Şimdi Ara

Babamla kavgamız ve babamın ağlaması YARDIM!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba beyler öncelikle kendimi tanıtayım.21 yasında özel bir üniversitede %50 burslu olarak bilgisayar müh. okuyorum.yaz aylarında babama 1 ay yardım ederim onun haricinde klasik bir ögrenci ne yapıyorsa onu yaparım.

Gelelim asıl konumuza dün öglene dogru babam eve geldi bulasık makinesini tamir etmek icin.neyse bende isin bi ucundan tutuyorum(pazartesi günü boş günüm) her neyse makinayı salona getirdik tamir etmeye calıstık bir türlü olmadı.neyse yapıcak iş yok bende odama gideyim dedim.gittim odaya kapıyı kitledim babam caldı kapıyı.neyse girdi iceri belli işle ilgili bi sıkıntısı var yerdeki camasırları gördü " bunkar ne burda bunların yeri yok mu?annen eşşek başı mı bunları her gün kaldırmak zorunda mı?" falan dedi.dedim odaya benden baska giren yok yerde kalmasının ne sakıncası var ben rahatım böyle falan dedimolay boyle basladı.

Daha sonra sen nasıl adamsın pazartesi bossun niye hic gelmiyosun dükkana dedi.dedim yazın 1 ay zaten yanındayım okul vakti neden geleyim dedim.o zaman git kurda vs kendini geliştir dedi "ben iyiyim boyle gerek yok dedim." bunun uzerınde baktı masanın üzerinde ps4 acık "bununla oynayarak bir yere varamazsın bununla oynayacagı cık dısarda arkadaslarınla gez" dedi.(bu olaylar olurken öglen 2 civarı saat ve arkadaslarım aksam 9 gibi dısarı cıkarlar) her neyse bunun yanında baya bi halaret etti mal gibi geciriyosun zamanını ne konusmayı bilirsin ne baska bisey iş yaptıgın adamlar ne biçim cocuk yetistirmissin ne konusmayı ne de muhabbet etmeyi biliyor falan dedi.herseyi kabul ettim muhabbey uzamasın diye bunun uzerıne aldı ps4 ü masada 1 metre sürükledi masanın üzerindeli her seyi yere attı falan benimde zoruma gitti söyledikleri bunun yanında hala konusmaya falan devam etti benim gözlerim doldu.en son " yetti artık bu tv yide bu zımbırtılarıda kaldırıcam " dedi benim tepem attı bunlardan sonra.

Basladım herseyi sökmeye bllgisayar kasasını soktum balkona koydum tvyi duvardan indirdim yatagın uzerıne koydum ps4 ü kaldırdım herseyi kaldırmaya basladım masanın uzerıne bu sırada aglamaya devam ediyorum dayanamadı ilkten "yeter artık bırak kalsın " dedi,en sonunda baktı olmuyo kolumdan tuttu ve yeter artık kalsın önemli degil falan dedi bende durmadım devam ettim en sonunda "yeter bırak artık" deyip sandalyeye oturup aglamaya basladı."herseyi ben sizin iyiliginiz icin yapıyorum niye kötülügünüzü isteyeyim" diye sayıklıyodu.bende üstüme birseyler alıp cıktım evden.

Olay böyle babamı aglarken görmek beni baya bi sarstı o gün hep o an aklımda canlandı kötü oldum gece rüyamdada hep aynı sahneyi gördüm.

Sizcd ne yapmalıyım haklı haksız kim bu olayda degerlerdirirseniz sevinirim.cümle hataları icin kusura bakmayın otobusteyim hızlı hızlı yazmak zorunda kaldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Belli ki babanın canı bişeye sıkılmış, sana sarmış. Sen de genç adamsın bi yerden sonra kaldıramamışsın.
    Ama üzme adamı, ilerde çok pişman olursun, içine fena dert olur. Haklı da olsan haksız da olsan gönlünü al. Hiç bir baba evladının kötülüğünü istemez.

