Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: wardaddy58 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
107.708
Cevap
259
Favori
3.947.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
19. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Burada ikiniz de doğru şeyleri söylüyorsunuz. Performance mode ile iki konsol da Dynamic 4K modunda 60 fps çalışıyor.Ama burada Dynamic olarak dedikleri olay iki konsolda da farklı çözünürlükler aralığında oluyor.

Playstation 5 için çözünürlük aralığı : 1440p ile 1728p arası ara ara 3840x2160p'yi bulduğu için de maks 2160p olarak söyleniyor.Bu yüzden Dynamic 4K deniyor.

Xbox Series X için çözünürlük aralığı : 1080p ile 1782p arası yine bu konsolda da ara ara 3840x2160p görüldüğü için maks 2160p.Bu yüzden Dynamic 4K deniyor. 1080p'ye kadar olan çözünürlük düşüşü 60 fps'i korumak için yapılıyor.

Playstation 5,Xbox Series X'e göre daha stabil çalışıyor.

Gelen yeni patch ile

Playstation 5 tarafında çözünürlük değerleri aynı kalıyor ve 60 fps stabilitesi biraz artıyor.

Xbox Series X tarafında minimum dynamic çözünürlük değeri olan 1080p yükseltilip 1188p'ye çıkıyor.Xbox tarafı 60 fps'i sabitlemek için çözünürlüğü 1440p civarına çıkartamıyor.Nedeni bug mı veya başka bir şey mi detaylı bir açıklama yok.

Bu patch ile Playstation 5 ile Xbox Series X arasında fps performansı büyük çoğunlukta azalıyor.Ve iki konsol da bazı yerler dışında 60 fps'i verebiliyor.

Doku,gölge kalitesi vesaire şeklinde ayarları karşılaştırdığımızda Playstation 5 tarafı Xbox Series X'e göre biraz daha önde.

Patch ile karşılaştırdığımızda performans modunda PS5 1440p-2160p arası 60 fps , Xbox Series X ise 1188p-2160p arası 60 fps performans veriyor.

• Naughty Dog'u olan kazanır, çok net

• Hocam sizin dediğiniz çok goreceli bir durum. Kimisi de sevmiyor ona bakarsan tlou yu vs. Yani kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir, oyun tamamen zevk meselesi.
    Burada bizim tartıştığı mız durum konsolların performansı. Oyun mevzusu ne kadar öznel ise , performans konusu da bir o kadar nesnel dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phoneix-34

Hocam sizin dediğiniz çok goreceli bir durum. Kimisi de sevmiyor ona bakarsan tlou yu vs. Yani kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir, oyun tamamen zevk meselesi.
    Burada bizim tartıştığı mız durum konsolların performansı. Oyun mevzusu ne kadar öznel ise , performans konusu da bir o kadar nesnel dir.

Hocam aslında değil. Sonuçta goty olan oyun o sene insanlar ve inceleme yapan kuruluşlar tarafından en çok sevilmiş olan oyun oluyor, yani belli bir kalitenin üzerinde oluyor. Buna rağmen sana hitap etmez, sevmezsin. Saygı duyarım ama mesela kişiye hitap etmiyorsa bile oyunun aldığı puanlar ödüller vs oyunun kalitesini ortaya koyar. Yani beğenmiyorum diyebilirsin ama mesela kalitesiz diyemezsin. Son yıllarda yaptıkları her oyun olay olan bir firmadan bahsediyoruz. Şuan için en iyi oyun firması demek çok abartı olmaz. Microsoft veya başka bir firma daha iyisini yapsın, onu överiz sonuçta oyuncu adamız

• Bir tv araştırayım dedim oled qled aynı ps Xbox gibi LG Samsung kavgası var
    Bu markaların hissedarları Bile bu kadar fanatik değildir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 19 Aralık 2020; 2:9:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Çok geç olmadan Xbox'u satıp PS5 almanı tavsiye ederim.

Yoksa yeni nesilde hem en iyi first party oyunlar Sony'de olacak onları izleyeceksin. Hem de en 3. parti oyunlar da en iyi grafikler ve en yüksek perfonmans yine PS5 tarafında olacak. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Çok geç olmadan Xbox'u satıp PS5 almanı tavsiye ederim.

Yoksa yeni nesilde hem en iyi first party oyunlar Sony'de olacak onları izleyeceksin. Hem de en 3. parti oyunlar da en iyi grafikler ve en yüksek perfonmans yine PS5 tarafında olacak.  

