Şimdi Ara

Bacaklarımda sakatlık olasılığı var pilot olursam sonuç ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar babamda ve kardeşlerinde spastik paraparazi denilen hastalık var hafif topal yürüyorlar. 9 Eylül üniversitesi bu hastalıkla ilgili araştırmada kullandı hatta bizim kanlarımız vs ve dedikelrine göre sonraki yani bizim kuşakta çıkma olasılığı düşükmüş ama tabi ki bir olasılık var. Ve seneye pilotaj düşünüyorum burslu kazanabileceğimi sanmıyorum ücretli okuyacağım thkda. Sormak istediğim şu bu hastalığın çıkması durumda mesleki olarak nasıl bir sonuç doğurur. Hani düşündüğümüzde sık kullanılmayan pedallar dışında ayaklarla bir işimiz yok. (ki pedal kullanımında da sıkıntı çıkaracağını sanmam) ama havacılık bu şakaya gelmez büyük ihtimal sağlık kontrolünde kalırım. peki kaldığımda ne olur? Mağlulen emeklilik? yada direk meslekten ihraç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fozcam -- 7 Şubat 2015; 3:12:46 >

• yok mudur bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozcam

Arkadaşlar babamda ve kardeşlerinde spastik paraparazi denilen hastalık var hafif topal yürüyorlar. 9 Eylül üniversitesi bu hastalıkla ilgili araştırmada kullandı hatta bizim kanlarımız vs ve dedikelrine göre sonraki yani bizim kuşakta çıkma olasılığı düşükmüş ama tabi ki bir olasılık var. Ve seneye pilotaj düşünüyorum burslu kazanabileceğimi sanmıyorum ücretli okuyacağım thkda. Sormak istediğim şu bu hastalığın çıkması durumda mesleki olarak nasıl bir sonuç doğurur. Hani düşündüğümüzde sık kullanılmayan pedallar dışında ayaklarla bir işimiz yok. (ki pedal kullanımında da sıkıntı çıkaracağını sanmam) ama havacılık bu şakaya gelmez büyük ihtimal sağlık kontrolünde kalırım. peki kaldığımda ne olur? Mağlulen emeklilik? yada direk meslekten ihraç?

Pilot olabilmen için başvuru esnasında 1. Sınıf sağlık şartlarını karşılıyor olabilmen gerekli.
    Yani daha mesleğe başlamadan eğitim öncesi alınmayabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ac4601

quote:

Arkadaşlar babamda ve kardeşlerinde spastik paraparazi denilen hastalık var hafif topal yürüyorlar. 9 Eylül üniversitesi bu hastalıkla ilgili araştırmada kullandı hatta bizim kanlarımız vs ve dedikelrine göre sonraki yani bizim kuşakta çıkma olasılığı düşükmüş ama tabi ki bir olasılık var. Ve seneye pilotaj düşünüyorum burslu kazanabileceğimi sanmıyorum ücretli okuyacağım thkda. Sormak istediğim şu bu hastalığın çıkması durumda mesleki olarak nasıl bir sonuç doğurur. Hani düşündüğümüzde sık kullanılmayan pedallar dışında ayaklarla bir işimiz yok. (ki pedal kullanımında da sıkıntı çıkaracağını sanmam) ama havacılık bu şakaya gelmez büyük ihtimal sağlık kontrolünde kalırım. peki kaldığımda ne olur? Mağlulen emeklilik? yada direk meslekten ihraç?

Pilot olabilmen için başvuru esnasında 1. Sınıf sağlık şartlarını karşılıyor olabilmen gerekli.

Hocam şu an hiçbir rahatsızlık yok bacaklarda normal yürüyorum dediğim sıkıntı 30 40 yaşlarına doğru çıkmaya başlıyor. Yine de babam topal diye geçemez miyim kontrolden?

• quote:

quote:

quote:

Hocam şu an hiçbir rahatsızlık yok bacaklarda normal yürüyorum dediğim sıkıntı 30 40 yaşlarına doğru çıkmaya başlıyor. Yine de babam topal diye geçemez miyim kontrolden?

Şuan yürümede sıkıntı yoksa girebilirsin diye biliyorum.ileriki yaşlarda çıkarsa durumun boyutuna göre işlem uygulanır.
    Çünkü iniş ve kalkışta pilotun vazgeçilmezi olan Dümen kontrol pedalları bacak ve ayak ile kumanda ediliyor.
    Bende gireceğim ücretleri nedir tam bilgin var ve verirsen sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şuan yürümede sıkıntı yoksa girebilirsin diye biliyorum.ileriki yaşlarda çıkarsa durumun boyutuna göre işlem uygulanır.
    Çünkü iniş ve kalkışta pilotun vazgeçilmezi olan Dümen kontrol pedalları bacak ve ayak ile kumanda ediliyor.
    Bende gireceğim ücretleri nedir tam bilgin var ve verirsen sevinirim.

