Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
107.620
Cevap
259
Favori
3.942.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu size cevap veren olmayınca kendi kendinize yazışıyor, zaten tercih edip aldığınız konsolun über özelliklerinden bahsederek "nasıl da üstünüz yavv" goygoyu yapıyorsunuz. Bundan ala reklam çalışması mı olur? [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] (Kanıtlayamam ama böyle görünüyor durum yani...)

Bu kadar belli etmeyin kardeşim, ayıp oluyor ama... [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 31 Aralık 2020; 15:55:44 >
  • Vallahi güleceğim yoktu [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] Mısır gevreğinin markası da çok manidar hocam [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Phoneix-34

Vallahi güleceğim yoktu  Mısır gevreğinin markası da çok manidar hocam  

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Alıntıdır:

"Ulan insan oyun almak için yıllık bütçe hazırlar gibi planlama yapar mı ya? stratejik plan koyuyoruz, oyun takas edeceğiz diye varlığını bilmediğimiz sokaklardan geçiyoruz." [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

"ps5 stoklarıyla bizi e-ticaret sitelerinde at gibi koşturup maymun etmesi, fan problemli üretilen seri, playstation Türkiye'nin kan emici oyun fiyatlandırmaları...." [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

"Microsoft oyun dünyasını yeniden dizayn etmek için hızlıca adımlarına devam ediyor. GamePass sistemi 20 milyon aboneye yaklaşmış durumda ve bunu daha doğru düzgün oyun çıkarmadan başardı. Yarın öbür gün elder scrolls, fallout gibi oyunlar eklendiğinde abone sayısını durdurmak imkansız hale gelecek."

Top 10 Biggest Rumors About Xbox – Xbox Worlds

Bu sefer sahiden gittim beyler. Eğlenin şimdi kendi aranızda... [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

bu video da sana gelsin: KONSOLDA FPS OYNAYABİLİYORSAK BU OYUNA BORÇLUYUZ! (APPLE vs MICROSOFT İÇERİR) - YouTube @Phoneix-34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 31 Aralık 2020; 16:6:33 >

• Bi sus git muz topla ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-675C938D1

Alıntıdır:

"Ulan insan oyun almak için yıllık bütçe hazırlar gibi planlama yapar mı ya? stratejik plan koyuyoruz, oyun takas edeceğiz diye varlığını bilmediğimiz sokaklardan geçiyoruz."  

"ps5 stoklarıyla bizi e-ticaret sitelerinde at gibi koşturup maymun etmesi, fan problemli üretilen seri, playstation Türkiye'nin kan emici oyun fiyatlandırmaları...."    

"Microsoft oyun dünyasını yeniden dizayn etmek için hızlıca adımlarına devam ediyor. GamePass sistemi 20 milyon aboneye yaklaşmış durumda ve bunu daha doğru düzgün oyun çıkarmadan başardı. Yarın öbür gün elder scrolls, fallout gibi oyunlar eklendiğinde abone sayısını durdurmak imkansız hale gelecek."

Top 10 Biggest Rumors About Xbox – Xbox Worlds

Bu sefer sahiden gittim beyler. Eğlenin şimdi kendi aranızda...  

bu video da sana gelsin: KONSOLDA FPS OYNAYABİLİYORSAK BU OYUNA BORÇLUYUZ! (APPLE vs MICROSOFT İÇERİR) - YouTube @Phoneix-34

@Perro_De_Levantamiento [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

CAPTAIN! LOOK! - YouTube an itibariyle bazı arkadaşların hissiyatları. (NO NO NO NO diye bağıran... [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] )

Sende kolayına kaçabilirsin belki ne bilem... [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

EDİT: Arkadaşlar aslında kim ne alır umrum değildir. Temelde bu bir tercih meselesidir. Saygı duymak gerekir. Bu şirketlerde babamın değil, bana para da vermezler.

Benim derdim reklam ajanslarıyla. Başka bir derdim yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 31 Aralık 2020; 16:14:38 >

• Aynı stokları xbox da koyup at nalı gibi stoklarda yatıp firmalar zararına sırf kurtulmak için satıyorsa vardır bir nimet değil mi [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Sen microsoft un bize bayıldığı için TR ye Sony den daha fazla stok gönderdiğini mi düşünüyorsun hocam yoksa, yapma etme gözünü seveyim [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Ha bu arada sony nin bizi maymun ettiği de doğrudur, pe**venkler gıdım gıdım stok koyuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 31 Aralık 2020; 16:16:39 >
  • Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

E pazar meslesi diye açıkladık onu. İnsan az bakar 1-2 sayfa öncesine, ne yazdığıma. Hatta 1 üst mesajıma da tekrar bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 31 Aralık 2020; 16:17:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona_6

Durum budur.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Bu Xboylar bir seyleri savunuyor buraya gelip uzun uzun yazıp ama ben hayatımda bu kadar ici boş yorum okumadım. :D :D Neyi savunuyorsunuz evladım ne var elinde? En güçlü konsoldu bu oldu sana en balon konsol ezilmediği oyun kalmadı. Kaliteli oyun çıkacaktı 1 tane yeni generasyon özel oyun gelmedi yapılanda Craig falan rezil oldu bitti. Yok geympesss şöyle böyle hala açtığında Sie of Kekos var yada 500 sene önce bitirilmiş bayatlamış oyun dolu araba kullanıp uçak uçuruyor.

