Şimdi Ara

B sınıfı ehliyetle 125 CC'ye kadar motosiklet kullanılsın talebi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
2
Favori
9.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aprilia rs 125 fabrika çıkışı 140-150, işlem yaparak 170 civarı son hız görüyor. Piyasada çok olan cbf 125, 130 civarı rahat çıkıyor hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • educationist E kullanıcısına yanıt

kendimizi avutmaya gerek yok bende inazuma 250 var titreşimi en az motordur 120 stabil giderken bir süre sonra bırak beni diye yalvarıyor 125lik belki anlık düz yol rüzgarı arkana alırken görürsün ama o şekilde 1 dakika bile süremezsin

• bide ehliyetsiz olanlar neden seviniyor anlamadım

geçen sene 50.000 tl olan japon motoru bayi fiyatı 125.000 tl şuanda (onuda bulabilirseniz)

arabayı bırakıp 100+ bin lira verip kimsenin motora geçeceğini sanmıyorum

• Mariano3 kullanıcısına yanıt

Adana da mobilet ile yapıyorlar o hızları, :) Amaç Şehir içi ulaşımı rahatlatmak, 50 ilk motor bile yeterlidir çoğu zaman.

• Motor yasaklansın daha iyi hindistan değil bura.

• Mariano3 kullanıcısına yanıt

Kendimizi avutma derken anlayamadım.

• benim b ehliyetim var 2 adet arabam 1 tanede 50cc scooterim var benim ricam motor ehliyeti kalksın 1000cc lik alalım parasıyla değilmi kardeşim (Not:ironidir)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • A sınıfı ehliyetler birleştirilse daha iyi olacak. Kurs hiç belirmedi en yüksek A2 sanıyordum meğer en yükseği A sınıfıymış. 600 CC limitinde takıldık hiç fark yok ne sürüşte ne sınav. Niye bu fark var izah edilebilir değil. Diyecekler ki motorlar daha güçlü. Yeni sınıf 250 CC ler bile günümüzde çok iyi beygir değerlerine sahip.

A sınıfı ehliyetler bileştirilmeli. A1 A2 nedir ya.

• A sınıfı ehliyetimde var, B sınıfı da var. Motorsiklet ile otomobil bambaşka dünyalar. Ülkemiz şartlarında bence hatalı bir durum olur.

• Biri de çıkıp dememiş ki biz neden hala ÖTV ödüyoruz?

• nıye aptalmısınız ehlıyet alamıyormusunuz

• grafman09 kullanıcısına yanıt

mobilet değilde cgler yapıyor evet

cg yarışları bile var hatta. Burda ulaşım rahatlamaz aksine ölümler çoğalır motosiklet, arabadan daha fazla dikkat ve eğitim isteyen bir araçtır

• Dexter Morgan kullanıcısına yanıt

Hayatında hiç motor sürdünmü?

Bence motor ehliyeti almak araba ehliyeti almaktan daha da zorlaştırılsın

• Motor işi çok tehlikeli. 30 sene sürüp ben usta oldum diyen nice adamların canını aldı. Şeytan işi diyorlar hakkaten öyle. Bi anlık dalgınlığı affetmiyor. Kafa boş kendini yola verip gözlerin fıldır fıldır olmalı
    Her zaman yusuf yusup edip sürmen lazım. Ne zaman yusufu bıraktın. Kesin sonu kötü biter

• Araç ehliyeti olan nasıl motor kullanacak benim B ehliyetim var ama motor sürmesini bilmiyorum motor da gaz nerede vites nerede ayak freni nerede bilmiyorum bu dediğiniz olsa ben motor kullana bileceğim sonra al başına belayı

• Umarım pahalanır alması da zorlaşır motosiklet, bir de yaş sınırı yükseltilsin. Gece vs saat sınırı tanımadan insanları rahatsız eden, motor bağırtan lastik kaydırıp ses çıkaran rap'ci krolarla doldu ortalık.

• RElS kullanıcısına yanıt
    Burada yanıldığınız bir nokta var. Hacim sınırı sadece A1'de var. A1'de hem hacim hem güç hem de güç ağırlık oranı sınırı var, motorun her üç kritere de uyması gerekiyor. A2'de güç ağırlık oranı ve güç sınırı var, motorun iki kriteri de aynı anda karşılaması gerekir. A'da ise herhangi bir sınır yok.

B sınıfı ehliyetle 125 CC'ye kadar motosiklet kullanılsın talebi

O bahsettiğiniz 250cc'lik motor 35kW'ı aşıyorsa A ehliyet ister. Yasada A2 ve A için hacimle ilgili bir sınır yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 22 Eylül 2022; 10:1:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yorumları okuyunca gülmeye başladım.ehliyet almak için gerekli tek şey paradır.dubalar arasından geç,sinyal ver vs yaptırdıkları şeyler formaliteden öte değil. şehir içi trafikte araba kullandır,yağmurlu havada-ıslak zeminde motosiklet kullandır,yola manken at fren mesafesini-tepkisini ölç bak bakalım ehliyet alabiliyor mu

• freedomfighter kullanıcısına yanıt

karakolun önünde bağırta bağırta sürüyor 1 tane bile polis müdahale etmiyor(durdursa 125 ten 200-250 cc yapıldığını ,beyaz ampülleri vs farkeder ama neredeee)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.