Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aMoN-r4 , kaya4136 , kaya4136 , Polanski TR , 0MG90 , gabba Daha Az
6 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 30 Misafir (2 Mobil) - 32 Masaüstü4 Mobil
5 sn
349.687
Cevap
2.721
Favori
21.310.445
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • epic beleş oyun verme platformu olmadığı için beleş oyun vermeyi 2021 yılı itibariyle bırakacak.

millet de beleşe iyi alıştı 2021 de epic musluğu kapatınca bakalım neler olacak. 

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

Hocam

Rainbow Six Gold Edition - 38 TL

The Division + New York 20 küsür

Hangisini almak daha mantıklı, sence hangisi daha çok sarar

Alıntıları Göster

Merhaba 2 si çok farklı oyunlar ben pvp sevmediğim için division da kıyamet sonrası açık dünyada gezmek karakter geliştirmek beni daha çok sarıyor. Gerçi division da da pvp var ama tabi oyunun odak noktası değil. Bence videolarını izleyip kendiniz karar verirseniz daha sağlıklı olacaktır.

• Winter Is Coming kullanıcısına yanıt

2020 için de aynısı deniliyordu bu sefer resmi mi?  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tranquillity kullanıcısına yanıt

değil, sallamış. aynı muhabbet 2019 sonunda da vardı dediğiniz gibi.

• Gençler birbirinin kopyası tornadan çıkan oyunlar beni yormaya başladı. Konsolların devri başlayınca RTS türü öldü biliyorsunuz ama güzel bir RTS oynama isteğim var bu aralar.

AOE 2 Conquerors oynuyordum yakın vakte kadar. Zamanında Warcraft 3 Frozen Throne ayıla bayıla oynadığım oyunlardan. Bugün olsa belki eleştirecek çok yön bulurum ama Sacrifice zamanının ötesinde bir oyundu. Age of Mythology'i fast food tadında oynayıp bitirmiştim. Rise of Nations çok derin olmasına rağmen beni sarmadı nedense. AOE 3 ve LOTR Battle for Middle Earth'ü de sevmedim diye hatırlıyorum. Neyse, örnek olarak repertuar bu şekilde  

Kütüphaneye baktım, Warhammer 40000: Dawn of War GOTY var. Bir şey bulamazsam ona bir şans vereceğim. Var mıdır mucizevi şekilde gözden kaçırmış olabileceğim, mutlaka oynamak gerekli dediğiniz RTS?

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt

Yazdıklarınız arasında Empire Earth göremedim hocam, gerçi çok bileni de yok ya neyse. Çocukken AoE II ile beraber benim en çok zamanımı yiyen oyundu. Tarih öncesi çağlardan uzay çağına kadar tüm çağları içeriyor. Ülkeler arası birim farklarından ziyade teknoloji savaşı var, rakiplere o şekilde farkı takıp yok etmek gerekiyordu. Geçen sene rts özlediğimde indirip bunu tekrar oynadım. Hala gideri olan bir oyun. İlk 2 oyunun 2si de güzeldir ve aynı mantığı taşıyor ama 3. Oyununu oynamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

epic beleş oyun verme platformu olmadığı için beleş oyun vermeyi 2021 yılı itibariyle bırakacak.

millet de beleşe iyi alıştı 2021 de epic musluğu kapatınca bakalım neler olacak. 

@Winter Is Coming İyi de Epic bedava oyun vermez ise veya bu kış indirimlerinde olduğu gibi kupon vermezse kendisinden bir şey alınabilecek platform değil ki. Şahsen bende kuponlarla vs bu kadar uygun fiyatları olmasa Epic'in o kalantor arayüzünü çekecek değilim, gider paşa paşa mis gibi Steam den alırım oyunumu.

@Robinson Crusoe Iron Harvest (Epic de kuponla Deluxe sürümü 25 TL) ve Desperados 3'e (Epic de kuponla Deluxe sürümü 66 tl) bakabilirsiniz hocam. Tam RTS olmasa da güzel strateji oyunlarıdır ve özellikle vahşi batı temalı Desperados 3 bu sene çıkmış en iyi oyunların başında geliyor.

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

Empire Earth vardı aslında kütüphanemde. Hangi platformda nereye kayboldu kimbilir  Bulabilirsem bir şans vereyim, zamanında aldım ama oynamadım. Teşekkürler tavsiye için  

Edit: Gog’da imiş, Empire Earth Gold Edition var kütüphanede.

Listede Command&Conquer eksik kalmış, onu da pek sevemedim belki de en sevilen RTS olmasına rağmen. Total War serilerini de çok oynadım. Metacritic'te listeye bakıyorum da yukarıdaki mesajıma hepsini yazdım sanmıştım, meğer ne çok oyun varmış zamanında oynayıp bir anda aklıma gelmeyen  

https://www.metacritic.com/browse/games/genre/metascore/real-time/pc?view=detailed

@Hudson51 Sonradan gördüm sizin mesajı da, onlara da bakacağım, size de teşekkürler  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 18 Aralık 2020; 18:17:30 >

• b0Ni kullanıcısına yanıt

Sallayan sensin bence.

Normal de 2019 da sondu,

https://www.videogameschronicle.com/news/epic-isnt-saying-if-free-games-promotion-will-continue-in-2020/amp//

Sonrasında 2020 sonuna kadar uzattıklarını açıkladılar.

https://www.newsweek.com/epic-games-free-weekly-giveaway-2020-how-claim-1482278?amp=1

Eğer epic 2021 itibariyle bedava oyun vermeye devam edeceğini açıklamaz ise 2021 itibariyle bedava oyun yok.

