Şimdi Ara

babadan kızına geçen emeklilik devlete yük (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
3
Favori
20.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

şimdiki gençlerin 65 yaşına kadar pirim ödeyip eğer ömrü yeterse kuş kadar (800 tl) emekli maaşı alacak almalarının nedeni işte bu emeklilik sistemi.

Gençler buna karşı çıkıyor çıkması da gerekir. HERKESE EŞİT EMEKLİLİK HAKKI GETİRİLMELİ. Eğer sistem buna imkan tanımıyorsa bedeli herkese eşit dağıtılmalı Eski emeklilerin maaşları düşürülmüyorsa çalışanlardaki SGK pirimi kesilmeden emeklilik hakkı verilmeli https://forum.donanimhaber.com/2008-sonrasi-ise-girenlere-uygulanan-adaletsizligi-duzeltecek-formul--139681897

Alıntıları Göster

Alakası yok, o kadar şatafata, lüzumsuz harcamaya para var da buna mı yok.

• Boşanmak öyle kolay değil. Durup dururken neden boşansın. Çocuğu var evi var yurdu var. Çocuklar ortada mı kalsın.

Evlendikten sonra babasının ölümünden aldığı 2 3bin artık kaçsa. Maaş kesiliyor.

Herşeyi geçtım. babasının maaşına göre hayatını şekillendiremezsin. Babası ölmedi 100 yaşına kadar yaşadı napacaksın. Zorla babasını mı öldürecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanki devlet emekli maasinin kendi cebinden bedava veriyor.
    18 yasindan bu yana calis 65 yasinda emekli ol 47 yil sen maasin kadar vergi ver.
    Takriben 10yil emekli maasi adi altında cüzi bir maaş al.
    Sonra devlete yük de.
    Bak ben sana daha iyi fikir vereyim.

Emeklilik sistemi devlete yük olsa zorunlu olmazdı.
    Emeklilik sistemi devletin işine gelen bir durum.
    Bu sureci herkes tamalayamiyor.
    Ödediğimiz paranin yarisini bile geri alamiyorsun.

Zamaninda oy almak icin bir kisim 45 yasinda emekli olmuş doğru. O kesim bile dogru dürüst para alamadı.
    Emeklilik yaşı benim kanaatim 55 yaş olmalı.

Aynı oksijeni soluyup bu kadar boş konulara nasıl kafa yoruyonuz anlam veremedim

• quote:

Yazdıklarınla karşı çıktığın şey arasında bağlantı yok ki. sadece kadın dayanışması için karşı çıkıyorsun

Niye saman ithalatı var devamlı yazdık baskılanmış kur nedeniyle. YİD, peşkeş çekilen fabrikaları da yazıyoruz devamlı

31 yıldır çalışıyorum 5 yıl daha çalışmam gerekiyor diyorsun? bunun nedenini sordun mu? bunun nedeni ödenemeyen emekli maaşlarıydı ve yapılan değişiklikle siz sizden önce emekli olanların maaşı ödetildi böylede sizden sonra emekli olacaklara da hem onların hem sizin emekli maaşı ödetilecek. 10 bin pirimin varsa niye adaleti savunmuyorsun da 3-5 bin pirim yatıran yada hiç yatırmadan emekli olanların yanında duruyorsun? ha unuttum kadın dayanışması

Alıntıları Göster

Saman ithalatının sebebi baskılanmış kur falan değil. Sallama.

Çiftçiye verilen tohumlar hızlı büyüyor ama sapı kısaydı. Sap olmayınca yeterli saman olmadı.

Bizim yerli tohumun sapı uzundur.

Sallamayın ya, azıcık araştırın yazmadan.

• Ülkede resmi verilere göre %13,9 işsizlik var. Gerçek veri için 2 ile çarpabilirsin. Sen halkına zaten iş veremiyorsun. İş verebilsen dediğinde haklısın ama şu durumda insanlar aç mı kalsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Colda

Saman ithalatının sebebi baskılanmış kur falan değil. Sallama.

Çiftçiye verilen tohumlar hızlı büyüyor ama sapı kısaydı. Sap olmayınca yeterli saman olmadı.

Bizim yerli tohumun sapı uzundur.

