Şimdi Ara

B350 anakart üzerinde Ryzen 5 5600X çalıştırıldı: AMD neden destek sağlamıyor? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
5.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuanki sistemim amd üzerine topladığım son sistem olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

biosda ekranda gördüklerimiz kb değerindeki veriler zaten neyi yetmiyecek , katiliyorum tamamen hikaye.

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt

hem de kuyruklu yalanB350 anakart üzerinde Ryzen 5 5600X çalıştırıldı: AMD neden destek sağlamıyor?  anakart üreticilerinin neden inteli yaladığı şimdi daha net anlaşıldı pis çakallarB350 anakart üzerinde Ryzen 5 5600X çalıştırıldı: AMD neden destek sağlamıyor? 

• mbgulcemal M kullanıcısına yanıt

bios son versiyon değilse güncellemen gerek

• AMD ilk ryzen 1000 serisini duyurduğunda am4 platforumunu 2021 yılına kadar destekleyeceklerini açıkladı. Bende buna güvenerek gittim msi b350 tomahawk aldım. nasılsa işlemcimi ilerde yükseltebilirim diye. Şimdiki duruma bak .

• Bence adamların hakkını yiyorsunuz iyi niyetli diye, yıllarca intel %5 daha güçlü işlemcilere yeni anakart aldırttı, şimdi amdnin iyi niyetini suistimal ediyosunuz.

1 anakart alıp 10 sene yeni işlemci takmayı beklemek saçmalık, adamlar arge yapıyor milyar dolar yatırımlar yapıyor, anakart üretiyor sizde yıllar önce 300, 400 liraya aldığınız anakartla kaç yıl sonra çıkmış işlemciyi taktırmalarını bekliyorsunuz.

En nihayetinde bunlar şirket ve para kazanıyor, siz olsanız sizde yapmazsınız bence yeterince yardımcı oluyolar. Teknoloji böyle birşey, 1 sene önce 10 milyara aldığınız samsung telefon ertesi sene çöp oluyor zorunuza gidiyorsa en pahalı modelleri almayacaksınız. Objektif olmayı öğrenceniz.

Adamlardan önce her işlemciye yeni anakart alıyodunuz, 2-3 nesil yeni işlemci taktırdılar gelmişsiniz burda kötülüyorsunuz.

Ayrıca şunuda belirteyim, Adamların b450 tomahawk maxı 100 euro avrupada. Onların 100 lirası yani, 100 liralık şeye 1000 lira verip lüks ürün aldım hizmet bekliyorum moduna girmeyin, teknoloji bizim ülkemizde pahalı. Bizim paramızla 5 paket sigara parasına anakart alıyor adamlar, sizde top model anakart aldım diye hizmet bekliyorsunuz B350 anakart üzerinde Ryzen 5 5600X çalıştırıldı: AMD neden destek sağlamıyor? 

Kimseninde türkiyedeki ahmet,mehmet bizim 100 liralık karta 1000 lira verip satın aldı update getirelimde yeni işlemci taksın demesini beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lenneth- -- 3 Aralık 2020; 15:58:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

hem de kuyruklu yalan  anakart üreticilerinin neden inteli yaladığı şimdi daha net anlaşıldı pis çakallar 

her sokete 2-3 çipset , her çipsette farklı işlemciler nesiller . seneye aynı soket yok yeni anakart satıyorsun , yalamamaları anormal olurmuş B350 anakart üzerinde Ryzen 5 5600X çalıştırıldı: AMD neden destek sağlamıyor? 

• 2600X ve B350 anakart ile 2 arada 1 derede kaldım.

Anakartta B550'ye geçemiyorum 2xxx serisini desteklemediği için.

2xxx destekleyen X570'e geçeyim desem 8+4pin işlemci güç girişi problem oluyor. RM650X'te 4+4 cpu beslemesi var.

Hem Wifi'li anakart istiyorum X570'te ateş pahası. B550'de güzel kart var. MSI B550M Mortar Wifi'yi baya beğendim.

5600x'e geçemiyorum B350 desteklemediği için. Hoş şimdilik B450 bile desteklemiyor. Ocaktan sonra gelecek bioslarla destek gelecekmiş.

Anakart işlemciyi birlikte değiştirsem çok masraf. Verdiğim para aldığım performans artışına değmeyecek.

