Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 22MARTLI , Glasscannon , Venomstr Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü5 Mobil2 iOS
5 sn
107.798
Cevap
260
Favori
3.950.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Tüm yaz Xbox fanları güçlü tf muhabbeti çevirdiler. Ps5'in 1080p'de bile oyun çalıştırmayacağını, Xbox'un PS5'i bitirdiğini gibi uçuk, hayali şeyler söylediler

Sonra konsollar çıkış yaptı ve oyun testleri, kıyaslama videoları gelince Ps5'in daha güçlü olduğu ortaya çıkınca bu bir geyiğe dönüştü. O yüzden bu konuda çok konuşamıyorlar Xbox fanları

Alıntıları Göster

"PS5'in daha güçlü olduğu ortaya çıkınca" gibi komik argümanlar ancak hayal gücünde gerçek olabilir. Ne gibi bir güç arıyorsun mesela Sony konsolunun sahip olduğu daha düşük işlemci ve grafik işlemcisi mitoz bölünüp çekirdekleri x2 mi olacakmış? Yoksa kelime oyunu mu yapıyorsun W (joules per second) = V (joules per coulomb) x A (coulombs per second) formülün falan mı kastediyorsun?

Aklı selim biri AMD'nin aynı mimari ürünleri için düşük performanslı olanları PS5'te yer alırken; Xbox'tan daha güçlü donanıma sahip diye bir yorum yapmaması gerekir. Aklı selim söz öbeğinin altını çizelim burada. Yazdığın mesaj için alınan 5 like da forumda hayal dünyasında yaşayan en az 5 kişinin varlığını işaret ediyor.

İlk gün çıkan oyunlar haricinde şu an Series X farkını koyuyor, Cyberpunk'da quality modu PS5'te yer almıyor, daha güçlü olduğu için mi eklememişler diyorsun? :) Modern Warfare ve Warzone Sony ile Activision anlaşmasına rağmen hala 120 fps çalışmıyor, getiremiyorlar. Neden mesela? Düşündün mü? Müthiş SSD ne oldu? Cyberpunk daha hızlı açılıyor Xbox'ta, üstelik böyle bir iddiası yoktu.

Mis gibi değil mi işte, her fırsatta COD oynayan biriyim ve 120 fps oynatabilen konsolu seçtim, istersen crossplay yapalım. Tam olarak bu yüzden seçtim. Bana iyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 17 Aralık 2020; 14:52:58 >

• Miex kullanıcısına yanıt
    İnsanları aklı selim olmamakla suçlarken dönüp kendine bakabildin mi acaba ?
    1-Cyberpunk 2077 ps5 için next gen upgrade almadan çıktı zaten piyasaya, bunu cd projekt red de night city wire da söylemişti 2021 de getireceğiz diye
    2-Madem senin bu seriesx çok müthiş deli fişek ya daha konsol çıkmadan önce yapılan unreal engine 5 sunumunu bile neden çalıştıramadılar bu konsolda ? Bunu da araştır öyle konuşalım seninle
    3-Amd nin daha düşük performanslı parçaları yok ps5 in içinde. AMD babasının hayrına sony e 2.2mhz hızda öalışan işlem birimi verirken microsoft a 1.8mhz vermedi, bu konsolların donanım geliştirme departmanlarının başındaki insanlar ne derse amd de bu konsollara o parçaları üretir (mark cerny road to ps5 etkinliğinde daha fazla cu olacağına daha hızlı işlem birimi istediklerini söylemişti) onun haricinde senin o sözde beğenmediğin ssd sadece oyunların açılış kapanış hızına mı etki ediyor sanıyorsun sen ? O ssd yazılımla ve kraken mimarisi ile 44gb\sn gibi uçuk hızlara çıkmakla beraber cpu ya entegre giriş ve çıkışa sahip olduğundan 120fps modunda ps5 i çok çok daha iyi görüyoruz her oyunda.
    4-ps5 de 2.23mhz hızda çalışan işlem birimleri sayesinde ekrana gelen görüntünün geckmesi, texturelar, detay seviyesi doğal olarak çok daha fazla duruyor
    5-Xbox 16gb ramini tümleşik olarak bile kullanmayıp 10+6gb olarak iki parçaya ayırmış ki burada 6gb lık ikinci sektörün 336gb/sn hızda çalışması hem gecikmeyi arttıracaktır hem de ekrandaki görüntünün işlenmesinde sorun yaratacaktır. Şu an SeriesX in rdna2 özelliklerini tam verimle kullandığı meçhul iken ps5 için rdna3 özellikleri konuşuluyor (geometry engine sayesinde).

