Şimdi Ara

babadan kızına geçen emeklilik devlete yük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
3
Favori
19.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 195
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 22
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 1 gün 1 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 14
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MiLLETiNVEKiLi (39 mesaj) startedatfx5200 (22 mesaj) rambo34_orijinali (20 mesaj) Hopdediks-Dediğimdediks (16 mesaj) mechatengu (12 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (186 mesaj) Mobil (121 mesaj) Mini (65 mesaj) Uygulama (52 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> babadan kızına geçen emeklilik devlete yük
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    327 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: focusrite

bir yönden hak veriyorum, babannem yatalak hasta idi emekli başçavuş dedemin maaşını alıyordu annem gelini olduğu halde baktı kaç sene.. babannem öldü maaş halama geçti.. o maaşı hakeden kim sizce?

oha artık 500 yıl alırlar o maaşı
    halanın hiç hakkı yok

|
    |

Hayatın gerçeklerini öğrenmemiş ergenler ya da ergen karakterli büyükler işte böyle bir yerinden yorum yapınca böyle oluyor.

Ulan açın da brüt maaşınıza bakın, kesilen vergilere bakın. Ödediğiniz vergilere bakın ötv kdv ıvır zıvır sonra utanmıyorsanız gelin konu açın.

SGK kar etmiyormuş, etmeyecek tabi sosyal güvenlik kurumu kar eder mi hiç.

Zaten merak etmeyin şu anda çalışan gençlerin çoğu emekliliğini göremeyecek. Görse de yaşı bekleyecek prim gününü doldurup. 65 yaş emeklilik, siz sanıyor musunuz orta seviyede işlerde çalışanlarda 40'ından sonra iş değiştirebileceğini ya da 50'sinde paket olmayacağını mı düşünüyorsunuz?

AKP'nin attığı -bana göre- bu kazığı pek çakan olmadı şu anda, zamanla anlayacak herkes başına geldiğinde.

kendi başlarına gelmeden, empati kurarak algılaması sıfır olanlar çok maalesef. zamanla anlayacaklar, ağlayacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    deserthawk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yalnız emekli sayısı 13 milyon. Kendi savunduğunuz durumu anlatırken olabildigince düşük oran tutarken, karşı görüş için fahiş ve dayanaksız rakamlar yazınca haklı olmuyorsunuz. 7 milyar TL çok bir para değil diyorsan o ayrı mesele tabi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    benimkucukbebegim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    421 Mesaj

Avrupa'da 25 yaşına gelmiş her birey baba'dan kalma maaşı kesiliyor. Bizim ülkemizde cinsiyet ayrımcılığı var. Erkek çocuklar 25 yaşına kadar destek alırken kızlar evlilik yapana kadar alabiliyor.
    Ayrıca formaliteden boşanarak baba'dan kalan maaşını alanlar'da yok değil.

|
    |

Bu ülkede kadın her zaman korunuyor. Korunması da gerekli olan bir durum bence.
    Dediğiniz kişi babasından maaş almasa devlet zaten maaş bağlayıp bakıyor kadına.
    Ancak şöyle yanlış bir durum var. Erkek olunca işler değişiyor. 65 yaşına kadar erkek için doğru düzgün bir yardım yapmıyor devlet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1242 Mesaj
    her zaman korunan kadınlar sürekli şiddete uğruyor, taciz ediliyor, öldürülüyor. ulen korunmamış hali nasıl olurdu acep?

işkembe-i kübra ne garip bir şey.

quote:

Orijinalden alıntı: startedatfx5200

devlete de 500bin girer 1.5 milyon çıkar böylece

Alıntıları Göster

Surilere harcanan 50 milyar dolar belki daha fazlası nerden cıkıyor sence yandaş kafalı ?

|
    |

Gönül boran diye biri var, eyt başkanı,43 yaşında emekli olamadığı için ortalığı yıkıyor,birşey deyince bizden öncekiler oldu bize niye yok vs vs diyor.Yok diyenlere kesinlikle inanmayın.Kadın işte 48 yaşında mı ne emekli olacak,biz 65 yaşında olacağız ömrümüz varsa

|
    |
    startedatfx5200 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir örnek daha vereceğim çok tanınan biri olduğu için,Canan Karatay 42 yaşında profesör olur olmaz emekli olmuş özel muayene açmıştır(Türkiye deki çoğu paracı profesör gibi)Yani çift dikiş mi kaç dikişse artık.80 yaşında ve yaklaşık 40 senedir emekli alıyor.Çıkıp et yiyin pirzola yiyin aç karna ayran içmeyin zeytinyağı için diyor

|
    |

Orijinalden alıntı: Hakazul

Bu yandaş kafalıya laf anlatnmayın hiç boşuna.Basın gecin blok..