Ne anneye, ne babaya kıyılmaz. Candır onlar can. Keşke babam yaşasa da arada bağırıp çağırsa bana. Sırtımda taşırdım onu.
  • Keşke benim babam da sevseydi beni benim için ağlıyıcak kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artemes

Belli ki babanın canı bişeye sıkılmış, sana sarmış. Sen de genç adamsın bi yerden sonra kaldıramamışsın.
    Ama üzme adamı, ilerde çok pişman olursun, içine fena dert olur. Haklı da olsan haksız da olsan gönlünü al. Hiç bir baba evladının kötülüğünü istemez.

Ne anneye, ne babaya kıyılmaz. Candır onlar can. Keşke babam yaşasa da arada bağırıp çağırsa bana. Sırtımda taşırdım onu.

+10000000000000000000000000000000
  • git konuş, dışarı çıkın. babana ne öyle hissettirmiş bunu öğren kardeş.

babanin dosta ihtiyacı var. babana dost olarak, kardeş olarak git..

birşeyler babana değersiz hissettirmiş olmalı. git adamın kalbine elini koy kardeş. birlikte bi kaç saat dolaşın akşamın karanlığında, birbirinizin yüzüne değil; gönlüne hitab edin.

durduk yere öyle davranmamiştir eminim ki sen de biliyorsun. o vakit sebebini öğren.

babanın gözyaşı dönmesinin altında yatan hissiyatı keşfet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tek söyleyeceğim
    babanın kıymetini bil, sizin için eminim ki çok uğraşıyor
  • Babam ağladı yazısını görünce aklıma babaannemin öldüğü geldi.Babam ilk defa o zaman hüngür hüngür ağlarken görmüştüm.Gerçekten çok kötü bir şey tabi senin olayla bir değil ama babanın git bir gönlünü al haklıda olsa o senin baban bak adam özel üniversiteye göndermiş konsol falan almış arada hak ver biraz oda insan bütün gün çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: artemes

Belli ki babanın canı bişeye sıkılmış, sana sarmış. Sen de genç adamsın bi yerden sonra kaldıramamışsın.

Ne zaman canı biseye sıkılsın bize bagırıp cagırır bi yerden sonrada koyuyo adama.21 yasına geldim hala en ufak biseyde agzını burnunu kırarım senin der devam eder lafına bu acıdan bakarsak bir tarafım bırak ne hali varsa gorsun diyor.

Diger taraftan da adam haftanın hergunu kendi isi olmasına ragmen 6.30 da kalkar aksam 8 de evine gelir cok sukur her seyimiz var ama hicbir zaman rahat kullanamayız en ufak tartısmada gözü hicbirseyi görmez parcalar dagıtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

git konuş, dışarı çıkın. babana ne öyle hissettirmiş bunu öğren kardeş.

birşeyler babana değersiz hissettirmiş olmalı. git adamın kalbine elini koy kardeş. birlikte bi kaç saat dolaşın akşamın karanlığında, birbirinizin yüzüne değil; gönlüne hitab edin.

durduk yere öyle davranmamiştir eminim ki sen de biliyorsun. o vakit sebebini öğren.

Daha önce gecenin bir vakti muhabbet etmistik naber nasılsından basladı muhabbet 1-2 saat oyle konustuk.fakat sorun surda ne zaman yakınlasmaya baslasam benimle daha fazla ugrasıyo yaptıgım sey dogru bile olsa kendi bildigini yaptırıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Welcome To Jamrock

quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

git konuş, dışarı çıkın. babana ne öyle hissettirmiş bunu öğren kardeş.

Daha önce gecenin bir vakti muhabbet etmistik naber nasılsından basladı muhabbet 1-2 saat oyle konustuk.fakat sorun surda ne zaman yakınlasmaya baslasam benimle daha fazla ugrasıyo yaptıgım sey dogru bile olsa kendi bildigini yaptırıyo

anlatsana kardeş bunları babana.. hiç söyledin mi burda yazdığın gibi? bak adam büyük ihtimal kendi babasından görmediğini sana göstermeye çalışıyordur.. ama bunu yanlış yapıyor.

