Şimdi Ara

B&O Beoplay A2 Bluetooth Hoparlörüm için pil yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ayrıntılı yazmak istiyorum ki derdimi size en iyi şekilde anlatıp, en iyi sonucu alayım.:)

Bang olufsen Beoplay A2 model bluetooth hoparlörüm var. Yüksek seste 2 saat çalışıp sonra kısıyordu yükseltmek istiyordum pil kapasitesini, şimdi de pil ömrünü doldurdu, değiştirmeye mecburum artık.

Üzerindeki pil
    B&O Beoplay A2 Bluetooth Hoparlörüm için pil yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Anladığım kadarıyla 2200mah gücünde iki pilin puntolanmasıyla oluşturmuşlar ve 4400mah bir güç elde edilmiş yada anlayamadım toplam gücü 2200mah. Bu hoparlör için çok yetersiz kalıyor ve 2 saat dolmadan bitiyor, bu yüzden yükseltmek istiyorum.

Aliexpress' te bu hoparlör için üretilmiş piller mevcut aşağıda verdiğim linkteki gibi ancak kalitesinin iyi olacağını sanmıyorum. O yüzden pili ben alıp puntolattırıp kullanmak istemekteyim.
    https://tr.aliexpress.com/item/32949952625.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.1e742e0ePYomPL

Şimdi yapmak istediğim piyasada mah kapasitesi en yüksek pili bulup cihazımda kullanmak. Aşağıda ayrıntısını yazdığım pili buldum, Sanyo üretimli 4250mah üretiyor. İki tane alıp puntolarsam 8500mah bir pilim oluyor ve yeterli bir kullanım sürem oluyor.

Pil amperleri ve voltajları konusunu hep karıştırmaktayım. Kısaca sorum şu;

Bu Sanyo pili yaptırıp takarsam üzerindeki pilin yerini alır mı? Sorunsuz ve cihaza zarar vermeden kullanabilirmiyim?
    Yada bu cihazın verileri için ne önerirsiniz?

Beoplay A2 cihazımın teknik özellikleri de aşağıdaki gibi;

Bu da ürünün kendisi;

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uvramurat -- 25 Eylül 2020; 14:10:32 >

• Selamlar , öncelikle şunu soralım , pilin kapasitesini artırmak çok kolay. Ve cihaza hiçbir zararı olmaz. Ama batarya yuvası ne kadar geniş ?

Linkte vereceğim ürün , yani vtc6 , 18650'lerin babasıdır desek yalan olmaz.
    En yüksek drenaj değerine sahip 18650'dir. Ha sizin yüksek deşarj ile işiniz yok o ayrı. Ama fiyat / performans olarak 1. Sırada olan bir pil.

https://www.pilsitesi.com/SONY-VTC6-18650-3-7V-3000mAh-Li-ion-Sarjli-Pil-1-Tane-Fiyatidir_3546.html

Tanesi güncel olarak 32 TL.. kapasitesi 3000mAh. Eğer pil yuvasında yeteri kadar yer varsa , bunlardan 2 seri - 2 paralel şeklinde yapılırsa 6000mAh kapasiteli pil grubu olur. Sizin örnek verdiğiniz pil de olur lakin o pilin boyutları 18650 değil. Ve fiyatı da yüksektir diye düşünüyorum.

Merak ettiğiniz başka bişey olursa ben buradayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba dfk24 yardımların için teşekkürler. çok sorum var.:)

Ben bu gösterdiğim sanyo pili 18650 boyutunda sanmıştım. tamamdır anladım.
    Yuvası tam iki 18650 pili alacak kadar.

Bu Sony VTC6 pilden daha güçlü ve kaliteli önerebileceğiniz pil varmıdır? Fiyatı çok önemli değil istiyorum ki şarjı olabildiğince uzun sürsün.

Mesela aşağıdaki pil nasıl? Toplamda 1000mah daha fazla kapasite sunuyor. Hangisini tavsiye edersiniz?
    https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/panasonic-sanyo-ncr18650ga-37v-3500mah-li-ion-sarj-edilebilir-pi-P316005129

Ayrıca bu Sony pilin şarj olma süresi ve şarj adaptör kapasitesi ne olur? Değişkenlik gösterir mi?
    Pilin üretim tarihi gibi birşey varmıdır? Sipariş ederken üretim tarihi gibi birşey isteyebilir miyim?

