Şimdi Ara

Bahçede iki tane Sahipsiz PITBULL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şaka gibi cidden. Sabahın köründe sınava gideceğim ama bahçeye sahibi belirsiz iki tane pitbull salınmış! Sitenin köpekleriyle havlaşıyorlar. Yav istersen %100 emin ol ısırmayacağından millete böyle bir korku yaşatma hakkın var mı? Bişe yapmaz diyip elimi kolu sallayarak dışarı mı çıkayım? Yok abi, insanları şu duruma sokmanın hiçbir yaptırımı olmayacağını bildiğinden oluyor bu rahatlık. Ne desem boş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• No ss no güven.
  • em onu
  • Hahhaahahahahgahahahahah

• o pitbullardan önce sahiplerini alıp barınağa sokup toplum içine çıkışını yasaklamak lazım.
  • sende 2 tane sahipsiz kangal koy
  • Pitbull beslemenin cezasini yap 5.000 tl
    Agizliksiz disari cikarmanin cezasinida yap 20.000 tl
    bak bakalim kim besleyecek.

Hicbir hayvan insandan degerli degildir 100 pitbull dan birisi bile bir insani yaralayacaksa o pitbullari yok edeceksin

• Bir de bu iğrenç yaratıkları ağızlıksız caddelerde, sokaklarda, kalabalık içerisinde dolaştıran kekolar var. Orada birinin bacağını koparsa bir çocuğu öldürse...

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    İğrenç yaratıktan kastın insanlar galiba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Deiyonize kullanıcısına yanıt
    Yok pitbull ama evet bahsettiğim kekolar da bir nevi yaratık. Tencere-kapak.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnterX

Pitbull beslemenin cezasini yap 5.000 tl
    Agizliksiz disari cikarmanin cezasinida yap 20.000 tl
    bak bakalim kim besleyecek.

Hicbir hayvan insandan degerli degildir 100 pitbull dan birisi bile bir insani yaralayacaksa o pitbullari yok edeceksin
    Pitbull besleme cezası niye 5000 TL ? Zararlı köpek yoktur yanlış yetiştirilen köpek vardır. Sizin bakış açınızla doğadaki birçok hayvanı katletmemiz lazım. Ağızlıksız baskın köpek gezdirmenin zaten cezası mevcut ama bunu uygulamayan belediyelere söyleyeceksin. Ben Tokat’ın Turhal ilçesinde yaşıyorum ve Presa canario Irkı köpeğim mevcut ağızlıksız gezdirmeme kesinlikle izin vermiyor burdaki belediye çalışanları, keza bazen abartıp parka sokmama laf ediyorlar ama buna tabiki aldırış etmiyorum çünkü böyle bir yasak mevcut değil olamazda. Benim beslediğim köpek cinsi dünyanın en tehlikeli cinslerinden geçsede mahallemizin cocuklarıyla oyun oynayan bir köpek ve süs köpeğinden bile daha zararsız insanlara karşı tehdit oluşturulmadığı sürece. Sen al golden’ı kapat bir alana uzun yıllar o köpek sosyalleşmesin o alanı benimsesin, agresif bir tarzda yetiştirilsin o zaman birçok sana zarar verebilicek köpek kadar tehlikeli ve saldırgan olur, bulunduğum ilçede örneklerini gördüm. Tabiki köpeğin cinsine baskınlığına göre eğitmek baskılamak zor olabilir ama bir köpeğin sahibi nasılsa oda onu örnek alarak şekillenir. O yüzden suç köpeklerde değil , o köpeklere bakamayıp , büyütemeyip , başıboş bırakan asıl insan görünümlü hayvanlarda. Tüm pitbullar’ı yok etmek gibi sadistçe bir düşünceye bürünmeyin emin olun bunların köpek cinsiyle bir alakası yok ülkemizde en kolay ulaşılabilir olan baskın ve güçlü bir cins olduğu için herkes rahatlıkla sahip edinebildiği için bu kadar fazla kötü vaka duyuyoruz. Hayvanları alan insanların önce eğitilmesi gerekiyor.

• Ülkede hukuk yalnızca bir kesimin aleyhine işliyor. Onlarda villada veya sarayda oturmakta olanlar...

