Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (679. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 5 Misafir - 7 Masaüstü3 Mobil2 iOS1 Android
5 sn
107.783
Cevap
260
Favori
3.950.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
71. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 7ender

Ps5'in RDNA2, olduğunu filan paylaşılmış... Sony bile kendi ağzı ile diyemiyor bunu...

Burada birkaç arkadaş var, konu Xbox aleyhine olunca dedikoduları resmi ağız gibi alıyorlar 😄

O aynı dedikodu kaynakları Ps5'in ne olduğunu söyleyince ciddiye alamıyorlar ama :)

Ps5'de FULL RDNA 2 desteği yokken Xbox tarafında var. Bu da net bilgidir... :)

Yeni nesillerde Xbox Series X ve S , full RDNA2 destekli tek taraf... Bu da AMD tarafından onaylı... Bakın "full" diyorum..

O "full" RDNA2 desteğinin içinde acaba infinite cache özelliği de var mı? Son zamanlarda üslubunuzun düzeldiği yönünde bir kanaat oluştu bende, umarım bu kanaatimi yıkmaz, bu soruma düzgün bir cevap verirsiniz, bekliyorum efenim...

Şunu da kaynak olarak bırakalım, karşılaştırma için yardımcı olur...

https://www.amd.com/en/technologies/rdna-2

• 7ender kullanıcısına yanıt
    [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]PlayStationyoutube
    PS5 lead system architect Mark Cerny provides a deep dive into PS5’s system architecture and how it will shape the future of games.
    https://www.youtube.com/watch?t=1508&v=ph8LyNIT9sg&feature=youtu.be

DK 25:08'ya bakın ...

"We have a custom AMD GPU based on their RDNA 2 technology"

Ve devamında diyorki;

DK 25:32

"That feature set is malleable. We have our own needs for Playstation and that can factor into what the AMD road map becomes."

Bu rdna 2 özellikleri biçimlendirebilir. Biz sadece ps5 de ne lazımsa onu kullanırız gerekli rdna 2 özellik eklemeleri yapar veya hariç tutarız demeye getiriyor.

VRS için en güzel cevap bu. Adam senden benden iyi biliyor bu teknolojileri mark cerny den bahsediyoruz boru değil. Eğer gerçekten yoksa ya gerekli görülmemiştir yada alternatif çözümler vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 21 Temmuz 2021; 21:16:3 >

• [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Yahu arkadaşım çamura yatma şimdi. Anca performans modu dediğin ayar 4k60 fps. Ne bekliyordun 8k’mı açsaydı oyunu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamura yattigim falan yok yazdığım mesaj ortada.4k60 performans modunda veriyor sonuçta.Aynisini Ps5 de yapıyor çoğu oyunda.Siz yeni nesil oyunlarda Ps5 zorlanır diyordunuz.Bakin Xbox yeni nesil olmayan bir oyunda 4k60 için performans modu istiyor.Demekki konsol Ps5 gibi zorlanıyor 4k60 açmak için grafik kalitesini dusuruyor.Buda haliyle beni rahatsiz ediyor.Series x sırf Forza için alicagim bı konsol.Bu durumda beni mutlu etmedi açıkçası.

• Grafik kalitesini düşürmüyor. Kalite modunda ses için ray tracing kullanıyor ve bu yüzden 30’a düşüyor. Bu hali de 60 fps olsun diyen PC alır zaten. 1000 dolarlık 1500 dolarlık kartlar bunun için var zaten. Series X’de high-end PC ayarında olmadığı için normal bir durum.

• Hocam umarım durum dediginiz gibi olur.Kalite ve Performans modu arasında grafik anlamında bir fark olmazsa tercihim 60 FPS oynamak olur.

• Tamam hocam başta yanlış anlaşılma oldu. Ses dışında fark olmayacak. En azından yazılanlar bu yönde.

• Son iki konsoldur durum bu...

• Sıkıntı yok hocam yanlış anlaşılma olabilir insanlık hali.Dediginiz gibiyse durum çok güzel.Keske konsollarda çözünürlüğe göre kalite ve performans ayarı yapılabilse.Mesela Fh5 için 4k30 olan kalite seçeneği 2k çözünürlük için 60 FPS olarak sunulsa hepimizi mutlu oluruz.Firmalar nedense bu çözümü bizlere sunmuyor.

• Hocam uslup ile ilgili, karşı taraf ne veriyorsa ben de onu veriyorum 😁

Bugüne kadar da hiç kimseye ne özelden ne de buradan bir hakaretim ya da aşağılıyıcı bir şeyde bulunmadım. Bulunduysam, yanlış anlaşılmışımdır diye düşünüyorum (aşağılama ile ilgili) lakin bazen dozajı arttırdığımı biliyorum ben de ama herhangi bir bölüm yasağı ya da uyarı vs almadıysam kurallar dahilinde kalmışımdır... Ama dediğim gibi karşı taraftan ne görüyorsam onu veriyorum ben de... İnkar etmem bunu da.

Ben burada hakarete de uğradım ve ayrıca bana "kültürsüz" bile denildi yine de o seviyeye de düşmedim.

