Şimdi Ara

Bahçemdeki kedileri nasıl kovarım? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
191.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten yaptığını topraga gomuyor kediler, gubre oluyor bu cok kotu bir sey degil. Bahcede bir sey mi ekiyorsunuz ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Zaten yaptığını topraga gomuyor kediler, gubre oluyor bu cok kotu bir sey degil. Bahcede bir sey mi ekiyorsunuz ki?

Aradan uzun zaman geçti ama cevap vereyim yine de.

Nasil bir kediyse topragi kazmadan cimenlerin uzerinde birakiyordu eserini. Daha once ben de hic rastlamamıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • realistspary kullanıcısına yanıt
    hort diyeyim önce

hocam karabiberi girdikleri yerlere mi dökeceğiz.Bahçeli ev keyfi yaşayalım dedik kapıyı açıp içeri geçer geçmez evde koltukta bitiyorlar hemen.

1 gr yemek de vermedim üstüne alerjim var her yerim kaşınıyor bunlar yüzünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

hort diyeyim önce

hocam karabiberi girdikleri yerlere mi dökeceğiz.Bahçeli ev keyfi yaşayalım dedik kapıyı açıp içeri geçer geçmez evde koltukta bitiyorlar hemen.

1 gr yemek de vermedim üstüne alerjim var her yerim kaşınıyor bunlar yüzünden.

Hocam her yere dökün akliniza gelen. Kapi onune , bahceye, gelebilecegi her yere dokun. Bir iki koklayinca uzaklasiyorlar zaten.

• Bahçesi büyük, kiralık bir eve çıktım. Herşey iyi güzel derken evde hamambocegi sorunu çıktı. 3 haftadır ilacliyorum. Tam böcekler azaldı derken, arka bahçeden pis pis kokular gelmeye başladı. Meğerse kediler sürekli pisliyorlarmis bahçeye. Bu aksam üzeri biraz temizleyim dedim. Afedersiniz pislikleri kurtlanmis. Ve bahçe çok daha pis koktuğunu farkettim.

Yarın bahçeyi kireçlicem. Bol bol kireç dokucem.

Toz naftalin ve toz karabiber serpicem buralara. Eşim sabah mide bulantisiyla uyanıyor 2 3 gündür. Sanırım bu kedilerin yüzünden.

Hayvanları seven biri olarak kesinlikle zarar vermek istemiyorum kedilere ama yaşam sartlarimizi zorluyor ve Ramazan ayında, bu sıcakta çekilmez oluyor.

Farklı yöntem bilen arkadaşlar varsa paylaşmasıni rica ediyorum.

• Kedilerin zaten yaşayacağı doğal bi ortam kalmadı bide her yerden kovun gebersinler.

Eskiden çöp yiyorlardı şimdi onlara da kapak yaptı belediye artık açlıktan ölürler bizde kurtuluruz.

Bu sefer fareler türeyip kulağımızı yemesinler.

• MUTAF kullanıcısına yanıt
    merhaba

yaptıklarınız çözüm oldu mu? benzer bir sorun bende yaşıyorum. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.@MUTAF
  • quote:

Orijinalden alıntı: dej

merhaba

yaptıklarınız çözüm oldu mu? benzer bir sorun bende yaşıyorum. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.@MUTAF
    Hemde ne çözüm

3 tane mayısta doğurdu büyüttü, 3 tanede geçen hafta doğurdu, hep beraber besliyoruz

• sanırım bu arkadaş yardımcı olur
  • hüseyinhayko cepkinci kullanıcısına yanıt
    Oğlum yapmayın şöyle şeyler

• quote:

Orijinalden alıntı: hüseyinhayko cepkinci

sanırım bu arkadaş yardımcı olur
  • Benimde motosiklete bir kedi musallat oldu. Tek ayağı yok, üstüne çıkabildiği tek motor benimki. Zaten bundan başka motor selesinde yatan kedi yok.
    Bu kediyi motordan uzak tutmam gerekiyor bıktım hergün motordan tüylerini temizlemekten.
    Normalde kedi sever biriyim ama bu kedi uyuz ve ters birşey. Besleyeni, seveni bile çırmalayan birşey.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Uyuzsa keşke veterinere götürseniz tedavi edilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MUTAF kullanıcısına yanıt
    tereddüt ederek letgodan ikinci el aldım. iki gün içinde belirgin olarak sorun çözüldü etki alanını seçilebildiği için hayvanlara zarar vermiyor.
    http://www.kovucudeposu.com/profesyonel-850-m2-tilki-sincap-geyik-kedi-kopek-kovucu-pmu24

