadar acizsiniz 0-6 yaş grubu tarzı konuşma tarzınızı kendinize saklayın daha işçi ve memur arasında ki farkları bile bilmiyorsunuz verilen kadro ile mevcut kadrolu işçi ve memurlar arasında dağlar kadar fark var.

Sınava giren adam memur olmak için giriyor memur oldugunda kadroya alınacak işçi ile arasinda daglar kadar fark olacak zaten verilecek kadro bir umut insanlarin haklarini somurup kasalarini dolduran firma sahiplerinden kurtarmak kadronun hangi kaygilarla cikarildigini da gayet iyi biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    Buyurun bir konu açın hep beraber sesimizi çıkartalım. Ben yanlışa doğru demedim.
  • Bu yılda 52 gün ikramiye ne oluyor?

yani yılda bir kere 52 günlük ikramiye alacaksın mı demek
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Dostum bu iş konu açmakla olacak iş değil ancak dava açılabilir ama kim şahit olacak herkes taşeron dava edilen kişi amir. :)

• Kadro dediğiniz şey bu ülkenin tembelliği,aptallığıdır. Hiç bir şekilde yaptığı işten dolayı sorumluluğu olmayan salla başı al maaşı sistemini getirilmesinin sorumlusudur. Hala gerizekalı yöneticiler kadro açıcaz diyorlar. Bu ülkede devlet memuriyeti sözleşmeli hala döndürüldmediği sürece daha çok işini yaptırmak için tanıdık ararsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben 13 yıllık memur'um bilip bilmeden boş konuşma . Sen onu geç eski eskidenl kaldı diyerek kendi vicdanına rahatlık arama .O zaman senin babanda kul hakkı yemis biri .Sen eski memurları okumamış ilk okul mezunu sanıyorsun sanırım .

Lise mezun şartı koşup hadi gel diyip girdi hepsi memuriyete.

Sen eskileri ilkokul mezunu cahil zannediyorsun sanırım . O insanların senin yaşından fazla çalışma hayatları var .

• Türkiyenin en büyük kamu kuruluslarinin birinde calisiyorum 8 yildir ne akp ne chp ne mhp araciligi ile girdim bu ise simdi benim imkanimi elestiren kardesim telekom dan tekelden bankalardan buraya gelen memurlari kahveden mahallelerden anonsla cagirmislar elaman alinacaktir diye belki kimisi sizin babanizdir hangi sinavdan haktan bahsediyorsunuz ozaman ? Donem oyleydi diyip geciyorsanizsa bu donemde boyle kime denk geliyorsa.

Disarida polislere bakarsiniz cogu atanamayan ogretmenler parasi guzel 4 5 binliradan memnun olarak bu isi sectiler. Severekmi isteyerek mi ? Ulkenin yarisi ulkeyi begenmiyor yarisi parayi begenmiyor is seciyo zora gelemiyor sonra oyle oldu boyle oldu cefasini ceken sefasini surer hayat boyledir sen evide oturur burda atar tutarsin ona calistim buna calistim 6 senedir atanamadim diye.

• Adam öğretmen mühendisle karşılaştırmıs kul hakkı demiş oldu paspası mühendise yaptırsınlar o zaman

Sen geç onu .sınav yokmuş muş .mülakat vardı. Dalan ,sözen döneminde giren memurlara ve önce ki memurlara sor bakalım mülakat da ne sordular.git babana sor ne sordular mülakatta sana diye.partili yada köylüsü olmadan nereye giriyordun .ilk önce liseyi bitir sonra konuşursun.

• Bu iş sadece bir partinin işi değil. Diğerleri de destek verdiler. Kpss, liyakat, mülakat ıvır zıvır dediler. Sonuçta herkes kendi adamını bu şekilde devlete kapağı attırdı. Özel de bile torpil var artık. Particilik torpilcilik zirvede. Hepsi aynı kafada. Dün foxhaberde B.köy belediyesi taşeron temizlik işçisi 2000₺ maaş alıyorum ama yetmiyor dedi. İşkurda 1400₺ ile lisans mezunu adam arıyorlar, haftalık da 60 saat mesaiden bahsediyorlar. İşsizlik tavan yapmış ama hiç bir parti bundan bahsetmiyor. İki çift laf etmekle olmaz bu iş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • furandor kullanıcısına yanıt
    Ne mülakatı be sen kaç yaşındasın de bi hele.... Polisi bile boyuna posuna,yaşadığı memlekete bakarak alıyorlardı, abimlerin zamanında....

