Şimdi Ara

B550 yongaseti detaylandı: Eski işlemcilere destek kesildi, önceki anakartlara Ryzen 4000 gelmeyecek (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
1
Favori
16.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zen 4 çıkınca sonbaharda büyük ihtimal yeni söket çıkarttığına değmeyecek ki bu nasıl iş
  • DDR4 olduktan sonra desteklese ne olur desteklemese ne olur. 3700X - 3800X - 3900X veya 9700K - 9900K sahipleri direk DDR5'e geçer zaten ne işi olur adamın 4000 serisi ile ya da İntelin yeni serisi ile. Benim bu nesilde İntele geçme düşüncem vardı 3900x alıp geçtim, şansıma 10900K testlerde geride çıktı. Ama AMD'ye yakışmadı Intel ile rakabette arayı açınca hemen başladılar bunlarda. Intel'in bu yüzden başarılı olmasını istiyorum. Piyasayı azıcık eline alan böyle şeylerle uğraşmaya başlıyor işte. 2020 demişlerdi ama sonumu başımı ucu açık bi kelime. 2020 diyorsan sonuna kadar geçerli olması lazım. İşin kötü tarafı X570 anakart ve 4000 serisi alan birisi içinde durum düşündürücü bence bundan sonrası DDR5 çünkü. O çok daha önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 8 Mayıs 2020; 10:37:15 >
  • Anakart upgrade şart oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultratopkek U kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle fan olmamak lazım eskiden intel daha fp diye intel severdim şimdi amd kullanıyorum ama yaptığı çok yanlış haraket amdnin takım tutar gibi marka tutulmaz

• Elsa kullanıcısına yanıt
    Kaç kişi bios modla uğraşacak? Önemli olan resmi desteğin gelmesi. Zamanında İntel nasıl bahane üretiyorsa şimdi benzerini Amd yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkangunes04

Her yerde X570 çipsetinin 1.nesil Ryzen'i desteklemediği yazıyordu. Ama bakın bakalım benim sistemin neymiş:

AMD Ryzen 7 1800X
    MSI MEG ACE X570

Şuan aktif bir şekilde kullanıyorum. Hiçbir sorunum yok.

AMD'nin açıklamaları niye böyle yanıltıcı acaba?
    B450i de destek gozukmemesine ragmen sak diye A6 9500e aciyordu.

• cok ta fifi , benim b450 kart r9 3950 ye kadar destekliyor , varsin 4000 serisi icin yeni anakart cikarsinlar , olmasi gereken de bu bence .
  • Beni yönlendirin lütfen!

1) 9700k işlemcimi 9900k yapmalı mıyım yoksa bu şekilde devam edip 11. nesil ddr5 teknolojilerini bekleyip bu şekilde 9700k gittiği kadar gitsin mi? Boşa masrafa gerek yok diye düşünüyorum!

10. nesil yüksek TDP ve bana çok getirisi olmayacağı için (8 çekirdek kullandığım için) bu nesili atlamayı düşünüyorum.

2) Rtx 2070 gaming z bu sene idare edip seneye yeni Rtx 3000 serisi mı almalıyım yoksa seneye komple kasayı satıp yeniden sistem mi toplamalı mıyım ?

• Ne işlemcini, ne ekran kartını ne de kasanın değiştirme. Gayet yeterli sistemin boşa masraf yaparsın. Gitti yere kadar gitsin. Gpu da 3000 serisi beklenmeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, bu çok fena gömülür sadece. Umarım kararlarından vaz geçerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

cok ta fifi , benim b450 kart r9 3950 ye kadar destekliyor , varsin 4000 serisi icin yeni anakart cikarsinlar , olmasi gereken de bu bence .
    Oyle degil iste hocam, zamaninda pazarlamasini yaparken bu B450'lere 2020 yilinda cikan islemcileri bile takabileceksiniz diyolardi. Tuketiciyi kandirmak olur bu.

Yine de cok cok buyuk ihtimalle anakart ureticileri B450 chipsetlere Ryzen 4xxx destegi getireceklerdir. Bunun icin buyuk ihtimalle geriye donuk uyumluluk gidecek sadece(Ya 1. seri ya 4.seri takabilirsiniz gibi). Hemen gozu karartmamak lazim, Ryzen 3000 ciktiginda B350'lerde kullanilamayacak diyen de vardi, sonucu A320 anakartta R9 3950x kullanmak oldu.
  • bence sisteminiz çok güzel, gereksiz harcama olur rtx 2070 ne zaman çöp olursa komple o zaman geçersiniz.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Genel olarak haklisin , ancak Pci Express 4.0 gelecek bu kartlar ile , en azindan yabanci sitelerde bu sekilde okudum . pek takipcisi degilim .
  • DDR5 yanlış bilmiyorsam AM5 soketi ile birlikte gelecek ama bunun için de şuan öngörülen tarih 2022. Düşük seviye işlemci kullanan birinin bu tarihi beklemesine bence gerek yok ama belirttiğiniz üst seviye işlemci kullanan arkadaşlar için en mantıklı hamle DDR5'i beklemek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Genel olarak haklisin , ancak Pci Express 4.0 gelecek bu kartlar ile , en azindan yabanci sitelerde bu sekilde okudum . pek takipcisi degilim .
    Islemci destegini etkilemez ki bu hocam. PCIE4 destekli NVMe SSD kullaniyorsaniz B550 - X570 tercih edilebilir, ileriye donuk olsun, ileride PCIe4 urun kullanirim diyorsaniz yine tercih edilebilir ama benim derdim sadece B450'de son nesil AM4 islemciyi kullanabilmek. Bunun icin de cok basit sekilde en kotu modlu BIOS yuklemenin yeterli olacagini dusunuyorum. Kotu bir reklam algisi olusuyor sadece bu haberler yuzunden, AMD'nin geri adim atmasi onemli.
  • amd yanlış sulara doğru açılıyor..

intel bunu yıllardır yapıyor, hatalı işler.
  • vedkum kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum teşekkürler

• Rtx 3000 serisi bekleyip 2 - 3 sene sonra da 9900k takarım o zaman

• 2600x ve rtx 2060 ekran kartı var. İlerde 4000 serisi takar devam ederim diye düşünüyordum yalan oldu. Şimdi gittiği yere kadar gitsin yeni sistem kurarım diye düşünüyorum ya da 3600 bulursam ikinci el uygun onunla işlemciyi güncelleyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.