bu tür cihazlar için hiç kullanıcı yorumu olmadığı için satın alırken ciddi tereddüt ediliyor.
  • Hortlatiyim bende. Motorumu bahceye koyuyordum, her sabah ustunde bir kedi. Bir tahta parcasi alip uzerine 5-10 tane civi caktim. Onu da koltugun uzerine koydum. Artik vazgecti. Fakat sitede bir kedi var, tecavuze ugramis diyorlar. Komsumuzda veyerinere goturup tedavi falan ettirmis iste yasiyor hayvan. Yururken bile kakasini yapiyor tutamiyor. Bir yandan aciyorum, diger yandan biktim. Komsumda iyi, bir seyde diyemiyorum. Bu karabiber ile naftalini bende deniycem bugun. Bu hayvan kovucu dedektorler varmis, cogu kisi ise yaramiyor diyor. Onun icin almaktan vazgectim. Dedigim gibi naftalin ve karabiber ikilisinin cozumu olursa burdan yazicam. :)

• ikiy İ kullanıcısına yanıt
    Hocam naftalin ve karabiber sizde çözüm oldu mu?

• DivingDeep kullanıcısına yanıt
    Malesef yaramadi. Cimleri kaldirttim, rulo cim koydurttum. Bahcenin duvarlarinada kus kovan adinda bir sey yapistirdim. Ince uzun ama uzerinde 15-20 tane diken var. Hayvan yerden atlarken ilk duvar ustune cikiyor dolayisiyla ilk atladiginda dikenler batacak ve insallah zamanla vazgecicek. Girdikleri yerler belli. Karaktersiz hayvanlar. Sen onlara ustunluk gosterirken onlar sana sen kimsinki bana kis pis falan diyorsun diye dusunuyor. Senden once benim bahcem burasi diye dusunuyor yada emin degilim. Fare yilan vs tabiki bu ise katmiyorum ama bence kedi en karaktersiz hayvan sinifinda 1. sirada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son bir guncelleme yapiyim, arkadaslar bu kus kovan denen dikenli zimbirtilsr isr yaradi. Hala sansini denemek isteyen 1-2 tane karaktersiz kedi var. Gerci insanlarda da var, kovdunku bir kez daha gelip sansini deniyen ama 2. de anliyorar. Fakat bu karaktersiz hayvanlara ne kadar savas acsanda, sen kimsin lan, bahce benim der gibi bahcede geziyor.
    1-2 sini yakaladim, aralarindan gecebiliyorlar ama o cevik ve ataklik yok. Batmasin diye ugrasirken, benimle karailasiyorlar. Su, soda, terlik ne bulursam atiyorum. Kacamadiklari icin isabet ediyor 😬.
    Velasil, bu kus konmaz denen zimbirtilardan alin, gercek anlamda ise yariyor. 1 haftadir bahceye giren kedi sayisi 2. Onlar da dedigim gibi ayni kediler. 1 si vaz gecti gibi gerci.
    Kolay gelsin sizlere

• Bizim bahçede çok ciddi sorun olmaya başladılar. Dolaşsınlar, gezsinler ve uyusunlar rahatsız olmam ancak betona bile sıçıyorlar. Evin içinden kokuyu alıyorsun. Yıkayıp temizliyorsun diğer gün yine leş gibi. Alternatif çözümü olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: ikiy

Son bir guncelleme yapiyim, arkadaslar bu kus kovan denen dikenli zimbirtilsr isr yaradi. Hala sansini denemek isteyen 1-2 tane karaktersiz kedi var. Gerci insanlarda da var, kovdunku bir kez daha gelip sansini deniyen ama 2. de anliyorar. Fakat bu karaktersiz hayvanlara ne kadar savas acsanda, sen kimsin lan, bahce benim der gibi bahcede geziyor.
    1-2 sini yakaladim, aralarindan gecebiliyorlar ama o cevik ve ataklik yok. Batmasin diye ugrasirken, benimle karailasiyorlar. Su, soda, terlik ne bulursam atiyorum. Kacamadiklari icin isabet ediyor 😬.
    Velasil, bu kus konmaz denen zimbirtilardan alin, gercek anlamda ise yariyor. 1 haftadir bahceye giren kedi sayisi 2. Onlar da dedigim gibi ayni kediler. 1 si vaz gecti gibi gerci.
    Kolay gelsin sizlere

Kedleri severim ama bunun da altına imza atarım inatçı ve yüzsüzler  

Yeni yıkanmış arabanın üstüne çıkıp çamur içinde bırakanları var, arabanın tekerine sırılsıklam ıslatanı var  

Allah kolaylık versin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.