Ne oldu cevap vermedin sınavla mı girdin, sınavla girdiysen bunu yazabilirdin en azından... Boşa uğraş...

Liseyi bitir Söz bir daha dünyaya gelirsem liseyide bitiririm...
  • drejtc kullanıcısına yanıt
    Biraz dışarı çık, pc de otura otura bağsur falan olursun Bak bakalım kamu kurumlarında paspasçı mı çalışıyor...
  • Ulen memur yatiyor deniyor,alinmayim alinmayim diyorumda o kadar cok yazildiki dayanamadim artik.

Aksam eve gidince yorgunluktan oldugum yere yigiliyorum.

Birlestirilen bayram tatilleri varya.tam ortasina bi nobet cakiliyor.hic bi yere kipirdayamiyorum

Hafta sonu nobetlerini gitti tatil gunum demiyeli cok oldu

Cay icmeye vakit bulamiyorum yahu.tuvalete gitsem nerde bu doktor diye kavga ediyoruz....

Kim yatiyo len

• bladecarter kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kusura bakmayın da burada kime ne anlatıyoruz.

Sen olmayan bir şeyin sorumluluğunu yükleyip, haram yiyor diyemezsin. Adı üstünde YOK...

Şuan KPSS ve Mülakata girmen lazım kadro için bunu anlamak bu kadar zor değil ya... La havle. Bunca öğretmen, mühendis vs vs atama beklerken, afedersin bu adamlar salak mı? Bunu mu demek istiyorsunuz... Açık yazın ne anlatmak istediğinizi bilelim.

Parti ile girmedim diyorsun, peki ne ile girdin işe?

Biraz insanda genel yazıyorum foruma, etik olur canım...
  • Buda tüm muhaliflere ve bilerek görmezden gelenlere kapak olsun. PASPASÇILARA VE TAKUNYACILARA SELAM...

Son geldiğimiz aşamada 4 kademede sınıflandırabiliriz. Tam kadro alan kardeşlerimiz 450 bin kişilik kardeşlerimiz, Merkezi bütçe kapsamında, genel bütçe ile düzenlediğimiz kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar (Bakanlıklar, meclisimiz gibi kamu kurum kuruluşları, ve SGK gibi kurumlar) amasız fakatsız direk 657 Sayılı DMK'da düzenlenen hali hazırda var olan kadrolu işçi statüsüne geçmiş olacaklar. "

http://www.kpsscafe.com.tr/ekonomi/bakanlik-acikladi-hangi-taseron-isciler-kamuya-alinmayacak-h78359.html

• PTT acentalarında çalışanlar bunlara dahil olur mu acaba.PTT şehir merkezlerinden uzak yerlere (köy v.b) bayilikler veriyor.Bende böyle bir yerde çalışıyorum.Bu işyerleri yaptığı iş kadar PTT den komisyon alıyor.Yani yüzdelik alıyor.işyeri ay başı gelen parayla sigortamızı ve aylığımızı filan yatırıyor.Biz bu taşeronlardan değilmiyiz çözemedim gitti.

• Offf burayı su basmış ağlayan ağlayana, arayayım bari iski yi de gelsin çeksin şu suyu..

• 1 kişiyi işe alsalar ortalama 7 kişi daha bunlara oy verecek. 2019 seçimlerinde sıkıntı yaşayacaklarını bildiklerinden 2,5-3 milyon oy almak için uğraşıyorlar. Az değil.

• Taseron kesinlikle yanlış bir sistem.. Emek somurusu.. Fakat bu kadar insan gece gündüz kpssye calisip yedigi ekmegi kpssye kitaplarina dershanesine verip yüksek bir puan alıp sirf akpli değil diye sozlu mulakatlardan eleniyorsa ben böyle kadroya tabi ki karşı çıkarım..

O zaman 450000 kişilik kadro acilsin ilgili meslek ile ilgili sınav yapsınlar.. Adalet olmalı... Taseronda çalışan herkes mutlaka aynı kurumda çalışan birinin tanidigi (kendi kurumumdan biliyorum).. Büyük cogunlugu akpli... Tamamen iktidarın onumuzdeki secime yonelik bir oyunu... Böyle bir kaç hale daha yapıp ekonomik krizi unutturacak ve yüzde 51i garantileyecekler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo child -- 8 Aralık 2017; 22:53:39 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.