Şimdi Ara

Bahçeşehir Üniversitesi - Sorusu olanlar ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
8
Favori
39.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BAHÇEŞEHİR ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ VAR MI ARKADAŞLAR BURDA OKUYAN=
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet3595

bahçeşehir üniversitesinden lisans sonrası amerikanın önde gelen ünileri:harvard,mıt,stanford,pric.,california ıt e giden oluyo mu araştırdığım kadarıyla yok?

Bunu ben de merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b437

quote:

bahçeşehir üniversitesinden lisans sonrası amerikanın önde gelen ünileri:harvard,mıt,stanford,pric.,california ıt e giden oluyo mu araştırdığım kadarıyla yok?

araştırmalarım sonucu bunun olmadığı sadece yok amerikadır yok londradır vs. buralarda göstermelik eğitim verildiği kanısına vardım.anlaşmalı oldukları üni.ler ise vasat üniversiteler...
  • quote:

quote:

quote:

araştırmalarım sonucu bunun olmadığı sadece yok amerikadır yok londradır vs. buralarda göstermelik eğitim verildiği kanısına vardım.anlaşmalı oldukları üni.ler ise vasat üniversiteler...

Yapma ya, ben lisans egitimi sonrasinda warwicke gideni duydum, bolum birincisiymis o. Daha yuksegini duymadim daha hazirliktan sonra birakacagim herhalde

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yapma ya, ben lisans egitimi sonrasinda warwicke gideni duydum, bolum birincisiymis o. Daha yuksegini duymadim daha hazirliktan sonra birakacagim herhalde

iyi düşün öyle karar ver artı tarafları da vardır girdiysen keyfini çıkar

• quote:

quote:

quote:

Yurtdisi universitelerinden burs almak veya kabul almak icin belki de bakilacak olan en son kriter okuldur. GRE sinavi, TOEFL sinavi, sosyal aktiviteler, referans mektuplari, okuldaki not ortalaman ve okula atacagin posta onemlidir. Eger iyi bir Ingilizce egitiminiz var ve not ortalamaniz da yuksek ise, UCLA, Stanford gibi okullara kabul alabilirsiniz.

Forumda bir arkadasimizin konusu vardi, Cankaya Universitesi'nden UCLA'e kabul aldi. Ben de bazi okullardan proje ve spor bursuyla kabul almistim.

• quote:

Orijinalden alıntı: YGA

quote:

quote:

quote:

Yurtdisi universitelerinden burs almak veya kabul almak icin belki de bakilacak olan en son kriter okuldur. GRE sinavi, TOEFL sinavi, sosyal aktiviteler, referans mektuplari, okuldaki not ortalaman ve okula atacagin posta onemlidir. Eger iyi bir Ingilizce egitiminiz var ve not ortalamaniz da yuksek ise, UCLA, Stanford gibi okullara kabul alabilirsiniz.

Forumda bir arkadasimizin konusu vardi, Cankaya Universitesi'nden UCLA'e kabul aldi. Ben de bazi okullardan proje ve spor bursuyla kabul almistim.

okul demek imkan demek tanınmışlık demek referans demektir
    diğer üniversiteler kırk yılda bir californiaya mıt ye adam yollarken veya oraya gidecek adamların nadir çıkmasına karşın bilkent koç sabancı odtü boğaziçi hersene her bölümden onlarca adam yolluyo dolayısıyla üniversite öğrencinin başarısını ve gelceğini büyük ölçüde etkiliyo
    bir öğrencinin başarılı olması için kendisi kadar çevresi de önem taşır....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YGA

quote:

quote:

quote:

okul demek imkan demek tanınmışlık demek referans demektir
    diğer üniversiteler kırk yılda bir californiaya mıt ye adam yollarken veya oraya gidecek adamların nadir çıkmasına karşın bilkent koç sabancı odtü boğaziçi hersene her bölümden onlarca adam yolluyo dolayısıyla üniversite öğrencinin başarısını ve gelceğini büyük ölçüde etkiliyo
    bir öğrencinin başarılı olması için kendisi kadar çevresi de önem taşır....

