Şimdi Ara

Babam Arabayı Satıyor [ Araba Almayacam Diyor ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nForcer

quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

bu devirde araba lüks oldu zaten
    Kesinlikle.
    Halâ araba lüks değil ihtiyaç diyen varsa zaten kendisi kesin zengindir.

Bir de arabası olmadığı halde 18 yaşına girer girmez ehliyet alanları anlayamıyorum. Bir kenarda dursun mantığıyla araba olmadan ehliyet almak akıl işi değildir. Çünkü arabayı ehliyet sürmez, siz sürersiniz.

Mantığı var. Yurt dışında günlük otobüs biletinin 30 euro olduğu ve araba kiralaman gerektiği zaman görürsün, tabi 5 senelik ehliyetin varsa başka. Ehliyet yaşı diye bişey var.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Ayda 600 tl benzin ve diğer masraflara gidiyor.
    Eğer krediyle aldıysa en az 500 tl de takside gidiyor.

Eder 1100 tl.

1750 tl maaş aldığını varsayarsak 650 tl gibi bi parayla aylık yaşamak pek kolay değil.

Bu yüzden 3000 tl'nin altında geliri olan kişilerin araba alması bence saçmalık.

çoğunluk kendine birkaç gömlek üstün otomobil alıyor mu hayır zamlardan sonra hesap tutmuyor mu ?
    3000 yetmez çık hocam 10 15 git sen anca

• quote:

Eder 1100 tl.

1750 tl maaş aldığını varsayarsak 650 tl gibi bi parayla aylık yaşamak pek kolay değil.

Bu yüzden 3000 tl'nin altında geliri olan kişilerin araba alması bence saçmalık.

600 tl benzin mi yuha
  • İşe gir kendi paranla araba al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Deadmau5-

Yanlış düşünüyorsun ben ehliyet aldım çalıştığım şirketteki arabayı kullanıyorum müşterilere gidiyorum. Almasaydım otobüsle gidecektim.
    O zaman ehliyete ihtiyaç oluyor tabi ama sözüm işi gücü yokken arabası yokken ehliyet alanlara.
    quote:

Yurt dışında günlük otobüs biletinin 30 euro olduğu ve araba kiralaman gerektiği zaman görürsün, tabi 5 senelik ehliyetin varsa başka. Ehliyet yaşı diye bişey var.
    O 5 yılı hiç pratik yapmadan geçirdiysen araba kullanma deneyimin yeni ehliyet almış biriyle aynıdır, hatta zamanla araba kullanmayı unuttuğun için daha kötü bile diyebiliriz. Bu yüzden eski ehliyet daha değerlidir olayına ben inanmıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

bu devirde araba lüks oldu zaten
    Kesinlikle.
    Halâ araba lüks değil ihtiyaç diyen varsa zaten kendisi kesin zengindir.

Bir de arabası olmadığı halde 18 yaşına girer girmez ehliyet alanları anlayamıyorum. Bir kenarda dursun mantığıyla araba olmadan ehliyet almak akıl işi değildir. Çünkü arabayı ehliyet sürmez, siz sürersiniz.

yanlış düşünüyorsun, arabaya ne zaman hangi anda binmek zorunda kalacağın hiç belli olmaz. Ehliyeti yaşı gelir gelmez alanlardanım.

• quote:

Orijinalden alıntı: speech

yanlış düşünüyorsun, arabaya ne zaman hangi anda binmek zorunda kalacağın hiç belli olmaz. Ehliyeti yaşı gelir gelmez alanlardanım.
    Yukarıda gerekli açıklamayı yaptım. Ayrıca bu yaşıma kadar (22) hiç araba kullanmak durumunda kalmadım. Bir gün araba kullanmak durumunda kalırsam işte o zaman ehliyet almalıyım diyeceğim. Şimdi asla bir kenarda dursun diye gidip de ehliyet almam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Deadmau5-

Yanlış düşünüyorsun ben ehliyet aldım çalıştığım şirketteki arabayı kullanıyorum müşterilere gidiyorum. Almasaydım otobüsle gidecektim.
    O zaman ehliyete ihtiyaç oluyor tabi ama sözüm işi gücü yokken arabası yokken ehliyet alanlara.
    quote:

Yurt dışında günlük otobüs biletinin 30 euro olduğu ve araba kiralaman gerektiği zaman görürsün, tabi 5 senelik ehliyetin varsa başka. Ehliyet yaşı diye bişey var.
    O 5 yılı hiç pratik yapmadan geçirdiysen araba kullanma deneyimin yeni ehliyet almış biriyle aynıdır, hatta zamanla araba kullanmayı unuttuğun için daha kötü bile diyebiliriz. Bu yüzden eski ehliyet daha değerlidir olayına ben inanmıyorum.