Rica ediyorum aklınız olmadan fikriniz olmasın, fanboyluk yapmayın. Microsoft bile konsol çıkmadan tflops un her şey demek olmadığını kabul ederken sizin bu konuda tutturmanız çok çok ilginç

Ha bu arada her firsatta cod oynuyorsan şunu bilmemen cok ilginç: Oyunun ps5 ve seriesx sürümleri backwarda compatibility ile çalışıyor, yani o oyunu 120fps yapmak geri uyumluluk ile alakalı ki bu da sony nin desteklemediği bir şey. Ha illa 120fps kiyasi yapacaksan gel Cold War da yapalım kıyaslamayı ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 17 Aralık 2020; 15:16:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Miex

"PS5'in daha güçlü olduğu ortaya çıkınca" gibi komik argümanlar ancak hayal gücünde gerçek olabilir. Ne gibi bir güç arıyorsun mesela Sony konsolunun sahip olduğu daha düşük işlemci ve grafik işlemcisi mitoz bölünüp çekirdekleri x2 mi olacakmış? Yoksa kelime oyunu mu yapıyorsun W (joules per second) = V (joules per coulomb) x A (coulombs per second) formülün falan mı kastediyorsun?

Aklı selim biri AMD'nin aynı mimari ürünleri için düşük performanslı olanları PS5'te yer alırken; Xbox'tan daha güçlü donanıma sahip diye bir yorum yapmaması gerekir. Aklı selim söz öbeğinin altını çizelim burada. Yazdığın mesaj için alınan 5 like da forumda hayal dünyasında yaşayan en az 5 kişinin varlığını işaret ediyor.

İlk gün çıkan oyunlar haricinde şu an Series X farkını koyuyor, Cyberpunk'da quality modu PS5'te yer almıyor, daha güçlü olduğu için mi eklememişler diyorsun? :) Modern Warfare ve Warzone Sony ile Activision anlaşmasına rağmen hala 120 fps çalışmıyor, getiremiyorlar. Neden mesela? Düşündün mü? Müthiş SSD ne oldu? Cyberpunk daha hızlı açılıyor Xbox'ta, üstelik böyle bir iddiası yoktu.

Mis gibi değil mi işte, her fırsatta COD oynayan biriyim ve 120 fps oynatabilen konsolu seçtim, istersen crossplay yapalım. Tam olarak bu yüzden seçtim. Bana iyi oyunlar.

Alıntıları Göster

Cyberpunk örneği yanlış, o oyun her iki konsolda da geriye uyumlu modda çalışıyor. Series x'te ki, xbox one x versiyonunu oynatıyor, ps5'te ps4 pro versiyonunu oynatıyor. One x, ps4 pro'dan daha güçlü bir konsol olduğu için, kalite modu eklenmiş. Yani Ps5 için değil, ps4 pro'da kalite modu yok.Nextgen versiyonlar, 2021'de gelecek.O zaman tekrar karşılaştırılır. Şu ana kadar çıkan nextgen versiyon oyunlarda ps5 hep daha iyi perfromans vermiştir. Gelecekte ne olur bilinmez. Bende series x , ps5'tten daha yüksek detayda, daha yüksek çözünürlükte oynatır zannediyordum, ama daha çıkan hiçbir oyunda bu üstünlüğünü göremedik.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Ben laf anlatmaya çalışmanızı yanliş buldum. Maalesef cahilliğini konuşturmuş arkadaş. Cyberpunk ın açiliş kapanış hizi da next-gen update ile alakalı, o oyun ps5 in ssd sine entegre edilmediği taktirde normal mekanik hdd hizi gibi işlenecektir. Vallahi hocam buralarda yazip çizmekten çok yoruldum, neredeyse her sayfa ayni şeyleri yazıyorum ama bilerek ve isteyerek hala aynı argümanlar ile çıkıyorlar insanların karşısına. İlginç çok çok ilginç :)

EDİT: SeriesX-S in velocity architecture ile peak ssd hızı 12gb/sn iken Ps5 in kraken mimarisi ile 44gb/sn dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 17 Aralık 2020; 15:26:5 >
  • quote:

Alıntıları Göster

Miğex, PS5'te agresif modu var, 10 numara, 5 yıldız. Yine iyi üfürüyon sen, kulaklarını çekmek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: myze.