Sağolun hocam net bir fiyat bulamadım açıkçası bi yerde taa 2007 yılında yaptırmış biri 120 tl almışlar çoğu yerde hastanelere göre frklılık gösterir diyo.http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/havacilik_isletmeleri/saglik_kuruluslari.pdf
    bu linkten de yetkili hastanelere bakabilirsiniz.

• 120 bin tl iyi bi fiyat ama yıllıkmı yoksa direk 18 aylık eğitimin fiyatımı?

• quote:

120 bin tl iyi bi fiyat ama yıllıkmı yoksa direk 18 aylık eğitimin fiyatımı?

Pardon hocam ya ben sağlık kontrolünün fiyatını söyledim size onu sorduğunuzu sandım okul thk üniv. ankara yıllık 40 bin lira. İstanbulda daha uygun olan özyeğin ve okan üniversiteleri var onlar da 32 bin. ben ankarada olduğum için hemde thk daha başarılı bir okul olduğu için thk düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fozcam -- 7 Şubat 2015; 14:11:05 >
  • Thk da senelik 41 bin Tl. Özyeğin ve Okan da senelik 62 bin Tl. Bu arada eğer 1. sınıf sağlık testinden geçmek istiyorsan ben geçen sene 450 tl ye olmuştum Gazi Osmanpaşa Hastanesin de. Ve de dostum dediğine göre hastalığın ileride geçirme ihtimalin çok düşükmüş. Ortalama 35 yaşlarında geçirme ihtimalin olsa bile kesinlikle bu yola girmeni tavsiye ederim. Mezun olduktan sonra pilot olma olasılığın çok yüksek ve 35 yaşına kadar kazanacağın geliri diğer mesleklerin vermesi çok zor. Vede bu işi severek yapman da çok önemli tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefffidan

Thk da senelik 41 bin Tl. Özyeğin ve Okan da senelik 62 bin Tl. Bu arada eğer 1. sınıf sağlık testinden geçmek istiyorsan ben geçen sene 450 tl ye olmuştum Gazi Osmanpaşa Hastanesin de. Ve de dostum dediğine göre hastalığın ileride geçirme ihtimalin çok düşükmüş. Ortalama 35 yaşlarında geçirme ihtimalin olsa bile kesinlikle bu yola girmeni tavsiye ederim. Mezun olduktan sonra pilot olma olasılığın çok yüksek ve 35 yaşına kadar kazanacağın geliri diğer mesleklerin vermesi çok zor. Vede bu işi severek yapman da çok önemli tabi.

Sağolun hocam bende aynen öyle düşünüyorum hocam herşeyden önce havacılığa çok büyük bir merakım var başka bir mesleği bu kadar severek yapamam ayrıca eğer hastalık olursa ailemin maddi olarak destek olma şansı var. Yanlız aklıma şu takıldı ben özyeğin üniv. yıllık 32 bin olarak okumuştum benşm baktığım yarım yıllık ücret miymiş? Emin misiniz 62bin tl olduğuna?

• 61-63 bin tl arası bir şeydi. Eminim. Senin gördüğün ücret geçen sene girenler için sadece üniversite ücreti o. birde yanılmıyorsam toplam 3 sene olmak üzere her sene 20 bin dolar istiyorlardı özyeğin ve okan, geçen seneye kadar giren öğrencilerden. Ama o ücretleri birleştirip sene başına 62 bin tl istiyorlar artık. Ben istanbul da oturuyorum, özyeğin ve okan'ın ücreti 40 bin Tl olsaydı ben yine THK yı seçerdim. Çeşitli nedenlerden dolayı pilotaj bölümü olarak Türkiye de en iyisi olduğu düşüncesindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefffidan

61-63 bin tl arası bir şeydi. Eminim. Senin gördüğün ücret geçen sene girenler için sadece üniversite ücreti o. birde yanılmıyorsam toplam 3 sene olmak üzere her sene 20 bin dolar istiyorlardı özyeğin ve okan, geçen seneye kadar giren öğrencilerden. Ama o ücretleri birleştirip sene başına 62 bin tl istiyorlar artık. Ben istanbul da oturuyorum, özyeğin ve okan'ın ücreti 40 bin Tl olsaydı ben yine THK yı seçerdim. Çeşitli nedenlerden dolayı pilotaj bölümü olarak Türkiye de en iyisi olduğu düşüncesindeyim.

Bende thk düşünüyordum zaten istanbula yerleşaem ev masrafı vs zaten aynı paraya gelecekti. Neyae çok sağolun hocam yardım ettiğiniz için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.