Şimdi Ara

Babamı kilitli iphone ile kandırmıslar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam telefondan anlamaz birisiyle kendi telefonu galaxy a5 telefonu ile iphone 6 takas etmis. Telefon suan kilitli hat cekmiyor. Telefoncuya vermisler kilidi açamamışlar. Simdi bu telefonun sahibi telefonu iade almaya yanaşmıyor. Şuan ben yasal yollardan nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Polise gitsem ne gibi bir durum ortaya çıkar. Lütfen yardımcı olun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• buraya yazdıklarınızı aynen anlatın. muhtemelen çalıntı mal sattı aşşağılık herif! babanız adına üzüldüm. onuda teselli edin.kandırmışlar demeyin.yazıktır adama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osgour1907

buraya yazdıklarınızı aynen anlatın. muhtemelen çalıntı mal sattı aşşağılık herif! babanız adına üzüldüm. onuda teselli edin.kandırmışlar demeyin.yazıktır adama.

Hocam ben kendi telefonumu alabilecekmiyim. İphenadki gibi kendi telefonumu kitleyebilirmiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Orijinalden alıntı: osgour1907

buraya yazdıklarınızı aynen anlatın. muhtemelen çalıntı mal sattı aşşağılık herif! babanız adına üzüldüm. onuda teselli edin.kandırmışlar demeyin.yazıktır adama.

Hocam ben kendi telefonumu alabilecekmiyim. İphenadki gibi kendi telefonumu kitleyebilirmiyim.

android hakkında bilgim yok. ama belliki adam telefonu geri vermeye yanaşmıyor.vakit geçirmeden karakola gidin.
  • Geçmiş olsun.Androidde ios gibi kilitleme bulunmuyor.Polise durumu anlatın ve kişinin bulundugu yer belli ise polise belirtin.
  • Peki hocam icloud nasıl kırabilirim varmı bir yöntemi?

• quote:

Peki hocam icloud nasıl kırabilirim varmı bir yöntemi?

Ancak cihaz faturanız ile Apple destek yardımıyla kırabilirsiniz hocam. İnsanlar küçük bir dünyalık için ahiretlerini satıyorlar yazık.

• Samsung telefonunuzda son Android sürümü varsa google'a android cihaz yöneticisi yazıp telefonda kurulu olan google hesabıyla giriş yapın. Cihazı kilitleme ve silme seçenekleri var.

Tabi telefonu verirken hesap senkronizasyonunu kapatılmamış olması gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Samsung telefonunuzda son Android sürümü varsa google'a android cihaz yöneticisi yazıp telefonda kurulu olan google hesabıyla giriş yapın. Cihazı kilitleme ve silme seçenekleri var.

A5 de android 6 yüklüydü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Samsung telefonunuzda son Android sürümü varsa google'a android cihaz yöneticisi yazıp telefonda kurulu olan google hesabıyla giriş yapın. Cihazı kilitleme ve silme seçenekleri var.

A5 de android 6 yüklüydü.

Valla tam hangi sürümde oluyor onu bilmiyorum dediğim olay. Ama şöyle de bir kesinlik var eğer google hesabı kurup telefonu satarken hesaplardan senkronize kapatılmadıysa artık android cihazlar da ios gibi google kimliğini soruyor. Yani verdiğiniz adam telefonu sıfırladıysa büyük ihtimal google hesabınızı isteyecektir. Bu yönden bir avantajınız olabilir belki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bende be yapacagimi sasırdım hocam simdi kendi imkanlarımla icloud krabilirmiyim. Babam yelefoncuya vermis 300 tl acariz demisler onlarda acamaıs telefonu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone kilitleri açılmaz hocam kapalı işletim sistemi olduğu için.Ayrıca siz de telefonun güvenlik > cihaz yöneticileri kısmından android cihaz yöneticisi kısmını açtıysanız yani yanında tik varsa ve telefonun interneti açık ise (yani telefon kapalı olmaması gerekiyor) uzaktan silme kilitleme ve uzaktan çaldırma modu var.Siz de kilitleyebilirdiniz ve açılabileceğini sanmıyorum.Hard reset dahi atsa google kimlik bilgisi olmadan açılmıyor.Yerini de öğrenmek isterseniz GPS açık olması gerekirdi
  • Androidde gmail kırma hikaye. Telefoncular son sürüm telefonları bile 20-30 liraya kırıyor. Androidde iphone bul gibi sistem yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlık çok sakat hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

İphone kilitleri açılmaz hocam kapalı işletim sistemi olduğu için.Ayrıca siz de telefonun güvenlik > cihaz yöneticileri kısmından android cihaz yöneticisi kısmını açtıysanız yani yanında tik varsa ve telefonun interneti açık ise (yani telefon kapalı olmaması gerekiyor) uzaktan silme kilitleme ve uzaktan çaldırma modu var.Siz de kilitleyebilirdiniz ve açılabileceğini sanmıyorum.Hard reset dahi atsa google kimlik bilgisi olmadan açılmıyor.Yerini de öğrenmek isterseniz GPS açık olması gerekirdi