Alıntıları Göster

11 veya 12.sinifa gidiyor hocam tartistiginiz adam, actigi konulari hatirliyorum :D

|
    |
    Ekonomiden anlayanlara bak emeklinin maaşının hesabını yapıyor.Sanırsın ki sadece bizde emeklilik var:). Sümelanın şifresindeki replik aklıma geliyor bunları görünce. Bunların beynini kuşa taksan kuş ters uçar

|
    |
  • Yüzbaşı
    300 Mesaj
    Tbmm butcesine bakin hala ilk donem vekillerden kizina torununa kalan maaslar var.
    Maasi alan coktan toprak olmus pesinden 2 3 kisiye kalmis hala cekiyorlar.
    Bunlar Saray israfi ve meclisteki 600 soyguncunun yaninda pek bisey degil.

|
    |

çoğu devlet covid sonrası vatandaşlık maaşını tartışırken şu başlık nasıl bir kafa yapısıdır anlamak güç

Sosyal devlet ilkesinin gerekliliğidir. Günümüzde pek çok eksileri ve yetmezlikleri olsa da evsizlerin sayıca az olmalarının en büyük nedenidir. Günümüz değil, geleceğimiz bile ipotek edilmişken derdiniz yetim maaşına takıldıysa sosyal devlet olmayan bir ülkeye yerleşebilirsiniz.

|
    |

Hmmm cok ilginc. Bende hep TR'de cok memur var sanirdim...

Bu paylastigin bilgiye gore (ki eminim dogrudur, OECD verileri) TR'deki kamu calisaninin toplam calisanlara orani OECD ulkeleri arasinda en dusuk olanlardan birisi...

ABD'de bu kadar memurun ofiste evrakla ugrasan calisan oldugunu dusunmuyorum... Acaba bu kadar memurlari ne is yapiyor.

|
    |
    Greggs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    25 yıl senden kesileni kesmese devlet 25 yıl işletsen aynı mantık hatta daha fazla karda olur.

|
    |
  • Her birey doğduğundan ölümüne kadar vergi altında. İllaki Devlette bakmak zorunda. Akıl gerek evde 2 yaşında çocuğuna aldığın mama da sütte bile vergi veriyorsun. Bizler sadece SSK mı ödüyoruz.

|
    |

Dostum empatinin olmadığı yerde gaddarlık başlar. Neden böyle hissettiğini anlamadım bu yüzden empati kuramadım. Ama gaddarlık da yapmıycam sana. Ben babamı kanserden 6 yaşında kaybettim. Fakirlik ten nefesimiz koktugu anlar oldu. Parasızlıktan okuyamam diye düşünürdüm. Sonra devlet baba bana yetim maaşı verdi. O para ile okudum öğretmen oldum. Sokaklardan kurtulduk. Annem de 40ndan sonra işten atıldı 2 cocukla ortada kaldı. Ona da dedemin maaşı bağlandı da kurtulduk. İnan çok iş aradı annem, temizlik bile yaptı. 2 dizi menisküsten ameliyat oldu. Yürüyemez hala geldi. Uzun lafın kısası sosyal devlet olmaz ise sokaklara düşerdik.keşke daha çok kişiye yardım edilse

quote:

Orijinalden alıntı: savascakir

Dostum empatinin olmadığı yerde gaddarlık başlar. Neden böyle hissettiğini anlamadım bu yüzden empati kuramadım. Ama gaddarlık da yapmıycam sana. Ben babamı kanserden 6 yaşında kaybettim. Fakirlik ten nefesimiz koktugu anlar oldu. Parasızlıktan okuyamam diye düşünürdüm. Sonra devlet baba bana yetim maaşı verdi. O para ile okudum öğretmen oldum. Sokaklardan kurtulduk. Annem de 40ndan sonra işten atıldı 2 cocukla ortada kaldı. Ona da dedemin maaşı bağlandı da kurtulduk. İnan çok iş aradı annem, temizlik bile yaptı. 2 dizi menisküsten ameliyat oldu. Yürüyemez hala geldi. Uzun lafın kısası sosyal devlet olmaz ise sokaklara düşerdik.keşke daha çok kişiye yardım edilse

okumuyor musun açıklamayı

Radyo Dinle
bankalar.org
SEO
Bitcoin
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,454
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.