Miğex, PS5'te agresif modu var, 10 numara, 5 yıldız. Yine iyi üfürüyon sen, kulaklarını çekmek lazım.

Alıntıları Göster

Dinamik çözünürlüğün agresif kullanılmasını da ben size öğrettim geçen aylarda, şimdi forumda herkesin dilinde DLSS ve quality/balanced/performance gibi tekniğin agresifliğini belirleyen argümanların konuşulması eksik olmuyor. Hadi benden bir şeyler öğrenmiş oldun kerata bu gün de iyisin.

1 ay önce bu ne diyor diye dalga geçiyordunuz, vasatlığınızı buradan ölçün.

• myze. kullanıcısına yanıt
    Valla sağlam üfürüyor. Teknik bilgide yok tabi. Çok takmamak lazım söylediklerini
  • Phoneix-34 kullanıcısına yanıt
    Anlamıyorlar hocam yeni nesil oyunlar gelmeye devam etsin fotolarla anlatmaya yine deneriz ama işimizde zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 17 Aralık 2020; 15:44:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Cyberpunk örneği yanlış, o oyun her iki konsolda da geriye uyumlu modda çalışıyor. Series x'te ki, xbox one x versiyonunu oynatıyor, ps5'te ps4 pro versiyonunu oynatıyor. One x, ps4 pro'dan daha güçlü bir konsol olduğu için, kalite modu eklenmiş. Yani Ps5 için değil, ps4 pro'da kalite modu yok.Nextgen versiyonlar, 2021'de gelecek.O zaman tekrar karşılaştırılır. Şu ana kadar çıkan nextgen versiyon oyunlarda ps5 hep daha iyi perfromans vermiştir. Gelecekte ne olur bilinmez. Bende series x , ps5'tten daha yüksek detayda, daha yüksek çözünürlükte oynatır zannediyordum, ama daha çıkan hiçbir oyunda bu üstünlüğünü göremedik.

Alıntıları Göster

Geriye uyumluluk modunda açılmadığı sürece pasif olacak bir quality mod ekleyememişler yani? İki satır daha kod yazamamışlar diyorsunuz; öyle anlıyorum.

Cyberpunk'da grafik konusu yazılımcılar iki satır daha yazamadıkları için geçersiz diyelim, oyun neden daha geç açılıyor PS5'te peki? Süper hızlı bir SSD olduğu için mi :)

• KrallŞaplakçı kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=eNgwF-vdGRs&feature=youtu.be (idolümüz Serdar Aktolga dan alıntı yapalım o zaman
    Yaaa bak benim guzel kardeşim, canım kardeşim biz de sana diyoruz ki (yukarıda yazdım, gormemiş olabilirsin) eğer ki oyun ps5 için next-gen upgrade almamişsa sen o oyunu mekanik hdd formatinda oynarsın (mesela şu an ps5 oyunlarini harici mekanik hdd ye kuramiyorsun) durum bu yani anladın mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phoneix-34

Yaaa bak benim guzel kardeşim, canım kardeşim biz de sana diyoruz ki (yukarıda yazdım, gormemiş olabilirsin) eğer ki oyun ps5 için next-gen upgrade almamişsa sen o oyunu mekanik hdd formatinda oynarsın (mesela şu an ps5 oyunlarini harici mekanik hdd ye kuramiyorsun) durum bu yani anladın mı ?

Aynen, zaten HDD'deki sıkıştırılmamış formattaki videolarımı da SSD'ye atarken next-gen update'i bekliyorum hala geç açılmaya devam ediyor. Böyle yazınca like gelir belki :)

Sana ne diyebilirim ki ? 1080p UI ve tetris ile mutluluklar :)

Bağimsiz yapilan testlerde peak ssd hizlari ortadayken hala bunlari yaziyor olman gülünç. Microsoftun o kadar pr yaptığı velocity architecture bile ps5 in 42gb/sn lik peak hizina yetiştiremiyor ssd yi. Ne diyeyim hayatta başarılar. Senin için çok güzel bir Serdar Aktolga sözü var ama soylemiyorum burada :)
  • Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

Evet zaten benim de en büyük hobim 4K UI kullanmak, store'dan 650'şer 650'şer oyunları 4K kalitesinde çekmek istiyorum; kısmet değilmiş.

