Şimdi Ara

baglantı sıfırlandı hatası..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
59.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internette surf yaparken bir anda baglantı sıfırlanıyor ve 2-3 dk sonra kendiliginden geliyor . çok enteresan bir kopma yalnız web sitelerine giremiyorum ama online oyunlarda oyundan atmıyor sadece oyundan çıkarsam giremiyorum.internet koptugunda torrentten bişey indiriyorsam mesela o da devam ediyor durmuyor. internet hızlı gelsin diye baglantıyı devre dışı bırakıyorum tekrar aktifleştirmek istedigimde baglantı başarısız uyarısı alıyorum 4.5. denememden sonra baglantı etkin oluyor ve baglantı yeniden saglanıyor. internete evde switch aracılıgıyla 2 masaüstü bilgisayar giriyoruz diger bilgisayarda böyle bir sorun olmuyor o yüzden ttnet faktörünü dısladım , kabloyu denedim kablo saglam.virüs taramaları combofix falan onları da denedim virüs falan da bulamadım. sorunun bilgisayarımda oldugunu düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Arkadaşlar fikri olan yok mu yoksa umutsuZ vaka mi bizim is:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkSmellMan

İnternete aşırı yüklenilirse böyle şeyler yaşanıyor olabilir. Driver güncellemeyi deneyin.

yok yüklenmiyorum torrent çok nadir sadece örnek vermek için yazdım. normal surf sırasında bile oluyor.
  • Sorun yok. Herkesin yaşayabileceği bir şey.
  • Eğer bu durum kendini sık sık yeniliyorsa sorun var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin93

Eğer bu durum kendini sık sık yeniliyorsa sorun var demektir.

çok sık yasıyorum saatte en az 10 kere sorun nerde onu bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_dr -- 5 Ocak 2012; 11:47:58 >
  • Modeme reset atmayı denediniz mi?
  • o zaten rutin yaptıgım birşey yeni bir sorun degil bu 3-4 aydır var ben modem ve ttnet faktörünü dışladım çünkü 2 bilgisayar baglanıyoruz yazdıgım gibi ve sorun sadece benim bilgisayarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_dr -- 6 Ocak 2012; 9:19:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: niger21

o zaten rutin yaptıgım birşey yeni bir sorun degil bu 3-4 aydır var ben modem ve ttnet faktörünü dışladım çünkü 2 bilgisayar baglanıyoruz yazdıgım gibi ve sorun sadece benim bilgisayarda

Selam
    Yazdığınız duruma göre benim aklıma gelen HOSTS dosyasında değişiklik yapmanızdan kaynaklanıyor gibi sanki.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasörü içindeki, hosts dosyanızı denetleyin ve localhost 127.0.0.1 den sonra ne varsa silin, kaydedin ve çıkın.
    Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra kopma oluyorsa, sıkı bir Virüs taramasından geçirin. Eğer bu tarama DOS üzerinden olursa daha sağlam olur. Çünkü bu durumda hiç bir bileşen çalışmadan tarama yapılır.
    Kolay gelsin..
  • internet kullandığın bölge ile alakalı bir sorun gibi duruyor, ama yan binadaki arkadaş kesintisiz kullanıyor deme sakın, ondan geçen hat sağlamdır. Bazı bölgelerde böyle bağlantı sorunları yaşanıyor. Benim bulunduğum yerde öyleydi geçen sene, telekom bi altyapı geliştirme çalışması yaptı, ama 3 ay kadar sürmüştü sanırım. Ondan sonra sıfır kopma yaşandı. telekoma bol bol şikayet etmeni tavsiye ederim
  • Tabi bunun yanında modem ile alakalı da olabilir. Ucuz bi modem alıp deneyebilirsin,30tl ye falan idarelik modemler bulunuyor, veya ödünç alıp ayarlarını yaparak 1 günlük deneyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: whisper16

internet kullandığın bölge ile alakalı bir sorun gibi duruyor, ama yan binadaki arkadaş kesintisiz kullanıyor deme sakın, ondan geçen hat sağlamdır. Bazı bölgelerde böyle bağlantı sorunları yaşanıyor. Benim bulunduğum yerde öyleydi geçen sene, telekom bi altyapı geliştirme çalışması yaptı, ama 3 ay kadar sürmüştü sanırım. Ondan sonra sıfır kopma yaşandı. telekoma bol bol şikayet etmeni tavsiye ederim

yan bina demeyecem yan odada kardeşim aynı baglantıyla baglanıyor tek modem switch ve 2 masaüstü sorun sadece bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

Orijinalden alıntı: niger21

o zaten rutin yaptıgım birşey yeni bir sorun degil bu 3-4 aydır var ben modem ve ttnet faktörünü dışladım çünkü 2 bilgisayar baglanıyoruz yazdıgım gibi ve sorun sadece benim bilgisayarda

Selam
    Yazdığınız duruma göre benim aklıma gelen HOSTS dosyasında değişiklik yapmanızdan kaynaklanıyor gibi sanki.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasörü içindeki, hosts dosyanızı denetleyin ve localhost 127.0.0.1 den sonra ne varsa silin, kaydedin ve çıkın.
    Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra kopma oluyorsa, sıkı bir Virüs taramasından geçirin. Eğer bu tarama DOS üzerinden olursa daha sağlam olur. Çünkü bu durumda hiç bir bileşen çalışmadan tarama yapılır.
    Kolay gelsin..

hocam sadece local host 127.0.01 var başka dosya yok

• Bana göre kullandığın tarayıcıda sorun olabilir.Bide Ccleaner programıyla temizleme yapın.Kayıt defterini düzeltin.
  • denetim masası ağ bağlantılarında yerel ağ bağlantısı ayarlarında statik ip mi alıyorsunuz ? sizin modemin ip si nedir ?

örnek veriyorum : (modem ip = 192.168.1.1)
    (sırasıyla)
    192.168.1.100
    255.255.255.0
    192.168.1.1

dns 1 : 208.67.222.222
    dns 2 : 208.67.220.220

böyle yaparsanız düzelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanozugenc

denetim masası ağ bağlantılarında yerel ağ bağlantısı ayarlarında statik ip mi alıyorsunuz ? sizin modemin ip si nedir ?

örnek veriyorum : (modem ip = 192.168.1.1)
    (sırasıyla)
    192.168.1.100
    255.255.255.0
    192.168.1.1

dns 1 : 208.67.222.222
    dns 2 : 208.67.220.220

böyle yaparsanız düzelebilir.

zaten dediginiz ayarlarda kullanıyorum
  • bir de bugün farkettim internet gittiginde ag baglantılarımı tıklıyorum gelen giden ne artıyor ne azalıyor mavi ışık gider gelir ya orda gelen giden ekranlarında iki ekran da gri mavi ışık bile yanmıyor ekranlarda
  • arkadaşlar bilgisayarı direk modeme bagladım , baglantı sıfırlandı artık olmuyor. ama anlamadıgım 2 bilgisayarı switche bagladıgımda neden sadece benim bilgisayarda baglantı sıfırlanıyor diger bilgisayarda böyle bir sıkıntı olmuyor.switch yerlerini degistirdim yine benim ki kesiliyor digerinde sorun yok.
  • çift girişli modem alırsam switch devre dışı bırakırsam sorun düzelir mi sizce
  • Yıl 2014 sorun aynı sorun bi el atın arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.