Alıntıları Göster

Ikisini de alabiliyorum diye biliyorum ben ya, 15 yasinda oyle ozgurlugun olmayabilir de herhangi bir yaptirimi cezasi yok aslinda, kimlerle muhattap oluyoruz allahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 19 Aralık 2020; 19:26:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Ikisini de alabiliyorum diye biliyorum ben ya, 15 yasinda oyle ozgurlugun olmayabilir de herhangi bir yaptirimi cezasi yok aslinda, kimlerle muhattap oluyoruz allahim

Alıntıları Göster

Xbox almanın anlamı yok demiştim ama sen maddi anlamışsın, bir şey diyemiyorum. [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Ayrıca bana dediğin lafa bak, burada ağır Xbox fanatikliği yapıyorsun. Biz bir şey diyor muyuz sana?

Buradaki insanlar sana doğru bilgi vermeye çalıştıklarında da fanboy, rezil gibi şeyler diyorsun insanlara. İnsanlar sana doğru bilgi veriyorlar ama kabul etmek istemiyorsun. Kendi bileceğin iş tabi. Kalitesi daha az olan bir markanın fanatiği olabilirsin, bu da tercihtir

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Xbox almanın anlamı yok demiştim ama sen maddi anlamışsın, bir şey diyemiyorum.  

Ayrıca bana dediğin lafa bak, burada ağır Xbox fanatikliği yapıyorsun. Biz bir şey diyor muyuz sana?

Buradaki insanlar sana doğru bilgi vermeye çalıştıklarında da fanboy, rezil gibi şeyler diyorsun insanlara. İnsanlar sana doğru bilgi veriyorlar ama kabul etmek istemiyorsun. Kendi bileceğin iş tabi. Kalitesi daha az olan bir markanın fanatiği olabilirsin, bu da tercihtir

Alıntıları Göster

Senin bana verebilecegin tek dogru bilgi sana bakip ibret almam olabilir. Bu ortamda sayica epey fazla bir grubun saksakciligini yapiyorsun ve yaninda bol emoji atiyorsun diye hakli olmuyorsun, bilgiyi sana ben veriyorum. Mesajlarini pinle birkac yil sonra bakip utanirsin.

• Bu jenerasyonda kazanını yine oyunlar belirleyecek.
    En güzel oyun kütüphanesini kullanıcıya veren yine kazanan olacaktır.
    Günün sonunda işlemci gücü vs değil aldığın keyif ön plana çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theasus -- 19 Aralık 2020; 19:58:49 >
  • Miex kullanıcısına yanıt

Ne oldu ? zorruna mı gitti fındık, al sana biraz daha [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Bizim taktiğimiz belli [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] Çok istiyorsan ben anlatabilirim sana. Malum, hala çürüttüğümüz ssd iddiana cevap veremedin, sahi ben seninle neden tartışıyorum ki, 10 şey konuşuyorsun 9u yalan 1 tanesi de şüpheli. Her yerde bir şeyler zırvalıyormuşsun zaten, seni pek sallamamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 19 Aralık 2020; 20:27:53 >

• Miex kullanıcısına yanıt

Bu konuda yazdığın mesajlara, iddialarına bakıyorum her biri de fos ve çürütülmüş iddialar, en son SSD anlatıyordun bize, sahi ne oldu o iş ? İnsanlara sataşmak yerine yalan yanlış bilgilerine cevap vererek doğrularını yazan ABİLERİNE dön de bir teşekkür et nankör [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 19 Aralık 2020; 20:15:12 >
  • Herkes haddini, rütbesini bilecek. Adamın canını sıkmayın!
    KEN KUTARAGI SAN'IN Askerleriyiz. Başkanın bir işaretine bakarız. DAR EDERİZ DÜNYAYI DÜŞMANA! KUTARAGI Başkan istesin teker teker indirir, omuz üstünde baş bırakmayız. ÖLÜMSÜZLERİZ BİZ!!!

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 21 Aralık 2020; 17:53:41 >

• Playstation5 P kullanıcısına yanıt
    Gene ne rekoru kırmışlar :)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi olmuş bu [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Xbox tüm dünyada dalga konusu olmaya devam ediyor

• Miex yıllardan beri ağır Xbox fanatiği. Hiç değişmedi. Hep böyleydi. Yani yazdıklarının hiçbir önemi yok. Ömrü boyunca Xbox fanatiği olarak kalacak. Takıntı haline getirmiş.

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.