Şimdi Ara

Bağlama almak istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar bağlama almaya karar verdim. Hiç Bi tecrübem yok sizce ne alayım.
    -Uzun sap mı kısa sap mı farkları ne
    -Evde ne kadar sürede öğrenirim

Şimdiden teşekkürler

• Merhaba,

ben de şu aylarda benzer sorulardan geçtim ve cevabımı araştırmalarım sormalarım sonucunda netleştirdim, bugün sipariş verdim.

Dostum uzun sap alın. bir de kapo (kelepçe) sipariş edin.

Neden: kısa sap ile çalışanan özellikle deyişler, türküler için kullanmak amacı ile.

Neden uzun: Uzun bu işin babası. 23 perde ve oktav alanı daha geniş ve ülkedeki her tavırı rahatça çalarsınız. Kayseri yöresinden, Ege, karadeniz, Ankara, misket vs. liste uzar. haa bazı parçalar kısa sapla bestelendiğinden, uzun ile icrası o lezzeti vermez, o zaman kapo ile kısa sapa çevirirsin.

Ama kısa sap 19 perdelik sadece kısa saptır ve icra alanı çok çok kısıtlıdır. Deyiş, semah ve bazı türküleri çalarsınız.

alırken de 39-42 tekne arası ideal. ama öğrenci bağlaması denilen 200-300 tllik bir bağlama ile sakın ama sakın işe başlayamayın!

neden: notalar, tellerin sesi ve tellere vuruş olarak gerekli kolaylığı ve lezzeti alamazsınız sonra da bu bağlama işinde vazgeçersiniz. bu yüzden orta düzey yada profesyonel bir bağlama alın. hiç anlamıyorsanız, mutlaka bağlama çalan biri dostunuz ile bağlama alın kendinize. temiz bir 2.el de olabilir. 2.el profesyonel seviyede olmalı ama. 1000-1500 tl ye 2.el pro bulabilirsiniz.

yada orta seviyede sıfır 800-1200 tl bandında bulabilirsin.

tellere takılmayın en ucuzundan alabilirsiniz.

Youtube'da latife öz hocamızı takip edebilirsin ben öyle yapıyorum epey ilerleme kaydettim şu 1 haftada..

• Bende heves edip aldım. Maun ağacından bir saz. Kısa sap başlangıç sazı diye. Alacağım sazı çalan bir abime gösterdim. Uğraşmayıp bırakacağım için pahalıya gerek yok dedi  Onunla bir öğren elin alışsın sonra istersen üst seviye bakarız dedi. Tavsiyesiyle aldım. Bakalım bugün yarın gelir.  

• hayırlı olsun hocam. Nerden sipariş verdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TeslanınKalfası kullanıcısına yanıt

sağolun..hocam ben Eskişehir'den internet üzerinde bağlantı kurduğum bir müzik öğretmeninden aldım. arzu ederseniz iletişim bilgilerini paylaşırım. 43 ardıç uzun sap olarak aldım. sesini seviyorum, güzel bir sesi var. bugün perdeleri gevşemişti, tüm perdeleri yeniden bağladım, 4 turdu öncekiler, 5 tur 0.35mm siyah misine ile yeniden bağladım daha güzel oldu. ben amatörüm ama uğraşmak keyif veriyor:))

• Ayıptır sorması ne kadarlık bir bağlama aldınız hocam. Ben de orta düşük arası bütçeli bir şey düşünüyorum. Zahmet olmazsa iletişim bilgilerini de alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TeslanınKalfası kullanıcısına yanıt

hocam 1000 tl lik bir bağlama aldım. ben size özelden iletişim bilgilerini vereceğim...

• Uzun sap al doya doya istediğini çal

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.