Kısmet kısmet, neyse sen 1080p bol screen tearing ile valhalla oynarken 4k tv den ps5 oynanişlarini 4K OLARAK izlersin. Başarılar :)
  • https://www.youtube.com/watch?v=kJ7lRnQ_XIY&feature=youtu.be

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 17 Aralık 2020; 15:59:56 >
  • quote:

Geriye uyumluluk modunda açılmadığı sürece pasif olacak bir quality mod ekleyememişler yani? İki satır daha kod yazamamışlar diyorsunuz; öyle anlıyorum.

Cyberpunk'da grafik konusu yazılımcılar iki satır daha yazamadıkları için geçersiz diyelim, oyun neden daha geç açılıyor PS5'te peki? Süper hızlı bir SSD olduğu için mi :)

Alıntıları Göster

Series x'in gpusunu güçlü olduğunu vurgularken ve bunun aklı selim bir hareket olduğunu söylerken, ps5'in ssd'sinin çok daha hızlı olduğunu neden kabul etmiyoruz. Gpu konusunda aklı selim olurken, neden ssd konusunda olamıyoruz. Ben ssd'nin ne kadar hızlı olduğunu, 2 sn'de load yapan açık dünya spiderman'de çok net bir şekilde görebiliyorum. O yüzden ondan yana şüphem yok. Sadece gpu konusunda şüphelerim var. Şu ana kadar çıkan oyunlarda ps5'in daha iyi performans verdiğini gördük. Gelecekte ne olur bilemeyiz. Ama konsol tarihi boyunca gpusu güçlü konsollar ilk çıktığı dönemlerde de, sonraki dönemlerde de daha iyi performans vermiştir. Bakalım bu sefer tersi olacak mı? Zira çıkış döneminde daha iyi performans verenin ps5 olduğunu gördük.Benim şahsi görüşüm bu şekilde devam edeceği veya durumun eşitleneceği yönündedir. Microsoft bile sloganı değişmiş. Konsollar çıkmadan önce en güçlü konsol diyordu, şimdi ise en güçlü xbox oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Series x'in gpusunu güçlü olduğunu vurgularken ve bunun aklı selim bir hareket olduğunu söylerken, ps5'in ssd'sinin çok daha hızlı olduğunu neden kabul etmiyoruz. Gpu konusunda aklı selim olurken, neden ssd konusunda olamıyoruz. Ben ssd'nin ne kadar hızlı olduğunu, 2 sn'de load yapan açık dünya spiderman'de çok net bir şekilde görebiliyorum. O yüzden ondan yana şüphem yok. Sadece gpu konusunda şüphelerim var. Şu ana kadar çıkan oyunlarda ps5'in daha iyi performans verdiğini gördük. Gelecekte ne olur bilemeyiz. Ama konsol tarihi boyunca gpusu güçlü konsollar ilk çıktığı dönemlerde de, sonraki dönemlerde de daha iyi performans vermiştir. Bakalım bu sefer tersi olacak mı? Zira çıkış döneminde daha iyi performans verenin ps5 olduğunu gördük.Benim şahsi görüşüm bu şekilde devam edeceği veya durumun eşitleneceği yönündedir. Microsoft bile sloganı değişmiş. Konsollar çıkmadan önce en güçlü konsol diyordu, şimdi ise en güçlü xbox oldu.

Alıntıları Göster

Şimdi birazdan joker hakkını kullanıp Fail Spencer ı arar yardım ister [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Bak işte hocam, insanlar çok yüzeysel düşünüyor. Bunlar pc degil ki. Bunlar birer OYUN KONSOLU gpu güçlü olsun, ram in in okuma yazma hizi onu karşilayamiyorsa gene bir işe yaramiyor hatta belki de darboğaz a yol açıyor gene aynı şekilde 52 Cu kullanıp bu unitlerin hızını ve iş yükünü doğru şekilde ayarlayamadiğin zaman gene bir işe yaramıyor tam tersine handikap oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.