Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

B Sınıfı, Turbo Motorlu 45.000 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
67
Cevap
0
Favori
2.562
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> B Sınıfı, Turbo Motorlu 45.000 TL
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    103 Mesaj
    Merhaba,

45.000 TL'ye araç arıyorum. Benim için öncelik B sınıfı HB, turbo motorlu olması ve mümkünse 80.000 km yi geçmemesi. Turbo motorlu B sınıfı tavsileyere açığım. Manuel olması fiyat açısından işime gelir sıkıntı oluşturmaz. Şimdiye kadar baktıklarım;

- Corsa 1.3 CDTI
    - Clio 4 1.5 DCI (Çopunluğu ufak tefek hasarlı yoksa fiyatlar yüksek)
    - Fiesta 1.4 TDCI (2012 modelleri 45.000 - 50.000 arası tek tük var)
    - i20 1.4 dizel
    - 208 1.4 dizel
    - Ibiza 1.2 TSI (reference donanım bomboş ama 2015 bulunabiliyor)
    - Punto 1.3 M.Jet
    - Kia bakmadım henüz varsa tavsiye alırım.

Bu araçlardan hangisini önerirsiniz? Donanımlı olması bluetooth olsun, hill holder olsun vs benim için önemli değil. İşimi görsün. Bir adet arabam var zaten baya dolu dolu donanımı mevcut. Bunu şehir içi kullanacağım işimi görsün.

Önerilerinize açığım. Sedan ve Chevrolet, Lancia gibi ikinci elde ciddi sorun oluşturacak markalar düşünmüyorum.

Hali hazırda bu araçlardan biri satılık olan varsa tamamı nakit olarak anlaşmaya varabiliriz.

Şimdiden teşekkür ederim.

|
    |

• Binbaşı
    1852 Mesaj
    Neden turbolu istiyorsunuz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Turbolu ve de turbosuz araçlar kullandım. Turbosuz bir araç kullanırken bahsettiğimiz araba 2000 ve üstü motora sahip olmadıkça zevk almıyorum. Ben kısa süreli, uzun soluklu olmayan; motor gücünden çok tork avantajını kullanan araçları seviyorum.

Zevkler ve renkler alacağım araç B sınıfı tork şehir içinde işime yarayacak. Aksini söyleyebilirsiniz, hem fikir olmayabiliriz ama benim tercihim bu yönde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kebimeva -- 5 Şubat 2018; 12:46:19 >
    |
    |
    -FoundeR- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1.0, 140 hp var mı bu arada?

Fiesta 1.0 EcoBoost'u biliyorum ama 140 Hp olanını bilmiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kebimeva -- 5 Şubat 2018; 12:59:56 >
    |
    |
    Cryin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kebimeva

1.0, 140 hp var mı bu arada?

Fiesta 1.0 EcoBoost'u biliyorum ama 140 Hp olanını bilmiyordum.

Bızde var 140hp ancak temızlerı 60bın tl cıvarı

Bu arada 1.3mjet punto evo dynamıc onerırım, yuksek devırde uzmez

Selam,

Buraya yazdığım bir araç dışında tüm araçlar evet dizel. Ayrıca evet turbosuz dizel kalmadı sayılır.
    Ama benim demeye çalıştığım başka bir araç önerecek varsa bana turbosuz bir araç önermesin diyedir.
    |
    |
    ufuk-34JD58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Punto evo 1.3 Mjet ile evo olmayan arasındaki fark nedir? Ben pek bilmiyorum punto'ları.
    Bir de bu araçlar içinde punto mu önerirsiniz? Öyleyse neden?
    |
    |
    masterap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhaba,

Hiç incelememiştim Alfa'yı pahalı olur diye. Bir bakayım
    |
    |
    K@sToR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dediğiniz Alfa'lara baktım. 2009 Modelleri o fiyatlara bulunuyor.
    Ancak 2011 ve üstü arıyorum ben
    |
    |
    K@sToR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evolar 95 beygir gelirken nomal multijetler 75 beygir olarak geliyor. Evo 200 nm tork iken 75 bg de 190 nm tork. Onun haricinde görsel farklar var diye biliyorum aynı donanım seviyesinde.
    |
    |
    kebimeva kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1.3D LTZ paket Chevrolet Aveo öneririm. 2 sene kullandım otomatik araç gerekli olduğu için sattım ama hala gözüm var aveolarda. LTZ paket bulmak önemli çünkü motor farkı var sadece LTZ ler 6 ileri ve 95 hp. Diğerleri 5 ileri ve 75 hp buna dikkat etmek lazım.

Biraz inceledim. Evo'ların dediğiniz gibi bir motor farkı yok. sadece bir yıl aralığında üretilen puntolara evo denmiş. İç döşeme vs ekstraları var ama motor aynı 75Hp
    |
    |
    Melodychups kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhaba,

aveo çok dolu ve güzel bir araç ancak daha kolay elden çıkartılabilen bir marka bakıyorum.
    |
    |
    GarbageCollector kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kebimeva

Punto evo 1.3 Mjet ile evo olmayan arasındaki fark nedir? Ben pek bilmiyorum punto'ları.
    Bir de bu araçlar içinde punto mu önerirsiniz? Öyleyse neden?

Punto 3 nesıl var. Grande punto, punto evo ve punto seklınde eskıden yenıye sıralama.. Grandeyı dırek eleyın, ıcı kotu. Punto evo ıle punto arasında ufak tefek farklar var onemsız. Evolar bıraz daha eskı oldugu ıcın o butceye daha temızını bulabılırsınız. Punto evoda dynamıc, puntoda lounge donanım fulldur, onerırım.

Sızın lıstenız ıcerısınde fıesta falan daha ıyı ancak temızlık bakımından o butceyle onerecegım ılk arac punto olur, 2 ye ıbızayı yazarım

Punto diğerlerine göre gerçekten oldukça hesaplı. Ancak sorun çıkartıyor ve kalitesiz diyenler çok. Pek güvenemiyorum satın almaya.
    Ibiza boş da olsa 2015 bir araç bana mantık olarak doğru geliyor ama duygusal anlamda o kadar boş bir araç almak da içime sinmiyor.
    Fiesta'lar dediğiniz gibi o fiyatlara temiz bulunmuyor.

Ama malum sitede fiyatları çok şişirdiklerini düşünüyorum. En az 3 bin pazarlık payı koyuyorlar gibi..
    |
    |
    masterap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

arabada

ESP ABS EBD(ACİL DURUM FREN DESTEK SİSTEMİ) POLO ile aynı alt yapı, HIZ Sabitleme ,yokuş kalkış destegi , Yorgunluk algılama sistemi, 2 airback 4 cam otomatik TEK dokunmada kapanıyor, dokunmatik ekran (siyah beyaz lcd ) güzel bir yol bilgisayarı vs bulunuyor 1.2 90 hp 160 nm tork veriyor ve oldukça atak (1.2 ye göre ) yatıkı ort 5.2 lt şehir içi kullanım dreksiyonda derinlik ayarıda var koltuk ayarıda mevcut aslında boş bir araba degil süsleri yok diyebiliriz

TAVİSYE EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanlevent -- 5 Şubat 2018; 17:42:58 >
    donanım önemsizse 2013 dacia sandero stepway 1.5 dci 90bg 2.el çok iyidir. az yakar çok kaçar.
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,346
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.