Evet hocam bende öyle yaptım önce cihazı bul dedim bulamadı sanırım telefon kapalı. Bende kilitle dedim. Kilitleme işlemi isteği gönderildi dedi. Bu çakal hesabı kaldırmış olabilir. Android format atınca hesap kalkıyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: efruz

Androidde gmail kırma hikaye. Telefoncular son sürüm telefonları bile 20-30 liraya kırıyor. Androidde iphone bul gibi sistem yok

Android'de gmail kirma hikaye mi ? 2 adimli guvenlik yap sifreyi kirsan veya bilsen bile numarana sms olarak kod geliyor o kodu girmeden girmiyor hesaba.Tabi her giriste gelecek.Yedek kod ve yedek telefon numarasi ayarlayabiliyorsunuz bu arada

Konu sahibine gelince eger telefon ekran sifresi var ise sansli sayabilirsin kendini cunku ust surum android sistemlerde ( 6 ve ustlerde) ekran sifresi hard reset dahi atilsa girilmiyor.Rom.vs de atilamiyor cunku oem kilidi ve usb hata ayiklamasi acik olacak bunlarda ayarlardan yapiliyor.Ekran kilidi var ve adam bilmiyorsa kullanilmaz o telefon.Belki calinti ihbari verip imei den telefonu kullanilmaz hale getirebilirsin.Adam sizi keklemiş sonucta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 15 Haziran 2017; 17:59:56 >

• quote:

quote:

Androidde gmail kırma hikaye. Telefoncular son sürüm telefonları bile 20-30 liraya kırıyor. Androidde iphone bul gibi sistem yok

Android'de gmail kirma hikaye mi ? 2 adimli guvenlik yap sifreyi kirsan veya bilsen bile numarana sms olarak kod geliyor o kodu girmeden girmiyor hesaba.Tabi her giriste gelecek.Yedek kod ve yedek telefon numarasi ayarlayabiliyorsunuz bu arada

Konu sahibine gelince eger telefon ekran sifresi var ise sansli sayabilirsin kendini cunku ust surum android sistemlerde ( 6 ve ustlerde) ekran sifresi hard reset dahi atilsa girilmiyor.Rom.vs de atilamiyor cunku oem kilidi ve usb hata ayiklamasi acik olacak bunlarda ayarlardan yapiliyor.Ekran kilidi var ve adam bilmiyorsa kullanilmaz o telefon.Belki calinti ihbari verip imei den telefonu kullanilmaz hale getirebilirsin.Adam sizi keklemiş sonucta

Hocam takas yapalı bir 10 gün oldu bu süre zarfında adam telefonu sıfırlamış olabilir. Sıfırlıyınca sanırım sifirdan bir hesap istiyor google. Konumdan telefonu bul dedigimde bulamadın telefonu. Muhtemelen korkudan kapatmış telefonu. Kilitle dedim sifre koydum. Kitlitleme isteginiz gonderildi dedi. Ama kilitlendigini nasıl anlıyavam bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Hocam takas yapalı bir 10 gün oldu bu süre zarfında adam telefonu sıfırlamış olabilir. Sıfırlıyınca sanırım sifirdan bir hesap istiyor google. Konumdan telefonu bul dedigimde bulamadın telefonu. Muhtemelen korkudan kapatmış telefonu. Kilitle dedim sifre koydum. Kitlitleme isteginiz gonderildi dedi. Ama kilitlendigini nasıl anlıyavam bilmiyorum.

Telefona reset attiysa kullanamaz.Cunku google hesabi sorar.Telefonu verirken kilitli miydi o önemli ? Verirken kilitlediysen ayni mantik bir kere daha kitlemene gerek yok.O kilitlemenin gecerli olmasi icin ayni Google hesabiyla internet acik olmasi gerekli.Konumu kapatamaz adam ekran kilitliyse tabi.Ama hucresel veriyi kapatabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 15 Haziran 2017; 18:43:23 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Telefona reset attiysa kullanamaz.Cunku google hesabi sorar.Telefonu verirken kilitli miydi o önemli ? Verirken kilitlediysen ayni mantik bir kere daha kitlemene gerek yok.O kilitlemenin gecerli olmasi icin ayni Google hesabiyla internet acik olmasi gerekli.Konumu kapatamaz adam ekran kilitliyse tabi.Ama hucresel veriyi kapatabilir

Değildi hocam telefona hicbir zaman sifre bisey koymadım ben. Onun icin diyorumya sıfırla dediginde kendi google hesabını eklemis olabilir. Uzaktan kilitle degince sifre koy dedi öyle sifre koydum.

• İnsanlıktan çıkmış ve dolandırıcı dolmuş ortalık. Gecmiş olsun ama bir sonuc cıkacagını sanmıyorum. Ben ikinci el cihaz almıyorum , kazık yiyip sıfır alıyorum dert yasamıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.