Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gamerxir , vader1903 , metelloner Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 22 Misafir (2 Mobil) - 23 Masaüstü2 Mobil
5 sn
349.675
Cevap
2.721
Favori
21.308.299
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    reis sağolsun

• Kimse şu saatten sonra korsan oyun oynayanlara kızamaz. He illa kızılacak biri varsa bizi bunu yapmaya mecbur bırakanlara kızılmalı.

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

Birçok yerde haklısınız fakat oyunlarını türkçe yapıp ucuza getiren oyunlar satmıyor konusunda haksız olduğunuzu düşünüyorum. Farkederseniz konuda destek alan oyunlar bunlar, witcher 3 ve cyberpunk daha fazla satılıyor diğer pahalı ve türkçe olmayan oyunlara göre.

• Yerel fiyatlandırma gelmediği sürece ülkemizde herkes oyunların kırılmasını bekleyip öyle indirip Crackli oynamaya devam edecek. Yakın zamanda bu çok uzak değil 1-2 sene içinde oyunlar 1000 TL üzerine çıkacak gibi duruyor. O yüzden yerel fiyatlandırma gelirse insanlarda orjinal almaya başlar. Herkes alır demiyorum ama şuan %10 orjinal oyun alıp oynuyorsa yerel fiyatlandırma geldiği takdirde %60-70 oranına çıkar bu orjinal oyun alma oranı.

Her şeyin pahalandığı ve gün geçtikçe fakirleşmeye devam eden bizler kusura bakmayında maddi durumu iyi kötü ayırt etmeksizin korsan oyun oynamak zorunda kalıyoruz...

Şöyle düşünün ABD'de veya Avrupa'da oyunlar 500 euro 700 dolar falan olsa siz zannediyor musunuz ki onlar hala orjinal oyun almaya devam edecekler ? Bizden daha fazla Crackli oyun oynarlar hiç kimse dönüpte orjinale bakmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: VenomSV

Korsana karşıyız tabi ki ama PC dışında orijinal oyun almak hayal olacak gibi.

Sekiro, Devil May Cry 5, Death Stranding, Jedi Fallen Order ve daha bir çok oyunu çıktıklarından beri adam gibi indirim almaları için bekliyorum.

300 tl den satılan oyun artık normal gelmeye başladı ne yazık ki ama %50 indirim dahi alsa 150 TL az para değil maalesef.

Benim kriterim 100 TL idi oyunlarda ama artık 250 TL civarına kadar tamam diyorum. RDR2 ve Cyperpunk gibi oyunları zaten direkt alıyorum. RDR2'yi ilk indirime girdiğinde, Cyberpunk 2077'yi ise direkt ön sipariş ile aldım. Nasıl veya ne şekilde olursa olsun korsan kullanım yanlıştır. Teşvik de edilmemeli. Çıktığı gibi alınamıyorsa daha sonra alınmalı benim düşünceme göre.

EA ve Activision oyunları zaten bana çok uzak fiyat olarak. Bundle ile gelirse anca kurtarıyor bütçemi. En son CoD WW2 oynadım ki onu da Bundle ile almıştım.

Bütçeniz 100 TL ise indirim döneminde çok rahat Devil May Cry 5 i alabilirsiniz. İndirim döneminde 80-90 TL gibi bir fiyata almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMuyu

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

oha neler olmuş neler

• Steam çöktü mü, bağlanamıyorum. Store'a da girmiyor, uygulamayı da açmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: d41mon

Birçok yerde haklısınız fakat oyunlarını türkçe yapıp ucuza getiren oyunlar satmıyor konusunda haksız olduğunuzu düşünüyorum. Farkederseniz konuda destek alan oyunlar bunlar, witcher 3 ve cyberpunk daha fazla satılıyor diğer pahalı ve türkçe olmayan oyunlara göre.

Orada özellikle 505 Games'e laf çaktım hocam yoksa dediğinize katılıyorum. TR oyuncu topluluğu çok fazla korsancı ve ne gerek varcı tayfaya ve TR ekonomisine rağmen kemik bir kitle sayesinde güzel oyunlara para veren bir pazar haline geldi ama özellikle 505 Games gibi 500 TL den Death Stranding'i piyasaya sokmaya çalışan firmalar bu pazardan avuçlarını yalıyorlar.

