Şimdi Ara

Babam 230 bin TL ye son model focus almış! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
1
Favori
14.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 205,5 bine aynisinin cam tavanlasini şubat ayında kapora verdim hala araç gelmedi. Nasıl olduda 230a buldu burda bir yanlışlık var şu an üretim yok artı araçlar gelmiyor??? Aynısı arkadaşım 197bine gri rengini şubat başında kapora verdi onunki de gelmedi burda bir gariplik var şu an 300binde verseniz bayilerde focus yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikli araç alanın müstakil evi de olur. Garajına kuruyorsun istasyonu ve sonrası tamam.

Ülkemiz gelişmelerin gerisinde fakat bir 5 yıl sonra tüm büyükşehirlerde şarj istasyonları adım başında bulunacak...

Dünyanın en sıkıntılı zamanlarındayız. Petrolün ömrü bu kadar kısalmışken üretim hızımız deli gibi artışta. Felaketler sandığımızdan daha yakın.

• Yarabbim ne güzel dertler var...

• Konu başlığını ve ilk paragrafı okuyunca hiç böyle bir şey ile karşılaşacağımı düşünmemiştim.

Ben sandım ki " baba bu devirde bu kadar para arabaya verilir mi? Ben onunla altın alırım- döviz alırım -ne bileyim- şunu bunu yapar parayı katlarım diyecek sandım.

Sanırım sıkıntı bende.

Bu arada ben ikisini de almazdım ikinci el gerçekten kaliteli üst sınıf bir markanın hangi modeli ediyorsa onu alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rewkdark -- 5 Mayıs 2020; 23:54:34 >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    İroni yaptığınızı varsayarak güldüm. Sonra ciddi olduğunuzu anlayıp kahkaha attım

• CoolSnow kullanıcısına yanıt
    Öyle olmuyor işte.

Drone uçurmuyorsun ki sarji bitmeden önce eve geri getiresin, araba bu. Dışarıda istasyonlar olmadığı müddetçe zor.

Adam turluyor geziyor. :)

• ABD de Renault marka araç satışı neden yok araştırdınız mı?
    Ben söyleyeyim, USA NCAP lerinden belirli puanı geçemeyen araçların satışına izin vermiyorlar. Honda, Toyota, Nissan, VW gibi markalar satıyor neden, o puan kriterini geçtiği için. Babanızın tercihi doğru bence.

quote:

Are Renault cars sold in the US?
    Peugeot, Citroën (PSA group), and Renault no longer sell anything in the United States.27 Haz 2019
  • Babanla birliktemi kazandın da adama hesap soruyosun.
    Emekli adam istediğini alsın bu saatten sonra.
    Sana uyup megane alsa, her beğenmediği özelliğini senin başına kakıcakdı. Hata da yapsa doğru da yapsa kendi kararlarıyla yapsın, koskoca adam. Sende kazan sende al istediğin arabayı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Megan, clio, linea bunlar hep şirket aracı ya da kiralık araç gibi görünüyor dışarıdan. Şahsen baban iyisini yapmış. Seat alınırdı ama neyse iyi yapmış

• Bu adam şu forumun en istikrarlı ve kaliteli trolü

Bu arada baban zevk sahibi adammış

• Baba gibi baba. 230k çok para bu arabaya evet çünkü arabalar pahalandı hiçbiri haketmiyor. Ama Megane ne ya? Vizyonsuz musun birader babanı tebrik ediyorum.

• bu paraya mercedes a serisi alınırdı :/

• hayırlı olsun. Focus güzel araçtır. Reno yerine iyi tercih.
  • İyi tercih diyenlerin bu reno fanatiğinden bir farkı yok, hacı şakir klasik beyaz sabuna benzeyen arabaya 230 bin liramı verilir iftarda aklınızı peynir ekmekle mi yediniz siz? Hele şu tipe bak yıl olmuş 2020 halojen farlı araba 230k tl... 2 ay önce bayiide st line hb 240 liraydı, 220ye kuga veriyolardı focus ne şirket arabası bu paraya şaka mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

Baban seni dinlememekle en doğru kararı vermiş bence.
    +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwayne35

Valla yanlış anlama ama kimse mercedes satıp reno almıyor :D
    Yok hocam satmasına gerek yok zaten. A serisi alıyorsun direk reno megane motorlu

• Oncelikle hayirli ugurlu olsun Maşallah Allah kaza bela vermesin.
    230 bin tl bu zamanda cok iyi para ama ford varken renault benim gozumde hicbiseydir o fikrinize katilmiyorum benim param olsun bende ford alirim haki hazirda 2005 fiesta kullanan biri olarak :)

• 230 bin lirayi focusa gömen babanın ellerinden ayri megane c sinifinda en iyisi diyen seni gözlerinden ayri öpüyorum kardeşim (baba-oğul gen aktarimi)

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

İyi tercih diyenlerin bu reno fanatiğinden bir farkı yok, hacı şakir klasik beyaz sabuna benzeyen arabaya 230 bin liramı verilir iftarda aklınızı peynir ekmekle mi yediniz siz? Hele şu tipe bak yıl olmuş 2020 halojen farlı araba 230k tl... 2 ay önce bayiide st line hb 240 liraydı, 220ye kuga veriyolardı focus ne şirket arabası bu paraya şaka mı?
    Aynen hocam. Eski bir Focus 3 sedan kullanıcısı olarak yeni Focus'u ben beğenmedim. Ne iç mekan malzeme kalitesi ne de tasarım olarak Focus 3'ün üstüne koymadığı gibi tip olarakta 2. Multipla adayı diyebilirim.

Geçen yıl çok yakın bir akrabama Megane HB Icon dCi EDC aldık. Gerçekten Moueson'a bu konuda hak veriyorum iç mekanı Focus'tan çok daha kaliteli. Koltukları vs Megane'ın oldukça iyi reno'dan nefret eden ben bile beğendim.

Ha fiyat ile ilgili olarak 1. Halojen far dediğimiz 100-200 liralık far kamyonetlerde artık yok KAMYONET'lerde. 3 metre ötesini aydınlatamayan dandik farları hala otomobillere şaka gibi koyuyorlar.

2. Focus'un Full + Full paketinden daha dolu Skoda SuperB Comfort var liste fiyatı 194.000 TL. Bir üst paketi ve otomatiği de 230.000 TL.

SuperB ile Focus'u kıyaslamakta SuperB'e haksızlık olur

@Moueson hocam o fiyata bırak Megane'ı SuperB alınırdı. Haklısın o Focus o parayı kesinlikle etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

ABD de Renault marka araç satışı neden yok araştırdınız mı?
    Ben söyleyeyim, USA NCAP lerinden belirli puanı geçemeyen araçların satışına izin vermiyorlar. Honda, Toyota, Nissan, VW gibi markalar satıyor neden, o puan kriterini geçtiği için. Babanızın tercihi doğru bence.

quote:

Are Renault cars sold in the US?
    Peugeot, Citroën (PSA group), and Renault no longer sell anything in the United States.27 Haz 2019
    Alakası yok, tamamen markanın kendi stratejisi, kendi tercihi.

Hedef pazar, ürün gamı diye bi olay var. Adamlar avrupa ve asya pazarı için araba üretiyor. Amerika operasyonu sanıldığı gibi basit bi iş değil. Mevzunun güvenlikle zerre alakası yok.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.