kaygıları var, birşeylerden kaygı duymasa sana old davranmaz. duygusal adam da kaygılarla problem yaşar, daha fazla kaygılara saplanır. babanın aglama sebebi yaptığı hareketin yanlışlığını görmesi. o yüzden tamam yeter diyor zaten.

artık işleri eline almaya bak. babana kendi hayatının patronu oldugunu göster, ama bunu önce konuşarak hallet kardeş, açık açık seninle daha önce de konuştuk ama benim hayatımı yönlendirmeye çalıştın de, artık geldim yirmi yaşıma. hayatımı çekip çevirebiliyorum de hocam, babanı ikna et..

halledersin. babanla konuşmaktan vazgecme..

insan kolay kolay değişmez, hele ki yaşlı duygusal adamlar daha zor degisir. bir üç beş on... devam et konuşmaya, zamanla da işleri sen kendi başına halledebildiğini göster, yani mesela para kazanırsın; babana hediye saat alırsın. ulan der, bu çocuk işi kapmış, götürmüş!

sana olan bakışı filan değişir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gururu v.s. bir kenara bırak dostum git ne derdin varsa anlat babana. baba oğul dertleşmek sana iyi gelecektir eminim. ben ailemden uzakta eğitim görüyorum. ne kadar zor olduğunu tahmin edemezsin. o insanlar bizim başımızın tacıdır.
  • Bulasik makinesini yapamamis sinirini senden cikarmis bilmiyorsan tamirci cagir

• Hiç okumadım

Ama erkek ağlaması çok kötüdür. Hele birde babaysa

Edit: Okudum da baban gerçekten iyiliğini düşünüyor haklıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRad67 -- 21 Ekim 2014; 21:46:47 >
  • hayır babanın parasıyla okuyosun bide ne gelicem mi diyosun.. ben mi çok vefalıyım siz mi vefasızsınız anlamıyorum. Benim özelde okuyan arkadaşım 4 gün okul 3 gün iş yapıyor bildiğin pazarda çalışıyor koymuyor da adamın 1 gün gel demesi mi koydu? Şahsen aynısını ben yapardım yine ılımlı yaklaşmış adam sana. Bir de eti canganın reklamındaki goril gibi yaşamayın azcık insancıl yaşasan adam birşey demezdi zaten burası benim odam mantığı nedir adam da bu buzdolabı benim açamazsın dese ne yiceksin acaba..
  • Babalar belli bir yaştan sonra içinde bulundukları katı durumdan, duygusala doğru yol alıyorlar. Babayı ağlayarak görmek çocuk için biraz garip olsada ilerleyen zamanlarda unutulmayacak bir şey değil, önce baban hayatta oldugu için sonra seni düşündüğü için sevinmelisin.

İlerleyen günlerde ona kendisini iyi hissetmesi için basit şeylerde olsa fikir almak amacıyla konuşmaya çalış; onun fikirlerinin senin için önemli oldugunu evin reisinin o oldugunu belirtmeye çalışacak şeyler yap.

Allah muhabbetinizi bol etsin.
  • Konuyu babamcilar basmis. Kendine dogru geleni yap.

• Ne olursa olsun şu büyüklerin "her şey senin iyiliğin için" sözünü kalkan olarak kullanmalarına izin vermeyin. Ben şahsen bıktım artık bu laflardan, çocuğuna bağır, çağır, bazen döv sonra da özür dileyip "senin iyiliğin için yeaa" de. Yok öyle bir dünya. Tamam gidip de ana-babanıza saygısızlık yapın demiyorum ama yeri geldiğinde tepkinizi koyacaksınız. Öyle senin baban diye senin eşyalarını kafasına göre yere döküp atıp kıramaz. En uyuz olduğum şeydir, kendimden de biliyorum. Yani bir insan evladını büyüttüğü için gelip de ona istediği kötülüğü yapamaz böyle bir hakkı yok ana-baba bile olsa. Şamar oğlanı veya oyuncak gibi pata pata size kafalarına göre saldıramazlar.
  • benim babam olacak onun 1 dediğini iki etmem ama babam yok.adam gibi çık karşısına baba haklısın bundan sonra oyun oynamayı daha azaltıcam de,dükkana geleceğim de.

