Şimdi Ara

Babamdan 8 yıldır her ay çekilmekte olan hayat sigortası adı altında kesilen para

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Görünce şok oldum normalde babamın kredi kartını hiç merak etmem arada bana yatırtırlar ama ekstreye hiç bakmazdım. Yatırmam gereken tutarı sorduğumda emailden bak dediler. Emaile girdiğimde borca baktım bide ekstreye bakasım tuttu. Bi baktım 75 tl tutarında böyle bir para çekilmiş: Babamdan 8 yıldır her ay çekilmekte olan hayat sigortası adı altında kesilen para

şaşırdım bu ne diye düşündüm babama sordum acaba bir yere ödememi yaptı diye yapmamış, firmayı arattım googledan gözükmüyor önceki ayların ekstrelerine baktım bazen 30 bazen 40 değişen çekim fiyatları olduğunu gördüm her ay düzenli olarak ne kadar geriye gidersem gideyim hep gördüm her ay bu allianz zımbırtısına para bayılmışız.

sonra e devletten bi baktım BİZ TAM 8 YILDIR BUNU ÖDÜYORMUŞUZ 8. Sonra babamın kafasına çark etti 8 yıl önce kredi kartını alırken sanırım olmuş bu olay.
    ilgili görselde bu ;

Babamdan 8 yıldır her ay çekilmekte olan hayat sigortası adı altında kesilen para

şimdi bu nedir ve ne yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyiz başından geçen veya bi bilgisi olan varsa beni bi aydınlatabilirmi lütfen. Bu parayı geri alabilir miyiz ? nasıl iptal ettirebiliriz bu neyin nesidir?

Şimdiden teşekkürler

• Anladığım kadarıyla bireysel emeklilik sistemine kaydetmişler iptal ettirmeyin hatta 3 yıl daha ödesin emekli maaşı bağlanır, kötü tarafı şu; prim bedeli az ve yıllardır hiç artırılmadığı için eline az toplu para geçecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beydağ -- 12 Kasım 2018; 14:27:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beydağ

Anladığım kadarıyla bireysel emeklilik sistemine kaydetmişler iptal ettirmeyin hatta 3 yıl daha ödesin emekli maaşı bağlanır, kötü tarafı şu; prim bedeli az ve yıllardır hiç artırılmadığı için eline az toplu para geçecektir
    hocam öncelikle merhabalar, bu bireysel emeklilik değilmiş bizde sizin dediğiniz gibi bireysel emeklilik tarzı bir şey sanmıştık ama bu kredi kartı ödeme güvencesi isminde bi sigortaymış işsiz kalındığında felan bir önceki ayın borcunu ödüyormuşhttps://www.worldcard.com.tr/worldu-taniyin/worldu-kesfet/kredi-karti-odeme-guvencesi world kartın dolandırıcılığı gibi bir şey zamanında babama bireysel emeklilik tarzında anlatılmış. gerekli itirazı sigorta şirketine yaptık 15 gün içinde geri bildirim yapılacağını telefon görüşmesine ulaşıldıktan sonra sonucun bildirileceğini söylediler.

• hocam kartın extresine bakmıyosanız doğal olarak öperler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realitych

hocam kartın extresine bakmıyosanız doğal olarak öperler.
    aynen öyle olmuş
  • Sonucu merak ettim, geri dönük alma şansınız olduğunu sanmıyorum ama olurda Tüketici Mahkemesine gidip dava açar ve peşini bırakmazsanız, geriye dönük alma ihtimaliniz var.

Burada banka size bu sigortayı Bireysel emeklilik gibi anlatmış olması. Bunu kanıtlayamazsanız da bankanın aksini kanıtlaması gerekecek. Şansınızı deneyin az bir rakam değil.

Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Sonucu merak ettim, geri dönük alma şansınız olduğunu sanmıyorum ama olurda Tüketici Mahkemesine gidip dava açar ve peşini bırakmazsanız, geriye dönük alma ihtimaliniz var.

Burada banka size bu sigortayı Bireysel emeklilik gibi anlatmış olması. Bunu kanıtlayamazsanız da bankanın aksini kanıtlaması gerekecek. Şansınızı deneyin az bir rakam değil.

Geçmiş olsun.
    Hocam öncelikle merhabalar müşteri hizmetlerine talebimizi ilettik olayı anlattık böyle böyle durum var diye, eğer böyle bir şeye onay vermediyseniz iade yapılır dedi telefon görüşmesi kayıtlarına ulaşılıp görüşme kayıtları dinlenecek diye sonra aradan 1 hafta geçti sonra bi email geldi emailde aynen şöyle yazıyordu:

"
    Sayın xxxxx,

Siz değerli müşterilerimizin talep, öneri, eleştirilerinin bilinmesi ve sorunlarının çözümlenmesi hizmet kalitemizin geliştirilmesine yönelik çalışmalarımızda son derece önemli yer tutmaktadır.

xx/xx/2011 tarihinde düzenlenen Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Grup Hayat sigortanızın başlatıldığı görüşme kayıtlarınız dinlenmiştir. Poliçeniz ile ilgili talebiniz değerlendirilmiş olup, kredi kartı hesabınızdan tahsil edilen primlerin iadesine yönelik talebiniz olumlu sonuçlanmıştır. İade işleminizi Kredi Kartı hareketlerinizden takip edebilirsiniz.

