Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13149. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 21 Misafir - 26 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
349.460
Cevap
2.719
Favori
21.283.691
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
567 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Aaa kalitesinde olacagi soylenen ve ne hikmetse erken erisim cikan bir oyuna o fiyat yuksektir arkadas. Burada Microsoft gibi, Codemasters gibi ornekleri varken kimse kusura bakmasin ama 30$’a denk geldigi icin sevinmemiz beklenmesin..
    Alanlara iyi oyunlar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt

AAA kalitesinde değil, 3A oyun zaten. Erken erişim ile çıkış fiyat farkı olmayacak. ( muhteşem ekonomimiz ile güncelleme! alabilir TR de olabilir o ayrı)

Microsoft demişsin de son 2 oyun 350 TL den çıktı. Codemaster kaldı tek onunda son demleri artık. o da 2021 de 250 bandına çeker.

ea olması ise bence bu oyun için gerekli(belki de zorunlu), hardcore rpg ve race-class-sub class- 15 alliegement vs olduğu için 1000lerce varyasyon var. Test ekibi bunların hepsini test edecek olsa oyun çıkışı gereksiz yere uzar.

Firma da buna benzer bir açıklama yaptı zaten.

Aynı senin gibi 3A oyun ea mı çıkar diye soruldu çünkü. :)

Bu arada hardcore rpg ciyim ama fiyat pahalı gerçekten. %50 indirim yapmış adam daha ne yapsın, Ülke ekonomisi yüzünden yüksek kalıyor.

3A oyun 250 tl ye çıkmaz artık ama, Cyberpunk'ında çıkışından sonra zamlanacağını düşünüyorum. ( kaynağım yok fikrim sadece)

• Johnny Silverhand kullanıcısına yanıt

kaynak rexona reklamı...!

@Arthur.Morgan

• falldownnn F kullanıcısına yanıt

Kusura bakmayın, genel olarak yorumlarınıza katılmıyorum hocam.

Microsoft'un fiyatlandırmasında sıkıntılar var, yine de uygun gelmeye devam edeceğini düşünüyorum. AoE III Örneği gibi. Ori gibi, State of Decay 2 gibi. Hatta Halo Master Chief Collection gibi efsane bir paketi 60 TL'ye sattılar. 40$ fiyatı var. 

3A oyun yapıyorsalar herhalde bir ilki gerçekleştiriyorlar Erken Erişim çıkararak.

Firmaya sempatim vardı, turn-base ile aram olmamasına rağmen 100-150 tl bandında gelseydi alacaktım. Artık indirim geldiğinde düşünebilirim. 

• Cyberpunk 250 liradan çıkar => abi müthiş ya 60 dolarlık oyunu 30 dolardan çıkarmışlar abi cdpr ya hastayım harikalar. Buldur's gate 250 liradan çıkar => abi 60 dolarlık oyun tamam ama 30 dolar pahalı bizde 10 dolar olmalı. Bizi takmıyorlar abiii.

• LinkX kullanıcısına yanıt

Cyberpunk türkçe, tam sürüm olarak çıkacak ve en az 55-60 saat oyun süresi olacak. Baldur's Gate ise hem türkçe değil hem de erken erişim olarak çıktı ayrıca izometrik sıra tabanlı rpg, kulvarları farklı yani. Cyberpunk için adamlar sıfırdan sistem diziyor.

• Balduru sevmedim ya sıra tabanlı pek heyecanı yok durağan bir oyun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cyberpunk Türkçe. 300₺ de olsa değer. Diğer oyunlar isterse 90₺ olsun Türkçe olmadıktan sonra değmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 Kasım değil bir sonraki ayın 10unda veriyorlar

• BlokShot kullanıcısına yanıt
    Siz diğer kampanyadan bahsediyorsunuz hocam, bir önceki yorumumda olan linke bakabilirsiniz.

• Gençler selamlar.

Evden uzakta bir otel odasında sıkışıp kaldım. Microsoft Surface tabletimde oynayabileceğim ne var diye kontrol ettim, zamanın birinde TWD 1. ve 2. sezonu almışım, onları yükledim. 1. sezon bitti, konsol oyunları bana hitap etmiyor ama öyle ya da böyle vakit geçirtti. Diziyi de sevmemiştim bu arada sanırım 2. sezon sonunda izlemeyi bıraktım.

2 sezon arasında 400 Days DLC'si olduğunu gördüm. 10 lira fiyatı var indirimsiz. 2. sezona başlamadan oynamak şart mıdır ne dersiniz? İndirimde bedava fiyatlara düşüyor muhtemelen ama beklemeye değmez diye düşünüyorum. Karar verip ya satın alacağım ya da 2. sezona başlayacağım.

Tavsiyeniz ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 7 Ekim 2020; 16:47:42 >
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Gerek yok hocam. İkinci sezondaki düşman ekibin adamlarının kaderini o oyundan belirliyorsunuz. Onun dışında seriye direkt etki eden bir şeyi yok. Ara hikaye gibi düşünün. İndirime girince daha sonra alır oynarsınız.

• 2. sezona başlıyorum o zaman. 400 Days zaten çok kısaymış, merak edersem bir ara alır oynarım.

