Şimdi Ara

Babamın beni sevmediğini öğrendim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İçimde büyük bir yıkım oldu şuan kötü oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aile kavramı içi boş bir kavramdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ciddi mi :( nasıl öğrendin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl

• Sevse zaten dünyadğa getirmesdi hadi eywalah

• Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt
    Kendi ailen oyle diye aile kavrami bos diyemezsin benim ailem oyle degil mesela her zamanimda destek olurlar maddi manevi xd

• Üzdün beni ya bu hayat neden adil değil :/

• Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt
    Kader iste sende o zaman iyi bir anne ol cocuklarina kendi ailenin yaptigi hatayi yapma

• O zaman sen baba ol ve çocuğunu, babanın seni sevmediği kadar sev.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enders07

O zaman sen baba ol ve çocuğunu, babanın seni sevmediği kadar sev.
    Hayir asla öyle yapilmamali

Bu cehenneme yeni ruhlari kendi elimizle sokmamaliyiz her insan eninde sonunda aciyla tanışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bogazicili_zekiye

Aile kavramı içi boş bir kavramdır
    Boş yapma.

Aile toplumun yapı taşıdır. Aile, temeldir; aile, her şeydir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genç Düşünür

Boş yapma.

Aile toplumun yapı taşıdır. Aile, temeldir; aile, her şeydir.

Alıntıları Göster
    Türkiye'de kimse mutlu olmadığı için aile kavramı artık pek güçlü değil.Kimse birbiriyle konuşmuyor bile.
  • Benim de doğmamı istemediğini öğrenmiştim. bende çok kötü olmuştum ne diyelim kardeş Allah yardımcımız olsun.
  • Paran yoksa ailen bile sevmiyor. Kurşun misali uzaklaşıp yoluna bak. Moralini bozan insanları yeri ve zamanı geldiğinde hayatından çıkar.
  • üzülme genç, bende daha lisedeyken benzer durumla karşılaşmıştım.
    şöyleki ben 6 yaşımdan beri birçok bireysel sporla uğraştım, türkiye ve balkanlarda derecelerim oldu. 1. 2. 3.'lük madalyaları vs, derslerimde iyiydi bunuda spordaki disiplin gerekliliğine bağlıyorum. tam lise sondayım üniversite sınav hazırlığı ve bu oğunluk devam ediyor. benle yaşıt akrabalar ise paso sigara- nargile- batak takılan tipler. ben bunlarla fazla takılmıyorum diye babam yıllardan beri arada laf atardı, bazen tartışırdık. ben ne yapayım o itlerle deyince, onlar akraba, ben onların babalarıyla büyüdüm sende onlarla büyüyeceksin tarzı sözler filan. gene birgün böyle ben liseden çıkmışım oradan spora, spordanda eve gelmişim tam kapıda bu it dediğim çocuklardan birinin babasıyla benim babam konuşuyor. ben selam verip eve gidiyorum, 30 dk sonra babam geliyor ve şu cümleyi kuruyor '' ben seninle gurur duymak istiyorum '' diyor. bunu duyunca bildiğin yıkıldım, hani lise sona kadar ailemi utandıracak tek 1 şey bile yapmadım, derslerim iyi, yaptığım sporlarda başarılıyım, herkesin küçük çocuklarına parmakla gösterip örnek al dediği çocuk varya, ha işte o benim. ama gel görki sırf benle yaşıt it akraba çocuklarıyla vakit geçirip, serserilik yapmayı istemedim diye diye babam bana bunu dedi. hatta babam o kadar inat etmiştiki sırf o itlerle takılmıyorum diye beni dershaneye göndermedi. iş dershane parasında filan değildi, babam sırf inat uğruna benim üniversiteye gitmeme engel olmak için uğraşıyordu. aradan kaç yıl geçti hatırlamıyorum bile, babam bunu çoktan unutmuş ama ben hiç unutamıyorum. en mutlu günde bile gelip karşıma otursa '' senle gurur duymak istiyorum '' sözü hep aklıma gelir ve zaten o günden sonra hep soğuk davranırım kendisine.
    onuda suçlamıyorum kendisi öyle bir ortamda, çevrede büyümüş ama çocuğu için iyi olanı bilmesi gerekirdi.

üni sınavında ben 6 bin sıralama ile %100 ingilizce iyi bir bölüm kazandım, benim akraba bozuntuları ise barajı ite kaka geçmiş ama hepsi aynı ya da yakın şehirleri yazıyorlar. yıllar çabucak geçiyor, ben lisansı 1.cilikle bitiriyorum, sonrasında master'ıda tamamlıyorum tabi bunlar olunca babam bütün övgüyü kendine alıyor, bugüne kadar 1 gün bile derslerime yardım etmemiştir, benim eğitimimle ilgili yaptığı tek şey üniye kadar karneden karneye notlarıma bakar ve bir aferin birrazda para verirdi.
    ben master'la uğraşırken benim akrabalar hala lisans'ı bitirmeye çalışıyordular, geçemezseler atılacaktılar o kadar uzatmışlar anlayacağınız. şimdi ise işim iyi , maaşım yerinde, sporada devam ediyorum. onlarda aynı kafada devam ediyorlar, asgari ücretin 1 tık üstüne çalışıyorlar. arada düğün - cenaze gibi zorunlu yerlerde görüyorum yoksa işim olmaz. a

biraz uzun birazda konuyla alakasız oldu ama niyeyse yazmak istedim.

• sever niye sevmesin
  • Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Tebrik ederim hocam gerçekten az kişinin başarabileceği bir tutum sergilemişsiniz.

Bir de kusura bakmayın ama babanız ülkenin özeti gibi birisiymiş. Yukarıda yazdıklarınızın hiç birisi için bunu söylemezdim ancak "seninle gurur duymak istiyorum"u görünce tepem attı.

Neyse, başarılarınız daim olsun (:
  • Yalandır.Ben bugüne kadar oğlunu sevmeyen Baba görmedim.Milyonda bir belki.

• Niye sevmemiş adama ne çektirdiysen hatayı kendinde ara

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.