Onun için değil zaten, araba kiralarken bakıyorlar ehliyetin kaç senelik. Yeniysen vermezler diyor Citi.

• quote:

quote:

Yukarıda gerekli açıklamayı yaptım. Ayrıca bu yaşıma kadar (22) hiç araba kullanmak durumunda kalmadım. Bir gün araba kullanmak durumunda kalırsam işte o zaman ehliyet almalıyım diyeceğim. Şimdi asla bir kenarda dursun diye gidip de ehliyet almam.

anlamadın. Allah korusun bi acil durum olduğunda cüzdanında ehliyetin olması sana güven verecektir değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsaneazim

quote:

Orijinalden alıntı: Gibson Les Paul

quote:

Eder 1100 tl.

Kredisiz aldıysa ve her gün 20 TL benzin almıyorsa ?

ooooo burger king men gelmiş

Babam Arabayı Satıyor [ Araba Almayacam Diyor ]

Adamı geldigine pisman ettin

• Sıkıysa arabanın masraflarına katılsana?Vergisini öde, sigortasını yaptır, bakımını yaptır, depoyu doldur sonra gel arabayı satıyorlar de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

Onun için değil zaten, araba kiralarken bakıyorlar ehliyetin kaç senelik. Yeniysen vermezler diyor Citi.
    Benim sürekli araba kullanıp kullanmadığımı nereden bilecekler o zaman? Diyelim 5 yıllık ehliyetim var ve geçen 5 yılda hiç araba kullanmadım. Biri için araba kiraladım ve bana arabayı verdiler. Afedersiniz ama ben o arabayı kullanarak trafiktekileri riske atamam. Benim namusum buna el vermez.

quote:

Allah korusun bi acil durum olduğunda cüzdanında ehliyetin olması sana güven verecektir değil mi ?
    Sana güven verebilir ama bana asla güven vermez.
  • Uzun zamandır araba kullanıyorsanız ve iyice alıştıysanız en fazla birkaç ay sonra yeniden araba alır.
  • quote:

quote:

Benim sürekli araba kullanıp kullanmadığımı nereden bilecekler o zaman? Diyelim 5 yıllık ehliyetim var ve geçen 5 yılda hiç araba kullanmadım. Biri için araba kiraladım ve bana arabayı verdiler. Afedersiniz ama ben o arabayı kullanarak trafiktekileri riske atamam. Benim namusum buna el vermez.

quote:

Allah korusun bi acil durum olduğunda cüzdanında ehliyetin olması sana güven verecektir değil mi ?

tamam kardeş, kral sensin. ailesi zamanında ehliyet almamış. şimdide ezikliğini atmak için saçmalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

tamam kardeş, kral sensin. ailesi zamanında ehliyet almamış. şimdide ezikliğini atmak için saçmalıyor
    Yav he he...
    Araban işin gücün yoksa ehliyet sahibi olmamak eziklik değildir.
  • Renault e-dci alacak belki.
  • Allah korusun ama tut ki gece bir şey oldu ve 10 dakika taksi beklediniz

Doktor diyorki 10 dakika önce gelseniz kurtulurdu

O zaman baban sacını basini ağzını burnunu yolar

Git bunu söyle yine hayır derse adres ver gelelim anlatırız icabında
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsaneazim

quote:

Orijinalden alıntı: Gibson Les Paul

quote:

Eder 1100 tl.

Kredisiz aldıysa ve her gün 20 TL benzin almıyorsa ?

ooooo burger king men gelmiş

Babam Arabayı Satıyor [ Araba Almayacam Diyor ]

burası konu dışına dönmüş yoksa post mu kasıyorsunuz gençler

ekleme : otomobil genelde takılıyordum nasıl geldim ben buraya esas arifin mençıstıra attıgı gole döndüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weightless -- 9 Nisan 2012; 22:39:46 >

• quote:

quote:

quote:

he ok .

• Arkadaşlar, Araba Volkswagen Passat, Yanlış hatırlamıyorsam 60.000 TL ' ye satmıştı,
    yahu 2 senedir bu arabaya bakabiliyorsunda 25 - 30 bin liralık bir araba alamıyormusun ? neredeyse tüm borçlarımızı kapattık, son 25.000 TL borcumuz kaldı onu ödedikten sonra elde kalan 35.000 TL, masrafsız güzel bi araba alalım yok diyor. neyse kendi bilir. ama bugüne kadar arabasız kaldığımız zamanlar çok nadirdir. ama bunada alışırız naapalım. hayırlısı ...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.