Öylece izliyorum piyasayı bakalım.

• fractal design kullanıcısına yanıt

x570 8 pin power takılı cpu soketine 4900x le kullandım oclı sekılde sorun olmuyor o ayrı 4 pin extrem oc için ama 8 pinlede extrem oc yapılıyor cok önemli bişi degil 8+4 soket

• xcaka28 kullanıcısına yanıt

Asus ve MSI marka X570 kitapçıklarına baktım. Hepsinde tüm cpu güç girişlerini takın yazıyor. Asus Croshair'de sadece 8pini takıp oc yapanlar var.

8pin çoğaltıcı veya molexten dönüştürücü kablolar var iş oraya giderse artık. Yeni nesil işlemcilerin TDP'leri 60-100W aralığında zaten. Bu kadar güç girişi koymaları bence çok saçma.

Bu ikinci cpu güç girişleri ekstrem oc işi uğraşanlar için gerekli, diğer kullanıcılar 8+4 pin olanlarda +4 pini veya 8+8 pin olanlarda +8 pini takmasa da olur gibi bir açıklama yok anakart üreticilerinden. Bu da kullanıcı olarak beni tedirgin ediyor.

Ocak ayından sonraki bios güncellemeleriyle B450 anakart desteklerini görmek istiyorum. NVMe SSD kullanmadığım için pci e 4.0 benim için çok önemli değil aslında ama yine anakart işlemci birlikte değiştirirsem MSI B550 M Mortar Wifi veya Asus TUF B550M Wifi + 5600X alırım.

• fractal design kullanıcısına yanıt

pcı 4 oyunlarda performansta bi getirisi zaten yok 8 pinli power girişiyle yüksek sekılde oc bile yaparsınız anakartını degiştirmenize gerek yok zaten bu işlemcilerin cıkacagı limitler bellli.

• ASRock X370 anakartlarına destek getirecek. Diğer üreticilerin yapacağını sanmıyorum ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: fotifoti

şöyle baktım da x370 2017'de çıkmış. intel de 7. nesildeymiş.yani 3 kere soket değiştirmiş :) x370'de pcie 3 var şuan güncel intel boardlar da pcie 3.0 . x370'e bi 3950xt takıp devam edebilirsin. ama z270'e 7700k dan fazla bir şey takman mümkün değil.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-STRIX-X370-F-GAMING/HelpDesk_CPU/
    https://pangoly.com/en/compare/motherboard/msi-x370-gaming-plus-vs-msi-z270-gaming-pro-carbon

ağzın gözün eğip yorum yazmadan önce haklı olup olmadığını kendine sor :)

Amd olmuş intel olmuş bizim için önemli değil. rekabet olması bizim iyidir.

9 nesil i3 taktım işimi görüyor , 6 7 8 9 .nesil uyumlu board B350 anakart üzerinde Ryzen 5 5600X çalıştırıldı: AMD neden destek sağlamıyor? 

B350 anakart üzerinde Ryzen 5 5600X çalıştırıldı: AMD neden destek sağlamıyor?

• Msi B350M Gaming Pro anakartımda ben de Ryzen 5600x için deneme yapayım dedim.Sonuç olumlu herhangi bir problem olmadan B350M anakartta 5600x'i çalıştırdım. Yeni anakart derdinden kurtulmuş oldum bu sayede.

• quote:

Orijinalden alıntı: gargamel11

Msi B350M Gaming Pro anakartımda ben de Ryzen 5600x için deneme yapayım dedim.Sonuç olumlu herhangi bir problem olmadan B350M anakartta 5600x'i çalıştırdım. Yeni anakart derdinden kurtulmuş oldum bu sayede.

Bios mu cıktı?Modladınız mı?

• huso kullanıcısına yanıt

B350m için bios çıkmadı maalesef. B450M muadili için çıkmış onu flashladım. B450m görünümlü B350M oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gargamel11

B350m için bios çıkmadı maalesef. B450M muadili için çıkmış onu flashladım. B450m görünümlü B350M oldu.

Birebir mi yoksa cikarma eksiltme vs yaptiniz mi hocam?

• huso kullanıcısına yanıt

Birebir hiçbir oynama yapmadan flashladım.

• Muadili derken msı B450M GAMİNG PLUS MI dediniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.