Şimdi Ara

Bagaj Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gemide çalışıyorum. Gemide tutmuş olduğum balıkları eve götürme gibi düşüncem var. Yanıma değil de bagaja koysam bir sorun çıkar mı? Balıklar donuk şoklanmış ve iyi paketlenmiş bir vaziyette valizin içinde olacak.

Firmaların sitesinden nelerin yasaklı ve taşınamayacağına dair maddeleri okudum. Beni kapsayacak bir şey bulamadım. Ama yine de sorun çıkar mı merak ediyorum.

• Gıda taşıma Ülkelerin Kurallarına göre değişir. Örneğin genelde süt ve et ürünlerini Amerika da ve Avrupa da dışarıdan içeri sokmak yasaktır. Türkiye ye getirecekseniz hiç bir sıkıntı çıkacağını sanmam. Ne kadar miktar olduğu da önemli. Eğer gümrüğün gözüne batacak bir durum yoksa sıkıntı olmaz. Benimde daha önce defalarca kez paketlenmiş ve vakumlanmış şekilde birkaç balık sokmuşluğum oldu. Bir de kargo olarak balık taşıma durumu söz konusudur. Bozulabilir gıda kuru buz ile veya özel şekillerde taşınabilir. Kuru buz tehlikeli madde kapsamına girdiği için valizde kuru buz ile taşınması yasak. Eğer kuru buz vs. yoksa yine sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 30 Mayıs 2017; 21:26:23 >
  • Belirtmeyi unuttum.Yurtiçinde gideceğim. Muhtemelen de Sabiha Gökçen'i kullanacağım. Valizde bir sıkıntı olmasa çok iyi olacak benim için.
  • Teorik olarak bir engel yok ama x-ray deki görevlinin insafına kalırsınız diye düşünüyorum.
    Sıvının eriyebileceğini düşünerek muhtemelen izin vermezler ama benim kanaatim.
    En iyi ihtimal sıvı erise dahil dışarı sızdırmayacak şekilde paketleyebilirseniz kabul ettirebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucizevi

Belirtmeyi unuttum.Yurtiçinde gideceğim. Muhtemelen de Sabiha Gökçen'i kullanacağım. Valizde bir sıkıntı olmasa çok iyi olacak benim için.

Güzel bir şekilde paketleyin koku vs. hissedilmeyecek şekilde yurt içinde sorun yaşamazsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.