Sallamayın ya, azıcık araştırın yazmadan.

Alıntıları Göster
    sadece 3 kuruşluk saman ithalatı var ya ülkede plastik dahi ithal etmiyoruz demi 1milyar dolar pamuk ithal etmiyoruz 15-20 milyar dolar tarım ürünü ithal etmiyoruz...ülkede tarım sorunu yok sanki sadece buğdayın boyu ve saman sorunu var

Brunson olayından sonra ancak biraz iyileşmiş 2018 yılında

babadan kızına geçen emeklilik devlete yük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 15 Eylül 2020; 10:47:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Devlet bizim sırtımızda yük, ezildik altında artık, iyi bi silkinip lögara yollamak lazım. Konuyu açan ve destekleyenleri ayıplıyorum, o kızlara iş ver, eğitim ver, çalıştır o zaman. Hem koyun sığır olsun hem aç kalsın zihniyeti..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekonomik kriz olur milleti suçlarlar,millete adam gibi sağlık hizmeti vermezler yine milleti suçlarlar,her seyde millet suçlu,şu korona olayında bile öyle bir propaganda yapıyorlar ki her şeyin tek kabahatlisi milletmiş gibi sağlık bakanıyla,bilim kuruluyla medyasıyla hep millet suçlu,aynen böyle devam edin aynen,milletin tekmesi gelince anlarsınız

• devlete yük olan varsa oda akpdir diyanet pislğine 15 milyar tl veriyor cami yapımlarına bir ton para harcanıyor belediyeler üzerinden tarikatlara her yıl milyarlarca para aktarıldı ve devam ediyor istanbul ve ankara hariç bu devlete bu türkiye cumhuriyetine yük değil de emeklinin kızı parayı alması mı devlete yük hadi ordan fetocü

• Tırt işlerle 5 haneli maaşlara, milyonluk araçlara laf etmeyen bir şahsıyet gelmiş konu açmış.

Mesela 25 yaşında işe başladım 65 yaşında emekli olacağım. 40 yıl prim ödeyeceğim ki mesela şu an aylık vergim 5bin. Primlere giden paramın yarısını dahi alamayacağım. Keşke bu aradaki fark yoksula garibana işsize gitse ama gitmiyor.

Röportajda emekliler ölsün diyen kansızlar var. Sen çalış yıllarca paşa paşa vergi ver. Sonra biri çıksın desin ki sen öl abi, primler de devletin yanına kalsın, sosyal devlet ha bu.

Yani aynı duruma düşerler inşallah demiyorum bu millet zaten birbirini yemekten önüne bakamıyor, çırpnıyor yıllardır.

Diyorlar ya yiyin birbirinizi ete para vermeyin,.... diye

Biz böyle bir yere varamayız, fikirlerimiz nasıl olur da milletçe daha iyi bir noktaya geliriz diye olmalı.

Gerçi bu kadar göçmen varken içimizde "milletçe" de biraz zor ya neyse.

İyi forumlar.

• demirel in zamaninda kaldirdigi emekli olma yasi siniri sebebiyle 7 yil icinde erken emekli olanlar yuzunden turkiye nin sirtina binen yuk cok fazla oldu. 25 sene prim odeyenen 35-40 sene maas almasi sacmalik ama bir gercek. vefat eden emeklinin maasinin esine ve cocuklarina kalmasi normal bir ulkede garip karsilanabilir ve yuk olarak gorulebilirdi ama turkiye gibi gelismemis, is imkani yaratilamayan, kadinlarin istihdama katilamadigi, memur ulkelerinde bir kisim insan icin gecim kaynagi.

• Amk bi derdimiz o zaten.

İnsan sağlığının siyasal kaygının ardına düştüğü, yolsuzluğun, haksızlığın, ahlaksızlığın, adam kayırmanın, liyakatsızlığın kol gezdiği ülkede!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

sadece 3 kuruşluk saman ithalatı var ya ülkede plastik dahi ithal etmiyoruz demi 1milyar dolar pamuk ithal etmiyoruz 15-20 milyar dolar tarım ürünü ithal etmiyoruz...ülkede tarım sorunu yok sanki sadece buğdayın boyu ve saman sorunu var

Brunson olayından sonra ancak biraz iyileşmiş 2018 yılında

Alıntıları Göster

Konuyu saptırma. Bir daha da bilmeden yazma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Colda

Konuyu saptırma. Bir daha da bilmeden yazma.

