Şimdi Ara

Bagajı büyük D sınıfı araç tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

13 yıllık emektar mazda 6 aracımızı sattık. Şimdi yeni araba arayışı içerisindeyiz.

Babam fiziksel engelli olduğu için büyük bagajlı bir araç arıyoruz.

Babam yüksek araçlara binemediği için seden model araç almak istiyoruz.

Yeni alacağımız arabayı da en az 10 sene kullanmak niyetindeyiz.

Yılda en fazla 10-12 bin kilometre yol yaptığımız için dizel olup olmaması pek önemli değil.

Ancak otomatik vites olması şart.

Bagajı genellikle ağzına kadar doldurduğumuz için vede ailede herkez iri kıyım insanlardan olduğu için çekişi iyi olacak bir motor tercih etmeyi düşünüyoruz.
    Ancak 1.6 motor tercihimiz.

Bütçe max 300.000tl 200.000-250.000 öncelikli tercihimiz.

Bu kriterler altında tavsiye edebileceğiniz bir araç varmıdır.

Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yeni kanunda 1.6 hacim limiti yerine 200000 fiyat limiti geldi, ha ben ötv li alacağım derseniz bilemem. Tavsiye olarak superb bakabilirsiniz. En geniş sedan araçtır o bütçede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.el a6 al geç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 yılda emeklilik mi olur?

İnsan bile 20 seneden önce emekli olamıyor :).

O paraları arabaya bağlamak üstüne üstlük masraflarına katlanmak bence doğru tercih olmaz.

En azından 2. eli kuvvetli olmayan düşük km li d segmenti araba alırım bir 10 yıl onu kullanırım.

Kolay gelsin

• Önce kasa olarak değerlendirelim D sınıfı araçlarda bu anlamda fazla seçenek yok. Sizlerin az kilolu olduğunu düşünüyorum ve ayrıca bagajda çok önemli ise Superb ile Passat dan başka araç yok gibi.

Dizel ya da benzin önemli değil ise bence 150bg 1.4 benzinli passat sizi memnun edecektir olmadı 1.6 dizel passat ve superb de eğer çok performans beklentiniz yok ise tercih edilebilir.

Tabi mecburen dsg alacaksınız sadece alırken okuyup üfleyip öyle alın derim dsg konusu biraz karışık

Ben olsam confortline veya highline passat alır paşa paşa kullanırdım. Hayırlı olsun inş kazasız belasız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahallenin_delisi -- 6 Temmuz 2018; 14:25:46 >
  • Allah şifa versin. Muhtemelen malulen emeklidir. Engelli indirimli 200.000 tl sınır var. Mazda CX 5 güzel veya Volvo XC40. Engelli üzerinden alınmayacak ise 300.000 ikinci el güzel araçlar alınabilir.
  • Akla gelen ilk araç superb. Mazda 6 dan sonra da mutlu eder , paranız da cebinizde kalır.
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Superb aklımızda olan bir araç en kısa zamanda arabayı incelemeye gideceğiz tavsiyeniz için teşekkür ederim.

• SW araba al hocam

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    Vallahi arabayı mecburen emekli ettik. Yoksa 2005 den beri severek kullanıyorduk. =)

200 300 bin tl tabikide araba için çok ama zaten bizimkiler 60 yaşına geldiler sağolsunlar bizi okutup iş ve ev sahibi ettiler. Bu saatten sonra haklı olarak parayı biriktirmek yerine harcamak istiyorlar.

2. El güzel bir araba bulursak alabiliriz. Sıfır olması şart değil.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

• mahallenin_delisi kullanıcısına yanıt
    Merhaba passat ve superb aklımızda olan alaraçlar en kısa zamanda inceleme gideceğiz. Yorumunuz için teşekkür ederim.

• yasarpasa Y kullanıcısına yanıt
    Malesef yüksekliklerinden dolayı suv araçları alamayız.

• Sw nasıldır bilmiyorum. Zaten büyük görünüşlerinden dolayı annem istemiyor. Yoksa sw tam ihtiyaçlarımza göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetalb

Sw nasıldır bilmiyorum. Zaten büyük görünüşlerinden dolayı annem istemiyor. Yoksa sw tam ihtiyaçlarımza göre.
    Alışır annen hocam annen bence, hatta inan birkaç ay sonra sedan arabadan daha çok sever

• Bagaj camla beraber açılması ve devasa hacmi ile süperb bagaj konusunda rakipsiz. Donanım olarak da rakiplerinin çok çok önünde. Sıfır düşünürseniz prestij paket en dolu süperb sizi kesinlikle memnun edecektir. İkinci el kaygınız olursa passat alıp geçersiniz hemen hemen aynı araçlar. yada ikinci el A6 olabilir. ancak süperb dışındakilerin bagaj girişi dar olacaktır.
  • diğer uyeler gibi ben de superb oneririm. aileniz ikna olursa combi (station wagon) sizin icin daha kullanisli olacaktir.@ahmetalb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B9F024995 -- 6 Temmuz 2018; 15:46:21 >
  • ford mondeo, citroen c5, opel insignia, volvo s60 bunlarda seçeneklerin arasında diğer 2 marka ve model çokca söylenmiş zaten.
  • Superb

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.