Jet hızında cevap için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 7 Ekim 2020; 17:14:35 >
  • FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt

Doğru diyorsun hocam ama ucuz olmasının sebebi orjinal fiyatıda ucuz zaten.

Age of empires 3 : 15 dolar Tr: 6 dolar

state of decay 2: 20 dolar Tr:10 dolar

ori 20 dolar Tr: 7 dolar

yani aslında %50-60 bantında ya da yakın olarak indirim sağlamışlar. Halo'da gerçekten bir indirim var ama orada 1/4 oranı neredeyse.

Base fiyatları ucuz olduğu için bize daha da ucuz olmuş gibi geliyor. BG3 base fiyatı yüksek. Birazda onun etkisi var.

• sabotage1907 kullanıcısına yanıt

Bg3 - one char 175h olarak belirlenmiş. Extralar dahil 245h.

100 küsür varyasyon var. 5 kere oynasan 1000 saat gömersin.(diğer turları hızlı geçeceğini var sayarak) Saat olarak yarıştırmak doğru değil bu noktada.

BG3 fifthy edition uyguluyor. Gerçek rule book yani. Class- sub class-aligement seçimlerinin hepsi senaryoyu komple değiştireceğini söylüyorlar.

RPG konusunda cyberpunk BG3 ün kıyısından geçemez. Bu yüzden iki oyunu RPG olarak nitelendirmek saçma zaten.

Cyberpunk rpg ögesi içeren bir action oyunu sadece, fifthy editon gibi evrensel bir rpg sistemi kullanmıyorlar. BG serisi gerçek RPG kurallarını kullanır, o çerçevede ilerler.

Bir kaç istatiksel bilgi atıyorum aşağıya hiç bir oyunda olmayan diyalog genişliğini anlamak adına.

• Number of combat encounters: 80 in BG3 EA - karşılaşılacak düşman düşman grubu sayısı
    • Number of English dialogue lines: 45,980 in BG3 EA - Diyalog satırları
    • Number of characters: . 596 in BG3 EA - oyunda karşılacağınız karakter sayısı
    • Number of spells/actions: 146 in BG3 EA - büyü/aksiyon sayısı

Bu rakamlar sadece ea kısmı için yani sadece 15h-20h süren chapter 1 için. 245h full sürüm için hesabı siz yapın.

Tabi BG çok ağır bir ingilizce kullanır. İngilizce bilmeyen ya da az bilenlerin oynayabileceği bir şey değil. Bu yüzden türkçe gerekli. Ama sadece 1/20 lik kısmında 46.000 satır diyalog var. toplamda 1milyon satır edecek tahmini. Bunu para getirip getirmemesine göre karar vermesi çok normal.

Bu ekonomi ile, bu alım gücü ile zaten tek tük Türkçe çıkan oyun sayısı artık daha da düşer. Bunu görmek zor değil, biraz mantıklı davranın. Yapacağınız tek şey biraz emek gösterip ingilizcenizi geliştirmek. Bakın cidden zor değil, pratik yapın biraz yeter. Hatta sıra tabanlı rpg oyunları tam biçilmiş kaftan. Artık Dünya düzenine ayak uydurun, Türkçe yama beklemektense direk oynayın.

Diğer faydasıda mesela yurt dışına rahat çıkıp vergi ödemeden konsol alırsın. Türkiye fiyatı 10000 tl diye ağlamazsın. Oyunların Türkiye fiyatı abd fiyatından yüksek diye sızlamaktansa gidip adb mağazasından alırsın.

Çözümler çok yani. Tek yapman gereken biraz kasmak

Not: Umarım linç yemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d41mon -- 7 Ekim 2020; 19:7:0 >
  • d41mon kullanıcısına yanıt
    Rdr’nin yamaasını yapan malum topluluk Divinity Original Sin 2’nin yamasını yapıyormuş o da paralı. Hass dedim aldım oynadım. Tamam ağır ama az buçuk bilen biri bile anlıyır ağır olsa bile. Benim için sorun yok. Sorun bu düşünceye sahip bir yığın insan. Ama tabii yarım anlayacağım oyuna 250 veremem. Divinity’i 30₺’den aldım onu da mâkul meblağda alırsam alırım anca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabotage1907

Cyberpunk türkçe, tam sürüm olarak çıkacak ve en az 55-60 saat oyun süresi olacak. Baldur's Gate ise hem türkçe değil hem de erken erişim olarak çıktı ayrıca izometrik sıra tabanlı rpg, kulvarları farklı yani. Cyberpunk için adamlar sıfırdan sistem diziyor.

Saat olarak karşılaştırmak doğru olmaz, Baldur's Gate 3 her türlü Cyberpunk 2077'den daha fazla oynayış süresi sunacaktır. Ama Baldur's Gate 3'ün hedef kitlesi Cyberpunk 2077'ye asla yaklaşamaz. Dil konusunda haklısınız. CD Project Red'in Türkiye'de bu kadar sevilme sebebi, oyunu Türkçe çıkartması. Fiyat politikası Larian Games ile hemen hemen aynı zaten.

farklı anonymouslar hocam onlar :) biri anonymous diğeri animus

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.