Pek bir değişiklik yok bence, konunun seviyesi biraz arttığı için biz de ayak uydurmuşuz olabilirim :)

Sorunuza gelecek olursak: infinite cache Xbox'da yok. Amd tarafından gelen kartlar 256 bit olmakta, 6700 ise 192 bit. fakat Xbox tarafında Gpu 320bit olmakta. Buradaki fazla "bit bus" sayesinde infinite cache olayını ekarte ediyor kendi seçimi ile. Sonuçta AMD tabanlı gpudaki 256 bit ile de yola çıkabilirlerdi ki amiral gemisi bile 256 bit...

• Merhaba arkadaşlar
    Bu konsollarda ps5 ve Xbox larda netflix, tivibu, YouTube vb uygulamaları da indirip izleyebiliyorsunuz?
    İpad Air 4 var, 6 yıllık laptop var, ya 10 bin civarı verip laptop- iMac alacağım ya da ps5 veya Xbox
    Ama mümkün olduğu kadar maksimum oranda faydalanmak istiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

Merhaba arkadaşlar
    Bu konsollarda ps5 ve Xbox larda netflix, tivibu, YouTube vb uygulamaları da indirip izleyebiliyorsunuz?
    İpad Air 4 var, 6 yıllık laptop var, ya 10 bin civarı verip laptop- iMac alacağım ya da ps5 veya Xbox
    Ama mümkün olduğu kadar maksimum oranda faydalanmak istiyorum.

Telefonlarda nasıl mağaza varsa konsollarda da mevcut. İnternet tarayıcısı birtek Xbox'ta var. Diğer Netflix, YT gibi uygulamalar iki taraftada mevcut.

• amanhem kullanıcısına yanıt

xbox'ta kodi falanda var ip tv kurabilirsin ps tarafında bu mevcut mu bilmiyorum ayrıca xbox'a edge taryaıcısı geliyor klavye fare takıp hiç sorun olmadan bir laptop pc rahatlığında kullanabilirsiniz konsolu nette gezmek için ps5'te net tarayıcısı yok sony kaldırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revrains -- 21 Temmuz 2021; 22:38:32 >
  • PS5'e VRR , ALLM gibi özellikler gelecekti ne oldu bilen var mi? Daha PS5 Ready diye tanıttıklari Televizyon'larina getiremediler ama olsun.Xbox'da VRR özelliğinin bayağı faydasını görüyorum.İnsallah Sony sözünü tutar ve yakın zamanda getirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atatürk_1881

Sıkıntı yok hocam yanlış anlaşılma olabilir insanlık hali.Dediginiz gibiyse durum çok güzel.Keske konsollarda çözünürlüğe göre kalite ve performans ayarı yapılabilse.Mesela Fh5 için 4k30 olan kalite seçeneği 2k çözünürlük için 60 FPS olarak sunulsa hepimizi mutlu oluruz.Firmalar nedense bu çözümü bizlere sunmuyor.

Forza horizon 5 te 4k@30 fps modu yok hocam..30fps rt li forza vista olacak sadece..ana oyun 60fps

• Yarın tatil biter.Bu baba oyunlarına döner.Hades beklerken şöyle bir Sabnautica yapayım diyorum.Ne dediniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    Hocam Forza Horizon 5'te iki mod var. Birisi Quality diğeri Performance. Normal mod 4K 30 fps Xbox Series X'te, Series S'te ise 1080p 30 fps. Performance modunda ise 4K 60 fps ile 1080p 60 fps. Sadece Forzavista'ya geçilince Ray Tracing aktif ediliyor. Oyun içinde Ray Tracing yok. Digital Foundry videosunda da 60 fps modu için asset sayısının azaltılması, draw distance kısılması ve texture detayı kısılması gibi seçeneklere gidileceğini söylediler.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Kaynak :

https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/4402249796243-Forza-Horizon-5-Announce-FAQ

• 7ender kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi mesele şu, PS5 için bazı RDNA2 özellikleri olmadığında nasıl bu custom GPU RDNA2 değildir diyorsak, aynı şeyi Xbox için de söyleyebiliriz ya da bana göre doğrusu şudur, her iki konsolun tercih edilen özellikleri farklı olsa da her ikisi de RDNA2 GPU'lara sahiptir deriz.

Sanırım demek istediğimi anlatabildim...

Üslup konusuna gelince ben size hiç hakaret etmediğim halde sizin bir kaç defa özele taşacak düzeyde bana cevaplar yazdığınızı gayet iyi hatırlıyorum. Bana göre alaycı maksatlarla cevap vermek ile özele girerek cevap vermek arasında fark vardır, hatta işin içine hakaret giriyorsa o daha kötü bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 21 Temmuz 2021; 23:14:9 >
  • Revrains R kullanıcısına yanıt
    PC perde windows store da kodi var. Halı hazırda ki bilgisayarımda kullanıyorum. Xbox suan ağır basıyor, oyunların aylık belli bir ücret ile oynanabilmesi harika gerçekten.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kodi güzel nimet xbox'ta da kullanırısınız ya zaten bu ülkede yaşayıp euro/dolar üzerinden para kazanmıyorsan ps exc oyunları için ölüp bitmiyorsan biraz sorgulayıp düşünüyorsan bütçeni xbox her türlü ağır basıyor ufak tefek Türkiye gerçekleri işte kaçarı yok

• 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.