Biliyorum kendinizi bedava oyuna çok alıştırdınız ama önümüzde 15 gün var alışırsınız umarım.

Millet duymak istediğini duyduğu için artılamışlar bir de yorumu.

Neyse 2021 de göz yaşları ve çemkirmelerle dolar burası.

• Tranquillity kullanıcısına yanıt

Eğer epic devam edeceğini açıklamaz ise son, bilgisi olmadan fikri olanlara bakmayın derim.

• https://register.ubisoft.com/happyholidays2020-day5/tr-TR hyperscape oyun içi item veriyor bugün.

• quote:

Eğer epic devam edeceğini açıklamaz ise son, bilgisi olmadan fikri olanlara bakmayın derim.

Epic devam edilmeyeceğini açıklamaz ise devam eder. Hem bilginiz yok hem de başkasına "bilgisi olmadan fikri olanlar" diyorsunuz. Ortaya iddia attıysanız Epic taraflı sağlam bir kaynak atın da bilgisi olmayıp fikri olanlar olarak bilinçlenelim. Attığınız kaynaklar bile çelişkili 2019'da biteceğini söyleyen bir kaynak atıyorsunuz ee o zaman 2020'de biz bedava oyun almadık mı? Bu kaşık aslında yok mu?

Edit: Typo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 18 Aralık 2020; 18:27:5 >

Bir noktada biteceğini herkes biliyor, sonsuza kadar haftalık ücretsiz oyun dağıtamazlar zaten. 2021'de bitecek açıklaması gelmediği için sallamış oluyorsun doğal olarak.

Steam'de 8K oyuna sahip biri olarak kendimi beleş oyuna alıştırdım tabii, haklısın. lol

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Hayır tam tersi olur. Keza giveaway kampanyasını süresiz yapmadılar. Önce 2019 için yapıp daha sonrasında 2020 içinde uzattılar.

Okuduğunuzu anlama veya görmede probleminiz mi var?

2 adet link atmışım ilgili linklerde hem 2019 sonu biteceğini hem de 2020 de uzatıdığının haberleri var.

Bilgisi olmadan ofansif bir şekilde sallamış cevabı verirse alacağı en iyi cevap bu olur. Hiç boş yere gocunmayın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epic daha geçen ay artık bedava oyunlar için para harcamadıklarını, firmaların kendileri teklif ettiğini açıklamamış mıydı? Hatta o kadar çok fazla olduğu için sıraya koymakta zorlandıklarını söylemişlerdi. Bu bedava oyunlar sayesinde adını hiç duymadığımız oyunları öğreniyoruz. Hatta ben bunlardan birkaç tanesini sevip Steam'den de almıştım sonrasında. Demo kütüphanesi gibi olmuştu Epic benim için. Yani bu beleşlik olayı Epic'den çok bu firmaların işine yarıyordur eminim.

• quote:

Hayır tam tersi olur. Keza giveaway kampanyasını süresiz yapmadılar. Önce 2019 için yapıp daha sonrasında 2020 içinde uzattılar.

Okuduğunuzu anlama veya görmede probleminiz mi var?

2 adet link atmışım ilgili linklerde hem 2019 sonu biteceğini hem de 2020 de uzatıdığının haberleri var.

Bilgisi olmadan ofansif bir şekilde sallamış cevabı verirse alacağı en iyi cevap bu olur. Hiç boş yere gocunmayın derim.

Epic tarafından ücretsiz oyun dağıtımı için herhangi bir son tarih verilmedi veya geçici olacağı da söylenmedi. Epic bedava vermeye devam edince seneye de uzamış oldu. Epic üzerinde ücretsiz verilen oyunlar hem firma hem Epic için kâr getiriyor, artık firmaların sıra olduğu EPIC TARAFINDAN açıklanmıştı. Kulaktan duyma veya clickbait haber yapan kaynaklara karşı direkt Epic Games CEO'su tarafından yapılan açıklamalı linki bırakıyorum. Okumanız ve anlamanız varsa buradan ücretsiz oyunların Epic için kârlı olduğunu görebilirsiniz ve kimse altın yumurtlayan tavuğunu kesmek istemez.

https://www.pcgamer.com/tim-sweeney-says-epic-games-store-giveaways-help-boost-sales-on-other-platforms//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 18 Aralık 2020; 18:37:36 >

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Açıklama yapmak zorunda değiller, zaten 2020 başında giveaway i 2020 sonuna uzatıyoruz demişer. Ekstra bir açıklamaya gerek yok.

Bir diğer konu da neden oyun sayısını söyleme ihtiyacı hissettin? Bu seni haklı veya farklı bir pozisyona mı sokacak? Görenler aaa adamın 8k oyunu var vay be mi diyecek? Genel bir ifadeyi kendi üzerinize alındığınıza göre her hafta epic free oyunları bekliyor olmalısınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen hocam bayağı talep olduğunu açıklamışlardı. epic bedava oyun vermeye uzun bir süre daha devam eder bence.

Bana cevap verirken "Biliyorum kendinizi bedava oyuna çok alıştırdınız ama önümüzde 15 gün var alışırsınız umarım. " gibi saçma bir ifade kullanırsan, satın aldığım oyun sayımı belirtmem gayet normal.

En başından beri açıklama yapmadıklarını söylüyorum ben de zaten, bu 2021'de bitecek anlamına gelmiyor. Haber sitelerini değil orijinal kaynağı da atayım sana;

https://www.epicgames.com/store/en-US/news/epic-games-store-weekly-free-games-in-2020

Aynısını 2021 için de yayınlayıp bu sisteme devam edeceğiz diyebilirler yani.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.