Ayrıca orijinal almak, kütüphane oluşturmak denilen şeyin tadını alan biri zaten korsan oynamaktan imtina eder bence. Oyun oynamak o kişi için böyle her şeyi oynamaktan öte piyasayı iyi takip edip, sadece iyi oyunlara para verip alan biri haline getirir o kişiyi gibime geliyor. Ha firmalar da bu ekonomi vs durumunun farkında ve artık eskiye nazaran özellikle Epic gibi platformlar çeşitli indirimler ve etkinliklerle birçok pazarı ayağa kaldırmaya da uğraşıyorlar.

• D. kullanıcısına yanıt

Doğrudur hocam ama istek listeme göre gittiğim için almadım sanırım. Tam hatırlamıyorum ama bir de oyunları ek içerikleri ile birlikte almaya çalışıyorum genelde. O yüzden daha fazla bekliyorum haliyle.

Siz sadece ana oyunu mu almıştınız 80-90 TL'ye ? Bir de hocam hatırlıyorsanız eğer yüzde kaç indirim almıştı?

Şuan öncelik olarak Sekiro ve Doom Eternal için iyi bir indirim bekliyorum. Daha sonra DMC 5 var sırada.

• Türkçe dil seçeneği ile çıkan oyunları korsan oynayanların her zaman karşısındayım
    Korsanı haklı bulmuyorum ama adamlar bizim dilimize önem veriyorsa bir sonraki oyunlar için desteklemek zorundayız

• brnk kullanıcısına yanıt

hocam da paylaşmış, eğer sega'nın 60.yıl dönümü için yaptığı canlı yayını izlerseniz (10-15 dk), bu itemlerden veriyor (profil çerçevesi, gif'li sonic resmi, mini arkaplan ve arkaplan).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ben husrana komsuyum -- 15 Ekim 2020; 17:57:33 >
  • Biraz önce MS'yi arayıp 27 aylık gamepass yaptım. 36 şuan sistemdeki bir sorun nedeniyle olmuyormuş.

• Ücretsiz epic oyunları geldi.

https://www.epicgames.com/store/tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Biraz önce MS'yi arayıp 27 aylık gamepass yaptım. 36 şuan sistemdeki bir sorun nedeniyle olmuyormuş.

Yeni hesap üzerinden aldıysanız muhtemelen bana da telefonda söyledikleri gibi, yeni hesaplarda üst üste çok fazla abonelik alamıyorsunuz, Microsoft'un güvenlik sistemine takılıyor. Yarın ararsanız 2 yıllık EA Play de alabilirsiniz. Ya da kendiniz Microsoft Store'dan EA Play alıp, ardından "yinelenen ödemeyi" kapatıp, tekrar aynı link üzerinden "Uzat" yaparak 2 kez alabilirsiniz.

Benim de ilk EA Play alışverişim Microsoft'a takılmıştı, 2 saat sonra onaylanınca, 2. kez kendim girip internet mağazasından aldım.

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

2-3 aydır gamepass'im vardı ama daha hesaba bakmadan 27 dedi. Yanlış anlamadıysam şuan EA Play alıp sonra launcher'dan 1 yıl da o şekilde mi ekleyebiliyorum?

• Train Valley 2 oynayın, Uzun zamandır böyle soluksuz oyun oynadığımı hatırlamıyorum. 25 TL indirimsiz fiyatı.

Red Dead Redemption 2'de dahildir. Kaldı ki, rdr2 bir türlü RDR 1'deki gibi beni içine çekemedi gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahcey -- 15 Ekim 2020; 19:5:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahcey

Train Valley 2 oynayın, Uzun zamandır böyle soluksuz oyun oynadığımı hatırlamıyorum. 25 TL indirimsiz fiyatı.

Red Dead Redemption 2'de dahildir. Kaldı ki, rdr2 bir türlü RDR 1'deki gibi beni içine çekemedi gitti.

RDR 1 Playstation 3 üzerinde oynadığım zamanları hatırlıyorum ve kesinlikle katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben husrana komsuyum

hocam da paylaşmış, eğer sega'nın 60.yıl dönümü için yaptığı canlı yayını izlerseniz (10-15 dk), bu itemlerden veriyor (profil çerçevesi, gif'li sonic resmi, mini arkaplan ve arkaplan).

Açıklama için teşekkürler hocam. Yayını 15 dk izledikten sonra chat'e "!drop" yazarsanız Steam hesabınızla girişliyseniz anında itemler düşüyor hesabınıza.

• Hudson51 kullanıcısına yanıt
    drop yazmadan geldi bana

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.