Alıntıları Göster
    konu nedir acaba? Saman ve buğdayın üretim şekli mi

saman ithalatı bile varın cevabıyla niçin fasulye patates mercimek nohut ayçiçek et vs ithal edildiğini anlatman lazım. Buğdayın sapı kısa diye saman ithal ediliyor

peki diğerlerin nesi kısa da ithal ediliyor?

sanki hükümeti savunuyor gibi olacak ama saman ithalatıyla ilgili bilgi burda https://www.tarimdanhaber.com/tarim/tarim-bakanligi-acikladi-turkiye-saman-ihrac-ediyor-h13064.html

Buda saman ithalatını ortaya atan CHP mv.in tweeti babadan kızına geçen emeklilik devlete yük

bakanlık diyor 150 kilo CHPli ise 3bin dolar saman ithalatı var yani maaşı kadar fakat bunla ilgili internette bolca tartışma oluşturdu

Ne hükümet nede muhalefet gerçek sorunu görmüyor. Muhalefet 17milyar dolarlık tarım ithalatını 3bin dolarlık saman ithalatıyla anlatırsa senin gibilerde gelip buğdayın sapı kısa ondan der

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 15 Eylül 2020; 14:1:35 >

• şöyle bir çuval düşünün. çuvalı delip böyle kocaman hortum bağlamışlar, emizliyorlar. arada düşen bir iki parçayı alan, açlıktan böğrü erimiş birileri var. bu aktroller o bir iki parçayı alanları görüp, "la çuvala daliyiyleeer" diye yırtınıyorlar. konun özeti budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

Sanki devlet emekli maasinin kendi cebinden bedava veriyor.
    18 yasindan bu yana calis 65 yasinda emekli ol 47 yil sen maasin kadar vergi ver.
    Takriben 10yil emekli maasi adi altında cüzi bir maaş al.
    Sonra devlete yük de.
    Bak ben sana daha iyi fikir vereyim.

Emeklilik sistemi devlete yük olsa zorunlu olmazdı.
    Emeklilik sistemi devletin işine gelen bir durum.
    Bu sureci herkes tamalayamiyor.
    Ödediğimiz paranin yarisini bile geri alamiyorsun.

Zamaninda oy almak icin bir kisim 45 yasinda emekli olmuş doğru. O kesim bile dogru dürüst para alamadı.
    Emeklilik yaşı benim kanaatim 55 yaş olmalı.

Aynı oksijeni soluyup bu kadar boş konulara nasıl kafa yoruyonuz anlam veremedim

Ne 65'i yahu 65 yaş daha yeni çıktı her 10 emekliden 9'una sor 60 yaşından önce emekli olmuştur.

Ayrıca burda emekliye verilen para değil emekli öldükten sonra maaşının kızına geçmesi eleştiriliyor

Emeklilik sistemi saltanat sistemi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 15 Eylül 2020; 14:19:48 >

• umarım sen 85 yaşında emekli olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

umarım sen 85 yaşında emekli olursun.

Spor bölümünde de trollsün burda da. Blok.

• Devletin kendisi bu kadar israf, boş harcama yapıyor ülkeye yük olmuyor da, ölen babasından 3-5 kuruş maaş alan insanlara mı taktınız şimdi de. Eleştirilecek tonla konu varken bunlara mı takıyorsunuz. Yürüyün gidin.

• birde bu tipler türedi. özel sektörde çalışamayan yada çalışıp az ücret aldığını düşünen veya kpss yi kazanamayan adamlar gelip burada burda öğretmene, memura giydirir, anasına babasına kızan emekli maaşına yazar, bir baltaya sap olamamış adam gelir burda; "yok bilmemkim şu kadar maaş alıyor hepsini işten çıkaracan" gibi abuk sabuk yorumlar ve başlıklar yazar.... 2000 den sonra doğanların büyümesi iyi olmadı, algı ve seviye yerlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSerhan -- 15 Eylül 2020; 15:19:14 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.