aynen böyle. bir de boğaziçi gibi bir üniversitede okuyorsanız hocalarınızın çok büyük bir çoğunluğu yurtdışında tanınan, ağırlığı olan isimlerden oluşur. böyle birinin yazacağı referans mektubuyla bahçeşehirdeki hocanın yazacağı aynı etkiyi yaratmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b437 -- 21 Temmuz 2013; 13:04:30 >

• Normalde cevap vermeyecektim fakat yanlış anlaşılmayı düzeltmek için küçük bir cevap verme gereksinimi duydum. Size sadece iki tane Bahçeşehir Üniversitesi hocası sunuyorum. Bu kişilerden alacak olduğunuz referans mektubunu ve itibarlarını siz kendiniz düşünebilirsiniz.

Ek olarak, zaten Boğaziçi Üniversitesi'ni tutturan biri Bahçeşehir'i tercih ediyorsa, bu durumda bir terslik var diyebilirsiniz yada herhangi bir şeylerin artık değiştiğini düşünebilirsiniz.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Murat_G%C3%BCnel

http://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C4%B1lmaz_Esmer

Bahçeşehir'den de Stanford'a giden öğrenciler elbette mevcut, bunları araştırarak bulabilirsiniz fakat ben kısaca burada da bir tanesini koyuyorum.
    http://tr.linkedin.com/in/alioral

• Arkadaşlar artık para konuşuyor, devlet özel tribini bırakın
  • Bilg veya yazilim ne kadar oynar sizce

• arkadaşlar benim sorularım şöyle: pamukkle üni. el-elektronik müh. öğrencisiyim(1.sınıf) tekrar sınava girdim ve bahçeşehr el-elektnirk (tam burslu-ing) bekliyorum.. dersleri saydırıp 2. sınıftan başlayabilirmiyim? yalnız paü türkçe iken bahçeşehir ing olduğu için sorun olur mu 1. sınıf dersleri için?? ders programına baktığımda çoğu dersler aynı ancak bazıları farklı..örneğin PAÜ de programlama dersi program dili C# iken BAÜ de java..bu belirttiğim şey sorun olur mu ??
    başka bir sorum ise: baü berlin kampüüsnde bizlerinde okuma şansı varmı?? el-elektronk müh. için??
  • 1342 kullanıcısına yanıt
    Ben mekatronik müh. kazandım burssuz olarak peki okul içinde başarılı olunca başarı bursu tarzında indirim falan oluyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakanulu

Ben mekatronik müh. kazandım burssuz olarak peki okul içinde başarılı olunca başarı bursu tarzında indirim falan oluyormu.

Evet. Bölüm 1. olman gerek.
  • enjack kullanıcısına yanıt
    peki hazırlık zormu ? yada napayım seviye belirleme sınavında hiç birşey yapmayıp en alt sınıftan başlasam dahamı iyi olur ?
  • quote:

peki hazırlık zormu ? yada napayım seviye belirleme sınavında hiç birşey yapmayıp en alt sınıftan başlasam dahamı iyi olur ?

İngilizcen cok dusuk ise en dusuk seviyeden baslaman gerek. Zorlugu ise kisiye gore degisir. Calisirsan cok rahat gecersin.

• atakanulu A kullanıcısına yanıt
    tşs anladım mesale hazırlıkta geçme yüzdesi nasıl yani 100 kişi hazırlık okuyor kaç kişi geçio ?
  • quote:

tşs anladım mesale hazırlıkta geçme yüzdesi nasıl yani 100 kişi hazırlık okuyor kaç kişi geçio ?

Hazırlığı geçmek en kolayı bence :D Geçen kalan hakkında sayısal olarak bir bilgim yok malesef. Şöyle söylebilir son kurda 20 kişiden 18 kişi geçmişti benim sınıfımdan ancak şuda var kimi sınıftanda sadece 2 kişi geçmiş, geçip geçmemek tamamen sana bağlı.
  • enjack kullanıcısına yanıt
    ingilizcem hiç yok desem ama baştan sıkıcam geçerim dimi ?
  • atakanulu A kullanıcısına yanıt
    beyler bn ek kontejyandan gelicm okulunuza hazırlık okuyacam acaba geç geleceğim için sıkıntı çekermiyim ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.