• Azıcık mantık var sen ben devlet sokaktaki çocuk o köpeğin nasıl yetiştirildiğini nasıl bilebiliriz?

Artı olarak insanların arasında yaşamaması gereken hayvanlar vardır. Senin mantığına göre kapının önüne aslan kaplan ayı falan zincirleyelim ne dersin sonuçta o da bir hayvan benim yanımda yetişti ısırmaz birader merak etme diyeyim?

Pitbull beslemenin cezası en az 10000 üstüne hapis cezası olmalı ki zengin kekolar da parasını verip kurtulamasın...

• Arada gezmek için dışarı çıkıyorum, bizim burada bir pitbull'u halka açık bir yerde besleyen bir adam var, pitbull da öyle böyle değil gördüğüm en büyük pitbull olabilir inanılmaz iri ve uzun. Bu pitbull'u arada çıldırırken bağırırken görüyorum, sahibi de sadece tasmasından çekiyor, aynı zamanda ağızlığı da yok, belli ki hayvan bu hayata ayak uyduramamış ve sokaklarda bu şekilde durmamalı, şimdi o dev cüssesiyle bir şekilde serbest kalsa rahat 5-10 insanı öldürür, sahibi olacak akılsız da belli ki cesareti herkesin gezdirmesinden alıyor, bu pitbull'un öldürdüğü insanların hesabını kim verecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Azıcık mantık var sen ben devlet sokaktaki çocuk o köpeğin nasıl yetiştirildiğini nasıl bilebiliriz?

Artı olarak insanların arasında yaşamaması gereken hayvanlar vardır. Senin mantığına göre kapının önüne aslan kaplan ayı falan zincirleyelim ne dersin sonuçta o da bir hayvan benim yanımda yetişti ısırmaz birader merak etme diyeyim?

Pitbull beslemenin cezası en az 10000 üstüne hapis cezası olmalı ki zengin kekolar da parasını verip kurtulamasın...
    Köpeklerin hepsi evcilleştirilebilir bir tür,aslan örneği ne alaka ? Köpeklerden bu kadar korkmana gerek yok

Baskın köpek kötü yetiştirilmişse zaten hemen havlayıp delirmeye başlar sevmediği bir şey görürse.O zaman dışarı çıkmaktan da vazgeçelim hocam dışarıdaki insanlar da bize zarar verecek mi bilmiyoruz akşam yalnız dolaşmayalım.Saldırgan pitbullar,kötü bilinçsiz sahipler var ama bu tek bir ırkla bitmiyor yasakçı zihniyetle gidip insanların ellerinden bu hakkı alamazsınız zaten kimse de alamıyor.İki kere ısırıldım birincisi bir goldendı diğeri de evde yetiştirelen tekir idi .

• Aslanı ayıyı yılanı da sirklerde evcilleştiriyorlar kimseyi de ısırmıyorlar o zaman onlar da evcilleştirilebilir?!

Tekirin ısırığını da ısırık sayan birisinin pitbullun ısırığından korkmana gerek yok demesi de farklı bir kafa olsa gerek...

Artı olarak çok gereksiz kuruntu yapıyorsun sahiplerini çok seven ama sonradan parçalayam köpekler dahi var onlar da hayvan ve psikolojileri bozulabilir. Ve bunu kimse anlayamaz sahibi dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 27 Mayıs 2019; 22:41:2 >
  • Hocam o sahipsiz hayvanlara bi iyilik yapıp kendi etinle besle onları.
  • Pitbull vergisi gelmeli.
  • bir köpek 3 yaşında parkta oynayan çocuktan ne tehdit hissedecek ve ona saldıracak? pitbul saldırılarıyla ilgili o kadar çok vaka var ki, bunu sadece sahiplerinin yetiştirme tarzına bağlamak veya tehdit algıladı o yüzden yaptı demek gözünü hakikate kapatmaktır. bu köpekler normal değildir. gayet düzgün bir ailenin elinde normal şekilde beslenseler bile günün birinde hiç sebep yokken bir küçük çocuğa veya bir kediye veya daha küçük bir köpeğe saldırma, öldürme, parçalama potansiyeli vardır. bu yüzden bu köpekleri besleyenlere masum bakamıyorum ve mutlaka yasaklanması gerektiğine inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navi -- 28 Mayıs 2019; 0:18:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.