Ne boş bahane sıkıyorsun hala savunurken burada? Konsolu savunamıyor herif PS vs Xbo konusuna gelip üyelere hakaret ediyor. Yürü git muz fırlat gemiden gemiye bık bık bık doldurmuşlar sayfayı. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrUckmann -- 31 Aralık 2020; 15:43:4 >

• bir nesil x360 bir nesil ps4 almış birisi olarak ve yeni nesilde hala kararını vermeyen 30 yaş üstü bir üye olarak polemikten uzak bir şekilde yorum yapmak isterim.

---EKONOMİ---

bence tartışmaların esas kaynağı fakir bir ülke olmamızdan kaynaklanıyor. maddi durum sebebiyle yapılan tercih bir konsolu diğerinden iyi yapmıyor. zaten xbox tarafının en büyük argümanının gamepass olmasının sebebi de bu. almanyada en düşük ücret 2000 euro dolaylarında (asgari ücret daha düşük ancak asgari ücret halkın %5inin aldıgı bir şey. eli ayagı tutan ve 4 işlem bilen biriyseniz maaşınız 2.000 eurodan başlar). şimdi burada oyunlar 50 euro.

türkiyede ise halkın yarısından çoğu asgari ücret alıyor. hadi 3.000 tl diyelim. oyunlar 459 lira. basit bir mantıkla bu adam ayda 40 oyun alabiliyorken sen 7 tane alabiliyorsun.

bence şartlar oradaki gibi olsa burda xbox seçenlerin çoğu orada ps5 seçerdi.

---GAMEPASS---

tartışmaların odağı. türkiye için evet iyi sistem. yani benzerini sony de yapsa kimse şikayet etmez.

ancak bir kitle var ki gamepassi savunurken sanki cyberpunk, valhalla oynuyor gibi savunuyor. gamepass içeriğinin %80i indie oyunlar. 8.000 tlye konsol alan birisi aaa oyun oynamak için mi alır yoksa indie oyun için mi sorusu doguyor burada. buradaki tezat şu ki xbox savunan taraf aynı anda hem konsolun kas gücünden dem vuruyor hem de gamepassten. burada kendi kendine tezat oluşuyor. xbox ta konsolun hakkını verecek gamepass oyunları sadece ms oyunları olacak. "yılda 3 tane exc ps oyunu için konsol seçmem" yazılıyor burada, ms nin aaa oyun sayısı kaç olacak acaba?

tabii ki yine güzel sistemm. ancak aaa oyun olmadıgı sürece çok bir artı değil. en flaş oyunu rdr2 ydi o da kısıtlı bir süre kaldı. ps plus üyeliği mesela bu ay tomb raider veriyor, geçmişte uncharted, just cause vs vermişliği var. bu oyunlar süresiz kalıyor konsolda. kalite olarak da gamepass ten aşağı değil.

kısacası nicelik değil nitelik önemli. 987965 tane indie oyun koyacagına 3 tane aaa oyun koy. gamepass oyunlarını (ms studios hariç) almak için konsola gerek yok. aylık 5 euroya geforce now alsanız hem akıllı tv den hem pc den hem telefondan bu oyunları oynayabilirsiniz. bazıları ücretsiz, ücretli olanlar da 20 lira falan zaten.

---EXCLUSIVE---

bu zamana kadar sayısız oyun oynadım, geriye dönüp baktıgımda aklımda kalanlar gow, last of us, spiderman, horizon zero dawn, alan wake gibi yapımlar. mesela xbox360 zamanında exc oyunlar oluyordu ve güzellerdi. alan wake için konsol almıştım resmen. sonra o oyunlar pc ye de geldi ayrıcalıgı kalmadı. 8bin tl ye konsol alan adamın evinde pc de oluyor zaten. exc oyunun ne kadar önemli oldugu sony nin mali verilerinden ortada. adamlar gow ve last of us ile bilançolarında beklenen kardan yükseğini yazdılar. sadece ps4 tarafı adamları batmaktan kurtardı neredeyse.