Bir de şunu sormak isterim;
    Bu halihazırda olan pilin üzerinde 2200mah yazmakta. Ben tek pil içindir bu değer diye düşünmüştüm ancak iki pilin toplam kapasitesi midir? Şimdiki iki pil 2200mah ise önerdiğiniz Sony piller de 6000mah verir ve neredeyse 2.5-3 katı bir artış olur. Buda yeterli olabilir benim için.

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uvramurat -- 26 Eylül 2020; 18:46:29 >

• Neden 6000 yazdım çünkü 2 adet paralel bağlantı hesaplamıştım. Sadece 2 pil sığacak yer varsa , linkte attığınız üründen 2 tane alınca , 7.2 volt 3500mAh'lik pil grubu olur. Mevcut pillere göre daha uzun gidecektir elbette.

• şimdi yavaş yavaş anlıyorum.:)

yani diyorsunuz ki 1 pille 3.7v 3500mah iki pille 7.2v 3500mah alırsın. ben direkt 2 ile çarpıyordum kapasiteyi.:)
    ozaman 3000-4000mah alabileceğim en yüksek kapasitedir.

peki benim gönderdiğim linkteki pili mi önerirsiniz yoksa 500mahdan vazgeçip sony mi alayım?
    18650 pillerin en yükseği 3500mah mı bildiğiniz daha yüksek kapasiteli var mı?
  • uvramurat U kullanıcısına yanıt
    Daha yükseği yok. 9999mAh yazanlar da var ama fake tabiki.

Yani bana sorarsanız vtc6 daha ekonomik olacaktır ama sizin için maddiyat önemli değilse 3500lük pil daha uzun süre çalıştırır cihazı.

Seri bağlantıda sadece gerilim artar. Kapasite aynı kalır. İsterseniz 100 tane seri bağlayın. Ortaya çıkacak pil 370 volt 3500mAh olacaktır. Kapasiteyi artırmak için paralel bağlantı yapılır. Paralel bağlantıda da gerilim artmaz. İsterseniz 100 tane pili parallel bağlayın. Ortaya çıkacak pil 3.7 volt 350.000mAh olacaktır.

• https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/panasonicsanyo-ncr18650ga-3500-mah-li-ion-pil-devreli-P287454198

bir de bu üstteki pili buldum. anladığım kadarı ile farkı devreli olması. devreli pil olunca ne olmaktadır?

son sorumda tarih. pil alırken satıcıya tarih sormalı mıyım?

ilginize alakanıza gerçekten teşekkür ederim sağolun, konu ile ilgili bilgimi arttırdınız.

• Gereksiz. Açıklamaya devreden kastı ne ? onu bile yazmamış. Bms 'den bahsediyor ama sizin için gerekli bir şey değil. Devreli dediği şey 3 liralık bms .

Sizin ilk attığınız link uygun diye düşünüyorum ben. Karar sizin , devreli olması size artı bişey katmaz. Pilin üretim tarihini elbette sorabilirsiniz , 2019-2020 ,,, sıkıntı olmaz. Ben 2011de üretilen laptobumun bataryasını parçaladım powerbank yaptım , cayır cayır çalışıyor. 9 sene geçmesine rağmen hiçbir şey kaybetmemiş pil...

• çok teşekkürler tüm bilgiler için. iyi forumlar dilerim.
  • merhaba..

belki bu tarz bir pil yapımına girişecek arkadaş olur, bilgi vermek isterim.

bugün elektirikçiye gidip yeni pilleri, cihazın içinden çıkan pillerle değiştirdim. içindeki piller bir devreye bağlıydı ve pile + - birde ortadan bağlantı yapılmaktaydı. elektrikçi eski pilin devreleriyle takarsak bir sorun olmaz dedi, yaptı çalıştı ve şuan tam şarj yapmaktayım. performansını ölçmedim.
    üzerindeki devre tam olarak nedir bilmemekteyim. fotoğrafını çekmek aklıma gelmedi.

son halı bu pilin;

biraz kullanayım farkı yazarım.

• dfk24 kullanıcısına yanıt
    Burada yazmıştım , içerideki devre bms devresi. Pilleri seri şarj etmek yerine hücrelerin ayrı ayrı ve eşit şekilde şarj olmasını sağlar. Üzerinde sıcaklık ölçen sensör vs de olabilir. Üreticinin neler koyduğu çok değişkenlik gösteriyor.

İşlem için ne kadar ödediniz merak ettim

• 95₺ piller tuttu. 20₺ de pili yapan arkadaşa verdim. aliexpressten alsaydım 420₺ ödeyecektim, hem de gelen pilin kalitesininde iyi olacağını sanmıyorum.
  • İyi bakalım. Güle güle kullanın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.