öp başına koy babanı o ps 4 dediğin zımbırtıyı da o aldı sana o adamı üzmeye hakkın yok koçum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Welcome To Jamrock

Merhaba beyler öncelikle kendimi tanıtayım.21 yasında özel bir üniversitede %50 burslu olarak bilgisayar müh. okuyorum.yaz aylarında babama 1 ay yardım ederim onun haricinde klasik bir ögrenci ne yapıyorsa onu yaparım.

Gelelim asıl konumuza dün öglene dogru babam eve geldi bulasık makinesini tamir etmek icin.neyse bende isin bi ucundan tutuyorum(pazartesi günü boş günüm) her neyse makinayı salona getirdik tamir etmeye calıstık bir türlü olmadı.neyse yapıcak iş yok bende odama gideyim dedim.gittim odaya kapıyı kitledim babam caldı kapıyı.neyse girdi iceri belli işle ilgili bi sıkıntısı var yerdeki camasırları gördü " bunkar ne burda bunların yeri yok mu?annen eşşek başı mı bunları her gün kaldırmak zorunda mı?" falan dedi.dedim odaya benden baska giren yok yerde kalmasının ne sakıncası var ben rahatım böyle falan dedimolay boyle basladı.

Daha sonra sen nasıl adamsın pazartesi bossun niye hic gelmiyosun dükkana dedi.dedim yazın 1 ay zaten yanındayım okul vakti neden geleyim dedim.o zaman git kurda vs kendini geliştir dedi "ben iyiyim boyle gerek yok dedim." bunun uzerınde baktı masanın üzerinde ps4 acık "bununla oynayarak bir yere varamazsın bununla oynayacagı cık dısarda arkadaslarınla gez" dedi.(bu olaylar olurken öglen 2 civarı saat ve arkadaslarım aksam 9 gibi dısarı cıkarlar) her neyse bunun yanında baya bi halaret etti mal gibi geciriyosun zamanını ne konusmayı bilirsin ne baska bisey iş yaptıgın adamlar ne biçim cocuk yetistirmissin ne konusmayı ne de muhabbet etmeyi biliyor falan dedi.herseyi kabul ettim muhabbey uzamasın diye bunun uzerıne aldı ps4 ü masada 1 metre sürükledi masanın üzerindeli her seyi yere attı falan benimde zoruma gitti söyledikleri bunun yanında hala konusmaya falan devam etti benim gözlerim doldu.en son " yetti artık bu tv yide bu zımbırtılarıda kaldırıcam " dedi benim tepem attı bunlardan sonra.

Basladım herseyi sökmeye bllgisayar kasasını soktum balkona koydum tvyi duvardan indirdim yatagın uzerıne koydum ps4 ü kaldırdım herseyi kaldırmaya basladım masanın uzerıne bu sırada aglamaya devam ediyorum dayanamadı ilkten "yeter artık bırak kalsın " dedi,en sonunda baktı olmuyo kolumdan tuttu ve yeter artık kalsın önemli degil falan dedi bende durmadım devam ettim en sonunda "yeter bırak artık" deyip sandalyeye oturup aglamaya basladı."herseyi ben sizin iyiliginiz icin yapıyorum niye kötülügünüzü isteyeyim" diye sayıklıyodu.bende üstüme birseyler alıp cıktım evden.

Olay böyle babamı aglarken görmek beni baya bi sarstı o gün hep o an aklımda canlandı kötü oldum gece rüyamdada hep aynı sahneyi gördüm.

Sizcd ne yapmalıyım haklı haksız kim bu olayda degerlerdirirseniz sevinirim.cümle hataları icin kusura bakmayın otobusteyim hızlı hızlı yazmak zorunda kaldım.

Benim babam beni umursamıyor 2 dk arayıp hal hatrımı bile sormuyor
    Gidip BABAN dan ÖZÜR DİLEMELİSİN CANIM BABAM DE SARIL ÖP
    Böle babalar çok az

• ANNE BABA HAKKI ODENMEZ UNUTMAYIN...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.