---PERFORMANS---

kağıt üzerinde xbox tarafı daha güçlü. ben bunu android vs ios tarafına benzetiyorum. android tarafında cihazlar 73897389 ram, 8374893ghz işlemci ile geliyor ama yeri geliyor uygulamayı açarken tekliyorsun, arayüz ios kadar akıcı olmuyor. bu da o hesap. optimizasyonda ps tarafı hep daha iyiydi. oyunlar sanki önce ps tarafına yazılıyor sonra portlanıyor gibi. son kullanıcı deneyiminde aradaki güç farkını anlamıyorsunuz. insan gözü olarak 60fps den 59a düşmeyi de anlamıyorsunuz. bir de öyle yorumlar yapılıyor ki sanki herkeste 100hz tv var, hdmi 2.1 uyumlu tv ler var da milimlik performans farkını ölçmeye çalışıyor. hdmi 2.1 uyumlu tv ler bile 7-8 binden başlıyor kaçınızda var da burada milimlik performans kıyasına gidiyorsunuz? zaten bu konsollar 3 sene götürsün diye çıktı. 3 sene sonra proları gelecek, kartlar yeniden dagıtılacak. ps5 te mevcut haliyle 3 seneyi zaten götürür.

---CLOUD GAMING---

bu konuda xbox önde. ben bu sene konsol almayı erteledim mesela geforce now dan çok memnunum. oyun fiyatlarıda steam'de konsolun yarı fiyatına. bazen ailemin evinde kalıyorum bazen kendi evimde. iki tvde de mi box var. buradan açıp aynı oyuna devam etmek inanılmaz keyif. yeri geliyor yolculukta telefondan cyberpunk oynuyorum. 35mbit te bile performans veriyorken avrupa gibi 200-300 mbitlerin standart oldugu yerlerde cloud gamingi görmezden gelmek sony yi çok zor duruma sokacak. google, stadia ile, microsoft xcloud ile bu oyuna dahil oluyor. sony ise japon kafası ile hep yaptıgı gibi izlemekle yetiniyor. japon şirketlerin batışının temel nedeni bu inovasyonlara uyum saglayamamak oldu zaten. hep gelenekçi takıldılar hep de kaybettiler. yine aynı olaya dogru gidiyorlar. internet hızları sürekli artıyor dünyada. 10 sene önce kaçla baglanıyorduk şimdi kaçla. 10 sene sonra daha da iyi olacak. kasa toplamakla, fan sesi ile, tek monitore bagımlı kalarak kimse oyun oynamayacak. optimizasyonla sunla bunla ugrasmayacak. ben türkiyedeki dandik internetle aylık 45 liraya cyberpunkı full ayarlarda oynuyorum 2gb ramli xiaomi mi boxta. gelecek budur.

microsoft gamepassi ve windows store u kullanarak xcloud ile bu sektöre saglam hazırlanıyor.

• Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum hocam. Hatta Xboxçu arkadaşlar şaşıracak ama benim Xcloud beklentim çok yukarıda, takip ettiğim ve ülkemize gelmesini beklediğim bir hizmet. Bu teknoloji üzerinde Microsoft ciddi şekilde uğraşıyor ve ellerine yüzlerine bulaştıracak gibi de gözükmüyorlar. Ben baya stream servisler arasında Xcloud'un sektörün lideri olacağını düşünüyorum.

Bu tip doğru çalışmaları överiz ama burada bazı arkadaşlar var ki neden muz atma oyununu övmüyorsunuz seviyesine inmişler. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]  Muz atmanın keyifli tarafı ne bilmiyorum

• Bu işler zevk oda sana sorar Ratchet'ta niye civata topluyorsun hurdacı mısın? der.

Ps now' unda 900e yakin oyununun %90i muz atma dediğiniz tarz oyunlar cokta fark yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 31 Aralık 2020; 18:43:27 >
  • Ben Ratchet'ı da sevmiyorum ki bana hitap eden oyunlar değil. God of War, Last of Us, Spiderman, Horizon, Detroit, Demon's Souls vs bana hitap eden oyunlar bunlar.

• Tarz işte ne yaparsın.banada hitap etmiyor ama cok seveni var ki o oyunun steamde 9 puan , Google oyun planlamasında begeni %94,oyunun Twitter hesabi 400bin takipçili.. şunları görünce 2 muzda ben mi atsam diyorum.
  • Sevgili Xbox alan arkadaşlar lütfen konuya yazmayın(anlamazlar)
    Sony i savunanlar gerçekten hasta düşünce yapısına sahip sony bu kadar savunmadı konsolu
    Severek ps5 kullanıyorum
    Benden buraya kadar tiksindim ps5 konusundan ve favorimlerin den çıkarıyorum
    Hepinize iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şopen27 -- 31 Aralık 2020; 19:7:23 >
  • şopen27 kullanıcısına yanıt

Benim "Sakince Xbox konuşma ve X/S konularını birleştirip popülere girmesini sağlama" fikirlerimden tahrik olan kitle sonuçta [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] En iyisini yaparsınız.

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.