Poliçeniz xxxxxx tarihi itibarı ile iptal edilmiştir.

Konuyu bilgilerinize sunar iyi ilişkilerimizin devamını dileriz."

diye bir email geldi ekstre kesim gününü bekledik para yatmadı. sonra müşteri hizmetlerini tekrar aradık bu sefer kadın baktı evet dedi yatacak bir para gözüküyor ama tarihi netleşmemiş dedi tarihin netleşmesi acele edilmesi için bir talep oluşturuyorum dedi.

sonra böyle bir email geldi

"Yapı Kredi Web sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

İnternet mesajınızda iletmiş olduğunuz konu ile ilgili 444 0 953 numaralı telefondan Allianz Sigorta müşteri temsilcisi ile görüşülmesini rica ederiz.

Konuyu bilgilerinize sunar, iyi ilişkilerimizin devamını dileriz."

allianzıda henüz aramadık bu dönemi bekliyoruz karta para yatmazsa bu sefer allianzı arayacağız allianzdanda net bir cevap alamazsak tüketici hakem heyetine başvuru yapacağız.

Benim ekstra bir sorum olacak sizlere. Peki bize bu parayı hesaplayıp yatırdılar diyelim. Biz bu paranın yasal faizini alabilirmiyiz peki ? Sonuçta 2011 de ödenen 50 lira ile bugünün 50 lirası aynı değil ne yapabiliriz bu konuda? Para yattıktan sonra yasal faiz için tekrar başvuru yapabilirmiyiz tüketici hakem heyetine ?

• Açıkcası ödemeyi dahi geri alırsanız şanslısınız derim. Burada banka sizi kandırmışsa -ki öyle gözüküyor- dava açmadan yasal faiz ile geri ödeme alamıyorsunuz diye biliyorum. Hatta benzer bir konuda yargıtay kararı var, dava açarak faizi ile beraber almak dahi isteseniz, faizi dava tarihini baz alarak başlatmakta. Yani, bu ödemeyi sizin yaptığınız tarih baz alınmıyor maalesef.

Kaynak:
    https://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1220846-kredi-masrafi-iadesinde-faiz-dava-tarihine-gore-hesaplanacak

• quote:

Açıkcası ödemeyi dahi geri alırsanız şanslısınız derim. Burada banka sizi kandırmışsa -ki öyle gözüküyor- dava açmadan yasal faiz ile geri ödeme alamıyorsunuz diye biliyorum. Hatta benzer bir konuda yargıtay kararı var, dava açarak faizi ile beraber almak dahi isteseniz, faizi dava tarihini baz alarak başlatmakta. Yani, bu ödemeyi sizin yaptığınız tarih baz alınmıyor maalesef.

Kaynak:
    https://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1220846-kredi-masrafi-iadesinde-faiz-dava-tarihine-gore-hesaplanacak
    bilgi için teşekkürler hocam parayı alırsak kar modundayız şuan

• quote:

Açıkcası ödemeyi dahi geri alırsanız şanslısınız derim. Burada banka sizi kandırmışsa -ki öyle gözüküyor- dava açmadan yasal faiz ile geri ödeme alamıyorsunuz diye biliyorum. Hatta benzer bir konuda yargıtay kararı var, dava açarak faizi ile beraber almak dahi isteseniz, faizi dava tarihini baz alarak başlatmakta. Yani, bu ödemeyi sizin yaptığınız tarih baz alınmıyor maalesef.

Kaynak:
    hocam parayı bu ayın 13 ünde yatırdılar ama faiz felan alamadık ödediğimiz kadarını aldık 3300 civaarı bir ücret kredi kartına + bakiye olarak yansımış. tekrar aradım bildirimde bulundum paranın değer kaybı için kayıt geçtiler allianzda bakalım ona ne cevap gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carlion

hocam parayı bu ayın 13 ünde yatırdılar ama faiz felan alamadık ödediğimiz kadarını aldık 3300 civaarı bir ücret kredi kartına + bakiye olarak yansımış. tekrar aradım bildirimde bulundum paranın değer kaybı için kayıt geçtiler allianzda bakalım ona ne cevap gelecek.

Alıntıları Göster
    değer kaybından bir cacık çıkmaz
    yatırdığınız parayı adam tam olarak size geri ödemiştir daha da başka bir şey beklemeyin
  • Bundandır bankalara düşmanlığım, merhametsizliğim!..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.